classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 3. czerwca, 2020, 06:27

Best of eXec - wszystkie duże wydarzenia »
Skrzynka eXec.pl
zostaw wiadomość »schowaj »
Ostatnie komentarze pod aktualnościami
0
1
2
3
4
5
Forum dyskusyjne
więcej nowych wątków »
Skrzynka eXec.pl
facebook Wszyscy posiadający konto w portalu Facebook mogą zostawić wiadomość (np. o ważnym newsie) w naszej "Skrzynce eXec.pl", która jest dostępna na stronie głównej naszego serwisu - wystarczy kliknąć w link zostaw wiadomość »
Najczęściej komentowane więcej »
Artykuły
Nowe wersje oprogramowania i gier (7) «» + dodaj nowego newsa
Strona 159
Rebelia trwa
notka

Carl Sassenrath udostępnił kolejną wersję REBOL/Core. Interesujące nas archiwum można pobrać ze strony dla programistów. Po wypełnieniu krótkiego formularza otrzymujemy dostęp do strony z odnośnikami do archiwów na dowolną wspieraną przez REBOL Technologies platformę. Oczywiście znaleźć tam można również wersję dla Amigi z procesorem m68k, umieszczoną na pierwszym miejscu na dość pokaźnej liście systemów.

Dodano: 2001-03-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Payback bardziej po polsku
notka

Autor gry Payback po aferze ze skandalicznym polskim tłumaczeniem gry nawiązał współpracę z polską sekcją ATO. ATO zajęłoby się Paybackiem znacznie wcześniej, ale nie było to możliwe z powodu braku obsługi polskich znaków w tekstach w grze. Głównym tłumaczem gry jest Mariusz Danilewicz, korektą i sprawdzeniem zajmie się Kamil Nieścioruk.

Dodano: 2001-03-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 2

Czy to jest zazdrość?
notka

Andreas Kleinert pozazdrościł pracowitości swojemu koledze, Oliwerowi Robertsowi, autorowi darmowych datatype'ów z serii Warp. Wziął się solidnie do pracy i juz mamy wyniki - uaktualnione wersje wszystkich datatype'ów jego autorstwa. Nowe archiwa można pobrać ze strony PerSuaSive SoftWorX.

Dodano: 2001-03-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Nowy AIM
notka

Richard H. Poser II udostępnił kolejną wersję beta amigowego portu konkurencji dla ICQ stworzonej przez firmę America Online - Instant Messenger. AmigaAIM 0.9411 dostępna jest na stronie projektu.

Dodano: 2001-03-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

TaskiSMS kolejny raz
notka

Pojawiła się nowa wersja programu TaskiSMS 2.5. Za jego pomocą można wysyłać SMS'y na telefony komórkowe do 112 krajów w tym także do Polski. W nowej wersji przepisano cały kod źródłowy, zaktualizowano pluginy realizujące wysyłanie SMS'ów a także zmieniono status programu na shareware. Wersję demo można pobrać ze strony programu lub z AmiNetu. Dostępne jest także polskie tłumaczenie programu oraz dokumentacji.

Dodano: 2001-03-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

3ivx Delta 3
notka

Na targach CeBIT zaprezentowano nową wersję 3ivx. Obecna wersja jest kilkakrotnie szybsza od poprzedniej, oferując taka samą jakość kompresji. Wersje na procesory 68k oraz ppc (WarpUp) są dostępne tutaj. Przykładowe animacje również są dostępne. Ciekawe kiedy wersja PowerUp...

Dodano: 2001-03-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 5

Darmowy soft ze stajni Black Legend
notka

Do znacznej ilości gier udostępnianych obecnie za darmo na stronie amigaland.de dołączyły pozycje firmy firmy Black Legend. Wśród dostępnych gier są m.in. "Wheelspin", "Embryo", "Football Glory (ECS/AGA)", "Tower of souls" oraz wiele innych.

Dodano: 2001-03-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Martin Blom żyje
oprogramowanie

Po długim okresie nieaktywności Martin Blom zdecydował się na udostępnienie nowej wersji AHI. Na stronie autora dostępna jest zarówno wersja na procesory 68k oraz ppc, jednakże tylko w wersji pod MorphOS'a.

Dodano: 2001-03-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

JST - ciąg dalszy
notka

Jean-Francois Fabre niedawno zmienił status swojego programu na FreeWare. Teraz udostępnia wszystkim zainteresowanym jego kod źródłowy. Dodatkowo na stronie www.whdload.org umieszczone zostały niektóre z jego instalerów.

Dodano: 2001-03-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Kim są "japońscy przyjaciele"?
notka

Podczas pamiętnej konferencji IRC-owej na zeszłorocznej wystawie World Of Amiga Bill McEwen mówił o bliżej niesprecyzowanych "japońskich przyjaciołach" i walizkach pieniędzy, jakie chcą oni zainwestować w Amiga Inc. Wielu podejrzewało o to firmę Sony. Tymczasem Be Inc. znana ze swojego systemu BeOS twierdzi, że to właśnie z nimi Sony podpisało umowę na wykorzystanie ich BeIA (Be Internet Appliance) jako systemu operacyjnego do terminala sieciowego eVilla. Sony nie kwapi się z potwierdzeniem tej rewelacji, twierdząc że umowa z Be Inc. była "niewiążąca". Jednak pytanie kogo miał na myśli Bill McEwen wciąż pozostaje bez odpowiedzi...

Dodano: 2001-03-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

GoldED taniej
notka

Autor pakietu GoldEd Studio 6 poinformował, że posiada pewną ilość płyt wyprodukowanych jeszcze w czerwcu 2000 zawierających wersję GoldED 6 sp17. Kieruje więc do wszystkich chętnych ofertę - płytę tą można zakupić za niecałe 20 niemieckich marek (należy doliczyć koszty przesyłki). Zainteresowanych prosi o kontakt.

Dodano: 2001-03-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 2

Plan lekcji
notka

Gary Peake, szef działu kontaktów i wsparcia dla programistów w firmie Amiga Inc. przedstawił rozkład planowanych "lekcji" jakie mają odbyć się podczas najbliższych targów w St. Louis. Tematem pierwszego wykładu będzie "Programowanie procesora wirualnego dla średniozaawansowanych. Następnym temat to "Rozpoczęcie programowania VP". Na samym końcu zostaną przedstawione cele jakie przyświecają firmie Amiga Inc. oraz co się aktualnie w wewnątrz niej dzieje.

Dodano: 2001-03-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 1

80 GB z Western Digital
notka

Rodzina dysków twardych CaviarT produkcji Western Digital powiększyła się o trójtalerzowy dysk o pojemności 80 GB. Jest to standardowy dysk IDE do użytku domowego i biurowego, mogą się więc na niego skusić zasobniejsi amigowcy.

Dodano: 2001-03-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Darmowe kompakty
notka

Do znacznej ilości oprogramowania oferowanego przez The Faces of Mars dołączyły takie pozycje jak "BattleDuel" oraz "VideoTracker 2.0". Pełną ofertę oprogramowania można znaleźć na stronie The Faces of Mars - Amiga Software website. Co ciekawe kompakty te można kopiować do woli i rozdawać znajomym, a kupno jednej płytki to wydatek 5 DM.

Dodano: 2001-03-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

I Ty zostaniesz namierzony
notka

Jak się okazuje przemysł muzyczny nie stoi z założonymi rękami wobec zagrożenia, jakie stanowi dla niego Napster i inne programy sieciowe do wymiany danych. Niedawno ujawniono zrzuty ekranów programu Media Tracker napisanego w International Federation of the Phonographic Industry. Program ten pozwala na monitorowanie przesyłanych plików MP3, logowanie do bazy danych czasu, nazwy pliku i adresu IP osoby udostępniającej pliki, oraz zaawansowane operacje na bazie danych umożliwiające np. określenie najbardziej "niebezpiecznych" użytkowników Napstera, czy automatyczną generację e-maili do providerów internetowych z prośbą(?) o odłączenie delikwenta.

Dodano: 2001-03-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Nowy klient
notka

Pojawiła się właśnie najnowsza wersja klienta distributed.net. Program oznaczony numerem 2.8014 build 468 jest pozbawiony błędów, jakie wkradły się do kodu w poprzednich wersjach (ostatnia bezpieczna to build 463). Wersje dla m68k, PowerUP i WarpOS są do pobrania ze strony Amiga Promotion Group.

Dodano: 2001-03-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Oliver uderza ponownie
notka

Oliver Roberts, niestrudzony programista, który zasłynął ze swoich szybkich datatype'ów z serii Warp, kontynuuje prace. Nie tylko usprawnia i poprawia dotychczasowe swoje programy, ale stale rozwija swoją ofertę. Właśnie dołączył do niej nowy datatype, który wyświetla obrazki w formacie programu Photoshop. Pierwsza wersja WarpPSD.datatype 44.1 jest dostępna na stronie autora lub niebawem zapewne na Aminecie.

Dodano: 2001-03-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Sprawa iFUSION
oprogramowanie

Firma Blittersoft zamieściła na swojej stronie WWW kolejne zdjęcia przedstawiające iFUSION - emulator PowerMaca - w działaniu. Tym razem przedstawiają programy Photoshop 5, Dreamweaver 4, Freehand 8, MacQuake, QuarXPress 4, i inne działające pod systemem MacOS 9. Niestety, według ostatnich wiadomości, problem z kartami BlizzardPPC nie został rozwiązany. Sam Jordan i programiści z Haage&Partner pracują nad nim.

Dodano: 2001-03-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 2

Nowa lista dyskusyjna
notka

Na serwerze Yahoo pojawiła się nowa grupa dyskusyjna dotycząca Linuksa PPC. Można się na nią zapisać wysyłając pustego emaila na adres linux-ppc-pl-subscribe@yahoogroups.com. Przypominamy, że od dawna istnieje lista APUS PL dotycząca tego samego tematu.

Dodano: 2001-03-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Payback - kolejny update
notka

Firma Apex Designs nie próżnuje. Pojawiło się, drugie już, uaktualnienie do gry Payback. Archiwum z poprawkami dostępne jest dla wersji demo oraz pełnej. Dodatkowo na stronie pojawiła się sekcja z dodatkowymi mapami. Jedną z nowości jest dodanie polskiej wersji językowej.

Dodano: 2001-03-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 14

Trzy tygodnie
notka

Thomas Frieden, jeden z trójki autorów pakietu Warp3D, poinformował, że sterowniki dla Voodoo3 powinny pojawić się za około 3 tygodnie. Zastrzegł jednak, że termin ten może zostać niedotrzymany. Jak się okazało, zaimplementowanie kolejki rozkazów okazało się większym wyzwaniem niż programiści się spodziewali. Niestety, kolejka ta jest niezbędna, gdyż bez niej wydajność karty drastycznie spada.

Dodano: 2001-03-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Jeszcze więcej klasyki
notka

Na stronie Back to the Roots przybywa tytułów, które często wspominamy z rozrzewnieniem. Lista dostępnych gier, dem i muzyki jest naprawdę imponująca i rośnie z dnia na dzień. Od niedawna dostępne są takie tytuły jak: "Gloom Deluxe", "GloomSE'97", "XTreme Racing" oraz wiele innych...

Dodano: 2001-03-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 3

Poprawki w ProStationAudio
notka

ProStationAudio - kombajn do obróbki sampli - w pełni korzystający z dobrodziejstw kart graficznych, muzycznych oraz procesorów PPC - doczekał się kolejnego uaktualnienia. Wersję demo można znaleźć tutaj, a pełen wykaz zmian na stronie AudioLabs.

Dodano: 2001-03-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Nowa wersja "Wersji"...
notka

Program VersionWB, znakomity zamiennik systemowego "Version", korzystający z dobrodziejstw xfdmaster.library, doczekał się nowej wersji (2.16).

Dodano: 2001-03-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

iFusion juz wkrótce...
notka

Jak twierdzi Paul Lesurf, program iFusion, emulator komputera iMac, od przyszłego tygodnia będzie dostępny w ofercie Blittersoftu. Nie ma w tej chwili pewności, czy program będzie działał na "małych" Amigach.

Dodano: 2001-03-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 7

Od dziś za darmo
notka

Autor programu JST, pakietu do instalowania na dysku twardym opornych gier, postanowił zmienić jego status z dotychczasowego Shareware na Freeware. Najnowsza wersja JST v4.7 jaka jest dostępna na stronie domowej programu jest więc już darmowa.

Dodano: 2001-03-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Pierwsze porównania
notka

Jak pokazują pierwsze testy, płyta MEDIATOR okazuje się być szybsza nawet dziesięciokrotnie od G-Rex'a. Do testów użyta zaostała karta graficzna Voodoo3. MEDIATOR pracował w oparciu o sterownik zgodny z pakietem Picasso96, G-Rex komunikował się z Voodoo przez sterowniki CyberGraphX 3. Czekamy na kolejne testy.

Dodano: 2001-03-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 17

Pracowity Oliver
oprogramowanie

Oliver Roberts, dość dobrze już znana postać w świecie amigowym, w pocie czoła pracuje nad kolejnymi wersjami swoich datatype'ów. Andreas Kleinert, widząc, że powoli wypada z kursu, próbuje nadrabiać straconą pozycję. Jednak w porównaniu z darmowymi programami Olivera, jego płatne datatype'y wypadają dość blado. Jeśli do tego dodamy brak wsparcia dla WarpOS - nie ma się czym chwalić.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-03-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Grunt to dobre wytłumaczenie...
elbox

Kilka dni temu małe zamieszanie wywołała plotka, że wszystkie Mediatory sprzedane przed 13 grudnia 2000 roku mają wadę konstrukcyjną z której wynika słynny "problem pasków" przy zworce okna pamięci ustawionej na 8 MB. Dziś Elbox wydał oświadczenie, w krórym czytamy między innymi: "Pojawianie się pionowych linii na ekranie nie jest w żadnym wypadku spowodowane jakąś wadą Mediatora. Jest to efekt działania zabezpieczenia sprzętowego umieszczonego w Mediatorze.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-03-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt komentarzy: 13

Zabili go i uciekł?
internet

Tytułowe pytanie świetnie pasuje do obecnej sytuacji Napstera. Wszystko wskazuje bowiem na to, że wyrok sądowy będzie nakazywał Napsterowi usunięcie "nielegalnego" pliku w ciągu 72 godzin, ale właściciele praw do danego utworu muszą podać tytuł, wykonawcę i nazwę pliku. To znakomicie utrudni pracę tropicielom z RIAA, jak wiadomo użytkownicy Napstera nazywają pliki z dużą swobodą, przez co większość utworów występuje pod kilkunastoma nazwami. Nie koniec na tym, przecież nazwy plików można np. zakodować... Co więcej, już to zrobiono.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-03-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Praca dla amigowców
notka

Od pierwszego marca tego roku zmieniła sposób działania inicjatywa Free Amiga Jobs. Jest to dostępna on-line baza danych zawierająca oferty pracy dla znających się dobrze na Amigach ludzi. Korzystanie z niej jest bezpłatne zarówno dla pracodawców, jak i dla potencjalnych pracowników. Na dziś baza zawiera 43 oferty, w tym także skierowane specjalnie do Polaków.

Dodano: 2001-03-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 10

Procesor bez zegara?
notka

Radykalny sposób na "zegarowy wyścig" producentów procesorów znalazła firma Sun Microsystems. Grupa inżynierów projektuje tam procesor pracujący... bez zegara, a więc całkowicie asynchronicznie. Wśród zalet tego rozwiązania wymienia się zmniejszenie poboru mocy i wzrost szybkości przetwarzania. Efekt reklamowy też jest zapewne nie do pogardzenia... Spragnieni wiedzy znajdą tutaj szersze omówienie asynchronicznych procesorów.

Dodano: 2001-03-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Update dla Payback
notka

Firma Apex Designs udostępniła pierwsze archiwa z uaktualnieniami dla gry Payback, zarówno dla pełnej wersji jak i wersji demo. Niezdecydowani posiadacze wersji demo otrzymują dzięki temu dodatkowe dwie minuty więcej zabawy, które mają ich przekonać do zakupu pełnej wersji.

Dodano: 2001-03-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Nowy PerfectPaint
notka

W wersji 2.5 programu graficznego PerfectPaint autor dodał m.in. App Ikonę. Dzięki temu, po upuszczeniu na nią obrazka program pyta się, czy załadować go jako obraz czy brush. Jeśli upuścimy na nią kilka obrazków jednocześnie, program poskłada z nich animację. Oczywiście to nie jedyna zmiana w tej wersji. Halvadjian Georges przepisał zupełnie od nowa funkcję Undo/Redo, poprawił procedury skalowania obrazków i animacji, same animacje mogą być teraz składowane w RAMie lub na dysku twardym. Oczywiście poprawił także kilka błędów wykrytych w trakcie pracy z programem.

Dodano: 2001-03-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

CED się rozwija
oprogramowanie

CED, uznany przez wielu amigowców za najlepszy edytor tekstowy dla Amigi, pojawił się już jakiś czas temu w wersji dla MorphOSa sprawiał problemy. Lubił się wieszać po wciśnięciu klawisza HELP. Teraz jednak koniec awarii. Najnowsza wersja 4.21(a) jest pozbawiona tego błędu.

Dodano: 2001-03-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Wymienią płyty
notka

Po premierze gry Nightlong, wydanej przez firmę clickBOOM pojawiły się głosy o problemach z poprawnym odczytem CD-ROMów z grą. Firma obecnie przyznała, że płyty zostały błędnie przygotowane i wszyscy, którzy mają wadliwe nośniki będą mogli bezpłatnie je wymienić. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz znajdujący się w Portalu na stronie firmy.

Dodano: 2001-03-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Szybsze łącza DSL
internet

Połączenia DSL (Digital Subscriber Line) są przeznaczone do łączenia z siecią abonentów telefonicznych z użyciem tradycyjnej pary przewodów miedzianych. Są jednak znacznie szybsze od modemu ISDN czy naszego SDI. Mała amerykańska firma New Wheel Technology zaprezentowała sprzęt umożliwiający transmisję - na razie jednokierunkową - z prędkością 54 Mbps na odległość 2,8 km.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-03-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 2

Emulacja (prawie) doskonała
oprogramowanie

Frank Wille kontynuuje prace nad biblioteką emulującą kernel PowerUP pod WarpOSem. Właśnie pojawiła się wersja 0.8f oprogramowania, dzięki której możliwe jest uruchomienie CandyFactory Pro.

Dodano: 2001-03-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Dynamit na rynku
notka

Autorzy programu AmiTradeCenter, wspaniałego klienta FTP dla Amigi, od pewnego czasu pracowali nad nowym projektem - grą dynAMIte. Jest to gra w stylu słynnego Bombermana, i umożliwia grę ośmiu osobom jednocześnie ale wyłącznie przez internet. Od dnia wczorajszego, gra jest ukończona a ponad półtoramegowe archiwum czeka na ściągnięcie. Na stronie poświęconej grze można znaleźć link do listy serwerów wraz z aktualną statystyką ilości podłączonych do nich użytkowników.

Dodano: 2001-03-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

PAUBase ruszyła
notka

Polish Amiga Users Base to zapowiadana już od jakiegoś czasu inicjatywa stworzenia bazy użytkowników Amigi w Polsce. Ma ona zastąpić zarzucony projekt ABase. Koordynatorzy projektu zapowiadają wydanie pierwszej wersji bazy po otrzymaniu kilkudziesięciu zgłoszeń. Rejestracja polega na ściągnięciu pliku formularza ze strony projektu i wysłaniu go zgodnie z podanymi instrukcjami.

Dodano: 2001-03-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Sypnęło magami na wiosnę
notka

Najwyraźniej mamy urodzaj na magazyny dyskowe. Tym razem pojawił się czwarty numer Provocatora. Bezpośrednio można go ściągnąć stąd. Dobra wiadomość dla posiadaczy kart graficznych - Provocator bez problemu współdziała z CGX i P96. Zapraszamy więc do lektury. Zapraszamy też do odwiedzenia MagSite - archiwum magów amigowych, polskich i nie tylko.

Dodano: 2001-03-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

The truth is out there?
notka

Tysiące uczestników programu SETI@Home spotkała w zeszłym tygodniu przykra niespodzianka. Nie mogli się połączyć z serwerem rozsyłającym próbki pozaziemskich sygnałów do zbadania. Przyczyną afery okazali się złodzieje kabli. Kradnąc miedziane kable w celu sprzedania miedzi w składnicy złomu, przecięli też "omyłkowo" światłowód łączący Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley z laboratorium Lavrence Berkeley National Laboratory, gdzie umieszczone są serwery projektu SETI@Home. Czy to zwykły zbieg okoliczności? A może złodzieje zostali nasłani przez Palacza?

Dodano: 2001-03-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 2

Nowy soft dla FastATA
notka

Firma Elbox udostępniła nową wersję oprogramowania dla kontrolerów FastATA 4000 i FastATA ZIV. W wersji 2.4 udoskonalono funkcje odczytu z dysków oraz poprawiono błąd jaki wkradł się w procedurę identyfikacji dysku "nosplit".

Dodano: 2001-03-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Warszawiacy do sieci!
notka

Zgodnie z informacją krążącą po listach dyskusyjnych Internetia w dniach od 9 do 12 marca będzie w Warszawie testować numery dostępowe. Aby maksymalnie obciążyć sieć dostęp będzie na czas testów bezpłatny na zasadzie callbacku (a więc niezależnie od czasu sieciowania płacimy tylko 35 gr). Oto niezbędne dane:

  • numer dostępowy 703 10 50
  • login: callback
  • hasło: callback

Dodano: 2001-03-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 3

Warp3D dla oficjalnych sterowników
notka

Thomas Frieden, jeden z autorów pakietu Warp3D powiedział, że jedynym sensownym z ich punktu widzenia posunięciem będzie wsparcie dla oficjalnych sterowników. Dlatego też sterownik 3D dla MEDIATORA będzie działał jedynie z oficjalnym sterownikiem dla pakietu Picasso96. Czyżby programiści z firmy Elbox musieli i o ten sterownik zatroszczyć się sami?

Dodano: 2001-03-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 6

Szybsza żaba
notka

Najnowsza wersja Froggera, odtwarzacza plików video z numerem 1.64, jest do 25 % szybsza od wersji 1.63. Oczywiście zawiera ona również kilka nowych możliwości oraz sporo wyłapanych i poprawionych błędów poprzedniczki.

Dodano: 2001-03-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 25

Amiga Polish Translate Team
notka

APTT to nowo powstała grupa ludzi zajmujących się przygotowywaniem polskich wersji amigowych programów, w szczególności gier. Na pierwszy ogień poszła polska wersja Paybacka. Chętni do współpracy (czy to tłumacze, czy też osoby mające programy do przetłumaczenia) proszeni są o kontakt.

Dodano: 2001-03-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 8

Instrukcja nie gotowa
sprzet

Niestety, wbrew wczorajszym zapowiedziom, karta G-Rex nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży. Według DCE potrzeba będzie jeszcze kilku dni aby zakończyć proces tłoczenia płyt z oprogramowaniem oraz skończyć instrukcję obsługi.

Dodano: 2001-03-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

PCI - konkurencja
notka

Firma KDH - Datentechnik z Niemiec powiększyła swoją ofertę o kolejne już sloty PCI dla Amigi, tym razem produkowane przez DCE. G-Rex jest nieznacznie droższy od Mediatora z Elboxu, oferuje za to 5 slotów PCI lecz jedynie posiadaczom kart BlizzardPPC i CyberstormPPC, do których jest podłączany.

Dodano: 2001-03-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 59

Jest AmigaMinus
notka

W końcu doczekaliśmy się pierwszego numeru niekomercyjnego magazynu amigowego Amiga Minus. Niestety jego wydawcom nie udało się wydać papierowego czasopisma w cenie poniżej 5 zł, jak z hałasem swego czasu zapowiadali - pierwszy numer Amiga Minus ma postać strony internetowej. W numerze dominuje publicystyka i sprawy scenowe. Redakcja zapowiada, że nie spocznie na laurach i już pracuje nad drugim numerem.

Dodano: 2001-03-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 4

« poprzednia 1 157 158 159 160 161 162 170 następna »

retroage4
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
gvp_iv_24_01
Impact Vision 24
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl