classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 23. października, 2019, 21:08

Best of eXec - wszystkie duże wydarzenia »
Skrzynka eXec.pl
zostaw wiadomość »schowaj »
Ostatnie komentarze pod aktualnościami
0
1
2
3
4
5
Forum dyskusyjne
więcej nowych wątków »
Najczęściej komentowane więcej »
Artykuły
HippoPlayerIR Amiga TV »
Odtwarzaj wideo
W przygotowaniu (12) «» + dodaj nowego newsa
 • eXec i RSS
 • Hardware z polskiego 7-bit
 • Skórki dla TuneNet
 • Ankieta: moda na retro
 • Aktualizacja top listy
 • IBrowse 2.5, czyli czyste szaleństwo...
 • VIM 8.1 i moje .vimrc na Amidze
 • OS4 vs MOS vs OSX #1 - jak wybieramy pliki
 • Diablo
 • AmigaOS 3.2?
 • SZAMAN Race #29 po AmiWest 2019
 • AmigaAMP 3.26
Strona 163
G4 i pół
sprzet

Tak można nazwać nowy procesor Motoroli PowerPC 7410. Nie jest to co prawda przełom na który czekamy (w zasadzie to czekają fani Macintosha, my póki co nie mamy nawet G3...), ale sama Motorola również twierdzi, że to jeszcze nie jest ten przełom. Procesor 7410 produkowany jest w technologii 0.18 mikrona z miedzianymi ścieżkami i zużywa dzięki temu znacznie mniej energii niż 7400, jest też od niego mniejszy.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Cuda, nVidy...
sprzet

Interesujących rzeczy dowiadujemy się na temat nowego wynalazku Microsoftu - konsoli X-Box. Jak wiadomo układy graficzne do tego monstrum ma zaprojektować nVidia. Ale okazuje się, że nie tylko graficzne. Pracuje też nad układem zwanym MCP (skądś znamy ten skrót i to niekoniecznie jako nazwę amigowego commodity).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

ARexx umiera
oprogramowanie

Wydawać by się mogło, że nikogo już nie interesują skrypty ARexxa, języka który zawsze stanowił o mocy Amigi. Dzięki niemu niejednokrotnie obsługa programów była bardzo przyjemna, język ten pozwalał na stosowanie sztuczek, o których użytkownicy wielu innych systemów mogli sobie pomarzyć. Tymczasem ARexx odchodzi w zapomnienie.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Otwieram konserwę - pecet?
sprzet

Tajwańska firma Via znana głównie z płyt głównych do klonów zapowiedziała zarzucenie świata tanimi "pecetami informacyjnymi" po 200 dolarów sztuka. Taki wynalazek ma mieć 32 MB RAM, wbudowaną kartę graficzną, muzyczną i modem, oraz ma pracować pod Linuxem (skoro ma mieć 32 MB to nie ma innego wyjścia...). Milionowe serie tych internetowych komputerków mają być produkowane w chińskich fabrykach.

Dodano: 2000-09-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Windoze SDK
oprogramowanie

Na liście mailowej AmiOpen, Gary Peake podał przypuszczalny termin premiery AmigaSDK dla Windows. Już w październiku pakiet powinien trafić do dystrybutorów. Aktualnie trwają intensywne testy jakościowe w dziale QA (Quality Assurance).

Dodano: 2000-09-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe sterowniki
oprogramowanie

Pod adresem ftp.amiga.pl/Mroocheck15f21.lha znajduje się najnowsza wersja oprogramowania do obsługi pecetowych myszek podpiętych do Amigi przez interfejs Mroocheck/Punchinello Mk II. Archiwum pochodzi od firmy Elbox, producenta wymienionego urządzenia. Pełny opis nowych możliwości oprogramowania zawarty jest w pliku Readme (plik Przeczytaj zawiera opis w języku polskim).

Dodano: 2000-09-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zazdrośni Brytyjczycy?
internet

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii pozazdrościli nam widocznie sklepu Matay i postanowili otworzyć kolejny sklep internetowy poświęcony produktom dla Amigi. Mimo iż sklepów tego typu w Anglii nie brakuje, AmigaGames zajmie się sprzedażą gier dla naszej Przyjaciółki. Oferta jest dość spora, ceny oczywiście brytyjskie. Nie ma to jak Matay.

Dodano: 2000-09-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Zegar z kurantem
sprzet

Aktualnie na ukończeniu jest projekt karty muzycznej do Amigi 1200 podłączanej przez port zegara. Karta nie jest przelotowa (czyli blokuje port zegara), ale sama karta ma złącze, dzięki któremu będzie można rozszerzyć ją na przykład o sprzętowy dekoder MPEG lub szybkie porty szeregowe i równoległe.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

PCI po raz trzeci
sprzet

Jeszcze nie przebrzmiały echa sporów technicznych między firmami Eyetech i Elbox a tu na rynek slotów PCI chce wejść kolejny konkurent. Tym razem jest to firma DCE, która najprawdopodobniej odziedziczyła projekt slotów po upadłej phase5.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Żegnamy kolejną firmę
oprogramowanie

Firma Asimware, znana m. in. z MasterISO - programu do nagrywania płyt CD i AsimCDFS - pakietu do obsługi napędów CD-ROM rozstaje się z platformą Amigi. Już od dłuższego czasu nie zobaczyliśmy żadnego nowego produktu dla Amigi pochodzącego z tej firmy - rozstanie nie będzie więc zbyt bolesne.

Dodano: 2000-09-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zniżka na GoldEDa
oprogramowanie

Wszyscy, którzy ściągnęli z oficjalnej strony programu GoldED darmową wersję 5 tego edytora i dodatkowo zechciało im się podać swój adres e-mail, powinni otrzymać kupon rabatowy. Teraz wystarczy skontaktować się z autorem aby dzięki temu kuponowi nabyć po niższej cenie najnowszą wersję. Promocja wygasa z dniem 30 września tego roku, zostało więc niewiele czasu.

Dodano: 2000-09-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Opowiadania Fredericka Forsytha w sieci
internet

Ten światowej sławy autor powieści sensacyjnych ("Dzień Szakala", "Negocjator", "Akta Odessy", "Diabelska alternatywa"...) zdecydował się na opublikowanie w sieci kilku swoich nowych opowiadań.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Komórka na Javie
java

Firma Sun promując wszędzie gdzie się da język Java nie mogła pominąć telefonów komórkowych. Te panoszące się wszędzie urządzonka z wolna zaczynają przypominać miniaturowe komputery podłączone w dodatku do Intenetu. Dlaczegoby więc nie zaimplementować w nich Javy? Język ten jest niezależny od sprzętu więc mógłby stanowić standard dla telefonów różnych producentów.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Blittersoft z CIS
gry

Firma Blittersoft podpisała umowę z firmą Crystal Interactive Software, na mocy której będzie miała wyłączność na dystrybucję wszelkich gier dla Amigi, jakie wyjdą spod klawiatur programistów z CIS. Porozumienie pozwoli również na współpracę przy następnych projektach. Obie firmy rozglądają się za tytułami godnymi przeniesienia na najnowszą platformę Amiverse.

Dodano: 2000-09-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

AWeb II na językach
oprogramowanie

Na oficjalnej liście mailowej poświęconej przeglądarce internetowej AWeb II pojawiły się pogłoski o nowej wersji tego browsera, oznaczonej numerem 3.4. Jak się dowiedzieliśmy, aktualnie rozpoczęły się pierwsze testy beta nowej wersji, więc nie należy się jej spodziewać na dniach. Jednak po długim okresie milczenia ze strony firmy AmiTrix, wiadomość ta cieszy wielu zwolenników tego programu.

Dodano: 2000-09-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Koniec Image Engineera?
oprogramowanie

Marko Seppanen, programista zajmujący się rozwojem dość ciekawego i o sporych możliwościach pakietu graficznego Image Engineer postanowił zakończyć karierę jako autor oprogramowania dla Amigi. "Amiga jako społeczność nie ma mi nic do zaoferowania. Amiga jako firma może mi coś zaoferować, jednak nie mam już ochoty śledzić ich kroków. Być może skorzystam z ich technologii w przyszłości jeśli będzie wystarczająco dobra." Tymi słowami żegna się z nami kolejny, być może niedoceniony, człowiek, który chciał zrobić coś dla Amigi.

Dodano: 2000-09-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Procesory z National Semiconductors
sprzet

W cieniu gigantów ta zasłużona firma półprzewodnikowa wytwarza klony procesorów Intela o firmowej nazwie Geode. Warto wspomnieć, że procesory te mają być zastosowane w urządzeniu SimpleBox o którym niedawno pisaliśmy. SimpleBox ma pracować pod kontrolą nowego AmigaOS. Zapewne nieprzypadkowo fakt ogłoszenia danych SimpleBoxa zbiegł się w czasie z wypuszczeniem nowej serii procesorów Geode.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nightlong pakowany
gry

Firma clickBOOM otrzymała pozytywną opinię o amigowym porcie gry Nightlong od firmy Trecision. Dzięki temu, produkcja i testy płyt ruszyły pełną parą. Zaraz po skończeniu tej czynności pudełka z grą lecą na pocztę a stamtąd do stęsknionych użytkowników. Wersja dla procesorów PowerPC również została zaakceptowana, więc wszyscy, którzy taką zamówili, otrzymają ją również.

Dodano: 2000-09-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Nie ufaj rodzicom - zrób się z CD
oprogramowanie

Doktor Tim Hubbard, szef projektu odczytania ludzkiego genomu z Wellcome Trust's Sanger w Cambridge wpadł na wielce dowcipny pomysł nagrania wykazu wszystkich ludzkich genów na płytę CD. Okazuje się, że dane jakie potrzebne są naturze do stworzenia kompletnego człowieka mieszczą się bez problemu na nośniku za parę złotych.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Wojna rozgorzała na dobre
elbox

Firma Elbox Computer, producent płyty Mediator PCI oraz wielu innych uznanych produktów dla Amigi, opublikowała kolejną oficjalną odpowiedź na nieprawdziwe, według nich, dane na temat Mediatora rozsiewane przez firmę Eyetech. Ta ostatnia, jak wiadomo, jest odpowiedzialna za produkt konkurencyjny - płytę Predator, urządzenie, które nadal pozostaje w fazach planów, w przeciwieństwie do oficjalnie dostępnego w sprzedaży Mediatora. Pełna treść (w języku angielskim) znajduje się tutaj.

Dodano: 2000-09-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Jak zarobić na hackerstwie
internet

Jeżeli czujesz się dobrze w dziedzinie łamania zabezpieczeń komputerowych i przetwarzania sygnałów, a brakuje ci 10 000 dolarów, wybierz się na stronę hacksdmi.org.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Pierwsze jaskółki z Epic Interactive
gry

Firma Epic Interactive zapowiada wydanie portu strategii czasu rzeczywistego zatytułowanej Earth 2140. Gra ta została wydana pod system Windows przez firmę TopWare, znaną z produktów o stosunkowo niskich cenach. Na szczęście wraz z niskimi cenami nie szedł niski poziom gier.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

PlayStation 2.1?
sprzet

Nowe konsole Sony przeznaczone na rynek amerykański i europejski będą się różniły od japońskich wersji. Zrezygnowano z programowego dekodera filmów DVD na rzecz dekodera sprzętowego. Wygląda więc na to, że PS2 będzie promowana również jako odtwarzacz DVD a nie tylko konsola do gier. W Japonii skrytykowano już kiepską jakość filmów DVD dekodowanych przez PlayStation programowo.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nowości z Blittersoft
sprzet

Informacja o niedalekim rozpoczęciu dostaw ParaGlide, dodatkowej karty z procesorem Voodoo dla posiadaczy Picasso IV została potwierdzona. Blittersoft, dystrybutor tych kart, przyjmuje zamówienia. Firma ta zwiększyła swoją ofertę o PSXPort, przystawkę umożliwiającą wykorzystanie ogólnodostępnych i tanich kontrolerów od konsoli PlayStation.

Dodano: 2000-09-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Cinemaware daje znać o sobie
gry

Firma Cinemaware, znana z wielu produkcji dla Amigi, znów dała znać o sobie. Od października mają zaoferować jeden ze swoich tytułów The Three Stooges dla posiadaczy przenośnej konsoli GameBoy Color (nie, to nie jest pecet z kolorowym monitorem) a także do grania przez internet dzięki przeglądarkom z obsługą Javy i Shockwave. Pierwszym ich nowym produktem dla Amigi będzie gra Robin Hood: Defender of the Crown.

Dodano: 2000-09-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Amiga - Proste Pudełko
sprzet

Nieznana do tej pory na rynku europejskim firma MeterNet, zajmująca się szeroko pojętymi rozwiązaniami dla internetu pragnie dostarczyć użytkownikom całkowicie nowy sprzęt, z niespotykanymi dotąd możliwościami.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

MultiUser dla AmigaOS 3.5
oprogramowanie

W archiwum muFS453p.lha znajduje się patch, który tworzy kompatybilny z NSD (New Style Device) MultiUserFileSystem z FastFileSystemu dostarczanego z AmigaOS 3.5. Do poprawnej pracy wymagane jest posiadanie wspomnianego OS 3.5 oraz pakietu MultiUser 1.8.

Dodano: 2000-09-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Epic Marketing wymięka
internet

Niemiecki oddział firmy Epic Marketing zamyka swoje podwoje 30 września po 4 latach wspierania Amigi. Nie ma powodów do zmartwień, bo na to miejsce powstaną dwie nowe firmy. Epic Interacticve Entertainment Software zajmować się będzie oprogramowaniem dla komputerów Apple Macintosh. Platformy AmigaOne i Atari Milan zostaną włączone do oferty jak tylko pojawią się na rynku.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Emulator pieca dla PowerPC
oprogramowanie

Oliver Gantert (znany z gry Orbit i Drake) nie wierząc, że PC-Task dla procesorów PowerPC kiedykolwiek ujrzy światło dzienne postanowił zająć się przeportowaniem na te procesory emulatora Bochs. Jest to darmowy emulator napisany pierwotnie dla Linuxa, którego kod źródłowy dostępny jest na licencji GNU. Dodatkowo, jak można dowiedzieć się ze strony autora, zajął się on portowaniem gry Der Clou/The Clue, której kod źródłowy został również opublikowany.

Dodano: 2000-09-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Petro zmienia pracę?
amigainc

Jak grom z jasnego nieba spadła na nas wiadomość o tym, że Petro Tyschtschenko, szef oddziału niemieckiego firmy Amiga Inc. założył firmę. Momentalnie pojawiły się plotki o zamknięciu oddziału niemieckiego, zdementowane przez Billa McEwena w wywiadzie z grupą Coyote Flux. Wszyscy także myśleli o rezygnacji pana Tyschtschenki ze stanowiska w Amiga Inc.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

MacOS schodzi na unixy
oprogramowanie

Za jedyne 30 dolarów użytkownicy PowerMaców mogą nabyć publiczną wersję beta nowego systemu MacOS X. Ta dziesiąta już wersja jabłkowego systemu operacyjnego dość radykalnie zrywa z przeszłością - w znacznym stopniu bazowana jest na Unixie. Nowy, nawiązujący nieco do NeXT-a, jest też interfejs użytkownika. Opinie fanów Maca są jak zwykle w takich wypadkach mieszane.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Co tam panie w polityce? Chińczyki trzymają się mocno.
internet

Trzymają się a przy okazji blokują dostęp do chińskiego internetu zagranicznym inwestorom. Ostatnio wydane ustawy wprowadzają wymaganie posiadania koncesji na świadczenie usług providerskich (zupełnie tak jak u nas. A podobno należymy do Europy a nie Azji.), oraz wymagają zgody czynników rządowych na spółki mieszane z kapitałem zagranicznym zajmujące się telekomunikacją.

Dodano: 2000-09-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Innovative planuje
oprogramowanie

Firma Innovative Software, znana m. in. z produktów z przedrostkiem "fx" (fxPAINT, fxSCAN) oraz VHI Studio, ogłosiła plany na najbliższą przyszłość. Najistotniejszą wiadomością jest ta o najnowszej wersji programu fxSCAN oznaczonego numerem 3.0.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

PS2 idzie jak świeże bułeczki
sprzet

W Anglii sprzedawcy detaliczni zarezerwowali już w hurtowniach całe 200 tysięcy konsol PlayStation2. Tyle bowiem firma Sony przygotowała z myślą o premierze swojego nowego szlagieru w Wielkiej Brytanii. Premiera ta odbędzie się 24 listopada, a konsola będzie sprzedawana po 299 funtów. Czy angielscy gracze wyczyszczą sklepy równie skutecznie jak ich japońscy koledzy? O tym przekonamy się za 5 tygodni.

Dodano: 2000-09-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

SCSI do AteoBus
sprzet

Za 450 franków francuskich (około 262 zł) możemy stać się posiadaczami sterownika SCSI podłączanego do płyty AteoBus, produktu firmy Ateo Concepts. Karta posiada jedno gniazdo zewnętrzne SUB-D25 i jeden 50-pinowy port wewnętrzny.

Dodano: 2000-09-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Virtua Fighter dla Amigi?
gry

Człowiek o pseudonimie HellCoder postanowił uzupełnić dziurę w kategorii bijatyk na Amigę. Tych ostatnio za wiele nie wychodzi, a przykład idealnie skopanego produktu mieliśmy ostatnio rok temu. HellCoder pokazał na swojej stronie WWW pierwsze zrzuty obrazu z pisanej właśnie gry Virtual Fight, bijatyki pisanej w asemblerze PowerPC, korzystającej z systemu CyberGraphX. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z ofertą grupy HellHound.

Dodano: 2000-09-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Wieści z Epic Marketing
gry

Firma Epic Marketing ukończyła prace nad grą Virtual Ball Fighters. Wymagania programu to procesor 68030, kości graficzne AGA lub karta graficzna i 8 MB pamięci RAM. Gra potrafi również obsłużyć karty dźwiękowe oraz korzystać z dobrodziejstw procesorów PowerPC. Niedługo powinna także pojawić się nowa wersja odtwarzacza plików AVI i QuickTime o nazwie MooVId Pro. Następca, MooVId Pro 2, istnieje w dwóch wersjach, dla PowerUp i WarpUp. Posiadacze wcześniejszej wersji mogą liczyć na tańsze uaktualnienia.

Dodano: 2000-09-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Zupa jabłkowa
internet

Firma pracująca nad klonem znanego programu Napster dla komputerów Macintosh wpadła na dość dowcipny pomysł przybrania nazwy AppleSoup (tytułowa "zupa jabłkowa"). Niestety dowcip ten nie zyskał uznania w oczach prawników firmy Apple. Firma została zmuszona do przemianowania się na Flycode. Przyznacie że aktualna nazwa jest zdecydowanie mniej apetyczna. Co ciekawe powstający klon Napstera ma mieć wbudowane jakieś bliżej nieokreślone mechanizmy ochrony praw autorskich, co z pewnością w odpowiedni sposób wpłynie na jego popularność.

Dodano: 2000-09-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Rozmowa z Billem McEwenem
wywiad

Sharwin z grupy Coyote Flux (PPC680x0) przeprowadził wywiad z obecnym szefem firmy Amiga Inc., Billem McEwenem. Wywiad, choć w bardzo ograniczonej formie, pozwolił wyjaśnić kilka niejasności i plotek a także dowiedzieć się kilku ciekawych informacji.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Haage&Partner zatrudnia
internet

Znana na amigowym rynku firma Haage&Partner zatrudniła ostatnio kilku nowych pracowników. Są to przede wszystkim programiści i managerowie, którzy zajmą się obecnymi (StormC, AmigaWriter) i nowymi projektami. Firma poszukuje osoby znającej bardzo dobrze język angielski i jego gramatykę, najlepiej kogoś mówiącego tym językiem od urodzenia.

Dodano: 2000-09-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Matay rozszerza swoją ofertę
internet

Od dzisiaj, w ofercie firmy Matay, dostępny jest w zestawie program ImageFX 4. Do pakietu dołączony jest za darmo program PowerStation, którego wartość wynosi 400zł. Cena zestawu to 900zł. Ilość kopii na składzie jest ograniczona.

Dodano: 2000-09-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Jakie karty dla Mediatora?
internet

Philippe 'Elwood' Ferrucci chcąc ułatwić pracę programistom tworzącym sterowniki do różnych kart PCI podpinanych do płyty MediatorPCI zorganizował akcję zbierania głosów potencjalnych użytkowników. Na jego stronie każdy może zaproponować kartę, którą chciałby zobaczyć działającą w swojej Amidze.

Dodano: 2000-09-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Konwerter IFF-ILBM do BMP
oprogramowanie

Wielu posiadaczy Amigi przesiadło się na pecety z różnych powodów lecz nie o tym ma być mowa. Zdarzyć się mogło, że po szczęśliwych latach z Amigą pozostało nam wiele obrazków zapisanych w formacie IFF-ILBM. Co zrobić, gdy po latach przyszła nam ochota na użycie ich jako np. tapety pod Windows? A może chcielibyśmy wstawić jeden z nich do jakiegoś dokumentu pisanego pod profesjonalnym edytorem Word?

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Party w Norwegii
spotkanie

Grupa Contraz planuje kolejną edycję party Kindergarden. Impreza odbędzie się w Norwegii od 29 września do 1 października. Uwaga! Wstęp na party będzie limitowany wiekiem 18 lat.

Dodano: 2000-09-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Heretic II wylosowany - kto następny?
exec

W dniu 10 września 2000 r. wśród naszych prenumeratorów została rozlosowana oryginalna gra "Heretic II", ufundowana przez firmę Hyperion Entertainment Software. Nagrodę wylosował: Pan Marek Fuhrmann ze Świebodzic. Gratulujemy!

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Potrzeba programistów
internet

Trogladite Software znów poszukuje programistów. Niestety, nie oferują żadnej zapłaty co zapewne zrazi wielu zdolnych ludzi. Jeśli jednak masz sporo wolnego czasu i chcesz wziąć udział w kilku najbliższych projektach, napisz e-mail na adres neil@trogsoft.org. Oczywiście znajomość C lub C++ jest bardzo pożądana.

Dodano: 2000-09-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

UAE dla MorphOSa
oprogramowanie

David Gerber, znany pod pseudonimem Zapek, udostępnił przeportowaną pod system MorphOS wersję emulatora UAE. Archiwum bazuje na kodzie źródłowym do wersji 0.8.6 (bez obsługi kości AGA). Emulator, jak zapewnia autor portu, działa szybciej niż wersja dla PowerUP.

Dodano: 2000-09-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Znowu mamy proces w sądzie
internet

Tym razem to Sony udało się zaciągnąć do sądu firmę Connectix, wydawcę emulatora PlayStation na pecety. Sony oskarża Connectix o kradzież tajemnic handlowych i nieuczciwą konkurencję. Sony przegrało już jeden proces z Connectixem, drugie starcie wyznaczono na marzec przyszłego roku.

Dodano: 2000-09-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

StormC 4 niebawem
oprogramowanie

Pakiet StormC w wersji 4, który Haage&Partner zapowiada jako kwantowy skok (Quantum Leap - Sinclair kiedyś wyprodukował taki model komputera z procesorem 68008, o którym nikt dziś nie pamięta). Do nowych możliwości należeć mają: CVS, kompilator bazujący na GCC, możliwość debuggowania tasków i bibliotek. Cena wyniesie w granicach 500 marek niemieckich, użytkownicy starszej wersji będą mogli nabyć uaktualnienie za niecałe 200 marek. StormC v4 będzie dostępny od października.

Dodano: 2000-09-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kupić... sprzedać...
internet

Na jednym z serwerów w Wielkiej Brytanii pojawił się serwis aukcyjny tylko dla amigowców. Usługi AmiBid są całkowicie darmowe, wystarczy tylko zarejestrować się jako użytkownik i już można zacząć dobijać targu. AmiBid ma posiadać prawie wszystkie możliwości znanego na świecie serwisu eBay.

Dodano: 2000-09-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

« poprzednia 1 161 162 163 164 165 166 następna »

retroage4
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
adapter_front
Projekt Hermes, CD32 Adapter Board (karta Kippera)
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl