classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 13. grudnia, 2019, 01:48

Best of eXec - wszystkie duże wydarzenia »
Skrzynka eXec.pl
zostaw wiadomość »schowaj »
Ostatnie komentarze pod aktualnościami
0
1
2
3
4
5
Forum dyskusyjne
więcej nowych wątków »
Najczęściej komentowane więcej »
Artykuły
Metro Siege Amiga TV »
Odtwarzaj wideo
W przygotowaniu (11) «» + dodaj nowego newsa
 • eXec i RSS
 • Hardware z polskiego 7-bit
 • Skórki dla TuneNet
 • Ankieta: moda na retro
 • Aktualizacja top listy
 • IBrowse 2.5, czyli czyste szaleństwo...
 • VIM 8.1 i moje .vimrc na Amidze
 • OS4 vs MOS vs OSX #1 - jak wybieramy pliki
 • Diablo
 • AmigaOS 3.2?
 • AmigaAMP 3.26
Strona 165
Kupić... sprzedać...
internet

Na jednym z serwerów w Wielkiej Brytanii pojawił się serwis aukcyjny tylko dla amigowców. Usługi AmiBid są całkowicie darmowe, wystarczy tylko zarejestrować się jako użytkownik i już można zacząć dobijać targu. AmiBid ma posiadać prawie wszystkie możliwości znanego na świecie serwisu eBay.

Dodano: 2000-09-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

FireWire kontratakuje
sprzet

Tajwańscy producenci zawiązali nieformalne porozumienie mające promować interfejs szeregowy IEEE 1394 zwany też FireWire. Jest to kontrposunięcie na ogłoszenie sponsorowanej przez Intela specyfikacji USB 2.0. Ta propozycja zwiększyła przepustowość USB z 12 do 480 Mbit/s, a więc wyprzedziła FireWire (400 MBit/s). Co prawda na razie mało które urządzenie (zarówno USB jak i FireWire) osiąga takie szybkości, ale jak to zwykle w reklamie liczą się duże numerki. Co z tej walki wyniknie - zobaczymy.

Dodano: 2000-09-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Postal na Amigę
gry

Chris Kelley chce zorientować się, czy amigowcy chcą pobawić się w grę, która swego czasu sporo namieszała na rynku rozrywki. Mowa o grze Postal, która dzięki zawartej w niej dawce brutalności znalazła się na liście trzech najgorszych rzeczy w Stanach Zjednoczonych (obok Marylin Manson) a jej sprzedaż została zakazana w 10 krajach.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Ikonki dla Directory Opusa
masonicons

Martin Mason Merz udostępnił ostateczną wersję zbioru świecących ikonek własnej produkcji do wykorzystania z programem Directory Opus 5.82. Archiwum, zawierające 450 ikon, dostępne jest na Aminecie i na stronie autora. Do wszystkich, którzy wspierali projekt OpusMI autor kieruje słowa podziękowania.

Dodano: 2000-09-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowy wirusik dla Windows 2000
internet

Użytkownicy systemu w pełni multimedialnego mają kolejny powód do zmartwień. Rosjanie z Kaspersky Laboratories uraczyli szklarzy wiadomością o kolejnym rodzaju wirusów atakującym uważany dotąd za bezpieczny system plików NTFS wzięty do Win2000 z wersji NT. Jak widać wszystko można zepsuć...

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Miami znów na tapecie
oprogramowanie

Holger Kruse uporał się wreszcie z awarią sprzętu, jaka dopadła go w czerwcu. Na szczęście nie spowodowała ona utraty żadnych ważnych danych jak kod źródłowy czy informacje o rejestracjach. Prace nad kolejnymi wersjami czy usprawnieniami programów oferowanych przez Nordic Global, firmę Holgera zostały więc wznowione. Oczekujemy na wyniki.

Dodano: 2000-09-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Biblioteka SView - platforma dowolna
oprogramowanie

Andreas Kleinert przeportował właśnie swoją bibliotekę SView na platformę Linux x86. Stanowi to bazę dla stworzenie praktycznie dowolnego portu, w tym dla Amigi z procesorem m68k, PowerPC (wliczając system MorphOS), Linuxa 68k czy wirtualnego peocesora nowej Amigi.

Dodano: 2000-09-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe strony
internet

Mamy dwie nowe strony WWW. Określenie "nowe" nie oznacza tu "niedawno powstałe" lecz tylko "odnowione". Pierwszą jest witryna firmy Crystal Interactive, wydawcy amigowej gry Bubble Heroes. Zmiany zaszły również na stronie firmy Trogladite Software. Zapraszamy do odwiedzin.

Dodano: 2000-09-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Kup pan komputer
internet

Na internetowej giełdzie eBay jest do wzięcia komputer. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest to Cray Y-MP C90 z mocą obliczeniową 16 GFLOPs. Jeszcze kilka lat temu było to jeden z najpotężniejszych komputerów na świecie. Komputer ma 16 procesorów, 4 GB pamięci RAM i 130 GB twardych dysków. Jak na razie właściciel wylicytował za niego 43210 dolarów, więc jeżeli ktoś ma trochę wolnej gotówki warto się zastanowić.

Dodano: 2000-09-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 3 (ostatni: 2016-01-19 17:16)

MEDIATOR PCI w sprzedaży!
elbox

ELBOX COMPUTER, Kraków, 5 września 2000
Firma Elbox ma zaszczyt przedstawić swój najnowszy produkt radykalnie zwiększający możliwosci Amigi 1200. Jest to: MEDIATOR PCI do komputerów Amiga 1200.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Elbox dementuje plotki
elbox

Wypuszczenie na rynek Mediatora PCI wywołało małą rewolujcję na amigowym rynku sprzętu. Bo też i produkt jest rewolucyjny. Towarzyszy mu niestety wiele plotek i fałszywych informacji rozpowszechnianych przez "bliżej nieokreślone czynniki". Aby rozwiać wątpliwości Elbox oficjalnie zdementował fałszywe informacje.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Motorola inwestuje
sprzet

Motorola postanowiła wydac drobne 29 milionów dolarów na założenie w Szkocji ośrodka programistycznego, w którym będzie powstawać oprogramowanie nowych telefonów komórkowych i programy wykorzystywane w procesie produkcji układów scalonych dużej skali integracji. Kompleks budynków stanie obok zabudowań ośrodka naukowego "Scottish Enterprise Alba Centre" w mieście Livingston (to informacja dla ewentualnych wycieczek).

Dodano: 2000-09-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Datatypes dla MorphOSa
oprogramowanie

Oliver Roberts jako pierwszy przedstawił wersję swojego WarpJPEG datatype pracującego pod systemem MorphOS. Dodatkowo, archiwum zawiera wersje dla procesorów m68k. WarpPNG pojawi się z tygodniowym opóźnieniem. Autor zapowiada również datatype'y dla formatów BMP i TIFF. Natomiast Andreas Kleinert, również znany z dataype'ów dla Amigi, zakomunikował, że najprawdopodobniej nie będzie w stanie przenieść swoich produktów dla MorphOSa.

Dodano: 2000-09-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Międzymordzie dla myszek PS/2
sprzet

Merlancia Industries, firma prowadzona przez pana o swojsko brzmiącym nazwisku (Ryan E. A. Czerwinski) wprowadza do swojej oferty nowy interfejs, który umożliwi korzystanie na Amigach z bogatej oferty gryzoni ze złączem PS/2. Mr. Mysza (również znajoma nazwa) powinna obsługiwać myszki z trzema i więcej przyciskami oraz wałkami. Potrzebne sterowniki będą zawarte w komplecie, który ma kosztować około 25 DM. Pierwszej partii interfejsów należy spodziewać się za niecałe 2 tygodnie.

Dodano: 2000-09-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Zamieszanie ze sterownikami
oprogramowanie

Na stronie VGR pojawiły się sprzeczne lub co najmniej wprowadzające sporo zamieszania informacje dotyczące kolejnych sterowników dla kart VooDoo dla płyty MediatorPCI. Najpierw ktoś wystawił informację o tym, że drivery dla VooDoo 5 nie pojawią się na rzecz tych dla prototypowej karty VooDoo9.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Amiga z Hyperionem
amigainc

O współpracy firm Amiga i Hyperion mówiono już od pewnego czasu. Teraz informacja ta stała się oficjalna. Amiga Inc. oraz Hyperion Entertainment Software zawarły partnerstwo mające na celu dostarczenie wysokiej jakości gier dla nowej Amigi.

Dodano: 2000-09-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Wirusy na Aminecie
oprogramowanie

Virus Help Denmark, grupa zajmująca się oprogramowaniem antywirusowym między innymi dla Amigi, ostrzega przed wirusem, któremu udało się przedostać z archiwów Aminetu na płytę Aminet CD 38. Wirus nazywa się 8x8 (lub według VT-Schutz v3.17 wirus Motaba-3) i jest dołączony do pliku mwi-ove2.exe o długości 42.464 bajty w 2.906.181 bajtowym archiwum MWI-Overview02.lha oraz do pliku fr5 o długości 3.572 bajty w 631.305 bajtowym archiwum wpz-frozen32.lha.

Dodano: 2000-09-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kto niebawem nagrzeszy?
hyperion

Firma Hyperion Software zakomunikowała, że wersja linuxowa portu gry SiN pomyślnie przeszła przez testy beta. Pełnej wersji, zarówno dla Linuxa x86 jak i PPC, należy spodziewać się w najbliższych dniach. Tymczasem port amigowy również nie pozostaje zbytnio w tyle. Co prawda nie zobaczymy go jednocześnie z wersją linuxową, jednak Hyperion spodziewa się, że i my jeszcze w tym roku powinniśmy sobie pograć.

Dodano: 2000-09-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Voyager 3 - kolejna odsłona
internet

Niedawno wszyscy otrzymaliśmy do testów nową wersję przeglądarki internetowej Voyager w wersji 3.3. Była to wersja alpha 24, z dużymi ograniczeniami, mająca na celu zaprezentowanie działania nowego layoutera. Oliver Wagner udostępnił właśnie kolejną wersję alpha oznaczoną numerem 35, która ma na celu zademonstrować postępujące prace.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Matay - nowy sklep
oprogramowanie

Zgodnie z zapowiedziami, 1 września ruszyła oficjalna witryna sklepu internetowego "Matay". Celem sklepu jest dostarczenie polskim użytkownikom Amigi zachodnich programów po okazyjnych cenach. Firma "Matay" jest dystrybutorem takich zachodnich potentatów jak: Haage&Partner, Hyperion czy Titan.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Motorola przekracza barierę 1 GHz
motorola68k

W Motoroli rozpoczęto testy drugiej generacji procesorów PowerPC 7400, zwanej G4e albo też G4 Plus. Przecieki do prasy mówią o testach tych układów przy częstotliwościach zegara dużo większych niż dotychczasowe 500 MHz, podobno niektóre układy pracują nawet przy częstotliwości 1050 MHz. Celem jest stworzenie rodziny procesorów G4 pracujących przy częstotliwościach rzędu 700 - 800 MHz.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Wyrok odroczony
internet

Sąd apelacyjny ustalił termin procesu między Napsterem a RIAA na 2 października. Do tego czasu serwery Napstera będą działać. 18 sierpnia prawnicy Napstera zaproponowali umorzenie procesu, jednak nie wiadomo, czy sąd zgodził się na to. Wyznaczenie daty rozpoczęcia rozprawy wydaje się świadczyć o odrzuceniu tej prośby, jednak z drugiej strony może to wynikać po prostu ze sztywnego przestrzegania procedur sądowych.

Dodano: 2000-09-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Pierwsze sterowniki dla Mediatora
sprzet

Vision Factory Development, grupa zajmująca się pakietem CyberGraphX, ma działające pierwsze sterowniki dla karty graficznej współpracującej z płytą MediatorPCI. Są one przeznaczone dla pakietu CGX v3 i obsługują kartę graficzną z procesorem S3 ViRGE. Wersja dla CyberGraphX v4 ma być zawarta w najbliższym uaktualnieniu dla tego pakietu. W tej chwili programiści z VFD pracują nad sterownikami dla kart z procesorem Voodoo3.

Dodano: 2000-09-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Wieści z Microcode Solution
oprogramowanie

Znów, po długim okresie milczenia, dała znać o sobie i postępach nad emulatorem PowerMaca firma Microcode Solutions. Prace nad iFusion, bo tak będzie nazywał się emulator, trwają (ile razy to już słyszeliśmy?) i w niedalekiej przyszłości wszyscy mamy się dowiedzieć więcej na temat tego programu i jego interfejsu.

Dodano: 2000-09-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Plany firmy Elbox
elbox

Jak donosi firma Elbox, pierwsza partia płyt MediatorPCI zostanie wyprodukowana w ilości 1000 sztuk w przeciągu najbliższych 2 tygodni. Żeby jednak nie przedłużać oczekiwania klientów, firma nie będzie czekać na ukończenie całości lecz sukcesywnie wysyłać mniejsze ilości do dostawców. Pierwszych egzemplarzy należy spodziewać się w przeciągu kilku dni.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-09-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Mediator vs Predator
sprzet

Polityka firmy Elbox dotycząca Mediatora w wersji dla "dużych" Amig pozostaje niejasna. Pierwsze informacje o slotach PCI dla Amig z kartami PPC padły w wywiadzie z szefem firmy DCE. Padło tam również zdanie dyskredytujące Mediatora (chodziło o brak możliwości wykorzystania kart wyposażonych w więcej niż 8 MB pamięci - w praktyce większości nowych kart graficznych).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nowości dla MorphOSa
oprogramowanie

O systemie MorphOS chyba większość amigowców już wie. Wielu posiadaczy akceleratorów z procesorami PowerPC zapewne już go wypróbowało i podbudowani wynikami czekają teraz na kolejne wiadomości i kolejne wersje beta.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kolej na grafikę
oprogramowanie

Po różnych programach użytkowych, filemanagerach i kompresorach przyszła kolej na programy korzystające z grafiki. Ostatnio na sieci pojawiły się informacje o dwóch kolejnych programach dla nowej Amigi, które można zaliczyć do tej kategorii. Jednym z nich jest program do generowania efektów specjalnych - następca Wildfire\7 PPC znanego z platformy Amiga Classic.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Telefon komórkowy z otdwarzaczem MP3
internet

Za jedyne 350 funtów możesz stać się właścicielem "komóry" SGH M-100 Samsunga. Oprócz tradycyjnych funkcji telefonu urządzonko to posiada 23 MB pamięci, z której może odtwarzać muzykę w formacie MP3, co jak wiadomo wystarcza na około pół godziny. A że trochę drogo? No cóż, pionierzy zawsze ponoszą największe koszty.

Dodano: 2000-08-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Sony odszczekuje
internet

Firma Sony szybko zareagowała na nieco nieprzemyślaną wypowiedź jej pracownika, Steve Hecklera, na temat programu Napster. O wypowiedzi tej pisaliśmy kilka dni temu, pan Hackler straszył wypowiedzeniem przez Sony wojny Napsterowi, stawianiem blokad na serwerach dostawców Internetu, a nawet wprowadzeniem antynapsterowych blokad do systemów operacyjnych.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Spójrz w niebo
oprogramowanie

Długo oczekiwana wersja dla PowerPC programu Digital Almanac została właśnie ukończona. Powinna dotrzeć do użytkowników, którzy złożą zamówienie, począwszy od 28 sierpnia. W obecnej chwili dostępna jest tylko wersja niemieckojęzyczna. Osoby nie czujące się mocno w języku Goethego poczekać muszą najprawdopodobniej do października. Wtedy także na Aminecie powinna pojawić się wersja demo.

Dodano: 2000-08-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

LinuxPPC na Amidze
linux

Na stronie Amigart można znaleźć angielskie tłumaczenie przewodnika po instalacji dystrybucji SuSE Linuxa PowerPC 6.4 na Amidze z akceleratorem z procesorem PPC.

Dodano: 2000-08-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Listy mailowe dla MorphOSa
oprogramowanie

Niedawno powstały dwie listy mailowe poświęcone systemowi MorphOS. Jedna z nich jest przeznaczona dla programistów. Zasubskrybować ją można wysyłając e-mail na adres: MorphOS-Dev-subscribe@egroups.com jako temat podając "subscribe".

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

SDL dla Amigi
sdl

SDL jest skrótem od Simple DirectMedia Layer. Jest to biblioteka służąca do obsługi grafiki i dźwięku. Wiele aplikacji i gier z niej korzysta. Dzięki Gabriele Greco jest teraz szansa na przeportowanie niektórych z nich bez większych modyfikacji. Archiwum, które można znaleźć na Aminecie, zawiera wersję biblioteki dla procesorów m68k, kilka programów demonstracyjnych i pliki include.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

SMSMasterGUI zmienia nazwę
oprogramowanie

SMSMasterMUI, jeden z kilku programów służących do przesyłania wiadomości SMS do telefonów GSM, zmienił nazwę na SMSEngineerGUI. Powodem było istnienie już aplikacji o podobnej nazwie i funkcjonalności. Autor prosi więc o usunięcie poprzedniej wersji i zainstalowanie uaktualnienia.

Dodano: 2000-08-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Pentium 4 - kolejna Intel-igentna grzałka
sprzet

Jeden z konstruktorów nowego wynalazku Intela - Doug Cameron zdradził nieco szczegółów na jego temat. Powierzchnia struktury procesora to 217 milimetrów kwadratowych, pobiera też drobne 40 W mocy. Wyobraźcie sobie ten potężny radiator i stado wiatraków...

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Opóźnienie? Normalka
elbox

Chyba wszyscy bylibyśmy zdziwieni, gdyby stało się inaczej. Choć na pewno każdy z nas w duszy chciałby, żeby Mediator PCI ukazał się planowo. Niestety, jak donosi Vesalia Computer, jeden z partnerów frimy Elbox - producenta Mediatora, karty będą dostępne 2-3 tygodnie później niż zakładano.

Dodano: 2000-08-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nie będzie dysku z misjami
gry

Firma clickBOOM postanowiła, że nie wyda dodatkowego dysku z misjami dla gry Napalm zatytuowanego Euroburn. Wbrew pozorom nie ma się czym martwić. Pakiet dodatkowych misji został zamieniony na pełnowartościowego następcę - grę Napalm 2.

Dodano: 2000-08-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry komentarzy: 2 (ostatni: 2016-10-16 23:36)

Kostka do gry
sprzet

Kształt sześcianu staje się ostatnio modny w świecie komputerów. Oprócz najnowszego wynalazku Apple ma go również - no, może nie do końca (15 x 15 x 11 cm) - nowa konsola Nintendo Gamecube (znana wcześniej pod kryptonimem Dolphin).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Iridium idzie do piachu
sprzet

Motorola poniosła ostateczną klęskę na polu telefonii satelitarnej. Złożona z 66 satelitów sieć Iridium okazała się całkowitą finansową klapą. Ponieważ nie znalazł się nikt, kto chciałby odkupić sieć, sąd wydał decyzę zezwalającą na zmianę orbit satelitów w taki sposób, aby spłonęły w ziemskiej atmosferze. Data tej operacji nie została jeszcze wyznaczona, ale całkiem możliwe że ceny pancernych parasoli pójdą w górę...

Dodano: 2000-08-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

AMD kombinuje
sprzet

"Jeżeli nie możesz pokonać konkurencji to ją wykup" - ta idea zdaje się przyświecać zainteresowaniu AMD Transmetą. Oficjalnie nazywa się to "wymianą technologii". AMD ma pomóc Transmecie w przejściu na mniejszą szerokość ścieżki w procesorach (co pozwala na zwiększenie częstotliwości zegara), w zamian zaś chce zdobyć tajemnice niskiego poboru mocy, co ma być nowym orężem w wojnie z Intelem. Nie wiadomo tylko na razie co na to Transmeta...

Dodano: 2000-08-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Codename: Hell Squad już jest
gry

Doczekaliśmy się wreszcie kolejnej przygodówki od firmy Digital Dreams Entertainment. Codename: Hell Squad jest już do kupienia. Myślę, że wielu miłośników tego gatunku zostało pozytywnie nastawionych do tej gry dzięki wersji demo, którą można było od pewnego czasu ściągnąć z internetu. Cena gry to 89 marek niemieckich.

Dodano: 2000-08-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Dysk na płonącym drucie
sprzet

Western Digital proponuje zewnętrzny dysk twardy wyposażony w złącze FireWire. Ładnie i solidnie obudowany dysk wydaje się być idealnym sposobem na przenoszenie dużej ilości danych z miejsca na miejsce, WD jednak jakoś pomija ten aspekt sprawy w materiałach reklamowych. Dysk występuje w trzech odmianach o pojemościach 10, 20 i 30 GB. Transfer przez złącze FireWire wynosi 8 MB/s. Zanim ktoś powie, że to niewiele, proponuję porównać to z szybkością zapisu danych na płycie CD-R...

Dodano: 2000-08-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

VBCC dla MorphOS
oprogramowanie

Dla wszystkich miłośników kompilatora VBCC mamy dobrą wiadomość. Frank Wille, który do tej pory zajmował się wersjami kompilatora obsługującymi procesory PowerPC, rozszerzył swoją ofertę o wersję dla systemu MorphOS. Co ciekawsze, na stronie jest dostępna wersja 0.7d - od dawna testowana wersja beta tego kompilatora. Kiedy ujrzymy tą wersję dla pozostałych procesorów i systemów?

Dodano: 2000-08-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Trzecia rocznica Amiga RC5 Team
oprogramowanie

To już trzy lata, odkąd Thomas Tavoly powołał do życia drużynę Amiga RC5 Team. Trzy lata, które pokazują, że sytuacja w ciągu tego czasu raczej nie uległa zmianie, ale Amiga nadal isnieje i ma się całkiem dobrze. Ostatnio zebrała się grupa ludzi, którzy zaczęli pracować nad nowymi klientami dla Amigi.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowy Aminet
oprogramowanie

Hitem na płycie Aminet z numerem 38 jest pełna wersja programu graficznego Personal Paint 7.1b. Oczywiście nie jest to jedyny program na krążku. Płyta zawiera ponad 500 MB oprogramowania, jakie pojawiło się w sieci od Aminetu 37.

Dodano: 2000-08-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

DeliTracker za darmo
oprogramowanie

Niedawno pojawiła się nowa wersja odtwarzacza modułów o nazwie DeliTracker. Najnowsza i jednocześnie ostatnia wersja dla Amigi z numerem 2.32 (program dalej będzie rozwijany dla peceta) potrafi odtworzyć ponad 150 różnych formatów muzycznych. Dostępna jest oczywiście na Aminecie. Zainteresowanych wersją pecetową zapraszamy na stronę poświęconą temu programowi.

Dodano: 2000-08-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Catweasel znów na półkach sklepowych
sprzet

Karta Catweasel dla slotów ISA, interfejs umożliwiający korzystanie z amigowych (i nie tylko) dyskietek na pececie, znów jest możliwa do kupienia. Sama karta zmieniła nieco swoje oblicze, jednak jest, jak zapewnia producent - firma Individual Computers - całkowicie zgodna z modelem z roku 1996.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

« poprzednia 1 163 164 165 166 167 następna »

amigaos
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
onet
Onet
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl