classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 22. września, 2020, 23:41

Turrican w pudełkach na Switcha i Playstation 4

Gry
25 września od 19:00 do 20:30 - AmiWigilia live, amigowe pogaduchy 2, prowadzący: Karzysztof "Radzik" Radzikowski oraz Marcin "Piana" Pianka
Nowe wersje oprogramowania i gier (8) «» + dodaj nowego newsa
Strona 167
W królestwie kwantowych kropek
sprzet

Kropka kwantowa to element logiczny, który jest kilkaset razy mniejszy od tranzystorów, z jakich budowane są współczesne procesory. Jedna kropka to dosłownie kilkaset atomów. Zbudowanie komputera z takich kropek dałoby bardzo małe rozmiary i wielokrotne zmniejszenie wydzielanego ciepła. Niestety z jednej kropki niewiele da się zrobić.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Elastyczny dysk optyczny
sprzet

Na pomysł uelastycznienia płyt CD wpadła amerykańska firma Disc Media. Jej płyty są 5 razy cieńsze od normalnych, można je np. wrzucić do gazety (pod warunkiem, że nie złożymy jej na pół). Niestety przed włożeniem takiej płyty do czytnika, trzeba ją umieścić w specjalnej kasetce. Oprócz tego do tłoczenia takich płyt niezbędne są nowe maszyny. Te dwa fakty mogą zahamować rozpowszechnianie się "floppy disków". Póki co firma poszukuje pieniędzy na skończenie budowy pierwszej wytwórni miękkich płyt.

Dodano: 2000-12-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Motorola kupuje licencję
sprzet

Tym razem firma Motorola zakupiła licencję na produkcję mikroprocesorów rodziny ARM. Są one coraz szerzej stosowane w urządzeniach przenośnych, szczególnie bezprzewodowych. Wygląda też na to, że są zwyczajnie lepsze od małych PowerPC, M-Core i ColdFire. Być może to posunięcie ma związek z szerokimi planami Motoroli w zakresie małych komputerków bezprzewodowych, a w takich urządzeniach procesory ARM stały się niemalże standardem.

Dodano: 2000-12-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Takie małe coś
sprzet

Trudno o bardziej konkretną nazwę dla produktu koreańskiej firmy PalmPalm Technology. Małe przenośne urządzonko jest jednocześnie telefonem komórkowym, palmtopem, odtwarzaczem MP3, wideofonem i paroma innymi rzeczami. Wynalazek ten pracuje w systemie operacyjnym będącym okrojoną wersją Linuxa, głównym procesorem jest StrongARM z zegarem 206 MHz. W roli ekranu występuje czterocalowy wyświetlacz LCD. "Palmi" - bo tak nazwano sprzęt - ma też radiowe łącze Bluetooth i port USB.

Dodano: 2000-12-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Świat według Ralpha
internet

Kilka dni temu Ralph Schmidt, programista pracujący nad systemem MorphOS udzielił wywiadu, w którym wyraził swoje poglądy na temat aktualnej sytuacji na rynku.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Prezenty od Mikołaja
elbox

Firma Elbox z Krakowa po raz kolejny pokazała, że jej słowa to nie tylko puste obietnice. Zapowiadana jakiś czas temu karta MEDIATOR ze slotami PCI dla Amigi 4000 stała się faktem a jej premiera odbędzie się 9 grudnia podczas targów World of Amiga 2000 w Niemczech. Więcej szczegółów, także na temat gotowych i planowanych sterowników, można dowiedzieć się z oficjalnej notki prasowej firmy.

Dodano: 2000-12-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Ciastko z czystym kr[z]emem
internet

Takie ciacho ma zamiar upiec nam AMD, oczywiście w postaci jeszcze nowszego i szybszego procesora. Jak się okazuje wykonanie procesora z krzemu czystego izotopowo zmniejsza wydzielanie się ciepła i ułatwia jego przewodzenie na zewnątrz. Krzem posiada trzy trwałe izotopy (atomy różniące się liczbą neutronów w jądrze).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Otworzyć PowerPC
powercpu

W sieci pojawiły się plotki o nowym planie Apple mającym skłonić IBM i Motorolę do upublicznienia danych pozwalających na produkowanie klonów procesorów PowerPC. Nie jest to w żadnym razie oficjalna wiadomość, ale wieść gminna niesie, że Apple robi co może, aby pozyskać szybsze G4 do swoich PowerMaców. Niestety wygląda na to, że ani Motorola ani IBM nie są w stanie konkurować technologicznie z Intelem i AMD. Ciekawe jaka firma wyprodukuje procesory G4 które, miejmy nadzieję, znajdą się w końcu w Amigach.

Dodano: 2000-12-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Exodus w sprzedaży
gry

Firma Blittersoft dostała potwierdzenie wysłania pierwszej partii gry Exodus - strategii czasu rzeczywistego napisanej przez naszych rodaków. Wszystkich chętnych zapraszamy do składania zamówień. Obsługą zamówień z całego świata zajmuje się Blittersoft. Polscy użytkownicy mogą zamawiać grę u samego producenta - w firmie Sland Media.

Dodano: 2000-12-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Magiczne menu dla MorphOS
oprogramowanie

Kolejnym programem, który potrafi korzystać z dobrodziejstw akceleratorów z procesorem PowerPC pracujących pod kontrolą systemu MorphOS jest znany większości z nasz upiększacz systemowego menu - program MagicMenu. Wersja pod PPC - MagicMenuPPC v2.30beta - do poprawnej instalacji potrzebuje ostatniego archiwum dla procesora m68k.

Dodano: 2000-12-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Napster poskromiony?
internet

Przedstawiciele Bertelsmanna, jednej z największych wytwórni płytowych twierdzą, że opracowali sposób przekształcenia Napstera w płatny serwis muzyczny służący potentatom nagraniowym do sprzedaży muzyki w sieci. Teraz firma stara się przekonać do pomysłu innych wielkich graczy z branży, którzy na razie twardo chcą likwidacji Napstera.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Opatentować koło
internet

Oczywiście nie dosłownie, ale z pewnością wynalazek sieciowego linka, czy, bardziej po polsku, odnośnika jest dla stron WWW tym, czym koło dla historii transportu. British Telecom, odpowiednik naszej TPSA, w roku 1976 złożył wniosek patentowy na temat hipertekstowych odnośników. Patent ten jest już nieaktualny na całym świecie, oprócz Stanów Zjednoczonych.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Kłopoty AmigaOS 3.9
amigaos

Według autorów programu AmiTCP, firmy Network Solutions Development,Inc., Haage&Partner nie ma prawa do dołączenia do pakietu AmigaOS 3.9 pełnej wersji programu Genesis/AmiTCP. Co odpowiedzą na to oficjele z Haage&Partner - oficjalna sprzedaż systemu właśnie się zaczęła.

Dodano: 2000-12-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowy Voyager 3
internet

Trochę bez echa przeszła premiera nowej wersji alpha przeglądarki internetowej Voyager 3. Tymczasem, w przeciwieństwie do wersji alpha 33, najnowszy Voyager działa, a na dodatek całkiem szybko i stabilnie. Nie wszystkie możliwości są włączone lub zaimplementowane, jednak jako program przeznaczony tylko do testów, Voyager 3.3.50 zapowiada ostateczną wersję bardzo obiecująco.

Dodano: 2000-12-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Szybsze akceleratory BlizzardPPC
powercpu

Jak na razie żadna z amigowych firm produkujących sprzęt nie pokazała nic nowego w dziedzinie akceleratorów z procesorami PowerPC. Skazani więc na karty turbo z phase5 (obecnie DCE) możemy jedynie podkręcać częstotliwość taktowania procesorów. Z pomocą przychodzi nam Giorgio Signori, który właśnie uaktualnił i odnowił swoją stronę WWW poświęconą tematowi "kręcenia procków".

Dodano: 2000-12-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Rozszerzanie YAMa
yam

Jak większość z was zapewne zauważyła, YAM nie radzi sobie z listami wysłanymi przez użytkowników Outlooka czy Netscape, którzy wcześniej nie skonfigurowali odpowiednio swoich programów, by te nie wysyłały poczty w formacie HTML. Jeśli dodatkowo HTML jest jedynym formatem w jakim e-mail do nas dociera (nie jest dublowany przez wiadomość w formacie tekstowym), odczytanie go może sprawić pewne problemy.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Procesory z plastiku?
internet

Większość współczesnych układów scalonych wykonywana jest na miniaturowych płytkach z czystego krzemu. Tymczasem naukowcy z Cambridge University proponują produkowanie procesorów z plastiku. Oczywiście nie takiego zwyczajnego, z jakiego zrobiona jest chociażby wieża Infinitiv...

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Wojna na 0,13
internet

Ta tajemnicza liczba określa mniej więcej rozmiar tranzystora w technologii produkcji układów scalonych. Na świecie liczą się jedynie dwie ekipy, które osiągnęły właśnie zdolność produkcji układów o tak małych tranzystorach (w kwadracie o boku 1 mm można zmieścić prawie milion tych maleństw).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Trzecia klasyka
oprogramowanie

Darkage Software, wiedziona sukcesem poprzednich części, pracuje nad przygotowaniem trzeciej już części składanki Amiga Classix, płyty z klasycznymi grami amigowymi, przygotowanej do pracy z Amigą, Makiem i pecetem. Termin wydanie nie został jeszcze określony, podobno nie trzeba będzie długo czekać.

Dodano: 2000-12-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Będzie atlas nieba po angielsku
oprogramowanie

Jednak zobaczymy angielską wersję programu astronomicznego Digital Almanac III. Najwcześniejszy termin zakończenia prac nad programem to koniec stycznia 2001. Wersja angielska będzie zawierać, zapowiadane dla wersji niemieckiej na Święta, uaktualnienie.

Dodano: 2000-12-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Voodoo 3 vs Permedia 2
elbox

Dariusz Śmietana z krakowskiej firmy Elbox podesłał nam testy porównawcze kart graficznych BVisionPPC i Voodoo3. Testy zostały wykonane na komputerze Amiga 1200 z zainstalowanym systemem AmigaOS 3.5. Wszystkie testy zostały wykonane w rozdzielczości 800x600 w 24-bitach.

Dodano: 2000-12-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Żonglowanie kablami
internet

Po premierze konsoli PS2 w Europie użytkownicy odkrywają jej wady i zalety. Jedną z wad niestety jest zmuszanie użytkowników do przekładania kabli, gdy mając już dość grania chcą obejrzeć sobie jakiś relaksujący film z DVD.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

512 MB wystarczy każdemu?
sprzet

Wraz z rosnącymi wymaganiami kolejnych wersji Windows na jaw wychodzą różnego rodzaju interesujące błędy w tym systemie. Okazało się, że żadna wersja Windowsów "domowych" (95, 98, ME) nie pracuje poprawnie, gdy w komputerze jest więcej niż 512 MB pamięci RAM. Klasyczny AmigaOS jest tu zdecydowanie z przodu, aczkolwiek i on zawiedzie na Amigach wyposażonych w więcej niż 4 GB pamięci. Tyle, że w żadnej istniejącej Amidze nie da się tyle zainstalować.

Dodano: 2000-12-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Cinemaware na PlayStation 2
gry

Programiści z firmy Cinemaware, znanej chyba wszystkim właścicielom Amigi, postanowili zabłysnąć na innych platformach. Wybór padł na Playstation 2, peceta i najnowsze dziecko Billa z Redmond - konsolę X-Box. Pierwszą grą, jaką mają zamiar wydać jest Robin Hood: Defender of the Crown. Tytuł brzmi, przynajmniej w części, bardzo znajomo. I nie ma się co dziwić, gra oparta jest na hicie z 1986 roku zatytułowanym Defender of the Crown.

Dodano: 2000-12-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Rewolucja z Elboxu
elbox

Programiści z firmy Elbox ukończyli pracę nad kolejną wersją sterowników dla kart graficznych Voodoo3 pracujących z płytą MEDIATOR. Najnowsza wersja oznaczona numerem 1.1 posiada zaimplementowaną obsługę pełnej akceleracji sprzętowej, jaką posiadają procesory firmy 3Dfx.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-12-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Amiga Inc. przyznaje się do AmigaOS
amigaos

Do premiery AmigaOS 3.9 zostały praktycznie godziny. Najwyższy więc czas, aby i na stronie Amiga Inc.pojawiły się jakieś informacje na temat systemu. Zapraszamy do sprawdzenia jakie to nowe rewelacje nas czekają po dokonaniu zakupu.

Dodano: 2000-12-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Postępy w pracach nad Ziemią
gry

Według najnowszego raportu o pracach nad strategią Earth 2140, gra jest już prawie skończona. Aktualna wersja gry, dzięki dodatkowym optymalizacjom, działa szybciej i to zarówno wersja dla procesorów m68k jak i dla PowerPC. Jedyną rzeczą, której brakuje do zamknięcia pudełka i wysłania go do sklepów, jest odtwarzacz plików video z gry. Czy aby na pewno jedyną?

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

G-Rex i sterowniki
oprogramowanie

Wszyscy wiedzą, że karty graficzne Voodoo3 pracujące z płytą G-Rex będą miały oficjalne sterowniki dla systemu CyberGraphX. Prace nad nimi podobno są już skończone. Dodatkowo, jak powiedział Ben Yoris z firmy Hyperion, panowie Frieden planują napisanie sterowników dla Warp3D.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe informacje
sprzet

Na stronie poświęconej płycie Mediator pojawiło się troszkę informacji dotyczących kart graficznych z procesorem Voodoo3. Okazuje się, że najlepiej ze sterownikami w wersji 1.0 pracują karty wyposażone w pamięć typu SGRAM. Karty z tym typem pamięci najczęściej można spotkać w Europie. W USA, karty Voodoo3 pracują z pamięcią SDRAM.

Dodano: 2000-11-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Mediator rośnie w siłę
elbox

Liczba obsługiwanych przez płytę Mediator kart graficznych z chipsetem ViRGE oraz kart sieciowych rośnie w oczach. Rodzaje i nazwy producentów kart są aktualizowane niemalże na bieżąco na stronie Mediatora. Jeśli używasz z powodzeniem z aktualnymi sterownikami jakiejś karty, której nie ma na liście - skontaktuj się z autorami sterowników.

Dodano: 2000-11-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Serial ATA nadchodzi
sprzet

Grupa robocza pracująca nad nowym złączem do twardych dysków (i innych pamięci masowych) zwanym SerialATA, ogłosiła zakończenie prac nad wersją 1.0 specyfikacji. Jak sama nazwa wskazuje, SerialATA jest łączem szeregowym, które już w pierwszej wersji zapewnia transfer 150 MB/s, a więc więcej niż ostatnia wersja tradycyjnego złącza - ATA-100.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Znów amigowcy się pokazali
amigainc

Po raz kolejny amigowcy pokazali na co ich stać. Z powodu sporej ilości przykładów niekulturalnego i niezdyscyplinowanego zachowania się kilku z użytkowników na łamach forum dyskusyjnego poświęconego platformie AmigaOne, lista ta zostanie od 1 grudnia zamknięta. Firma Amiga Inc. proponuje chętnym do dalszych, miejmy nadzieję sensownych i zgodnych z tematem, dyskusji na skorzystanie z forum prowadzonych przez serwis Amiga.Org.

Dodano: 2000-11-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Errata do opisu instalacji Debiana/68k
linux

Jeśli nie udało Ci się zainstalować Debiana 68k z płyty eXeca opierając się na umieszczonym w piśmie artykule - ten opis powinien Ci pomóc.

Dodano: 2000-11-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Linux dodaj komentarz

Przeprowadzka targów
spotkanie

Jak informuje firma Haage&Partner, tegoroczna edycja targów World Of Amiga 2000 odbędzie się w innej niż to było dotąd planowane lokacji - MediaParku. Budynek znajduje się w centrum Kolonii. Zmiana lokalizacji podyktowana była m.in. większą liczbą atrakcji oferowaną przez nowy budynek.

Dodano: 2000-11-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Napster na podsłuchu
internet

Firma EMusic zajmująca się sprzedażą muzyki w Sieci napisała program umożliwiający skuteczne śledzenie przepływu plików MP3 przez Napstera. Utwory sprzedawane przez EMusic są znakowane "znakiem wodnym" - specjalną informacją wprowadzoną bezpośrednio w same dane dźwiękowe.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Pecetowy romantyzm
internet

Po słynnym wirusie "I love you" mamy kolejny romantyczny wynalazek, tym razem nazwany "Romeo & Juliet" Działanie tego wirusa na pecety jest zbliżone do poprzednika - zapycha on sieć przez masowe powielanie się. Tym razem jednak autor wirusa był sprytniejszy - wirus umieszczony jest w samej treści listu, a nie w załącznikach. Wystarczy więc otworzyć list w Outlooku i gotowe - paskudztwo zaczyna się rozmnażać. Ech, jak to miło odpalić YAM-a i nie zwracać uwagi na taką "romantyczną" korespondencję.

Dodano: 2000-11-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Login z palca
sprzet

W jednej z serii notebooków Toshiby operacja logowania się do systemu zostanie sprowadzona do przyłożenia swojego palca do specjalnego czujnika. Hasło, które zwykle zapomina się w najważniejszym momencie, zastąpi nam odcisk palca. Jak wiadomo odcisk jest niepowtarzalną cechą każdego człowieka, co od dawna wykorzystuje policja.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Elbox kuma się z IBM
elbox

Firma Elbox uzyskała oficjalną zgodę od firmy IBM na użycie logo PowerPC z ich najnowszymi produktami korzystającymi z tej technologii. Mowa oczywiście o najnowszych akceleratorach SharkPPC G3/G4 dla Amigi. Teraz najwyższa jakość produktów firmy Elbox zostanie potwierdzona przez jedną z najbardziej renomowanych firm na świecie - wszystkie produkty ubiegające się o oznaczeniem logo PowerPC będą musiały przejść przez surową kontrolę firmy IBM.

Dodano: 2000-11-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

3dfx zwija interes
sprzet

Producent kart graficznych Voodoo, firma 3dfx znalazła się w poważnych kłopotach finansowych. Poważnych na tyle, że postanowiła zlikwidować swoją fabrykę kart graficznych w mieście Juarez w Meksyku - od tej pory będzie się jedynie zajmować produkcją samych układów scalonych do kart. Nie jest jednak pewne, czy znajdą się firmy, które będą chciały od 3dfx te układy kupić.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

CygnusED dla AmigaOne
oprogramowanie

Olaf Barthel, autor najbardziej chyba znanego edytora tekstu dla Amigi - CygnusED myśli nad przeportowaniem tego programu dla nowej Amigi. Jego plany idą nawet dalej - Olaf myśli o napisaniu zupełnie nowego edytora, który łączyłby w sobie zalety i najbardziej przydatną funkcjonalność CEDa i TurboTexta. Jedynym ograniczeniem jakie przeszkadza mu w realizacji zamierzeń jest brak czasu. Jak wiadomo pan Barthel pracuje nad interfejsem graficznym nowego systemu.

Dodano: 2000-11-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Oferta Mikołajowa
elbox

W ramach Oferty Mikołajowej firma Elbox proponuje zestawy Mediator PCI + karta graficzna Voodoo 3 w cenie 1157,78 zł (z VAT). Osoby, które wcześnie kupiły w firmie Elbox Mediatora z kartą S3 Virge będą mogły zamienić kartę na Voodoo 3 - aby skorzystać z tej oferty należy skontaktować się listownie lub telefonicznie z firmą Elbox. Oferta Mikołajowa ważna jest do 6.12.2000. Więcej szczegółów na temat całej oferty Elboxu znajdziecie w cenniku.

Dodano: 2000-11-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Upgrade flaszki?
sprzet

Nie, nie, tym razem nie bedziemy mówili o kartach PPC, nie chodzi też o zapowiadanego G-Rexa. Tym razem Transmeta zapowiedziała nową wersję swojego oprogramowania do udawania x86, która podobno ma dać przyrost prędkości o 20%. Zapowiedziano też wyprodukowanie procesora Crusoe w wersji 128-bitowej (w roku przyszłym) i 256-bitowej (!), to za dwa lata.

Dodano: 2000-11-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Spidi nie próżnuje
oprogramowanie

Mamy kolejną wersję sterownika skanera Primax Colorado Direct 9600 dla ImageFXa o numerze 0.6. W sterowniku zostały poprawione dotychczasowe błędy. Został on także zoptymalizowany, dzięki czemu jego praca została przyspieszona o 30%. W archiwum znajdują się wersje sterownika skompilowane dla różnych procesorów. Sterownik do ściągnięcia ze strony autora.

Dodano: 2000-11-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Jak seria z automatu
oprogramowanie

Martin Merz, autor sporej kolekcji ikon w formacie GlowIcon, pracuje pełną parą nad "lokalizacją" programów. Oczywiście nie chodzi o dorabianie różnych wersji językowych, tylko o wzbogacanie zestwaów ikon używanych przez te programy. Zarejestrowani użytkownicy otrzymali właśnie archiwum z czterema nowymi kolekcjami. Wśród "wyróżnionych" programów znajdują się m. in. Voyager i MicroDot - znajdujące się w kolekcji VaporWare.

Dodano: 2000-11-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Seagate rozwala wszystkich konkurentów
sprzet

Firma Seagate postanowiła pokazać, kto tak naprawdę rządzi w dziedzinie dysków twardych. Dowodem jest dysk Barracuda 180 o pojemności 180 GB (to nie pomyłka). Dysk jest bardzo cichy i pobiera mało energii, jeżeli nie rusza głowicami, to na samo kręcenie potrzebuje zaledwie 10 W mocy.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

WarpUp 5.0
oprogramowanie

Doczekaliśmy się wreszcie kolejnej wersji systemu WarpUp. Nie jest to jeszcze ostateczna wersja, Sam Jordan postanowił udostępnić do testów wersję beta. Jak mówi sam autor, pakiet nie zawiera żadnych rewolucyjnych zmian, jest to wersja wzbogacona o poprawki i możliwości zasugerowane przez różnych programistów (m.in. tych z Microcode Solutions pracujących nad emulatorem iFUSION).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

YAM dla MorphOS-a
yam

Udostępnienie źródeł tego doskonałego programu zaowocowało jego rozlicznymi ulepszeniami - jednym z nich jest przekompilowanie całego programu na procesor PPC dla systemu MorphOS. Wymagany jest zainstalowany YAM 2.2 w wersji 68k i już można instalować archiwum PPC.

Dodano: 2000-11-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Wieści z (b)planu
sprzet

Strona firmy bplan, która niedawno nawiązała współpracę z firmą Amiga Inc. wreszcie została uaktualniona i podaje trochę szczegółów na temat planowanego sprzętu. Próżno jednak szukać jakiejś specyfikacji czy szczegółowych danych, wszystko ogranicza się do pojedynczych zdań. Co prawda nazwa Amiga nie pojawia się nigdzie, ale można mieć nadzieję, że opracowywana przez nich płyta główna, mogąca pomieścić kilka procesorów PowerPC, jest właśnie wynikiem tej umowy.

Dodano: 2000-11-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Przegląd prasy
artykul

Z komputerowego dodatku do "Gazety Wyborczej" z 21 listopada możemy się dowiedzieć jak wspaniałym procesorem jest Pentium IV.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

100 pytań do... AmigaOne
amigainc

Amiga Inc. uaktualniła i rozszerzyła o nowe pytania i odpowiedzi stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) dotyczącymi komputera AmigaOne. Niektóre starsze kwestie nabrały nowych "kolorów" - są teraz bardziej zrozumiałe.

Dodano: 2000-11-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

« poprzednia 1 165 166 167 168 169 170 173 następna »

modulespl
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
Amiga4000D-Cyberstorm06050
Amiga 4000D, Cyberstorm 060/50 128MB RAM, Cybervision 64, FastLane 64MB, Ariadne II, Tocatta, 214MB Ram i Commodore 1942 Multisync Monitor
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl