Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2016-12-20, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 4111

A A A

Przegląd gier piłkarskich na Amigę CD32

Witam z okazji tego, że nie ma żadnej okazji. Dziś przedstawię wam gry piłkarskie na konsolę o nazwie "Amiga CD32". Jak każdy wie jest to najlepsza konsola na świecie, a przynajmniej najlepsza konsola z Amigą w nazwie jaka powstała. Jeśli ktoś uważa, że każda Amiga była konsolą na dyskietki to dostanie od mnie z liścia tak, że mu się "guru" pojawi przed oczyma i zostanie już tylko wcisnąć lewy przycisk myszki.

Po przydługim wstępie, który mam nadzieję wszyscy potraktowali jako żart pora zacząć przedstawiać gry. Na pierwszy strzał idzie..

1. John Barnes European Football - Krisalis (1994)

Została wydana z okazji Euro 1992. Tak wiem, że CD32 została wydana rok później. Gra zarówno w wersji dla A500 jak i CD32 skopane ma totalnie wszystko. Prawdopodobnie autorzy nadużywali alkoholu przy jej tworzeniu.

2. Manchester United Premier Leguae Champions - Krisalis (1994)

Tym razem twórcy poszli po rozum do głowy i wydali bardziej dopracowaną produkcję. Gra jest szybka i płynna, mamy nawet siatkę taktyczną jednak bardzo ciężko strzelić tu gola. Sam nie jestem pewien czy to był taki zamysł twórców czy po prostu ktoś pierdyknął takie wartości w kodzie gry, że klękajcie narody... ale co by nie powiedzieć warto zagrać.

3. Mitre Soccer Superstar alias Soccer Superstars - CreativeEdge/Flair (1995)

Soccer Super żenada, ta gra to totalne dno. Potwierdza to także recenzja będąca gdzieś na naszym portalu.

John Barnes European Football Soccer Superstars

4. Sensible Soccer European Edition i International Edition - Sensible/Renegade odpowiednio (1993) i (1994)

Cóż najlepszym podsumowaniem Sensible Soccer jest stwierdzenie że to Sensible Soccer, jedna z nieśmiertelnych gier na Amigę.

5. Striker - Rage (1994)

Można ją zaliczyć do średnich gier z tendencją dołującą choć to zapewne kwestia gustu. Inna sprawa, że pachnie tutaj aż za bardzo palącym się zasilaczem Amigi 500.

6. Wembley International Soccer - Audiogenic (1994)

Jest moim faworytem na tej liście. Ładna grafika, sensowe sterowanie, wyważony poziom trudności a nawet możliwość zmiany wyboru widoku meczu w jego trakcie. Szkoda, że ta gra przeszła bez większego echa. Serdecznie polecam.

7. Super Leguae Manager - Audiogenic (1995)

Jedyny manager w tym zestawieniu. Prezentuje się dobrze pod warunkiem, że nie grało się wcześniej w żaden inny.

Striker Wembley International Soccer

Należy oczywiście wspomnieć o grze Brutal Football. Tam też gramy mecze ale za zadanie mamy rozkwasić przeciwników na rozdeptane ziemniaki więc nie ma jej w głównym zestawieniu. Tak samo jak Speedball 2 gdzie można mieć wątpliwości czy to jeszcze piłka nożna czy konkurs rozwalnia ścian głową. Oczywiście mamy również platformówkę w której bohaterem jest chłopczyk kopiący piłkę o nazwie Soccer Kid, która przyznaje nawet trzyma poziom.

Gry nigdy nie wydane to:
1. Empire Soccer
2. Final Over
3. Planet Football

......i niewiele więcej poza tytułami o tych grach wiadomo. Pewnie było tego więcej jednak ciężko to teraz zweryfikować tym bardziej, że nawet na cover dyskach CD32 Gamera ich nie znajdziemy nawet w wersji demo.

Na koniec oczywiście nieoficjalne kompilacje, mamy tutaj:

1. Wszystkie części Sensible Soccer
2. Wszystkie części serii Kick OFF

Jest spora szansa, że znajdzie się jeszcze inna gra piłkarska na innej składance ale póki co to by było na tyle.

Wszystkie obrazki w artykule pochodzą z serwisu www.lemonamiga.com

Mikołaj Małkiewicz
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 3
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: