eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 16. kwietnia, 2021, 09:05

Katalog gier na Amigę (OCS/ECS, AGA)

gry działające na Commodore Amiga z chipsetem OCS/ECS lub AGA

Black Dawn Rebirth
Black Dawn Rebirth

Black Dawn Rebirth

Gra Black Dawn Rebirth to klasyczny amigowy "dungeon crawler" w klimatach fantastyki naukowej:

Na planecie Thalax 9 w układzie Thalax chorąży Bren wykonuje swoją rutynową misję sprawdzenia bazy. Z zewnątrz baza wydaje się sprawna i nieuszkodzona, ale coś jest nie tak. Aby to sprawdzić Bren zakłada swój system podtrzymywania życia i używając kodów dostępowych wchodzi do środka. Gdy schodzi na niższe poziomy ogarnia go złe przeczucie...

Nowa gra z serii Black Dawn to 64 kolory na ekranie, 7 lochów (21 poziomów) do zbadania, 14 różnych broni i 21 różnych typów przeciwników. Produkcja posiada także animowane intro i dodatkowe "efekty ruchu 3D" na bardziej rozbudowanych Amigach klasycznych.

Z krótką recenzją gry możecie zapoznać się na blogu Amiga Guru.

zobacz wideo »

Informacje techniczne
Wymagania: 1.5 MB RAM, w tym 1 MB Chip RAM
Gdzie można zakupić: strona wydawcy Double Sided Games lub tutaj (wersja "deluxe" z poprawkami i edytorem map)
Cena: 5 funtów (wersja cyfrowa "deluxe")

Bridge Strike
Bridge Strike

Bridge Strike

Bridge Strike to gra autorstwa grupy Project R3D, która zajęła drugie miejsce w konkursie GameDev na imprezie RetroKomp w Gdańsku. Zasiądź za sterami samolotu bojowego i walcz o pokój. Jesteś naszą ostatnią nadzieją!

Produkt ma być dostępny w kwietniu 2019 roku, ale już można składać zamówienia - cena to 69 zł (lub 59 zł - wersja bez plakatu i dyskietek). W zestawie otrzymamy m.in.:

  • płytę CD z grą,
  • kolorową drukowaną instrukcję,
  • pudełko DVD z kolorową okładką,
  • folię na pudełko,
  • naklejkę 7 x 10 cm,
  • dwie naklejki na dyskietki,
  • dwie dyskietki DD z grą,
  • kolorowy plakat w formacie A3.

zobacz wideo »

Informacje techniczne
Wymagania: OCS, procesor 14 MHz, 1 MB Chip RAM, 1 MB Fast RAM
Gdzie można zakupić: sklep amiga.net.pl
Cena: 59 zł lub 69 zł za wersję z plakatem i dyskietkami

Lotus Turbo Challenge 2
Lotus Turbo Challenge 2

Lotus Turbo Challenge 2

Lotus Turbo Challenge 2 to wydana w 1991 roku przez Gremlin Graphics Software gra wyścigowa na Amigę. Mikołaj Małkiewicz przygotował recenzję tej legendarnej amigowej pozycji.

Dla przypomnienia w drugiej części do dyspozycji mamy dwa samochody: Esprit Turbo SE i Elan SE, a wyścigi odbywają się na ośmiu różnych trasach (las, noc, mgła, śnieg, pustynia, autostrada, bagna, burza). Wprowadzono tryb gry na czas w miejsce typowego wyścigu. Inną zmianą jest brak muzyki - podczas jazdy słychać jedynie spikera i odgłosy z aut.

Na szóstym poziomie (autostrada) zamieszczony został element humorystyczny: jeśli graczowi udaje się skutecznie przejechać przez skrzyżowanie, przez które przejeżdżają ciężarówki (pod jej naczepą), spiker krzyczy "Yeehaa!"

Informacje techniczne
Wymagania: 1 dyskietka, OCS/ECS, 512KB Chip RAM, od 1MB RAM usłyszymy efekty dźwiękowe
Instalacja na HD: WHDLoad
Wersja CD32: tak - płyta "Lotus Trilogy"
Gdzie można zakupić: na rynku wtórnym

Pinball Illusions
Pinball Illusions

Pinball Illusions

Pinball Illusions to trzecia w kolejności (po Pinball Dreams i Pinball Fantasies) symulacja flippera stworzona przez Digital Illusions, a wydana w roku 1995 przez 21st Century Entertainment.

Gra została oparta na ulepszonym silniku, który oferuje takie możliwości jak rampy, strefy bonusowe, sekwencje combo, a także po raz pierwszy tryb multiball (kilka kulek na stole jednocześnie).

Grafikę wykonano w pełnych 256 kolorach (w poprzednich wersjach były to 32 kolory).

W wersji Amigowej mamy do dyspozycji trzy stoły: Law 'n' Justice, Babewatch i Extreme Sports.

Ruch samej bili w Pinball Illusions jest niezwykle dynamiczny. W poprzedniej produkcji Pinball Fantasies ruch bili był przeliczany 64 razy na sekundę, tutaj jest to ponad trzykrotnie więcej.

Recenzję gry przygotował dla Was Czesław Mnich.

Informacje techniczne
Wymagania: 4 dyskietki, AGA (A1200, A4000)
Instalacja na HD: WHDLoad
Wersja CD32: tak
Gdzie można zakupić: na rynku wtórnym

Sensible World of Soccer 2020 - wersja 1.2
Sensible World of Soccer 2020 - wersja 1.2

Sensible World of Soccer 2020 - wersja 1.2

Sensible World of Soccer 2020 jest zmodyfikowaną wersją kultowej gry SWOS - chyba najpopularniejszej piłki nożnej w czasach świetności Amigi.

Program pod Windows został przygotowany na podstawie SWOS 96/97 dla DOS/PC, z którego wyrzucono jednak wszystko co było specyficzne dla tego systemu i dodano nową obsługę plików (w tym audio), sterowania i grafiki. Dodatkowo z wersji dla Amigi wyciągnięto fizykę rozgrywki - przy starcie możemy wybrać, czy gramy w trybie DOS, czy tak jak na Amidze.

Dzięki napisaniu nowej obsługi grafiki SWOS 2020 ma również możliwość skalowania się do panoramicznych wyświetlaczy (można oczywiście grać także w oryginalnych rozdzielczościach), joypad pracuje w sposób natywny, a pliki audio, w tym komentarze i okrzyki kibiców mogą być w dowolnym formacie, np. popularnym mp3.

Dostępna jest także opcja zapisywania całych meczów jako powtórki, no i przede wszystkim gra zawiera pełne dane zespołów obejmujące sezon 19/20 (2400 drużyn / 26000 graczy). A co dla nas amigowców ważne - składy te są także dostępne dla amigowej wersji SWOS, można pobrać obraz HDF lub wersję WHDLoad.

zobacz wideo »

Informacje techniczne
Wymagania: gra SWOS 96/97 - modyfikację można zainstalować na Windows, Linux i macOS
Składy na sezon 19/20 dla Amigi: wersja HDF i WHDLoad
Total Pack: wersja dla Windows, 500 MB extra danych i modyfikacji

The Lost Vikings
The Lost Vikings

The Lost Vikings

Czesław Mnich opisał grę platformową The Lost Vikings, która została stworzona przez firmę Silicon & Synapse (obecnie Blizzard Entertainment) w 1992 roku.

Grafika jak widać na załączonych obrazkach prezentuje się rewelacyjnie i śmiało można powiedzieć że, namalował ją prawdziwy artysta. Postacie oczywiście mają niedobór klatek animacji co nie powinno dziwić, jednak sami wikingowie oraz cały świat w którym się poruszają wygląda bardzo ładnie. Oprawie audiowizualnej też za wiele nie można zarzucić mimo upływu blisko trzech dziesięcioleci.

Gra łączy elementy platformówki z grą logiczną, a wcielamy się w niej w postacie trzech wikingów - Eryka, Olafa i Baleoga, którzy zostali porwani ze swej wioski przez kosmitę Tomatora władcę Croutonii i wylądowali na jego statku kosmicznym. Rozpoczynają podróż przez pięć światów (ów statek, gdzie zaczynają i kończą swoją przygodę, prehistorię, pustynię i piramidy, fabrykę i cyrkowy świat), która pozwoli im wrócić do rodzinnej wioski.

Informacje techniczne
Wymagania: 2 dyskietki, kości OCS/ECS
Instalacja na HD: WHDLoad
Wersja CD32: tak
Gdzie można zakupić: na rynku wtórnym


retroage4
AmigaOS.pl
Czerwone gdakanie pokaż »
AmigaOne
Amiga Podcast
Aukcje Allegro
wszystkie aukcje »
Kategorie
Tagi