classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 7. sierpnia, 2020, 11:46

Książka: AmigaOS 3.1.4 Emulacja

AmigaOS
Nowe wersje oprogramowania i gier (6) «» + dodaj nowego newsa
Strona 161
PCI - konkurencja
notka

Firma KDH - Datentechnik z Niemiec powiększyła swoją ofertę o kolejne już sloty PCI dla Amigi, tym razem produkowane przez DCE. G-Rex jest nieznacznie droższy od Mediatora z Elboxu, oferuje za to 5 slotów PCI lecz jedynie posiadaczom kart BlizzardPPC i CyberstormPPC, do których jest podłączany.

Dodano: 2001-03-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 59

Jest AmigaMinus
notka

W końcu doczekaliśmy się pierwszego numeru niekomercyjnego magazynu amigowego Amiga Minus. Niestety jego wydawcom nie udało się wydać papierowego czasopisma w cenie poniżej 5 zł, jak z hałasem swego czasu zapowiadali - pierwszy numer Amiga Minus ma postać strony internetowej. W numerze dominuje publicystyka i sprawy scenowe. Redakcja zapowiada, że nie spocznie na laurach i już pracuje nad drugim numerem.

Dodano: 2001-03-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 4

Środowisko dla programistów
oprogramowanie

Długo kazał czekać na kolejną wersję programu AmIDE, zintegrowanego środowiska dla amigowych programistów, jego autor - Jens Langner. Mniejsza o powody, wielu z nas cieszy fakt, że ten dość dobrze zapowiadający się projekt jest kontynuowany. W wersji 0.3 beta jedną z najistotniejszych zmian jest wprowadzenie modułów odpowiadających za obsługę poszczególnych kompilatorów.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-03-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 2

Coś do poczytania
notka

Amatorom scenowych magów proponujemy pierwszy numer maga LejmBajzelek. Ta wyszukana nazwa słusznie sugeruje powiązania z LameZinem, zestaw autorów jest dość podobny, z tym, że LejmBajzelek to już regularny mag z własnym kodem, muzyką i grafiką. Tematyka jak zwykle o wszystkim po trochu, aczkolwiek większa niż przeciętnie jest liczba artykułów o szeroko rozumianej polityce. Archiwum (1,1 MB) można pobrać stąd. Niestety mag nie działa na kartach graficznych (ale działa w trybach VGA kości AGA), autorzy zapowiadają rychłe usunięcie tej wady.

Dodano: 2001-03-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 8

Shogo w sklepach
notka

Firma Monolith zaakceptowała amigową wersję gry Shogo, przeniesioną na naszą platformę przez firmę Hyperion Entertainment Software. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby gra pojawiła się w sprzedaży pod koniec marca.

Dodano: 2001-03-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 10

Mediator w 3D
notka

Być może już w następnym miesiącu zobaczymy sterowniki dla Warp3D obsługujące karty Voodoo3 wpięte w płytę Mediator PCI z firmy Elbox oraz G-Rex z DCE. Jak powiedział Thomas Frieden, jeden z autorów pakietu Warp3D, prace nad oprogramowaniem trwają, na podanie konkretnej daty jest jednak jeszcze za wcześnie.

Dodano: 2001-03-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 3

Warp3D i ViRGE
notka

Bracia Frieden, autorzy pakietu Warp3D, z powodu braku czasu a także i odpowiedniego sprzętu, poszukują chętnego programisty, który zająłby się przygotowaniem sterowników dla kart graficznych z procesorem ViRGE firmy S3. Chętnych proszą o kontakt pod adres: Hans-JoergF@hyperion-software.de.

Dodano: 2001-03-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Nowy Exec
notka

Harry Sintonen przygotował kolejną wersję exec.library (44.1b3). Archiwum można ściągnąć ze strony autora.

Dodano: 2001-03-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

OpenDivX.library
wideo

Stefan Haeuser udostępnił pierwszą amigową wersję biblioteki opendivx.library. Biblioteka byłaby bezużytecznym kawałkiem kodu gdyby nie programy, które z niej korzystają. Dlatego namówiony do współpracy Laszlo Torok, autor programu MooVId, napisał jego specjalną, darmową wersję, która odtwarza filmy zakodowane w OpenDivX dzięki bibliotece pana Stefana. Wszystkie potrzebne pliki są do pobrania ze strony projektu.

Dodano: 2001-03-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 4

Pożeracz pikseli
sprzet

GeForce 3 to najnowszy układ graficzny Nvidii. Oprócz oczywistych miliardów wielokątów i pikseli na sekundę, setek megaherców i tym podobnych parametrów mających zszokować przeciętnego gracza, układ ten ma dwie ciekawe cechy.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-03-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt komentarzy: 2

BattleDuel za darmo
notka

Autorzy gry BattleDuel, programu wzorowanego na grze ArtilleryDuel z C-64, postanowili zrezygnować z pobierania opłaty rejestracyjnej za używanie pełnej wersji. Trzymegowe archiwum można pobrać ze strony WWW poświęconej grze.

Dodano: 2001-03-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 1

Trzęsienie ziemi w Amiga Inc.
notka

Jak donoszą redakcyjne jaskółki, firma Amiga Inc. szczęśliwie przeżyła trzęsienie ziemi jakie nawiedziło Seattle (7 stopni w skali Richtera). Skutkami, jakie odczuli pracownicy biura w Snoqualmie były brak prądu oraz zerwana linia telefoniczna. Musieli także na pewien czas opuścić budynek, w którym pracują. W obecnej chwili wszystko powinno już wracać do normy.

Dodano: 2001-03-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 2

CPRM zdechło
internet

21 lutego IBM wycofał się z propozycji dopisania specyfikacji systemu zabezpieczenia zawartości twardych dysków CPRM (Copy Protection for Removable Media) do standardu ATA.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-03-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Nowe sterowniki dla Mediatora
notka

Firma Elbox rozesłała do wszystkich zarejestrowanych użytkowników płyty Mediator PCI podziękowania za wypełnienie ankiety, jaką zainicjowali kilka dni temu. Dodatkowo dołączyli do e-maila najnowszą wersję pakietu sterowników. Uaktualnione zostało oprogramowanie dla karty Voodoo3 oraz instrukcja obsługi Mediatora i dokument AmigaGuide dla użytkowników karty z byłej firmy 3DFx.

Dodano: 2001-03-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Prywatny Portal Amigowy ruszył
notka

Z prawdziwą przyjemnością, mamy zaszczyt oznajmić powstanie nowego, świeżego i wyjątkowego Prywatnego Portalu Amigowego (PPA) - www.amiga.prv.pl. Jest to portal przeznaczony dla użytkowników komputera Amiga i naszą ambicją jest zaspokoić zapotrzebowanie na informację, nawet najbardziej wybrednych użytkowników.

Naszą działalnością pokrywamy wiele dziedzin, których liczbę mamy zamiar ciągle zwiększać i jak na razie, to naszym skromnym zdaniem wychodzi nam to nieźle.

Serdecznie zapraszamy
Zespół Redakcyjny PPA

Dodano: 2001-03-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 3

iFusion - kłopotów ciąg dalszy
notka

Firma Microcode Solutions otrzymała do testów płytę główną Amigi 1200 w wersji 1D4. Niestety, wcześniejsze oczekiwania nie sprawdziły się. Emulator PowerMaca - iFusion - także i na tej płycie odmawia posłuszeństwa. Na szczęście, programiści z firmy są coraz bliżej rozwiązania problemu (a przynajmniej tak im się wydaje).

Dodano: 2001-03-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 5

Nareszcie są
notka

Firma Matay informuje, że dotarła do niej pierwsza partia gier EARTH 2140 w polskiej wersji językowej. Drugim tytułem, który znajdował się w paczce jest Simon The Sorcerer 2.

Dodano: 2001-02-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 5

Obsługa AGP
notka

Jak powiedział Thomas Frieden, jeden z programistów projektu Warp3D, w planach jest obsługa kart Voodoo3 wpinanych przez port AGP. Przypomniał także, że powodem braku wsparcia dla kart nowszych od Voodoo3 jest brak dostępnej dokumentacji do nich.

Dodano: 2001-02-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 10

AmigaOne PPC później
sprzet

Nie jesteście ciekawi jak wyglądałby świat Amigi, gdyby nie było w nim żadnych opóźnień? Niestety, chyba nigdy nie będzie dane nam zaznać takiej sytuacji. Według Alana Redhouse, szefa firmy Eyetech Group Ltd, płyta AmigaOne PPC 1200 pojawi się dopiero w drugiej połowie maja 2001 (i to przy sprzyjających warunkach) a nie jak zakładano wcześniej w pierwszym kwartale tego roku. Czekamy?

Dodano: 2001-02-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt komentarzy: 5

Nowe wersje od Spidiego
oprogramowanie

Mamy nową wersję pakietu RTCPortSetup z numerem 4.4 dla karty PARalizer.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-02-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

SoftCinema beta
notka

Najnowsza wersja programu SoftCinema z numerem 0.12beta, do uruchomienia wymaga klucza. Zarejestrowani użytkownicy będą mogli cieszyć się m.in.: zoptymalizowanym dekoderem OpenDivX (v1.3), kodekiem MPEG Audio Layer II/III (dla AVI i QT) oraz innymi drobnymi zmianami i poprawkami.

Dodano: 2001-02-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 5

Beta za betą
notka

SimpleMail nie kończy listy oprogramowania, które programiści udostępnili wszystkim do testów w ostatnim czasie. Vaporware proponuje wszystkim najnowszą wersję programiu AmIRC v3.5.9beta. Najnowszą wersję swojego produktu udostępnił także Rudolph Riedel - autor programu DiskMaster II.

Dodano: 2001-02-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Czwarta alfa
notka

Oto mamy czwartą już wersję alpha klienta e-mail o nazwie SimpleMail. Najistotniejszą zmianą jest dodanie obsługi wielu serwerów POP3.

Dodano: 2001-02-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

bplan planuje
sprzet

Według najnowszych doniesień, firma bplan myśli o pierwszej publicznej prezentacji swojego najnowszego dziecka - płyty Pegasos. Sprzęt zaprojektowany został specjalnie z myślą o Linuxie i systemie MorphOS. W płytę będzie można wpiąć procesory PowerPC począwszy od G3 350 MHz a na dwóch procesorach G4 skończywszy. Dwa gniazda na pamięci SDRAM, slot AGP, trzy sloty PCI, FireWire, USB, ATA 100 i wiele innych możliwości dostępnych obecnie posiadaczom pecetów będzie tworzyć razem dość atrakcyjną całość.

Dodano: 2001-02-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt komentarzy: 1

Najlepsze z najlepszych
internet

Niedawno zakończyło się głosowanie na Trogsoft Awards. Poniżej prezentujemy listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-02-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Napster proponuje miliard
internet

Miliard dolarów w ciągu pięciu lat dla wytwórni płytowych - konkretna propozycja, czy ostatnie podrygi przed zamknięciem? W każdym razie tak wygląda ostatnia propozycja Napstera przedstawiona w mediach. Pieniądze byłyby dzielone między wytwórnie proporcjonalnie do ilości ściągnięć utworów. Pliki MP3 byłyby (w nieznany na razie sposób) zabezpieczone przed dalszym kopiowaniem. Pojawia się pytanie - skąd Napster weźmie tę astronomiczną sumę?

czytaj więcej »

Dodano: 2001-02-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 1

Datatypes pana Kleinerta
notka

Andreas Kleinert, nie zrażony dość sporym powodzeniem darmowych plików datatype serii WarpXXX, publikuje kolejne wersje własnych. Na Aminecie dostępne są już wersje 44.95 datatype'ów dla JPEG, PNG i TIFF. Dostępna jest także najnowsza wersja pakietu do obróbki grafiki - SuperView.

Dodano: 2001-02-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Miediator i SoundBlaster - coś drgnęło?
notka

Na polskiej liście dyskusyjnej użytkowników Mediatora PCI pojawiła się informacja o wersji beta programiku aktywującego mikser na karcie SoundBlaster Live! W tej chwili program nie ma jeszcze GUI, uruchamia się tylko z okna Shella i nie pozwala na regulację żadnych parametrów miksera. Jak widać nie jest to coś, co może zwalić z nóg, ale z pewnością jest to krok w dobrym kierunku.

Dodano: 2001-02-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 9

Exodus - pierwsze poprawki
gry

Gra Exodus - The Last War doczekała się pierwszej porcji poprawek. Archiwum dostępne jest dzięki serwisowi No Risc No Fun.

Dodano: 2001-02-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Będziemy płacić?
internet

Napster podpisał umowę z kontrolowaną przez koncern Bertelsmann firmą Digital World Services dotyczącą wprowadzenia zabezpieczeń przed kopiowaniem przy wymianie plików MP3 i uniemożliwieniem nagrywania ich na płyty CD-R. Opracowywana przez Napstera technologia ma umożliwić "bezpieczne zarządzanie przesyłanymi plikami".

czytaj więcej »

Dodano: 2001-02-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 1

Nowe szczegóły z firmy Eyetech
notka

Jak podaje Alan Redhouse z firmy Eyetech, AmigaOne 1200/4000 PPC przeszła kolejną falę modyfikacji. Tym razem poprawki skupiły się wokół miejsca na procesor PowerPC, który będzie zamontowany na płycie. Projektanci przewidzieli do tego celu specjalne złącze (podobne do Slot 1 dla Pentium).

Dodano: 2001-02-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 2

Jak Bill G. troszczy się o nas
internet

I oto mamy kolejne posunięcie Microsoftu w trosce o dobro użytkowników komputerów. Tym razem biedni użytkownicy zostaną uchronieni przed wejściem w konflikt z prawem. A w jaki sposób mogliby popełnić przestępstwo?

czytaj więcej »

Dodano: 2001-02-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 10

Nowa wersja programu Ort
oprogramowanie

Tomasz 'Siumot' Bieliński informuje, że na jego stronie WWW dostępna jest najnowsza wersja programu Ort 1.23. Zarejestrowanym użytkownikom wersji 1.20 przysługuje darmowe uaktualnienie, dla pozostałych, koszt aktualizacji wynosi 5 zł. Dokładniejsze informacje znajdują się na stronie i w dokumentacji programu.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-02-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 1

wosdb 0.4c
notka

Frank Wille, autor znanej biblioteki ppclibemu, napisał niskopoziomowy debugger wosdb. Programik powinien być pomocny dla osób piszących programy wykorzystujące kernel WarpOS. Archiwum z programem oraz z jego kodem źródłowym dostępne jest na stronie WWW autora.

Dodano: 2001-02-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Warp Datatypes
oprogramowanie

Oliver Roberts przygotował kolejne wersje swoich datatypes. Mamy nowe wersje: WarpJPEG.datatype, WarpPNG.datatype, WarpBMP.datatype. Wszystkie w wersjach dla PPC (WarpUP), 68k i systemu MorphOS, rozprowadzane na zasadach freeware.

Dodano: 2001-02-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Problem z iFUSION
notka

Niedawno oglądaliśmy zrzuty ekranów z działającej wersji emulatora iFUSION z firmy Microcode Solutions. Przedstawiciele firmy już wtedy wspominali coś o problemach z kartami BlizzardPPC. Jak się okazało, problemy są na tyle poważne, że Microcode nie chce publikować "niepełnej" wersji emulatora, działającej tylko na dużych Amigach. Za zaistaniałą sytuację wszystkich przepraszają, a na osłodę podają informacje o szczerych chęciach wzięcia się za emulator PCx w wersji dla procesorów PowerPC.

Dodano: 2001-02-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 5

MPEG Playery
notka

Sebastian Jędruszkiewicz opublikował najnowszą wersję 1.64b3 "żabki". Archiwum z programem w wersji dla procesorów 68k i PowerPC (WarpUP i PowerUP) można ściągnąć ze strony WWW programu.

Mathias Roslund również nie zasypywał gruszek w popiele. Najnowsza wersja 2.02 "AmiDog's Move Player" (AMP) dostępna jest na jego stronie WWW.

Dodano: 2001-02-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 8

Alpha przekracza 1 GHz
notka

Firma Compaq zapowiedziała na maj tego roku wypuszczenie serwerów serii Wildfire napędzanych procesorem Alpha EV68 taktowanym zegarem 1 GHz. IBM, który jest producentem tego układu, zastosował technologię wytwarzania z miedzianymi ścieżkami, co pozwoliło na podkręcenie Alphy nawet do 1,1 GHz.

Dodano: 2001-02-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 5

Torebka
notka

Amiga Inc. ponownie rozszerzyła ofertę swojego sklepu internetowego. Oprócz kilku nowych T-Shirtów możemy sobie kupić gustowną, płócienną torebkę z przepięknym Boing ballem. A nuż komuś do sukienki będzie pasowała.

Dodano: 2001-02-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak komentarzy: 13

StrICQ v0.1735
chat

Dla wszystkich miłośników pogaduszek poprzez ICQ Douglas F. McLaughlin przygotował nową wersją amigowego StrICQ. Oprócz poprawienia kilku błędów, Douglas przekompilował wszystkie części programu, co zaowocowało zmniejszeniem pliku wykonywalnego do 360 kB. Archiwum z programem, a także pliki lokalizacyjne można ściągnąć ze strony WWW programu.

Dodano: 2001-02-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 2

Napster przegrywa
internet

Amerykański sąd apelacyjny (Ninth US Circuit Court of Appeals) wydał niekorzystny wyrok w sprawie Napster kontra RIAA. Sąd praktycznie obalił całą linię obrony Napstera. Po pierwsze nie podzielił zdania obrony, która powoływała się na precedens w procesie przeciw Sony dotyczącym magnetowidów.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-02-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 2

Amiga w Elektronice Praktycznej
artykul

W czasopiśmie Elektronika Praktyczna od połowy zeszłego roku ukazują się projekty różnych urządzeń do Amigi. Autorem tych opracowań jest Sławomir Skrzyński.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-02-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

AmigaSDK w Polsce
oprogramowanie

Firma Quedex pragnie poinformować, że od 19 lutego w jej ofercie znajdzie się Amiga Software Development Kit w wersji dla Windows. Dodatkowo, w ramach promocji legalnego oprogramowania w Polsce, od 24 lutego do 8 marca Quedex będzie przyjmować zamówienia na AmigaSDK po obniżonej cenie. Szczegóły można uzyskać dzwoniąc pod numer 0-605-061913.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-02-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 1

Co z Warp3D
oprogramowanie

Niedawno pisaliśmy o Warp3D - bardzo ogólnie i bez konkretów. W zasadzie wiadomo było, że pojawi się nowa wersja i nic ponad to. Dziś mamy więcej szczegółów. Warp3D v4 będzie posiadał kilka właściwości zaczerpniętych ze standardu OpenGL a także Direct3D (np. vertex arrays).

czytaj więcej »

Dodano: 2001-02-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 5

Ekrany z plastiku
internet

Trzynaście cali w rozdzielczości 800x600 pikseli - tak wygląda na dziś czołowe osiągnięcie w dziedzinie ekranów ze świecących tworzyw organicznych (Organic ElectroLuminescence). Należy ono do Sony.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-02-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 4

Komentarze
exec

Parę dni temu nasz serwis został wzbogacony o system komentowania aktualności. Zachęcamy wszystkich czytelników do brania aktywnego udziału w wymianie poglądów, oczywiście z poszanowaniem odmienności opinii innych.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-02-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 17

MorphOS 0.4
oprogramowanie

Kolejna wersja testowa systemu MorphOS ujrzała światło dzienne. Rafał Schmidt zdecydował się na zwiększenie czasu działania systemu do 2 godzin.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-02-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 4

Kochany Elbox
elbox

Dzień Zakochanych to znakomita okazja do pokazania jak bardzo zależy nam na bliskich osobach. Firma Elbox także przygotowała coś dla swoich wielbicieli - specjalną promocję walentynkową.

Dodano: 2001-02-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt komentarzy: 4

« poprzednia 1 159 160 161 162 163 164 171 następna »

modulespl
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
macd_14
Magazyn Amiga CD 14
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl