classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 13. lipca, 2020, 04:14

Best of eXec - wszystkie duże wydarzenia »
Skrzynka eXec.pl
zostaw wiadomość »schowaj »
Ostatnie komentarze pod aktualnościami
0
1
2
3
4
5
Forum dyskusyjne
więcej nowych wątków »
Najczęściej komentowane więcej »
Artykuły
Super Sprint AGA | Development Update #6 Amiga TV »
Odtwarzaj wideo
Nowe wersje oprogramowania i gier (2) «» + dodaj nowego newsa
Strona 162
Shogo już testują
notka

Thomas Frieden z firmy Hyperion Entertainment Software poinformował, że gra Shogo rozpoczęła właśnie fazę testów beta. Przed udostępnieniem jej oczekującym użytkownikom pozostały więc dwie rzeczy: wyłapanie wszystkich ewentualnych błędów oraz poprawa kodu pod względem szybkości czyli optymalizacja.

Dodano: 2001-01-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Ostatnia konsola Segi
internet

Wszystko wskazuje na to, że Dreamcast będzie ostatnią konsolą produkowaną przez firmę Sega. Sprzedawała się ona dużo słabiej niż produkty konkurencji, a wydatki na promocję i reklamę Dreamcasta zaczęły przewyższać zyski z jego sprzedaży. Nową dziedziną działalności Segi będzie pisanie gier na PlayStation 2 oraz być może na zapowiadaną konsolę X-Box Microsoftu.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

A Elbox pracuje dalej
elbox

Konkurencja wydaje co chwilę nowe oświadczenia, specyfikacje, chwali się kto to dla nich będzie pisał sterowniki a firma Elbox bez zbędnych fajerwerków udostępnia użytkownikom MEDIATORA coraz to nowsze sterowniki. Właśnie ujrzała światło dzienne wersja 1.2 oprogramowania dla kart sieciowych. Charakterystyka sterowników w dużym skrócie: zgodność ze standardem Sana II, zgodność z New Style Device (NSD), możliwość obsługi więcej niż jednej karty sieciowej jednocześnie.

Dodano: 2001-01-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Małe pojemne cacuszko
notka

Nowy dysk twardy Toshiby ma 30 GB pojemności. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jego rozmiary - zaledwie 10 x 7 cm i tylko 9 mm grubości. To wszystko przy wadze poniżej 100 gramów. Przewidywane zastosowania to laptopy, drukarki sieciowe, systemy GPS i odtwarzacze MP3. Można go również zainstalować w Amidze - jest to dysk IDE kompatybilny ze standardem ATA-5. Dyski mają być w sprzedaży w marcu tego roku, cen na razie nie ujawniono.

Dodano: 2001-01-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Tak też można
notka

Jak się okazuje, można wydać grę za 10 złotych. Formula 1 Manager enchanced jest tutaj odpowiednim przykładem. Płyta z grą, z bazą danych sezonów 1950-2000, dźwiękiem mp3, plikami video i wieloma innymi dodatkami właśnie tyle kosztuje. Sama gra jest darmowa, co oznacza, że można ją bez zahamowań skopiować od kumpla, który wcześniej wszedł w jej posiadanie.

Dodano: 2001-01-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Zmiany w Blittersofcie
notka

Firma Blittersoft zatrudniła chyba nowego człowieka od stron WWW. Ich witryna po raz kolejny zmieniła wystrój. Czy nowy wygląd przypadnie odwiedzającym do gustu?

Dodano: 2001-01-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Pożeracz liczb
internet

Firma Compaq pracuje nad najpotężniejszym komputerem świata zbudowanym z kilkunastu tysięcy procesorów Alpha. Jego moc obliczeniowa ma wynosić 100 Tflops, co jak łatwo policzyć odpowiada na przykład 11 milionom Amig z procesorami 68040/40 MHz.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Instrukcja obsługi
notka

Serwis o nazwie Wielka Księga Sprzętu Amigowego (ang. The Big Book of Amiga Hardware), dzięki przeprowadzce na nowy, pojemniejszy serwer będzie mógł służyć wszystkim zainteresowanym z jeszcze większą skutecznością. Skorzystają na tym z pewnością amigowcy, których zainteresowania wykraczają poza codzienne katowanie joysticków.

Dodano: 2001-01-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Wielcy nas zauważają
notka

Miło jest zobaczyć, że i wielcy tego świata zauważają Amigę i nie boją się o niej oficjalnie wspominać. Firma Kodak, otwarcie pisze na swoich stronach o amigowym pakiecie VHI Studio i jego przydatności dla posiadaczy odpowiednich, również jasno wyspecyfikowanych, modeli aparatów cyfrowych.

Dodano: 2001-01-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Komórka jednorazowego użytku
notka

Choć brzmi to na pograniczu śmieszności i kaczki dziennikarskiej, to takie telefony już wkrótce staną się codziennością za sprawą firmy Randice-Lisa Altschul. Mało tego, telefony produkowane są z... makulatury. Koszt wyprodukowania aparatu ma wynosić 10 dolarów i będzie on nierozbieralny, prawdopodobnie też będzie wyposażony w baterie zamiast akumulatorków. Podobno wytwórnia Diceland Tech Corp. realizuje już zamówienia na 100 milionów sztuk. Kolejnym wynalazkiem z tej serii ma być papierowy laptop za 20 dolarów, będący przenośnym terminalem WWW.

Dodano: 2001-01-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Sterownik nie wydala
notka

Firma Pagan Games, programiści amigowej wersji gry Earth 2140, postanowili odciążyć swoich kolegów po fachu, którzy są odpowiedzialni za sterowniki do niektórych kart graficznych (w tym Voodoo3 dla MEDIATORA). Udostępnili niewielką poprawkę do pełnej wersji gry, która usprawnia zabawę zakłócaną przez brak odpowiedniego oprogramowania dla sprzętu (obsługa grafiki little-endian).

Dodano: 2001-01-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Wpuścić programistów w kanał
notka

Listy mailowe jakie są, każdy chyba wie. Nawet moderowane, w pewnym momencie stają się bardziej liberalne (moderatorzy idą na emeryturę albo znajdują sobie ciekawsze zajęcie). Po pewnym czasie robi się bałagan. Co z tym fantem zrobić? A może by tak poIRCować? W sieci Amiganet rozpoczął swój żywot kanał #Developer. Ma on być odskocznią dla programistów piszących dla AmigaDE, którzy w jakikolwiek sposób mają dość grup mailowych oraz klimatu na nich panującego.

Dodano: 2001-01-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Coś o grafice 3D
oprogramowanie

Serwis Planet3D Art zamieścił recenzję Realsoft 3D, znakomitego programu do tworzenia grafiki trójwymiarowej. Program ten, dzięki nieprzeciętnym możliwościom i atrakcyjnej cenie może śmiało stawać w szranki z innymi komercyjnymi programami konkurencji. Dzięki firmie Hyperion Entertainment Software zobaczymy ten program także na Amidze.

Dodano: 2001-01-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Szymon po raz czwarty
gry

Posiadacze gry Simon The Sorcerer 2 mogą ściągnąć najnowsze uaktualnienie do swojej gry. Spieszyć się jednak nie ma co, autor z dużym prawdopodobieństwem zapowiedział kolejną wersję archiwum.

Dodano: 2001-01-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

AmigaOS RuleZ
internet

Jak pokazało głosowanie przeprowadzone przez serwis nVidia News AmigaOS jest najpopularniejszym systemem wśród odwiedzających tę stronę, którym chciało się zagłosować. Prawdę mówiąc, AmigaOS z wynikiem prawie 59% pozamiatał po wszystkich Windowsach "do kupy" wziętych.

Dodano: 2001-01-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Odezwali się
hyperion

Strony firmy Hyperion Software milczą od dłuższego czasu. O wszelkich nowinkach trzeba dowiadywać się innymi, mniej oficjalnymi drogami. Jak donoszą ostatnie jaskółki gra Shogo powinna trafić na półki sklepowe na początku lutego. Prace nad innymi tytułami również postępują, pierwszy kwartał 2001 powinien zaowocować sporym wysypem gier.

Dodano: 2001-01-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

DivX na Amidze
wideo

Wszystko wskazuje na to, iż niebawem właściciele Amig będą mogli "rozkoszować" się filmami w formacie DivX. Trwają właśnie prace nad obsługą tego formatu przez program SoftCinema PPC.

Dodano: 2001-01-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 1

Nowe dyski z Western Digital
sprzet

Western Digital ogłosił skonstruowanie nowej serii twardych dysków Protégé, w których na jednym talerzu mieści się 30 GB danych. Seria będzie składać się z dysków 30, 40 i 60 GB.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Czy mogę panią prosić?
oprogramowanie

Firma Commodore (świeć panie nad jej duszą) rozpieściła nas wprowadzając standard Installera jako skryptu instalacyjnego dla amigowych programów. Kilka kliknięć myszką i każdy program bez zająknięcia jest gotowy do pracy. Co jednak zrobić, kiedy takiego skryptu nie ma, a plików sporo?

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe PowerJabłka
apple

Apple zapowiada nowe modele PowerMaców wyposażone w nową wersję procesorów G3 oznaczoną symbolem 750CXe. Seria ta może być taktowana zegarem do 700 MHz. Komputery mają być standardowo wyposażone w napęd CD-RW, będą miały slot AGP 4x i nowy system nagłaśniający. Wygląda więc na to, że Motorola poradziła sobie z problemem pokonania bariery 500 MHz.

Dodano: 2001-01-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Otwarte źródła
wideo

Autorzy znanego już chyba większości miłośników filmów odtwarzanych na komputerze standardu kodowania DivX postanowili udostępnić wszystkim chętnym do dalszej nad nim pracy programistom jego kod źródłowy. Sami natomiast zaczynają pracę nad zupełnie nowym, wydajniejszym kodekiem - DivX Deux.

Dodano: 2001-01-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

JPEG, PNG - czas na Colgate
oprogramowanie

Oliver Roberts wydaje się nie spoczywać na laurach. Do grona datatype'ów jego autorstwa - WarpPNG i WarpJPEG - dołączył właśnie datatype dla plików BMP - WarpBMP. Archiwum oczywiście zawiera wersje dla m68k, WarpUp oraz MorphOS.

Dodano: 2001-01-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Drutowanie scalaków
sprzet

Ostatnio coraz częściej słyszymy o sukcesach nanoelektroniki, o budowie różnego rodzaju elementów elektronicznych z kilkudziesięciu zaledwie atomów. Jednak nierozwiązany pozostawał problem połączenia tych elementów. Prozaiczny kawałek drutu staje się osiągnięciem naukowym, gdy drut ma mieć średnicę kilkaset razy mniejszą od ludzkiego włosa...

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Bariera przełamana
sprzet

Dreptanie Motoroli nad 500 MHz barierą taktowania procesorów PowerPC z pewnością najbardziej denerwowało entuzjastów PowerMaców, ale i my przyglądaliśmy się z niepokojem. Jednak wreszcie gigant przebudził się - oficjalnie ogłoszono procesor MPC7450 trzecią generację rodziny G4.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nowe jąderko
linux

Amigowi linuxowcy będą zapewne szczęśliwi z powodu informacji o pojawieniu się testowego kernela w wersji 2.4.0 dla dystrybucji Linux APUS - systemu dla procesorów PowerPC. Zapraszamy więc do testów.

Dodano: 2001-01-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Linux dodaj komentarz

Zabawa z cyfrowymi kamerami
wideo

Pojawiła się najnowsza wersja pakietu VHI Studio, oznaczona numerem 5.4. Uaktualnienie z wersji 5.x jest oczywiście darmowe dla wszystkich legalnych użytkowników. VHI jest pakietem oprogramowania służącym do obsługi przez Amigę kamer cyfrowych najnowszej generacji, wliczając w to kamery zgodne z systemem Digita.

Dodano: 2001-01-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Konkurencji ciąg dalszy
simple_mail

Zapraszamy do testów drugiej już wersji alpha programu SimpleMail - klienta poczty elektronicznej. Jest to już w pełni funkcjonalny produkt, jednak jak sami autorzy przyznają, do YAMa nadal mu sporo brakuje. Przy pracach postępujących tak szybko jak do tej pory, YAM zostanie w tyle już niebawem.

Dodano: 2001-01-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Haage&Partner nagłaśnia
oprogramowanie

Firma Haage&Partner pragnie wszystkim przypomnieć, wyciągając do tego celu link sprzed kilku miesięcy, o swoim najnowszym produkcie przeznaczonym dla programistów który niebawem ma spocząć na sklepowych półkach.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Tools Daemon vs AmigaOS 3.9
amigaos3

Jak zapewne kilka osób już się przekonało, ToolsDaemon nie potrafi działać poprawnie z najnowszym systemem AmigaOS 3.9. Co prawda nowa biblioteka workbench.library ma wbudowane funkcje do tworzenia dodatkowych menu, jednak do momentu pojawienia się jakiegoś edytora nie można z tych ułatwień korzystać. Tu z pomocą przychodzi RxTD, który konwertuje plik konfiguracyjny programu ToolsDaemon do skryptu ARexxa. Skrypt ten, natomiast, dodaje nasze wcześniej używane menu do systemu w sposób całkowicie przyjazny, nie powodując już żadnych konfliktów.

Dodano: 2001-01-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe miejsce dla bazy
biuro

Program XBaze, edytor baz danych dla Amigi, możemy teraz znaleźć pod nowym adresem. XBaze charakteryzuje się prostym, przyjaznym GUI, które potrafi korzystać z dobrodziejstwa Drag&Drop. Każde pole w bazie może przyjąć jeden z 6 typów, można także do każdego podpiąć skrypt ARexxa. Dzięki dynamicznej alokacji pamięci ilość rekordów w bazie ograniczona jest wyłącznie jej rozmiarem.

Dodano: 2001-01-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowy RTCPortSetup v4.3
notka

Nowa wersja oprogramowania dla karty PARalizer została ukończona (dokładniej została napisana od nowa). W oprogramowaniu dokonano kilka zmian:

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: brak dodaj komentarz

Perfect Paint 2.4
oprogramowanie

Perfect Paint jest programem do obróbki grafiki i animacji, mogącym stanąć w szranki z niejednym programem komercyjnym, wychodząc oczywiście z takiej potyczki z tarczą. Autor programu, Francuz, Georges Halvadjian podjął decyzję o rozpowszechnianiu swojego dzieła na zasadach Freeware, czyli zupełnie za darmo.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

WarpJPEG.datatype
oprogramowanie

Oliver Roberts, twórca WarpJPEG.datatype opublikował kolejną wersję, tym razem 44.16, swojego programu. Datatype został pierwotnie napisany dla systemu WarpUP - obecnie obsługuje także procesory 68k i system MorphOS. Warto wypróbować, bo jest naprawdę szybki.

Dodano: 2001-01-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

USB? MPEG Video? Dla Amigi???
usb

Firma Eternity we współpracy z Kato Development (ci od karty dźwiękowej Melody) myśli o opracowaniu karty MPEG-Video lub USB dla Amigi. Aby dotrzeć do celu poszukują kilku ludzi, którzy pomogliby w jego realizacji. Wymagania są następujące: znajomość języka C i C++, Amigi od wewnątrz oraz szczere chęci. Wszyscy chętni, spełniający powyższe warunki proszeni są o kontakt na adres eternity@pride.de.

Dodano: 2001-01-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

MP3 Pro
internet

MP3 Pro to nieoficjalna nazwa nowej wersji standardu MP3 przygotowywana przez autorów MP3 - Instytut Fraunhofera - we współpracy z francuską firmą Thomson. MP3 Pro ma być odpowiedzią na kodowanie użyte w programie Windows Media Player.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

MS Napster?
internet

Serwis ZDNet podał informację o pracach MicroSoftu nad programem do wymiany plików (niekoniecznie MP3). Program o kryptonimie Farsite> jest na razie projektem badawczym, ale jest bardzo prawdopodobne, że pojawi się w którejś kolejnej wersji Windowsów.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Wybory po amerykańsku
internet

Wczoraj zaproponowaliśmy Wam wzięcie udziału w zabawie na stronie serwisu NVidia News. Chodziło o głosowanie na najpopularniejszy system operacyjny. Niespodziewanie drugie miejsce zajmował AmigaOS wyprzedzając takie systemy jak: Windows 98 czy MacOS... no i wtedy zgasło światło.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Amiga i Dreamcast
amigainc

Co mają wspólnego Amiga i Dreamcast - konsola do gier firmy Sega? Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest - nic. Czy aby na pewno? Grupa Drakken, stawiająca pierwsze kroki w świecie tej konsoli udostępniła archiwum z portem Linuxa dla Dreamcasta. Skoro mamy Linuxa na konsoli, może doczekamy się i Amiga SDK, który jak wiadomo najpierw pojawił się dla Linuxa? A jeśli już będzie SDK to chyba nic nie stanie na przeszkodzie wersji AmigaDE dla tej konsoli.

Dodano: 2001-01-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

An-Alfa-Beta
internet

VaporWare udostępniła nową wersję przeglądarki internetowej Voyager 3. Tym razem mamy do czynienia z wersją beta - to znak, że zbliża się dzień kiedy pojawi się kolejna, pełna wersja programu.

Dodano: 2001-01-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zostać sławnym
amigainc

Serwis internetowy Amiga Inc. zamieścił wreszcie listę osób odpowiedzialnych za powstanie systemu AmigaOS 3.9. Lista jest dość długa, jednak polskie nazwiska istnieją na niej w ilości śladowej (jeden beta tester). Braki widać szczególnie w dziale lokalizacji.

Dodano: 2001-01-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Pokażmy się
internet

Na stronie serwisu NVidia News pojawiło się głosowanie mające na celu wyłonić najpopularniejszy system operacyjny, używany przez internautów odwiedzających ten serwis. Zagłosujmy, aby pokazać, że amigowcy również chcieliby mieć coś wspólnego z kartami graficznymi produkowanymi przez NVidię.

Dodano: 2001-01-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Amiga Inc. poprawia
amigaos

Niewiele czasu upłynęło od pierwszych wzmianek o problemach z pakietem poprawek dla AmigaOS 3.5 - Boing Bag 2 a już Amiga Inc. udostępniła kolejną jego wersję z numerkiem 2a. Archiwum jest o sto kilobajtów większe od poprzedniej wersji (1.6 MB).

Dodano: 2001-01-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Zbierzmy się w kupę
spotkanie

Ludzi z zapałem wśród amigowców jest niemało. Coni, grafik z Wrocławia pragnie skrzyknąć grupę ludzi, która pod sztandarem SYSCOM - Artwork&Software mogłaby uczynić coś dobrego dla naszej ulubionej, jednak dość niewyraźnie wyglądającej platformy. Do swojego projektu potrzebuje muzyków i programistów.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

WFMH zamyka punkt rejestracyjny
oprogramowanie

WFMH poinformowało, że z dniem 01.02.2001 zamknięty zostanie prowadzony od lat punkt rejestracyjny programów Vaporware. Ostatni to zatem dzwonek dla tych wszystkich którzy chcieliby zarejestrować Voyagera, AmIRCa, mFTP czy inne programy po wciąż obowiązujących cenach w/g przelicznika 1 DM = 1 zł.

Dodano: 2001-01-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kolorowe ikonki
masonicons

Martin Mason Merz ponownie uraczył nas sporą dawką bajecznie kolorowych ikon w formacie GlowIcon zaprojektowanych z myślą o programie Directory Opus Magellan. Siódma już wersja pakietu OpusMI zawiera ponad 450 piktogramów gotowych do upiększenia każdego ekranu Workbencha.

Dodano: 2001-01-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Boing Bag 2 = Service Pack
amigaos3

Wszystko na to wskazuje, że Boing Bag 2 podzielił los Microsoftowych Service Packów dla Windows. W sieci już jest głośno przynajmniej o dwóch dość istotnych błędach, jakie dostaliśmy w prezencie wraz z kilkoma poprawkami.

Dodano: 2001-01-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Lekarstwo nadeszło
oprogramowanie

Kilkanaście dni temu głoś Virus Help Denmark stanęła na wysokości zadania i udostępniła najnowszą wersję biblioteki xvs.library, zawierającą definicje obu pluskiew. Teraz wszyscy posiadacze dowolnego programu antywirusowego (VirusChecker II, VirusZ, VirusExecutor, Safe) korzystającego z tej biblioteki mogą czuć się bezpieczni.

Dodano: 2001-01-08 00:00, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Teraz z GUI
mame

Dzięki naszemu współpracownikowi, Szczepanowi Kuźniarzowi, możemy w łatwy i przyjemny sposób używać amigowej wersji emulatora automatów do gier - MAME, portu rozwijanego przez Mathiasa Roslunda. Trzeciego stycznia udostępnił on pierwszą wersję programu MAMEgui. Oprócz oczywiście uruchomienia samej gry, umożliwia ona m.in. zapis indywidualnych ustawień dla poszczególnych gier oraz różnych użytkowników, wyświetlanie najczęściej uruchamianych tytułów i filtrowanie listy gier zgodnie z preferencjami poszczególnych użytkowników.

Dodano: 2001-01-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Emulacja dodaj komentarz

Zagrajmy w Domino
sprzet

Kompresja i dekompresja strumieni audio i wideo jest zajęciem obciążającym mocno nawet najszybsze procesory. Dlatego firmy takie jak C-Cube pracują nad układami sprzętowymi. Układ Domino ma szansę stać się przełomem w tej dziedzinie.

czytaj więcej »

Dodano: 2001-01-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

WWWirus!
internet

PHP to język programowania używany do tworzenia skryptów generujących strony WWW na powszechnie używanym serwerze WWW Apache. Firma Central Command ogłosiła wykrycie pierwszego na świecie wirusa napisanego w tym języku. Dokładnie nie jest wiadomo jak miałby on działać i jakie są skutki jego działalności. Najprawdopodobniej potrafi się tylko przenieść z zainfekowanej strony WWW na komputer "oglądacza", ale nie potrafi się dalej rozmnażać. Nie jest więc wirusem w pełnym tego słowa znaczeniu.

Dodano: 2001-01-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

« poprzednia 1 160 161 162 163 164 165 171 następna »

amigans
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
music_x_01
Music-X
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl