Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2017-05-13, Autor: Czesław Mnich, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 4569

A A A

Dyna Blaster

Dyna Blaster

Współczesne gry posiadają bardzo rozbudowaną fabułę oraz grafikę, dzięki czemu cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży jak i dorosłych. Mimo to stare gry mają swój niezapomniany klimat co powoduje, że często tak chętnie do nich wracamy. Zachwyca nas świat, który mimo swej kiepskiej grafiki posiada swoje życie i własne prawa. Wielu z nas chciałoby znów wrócić do swych młodzieńczych lat. To właśnie stare gry sprawiają, że możemy znów wejść w świat dziecka. Dyna Blaster znana także jako Bomberman jest grą, która podbiła serca wielu graczy na całym świecie. Jest to gra zręcznościowa, która zasłużyła na miano legendy pomimo upływu kilkudziesięciu lat.

Dyna Blaster Dyna Blaster

Do głównych zadań gracza należy zabicie wszystkich postaci znajdujących się na ekranie przy użyciu bomb. Na wykonanie tego zadania mamy określony czas, do tego aby nie było za łatwo musimy jeszcze rozbijać murki na planszy, aby odnaleźć tajemne drzwi dzięki którym możemy przejść do kolejnego poziomu.

Dyna Blaster

Pamiętajmy, że gdy przez przypadek zdetonujemy bombę zbyt blisko naszych drzwi to musimy liczyć się z pojawieniem nowych potworków, które niestety trzeba znowu zniszczyć. W każdej planszy gracz znajduje różne przedmioty, mające na celu pomóc w łatwiejszym wyeliminowaniu wrogów. Może to być np. dodatkowa bomba, którą możemy podłożyć w jakimkolwiek miejscu albo też zwiększenie zasięgu rażenia wybuchu. Możemy też uzyskać zdolność szybszego chodzenia oraz odporność na wybuchy czy też możliwość kontrolowania czasu eksplozji. Gra składa się z 64 poziomów rozmieszczonych na 8 światach co powoduje, że nie jest taka prosta do przejścia. Dla uprzyjemnienia rozgrywki każdy świat wygląda inaczej kolorystycznie zachęcając gracza do dalszej rozrywki.

Dyna Blaster

Przejście każdego poziomu odkrywa praktycznie nowych wrogów, którzy są coraz bardziej niebezpieczni dla naszej postaci. Niektórzy z nich np. posiadają możliwość przechodzenia przez ściany, co dodatkowo utrudnia nam rozgrywkę. Jeśli np. nie uda się nam przejść gry w powyższym czasie, to zewsząd pojawiają się bardzo szybkie i niebezpieczne duszki, przed którymi bardzo trudno się obronić. Należy więc jak najszybciej skończyć poziom, by przypadkiem nie wejść w konfrontację z nimi.

Dyna Blaster to gra rozrywkowo-edukacyjna. Dawała ona wiele rozrywki, ale również uczyła sprytu i zwinności. Trzeba było bowiem włożyć sporo wysiłku by móc przejść wszystkie poziomy. Dodatkowym atutem gry był tryb wieloosobowy umożliwiający jednoczesną rozgrywkę do pięciu graczy. Wymagana jest do tego specjalna przelotka umożliwiająca podłączenie 4 joysticków do Amigi. Grę polecam przetestować na różnych zlotach amigowych a szczególnie tym co nie mieli z nią jeszcze kontaktu, zabawa gwarantowana.

Czesław Mnich
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 3
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: