Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2013-09-09, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 3118

A A A

Rajd przez Polskę

Rajd przez Polske

Witam wszystkich fanów Amigi, a także tych którzy trafili tutaj przez przypadek. Dzisiaj zaprezentuję grę, która jak dla mnie jest duchową poprzedniczką takich gier jak "Maluch Racer", czy " Poldek Drive". Mianowicie w grze będziemy mieli okazję zasiąść za kierownicą wspaniałych samochodów znanych z polskich dróg, a mianowicie: Poloneza Caro, Fiata 126p i Fiata Cinquecento.

Tyle tytułem wstępu, a teraz czas na fabułę albo opis trybu mistrzostw? Tak być powinno, ale sama instrukcja obsługi nie wiele o tym mówi. Dowiadujemy się z tej 8 stronicowej książeczki iż mamy możliwość zdobycia tytułu "Mistrza Szybkiej Jazdy", no i to by było na tyle.

Wybór auta

O dziwo ma to znaczenie, ale auta poza wyglądem różnią się tylko prędkością maksymalną - o jakości sterowania wypowiem się później.

Wybór trasy

Rajd przez Polske

Do tego nie można się przyczepić - tras jest bardzo dużo, a wszystkie są zaznaczone na mapie. Jedziemy od miasta do miasta i musimy uważać, czy aby w naszym aucie jest wystarczająca ilość paliwa, aby ukończyć jakiś etap. U mnie plus za element taktyczny w grze, ale wiem, że innych może to wnerwić.

Wybór muzyki

Rajd przez Polske

Piękne radio Panansonica ma dla nas kilka modułów. W dwóch słowach to są one "takie sobie" albo ja mam taki gust.

Wyścig

Rajd przez Polske

No, czyli największa tragedia tej gry. Już mówię dlaczego - tras jest dużo, ale niemal niczym się od siebie nie różnią, chyba tylko długością. Tragiczne sterowanie joystickiem, często nie wyminiemy przeciwnika albo nie wyrobimy zakrętu bo auta prowadzą się hmmm... "sztywnie". Drogi Polskie... a dziur nie ma. :) Zbyt wygórowane limity czasowe (da się wyłączyć kodem ) - tzn. gdyby nie fatalne sterowanie to by wygórowane nie były. Tankować można co 50 km, niestety dystrybutory stoją w takim miejscu, że chodź byśmy jechali z minimalną prędkością to się koło nich nie zatrzymamy i "Game Over". Do tego brak zapisu stanu gry.

Ocena

Niska bo tylko 3 na 10, ale wydaję mi się, że ta gra nie jest po prostu skończona i ktoś ją na siłę wydał. Wystarczyłoby by poprawić sterowanie, dodać możliwość grania w dwie osoby i urozmaić parę tras. Mogłaby by to być porządna gra. Widać że autorzy wzorowali się na Lotusie, ale wyszła im uboga kopia oryginału, a szkoda.

Kody:

  • auto-pilot - AKADEMIKRULEZ
  • brak kolizji z innymi samochodami - WODKAITANCE
  • czas nie ma znaczenia - KOCHAMPATRYCJE lub PATRYCJA

Obrazki, których użyłem w artykule pochodzą z serwisu www.lemonamiga.com.

Mikołaj Małkiewicz
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 0
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: