eXec

Polish Amiga Users Group

Wspólnie wspieramy amigowych programistów

Jedną z ciekawszych inicjatyw w naszym małym środowisku jest idea przekazywania małych kwot pieniężnych w celu mobilizowania i wynagradzania ludzi tworzących programy dla platformy Amigi. Próby usystematyzowania i koordynacji tego typu zbiórek podjęli się ludzie tworzący serwis AmigaBounty. Na listach darczyńców amigowych projektów można zauważyć polskie nazwiska co nas niezmiernie cieszy. Chcielibyśmy jednak zaproponować wspólną zbiórkę pieniędzy, która zostanie przekazana w imieniu "Polskiej Grupy Użytkowników Amigi". Liczymy na wsparcie osób indywidualnych, redakcji i firm amigowych. Każda złotówka ma znaczenie, tym bardziej, że zostanie dołożona do naszej amigowej puli.

Zbiórka na projekt Timberwolf (port Firefoxa na Amigę) zakończona

Pierwsza akcja wspierania amigowych programistów przez "Polską Grupę Użytkowników Amigi" zakończyła się sukcesem. Na konto projektu Timberwolf, mającego na celu przeportowanie przeglądarki Firefox dla systemu AmigaOS, przekazaliśmy kwotę 335 EUR (1464 PLN). Szczegółowe rozliczenie zbiórki poniżej.

  1. Redakcja www.exec.pl - 450 PLN
  2. Anonimowa wpłata - 15 PLN
  3. Jacek Kapitkowski - 500 PLN
  4. Anonimowa wpłata - 190 PLN
  5. Marcin Wróbel - 100 PLN
  6. Radosław - 50 PLN
  7. Grzegorz Zdaniuk - 50 PLN
  8. D6Team - 10 PLN
  9. Marek Szewczyk - 50 PLN
  10. Hellena - 50 PLN

Podsumowanie:
Uzbierana kwota - 1465 PLN
Wysłana kwota - 335 EURO (1464 PLN)
Pozostała kwota - 1 PLN

Kolejne zbiórki

Już teraz możecie składać propozycje kolejnych akcji. O kolejnych zbiórkach będziemy informować na łamach serwisu www.exec.pl