eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 19. grudnia, 2018, 08:36

Dodano: 2000-09-24 00:00, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 1225

A A A

Procesory z National Semiconductors

W cieniu gigantów ta zasłużona firma półprzewodnikowa wytwarza klony procesorów Intela o firmowej nazwie Geode. Warto wspomnieć, że procesory te mają być zastosowane w urządzeniu SimpleBox o którym niedawno pisaliśmy. SimpleBox ma pracować pod kontrolą nowego AmigaOS. Zapewne nieprzypadkowo fakt ogłoszenia danych SimpleBoxa zbiegł się w czasie z wypuszczeniem nowej serii procesorów Geode.

Tworzą ją trzy układy SC1200, SC2200 i SC3200. Oprócz procesora zgodnego z Pentium mieszczą w sobie kartę graficzną z 30-bitową głębią koloru, wejście video, kontroler IDE, trzy porty USB oraz tradycyjne porty szeregowe i równoległe. Wszystkie obsługują 64-bitowe pamięci DRAM i SDRAM, instrukcje MMX, mają też wbudowany kontroler PCI. Procesory Geode cechują się bardzo małym poborem mocy i w większości wypadków nie wymagają wentylatora. Taktowane są zegarami od 200 do 300 MHz.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze