eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 20. lipca, 2018, 00:47

Dodano: 2000-10-11 00:00, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 929

A A A

Itanic zatonął

Tak zwane "zbliżone źródła" a konkretnie zbliżone do Intela donoszą, że przeprowadzono już pierwsze pomiary prototypowych struktur 64-bitowego procesora o kryptonimie McKinley, procesor ten należy do drugiej generacji procesorów 64-bitowych z Intela.

Zaraz, zaraz... A gdzie jest pierwsza generacja, gdzie zapowiadane od trzech lat Merced i Itanium (złośliwie przezwany Itanicem)? Inne źródła, również zbliżone, ale z drugiej strony, twierdzą że po prostu projekt nie wyszedł. Podobno procesory nie chciały pracować szybciej niż 800 MHz, a i przy niższych częstotliwościach zegara nie zachwycały. Szefowie Intela nerwowo ocierają pot z czół, gdyż nad głowami stoi im AMD z 64-bitowym Młotem w ręce (zapowiadany 64-bitowy procesor AMD nosi kryptonim "Hammer").


Dodaj komentarz

Ankieta: I co dalej? «»
Po polemicznych tekstach Piany i Krashana zapraszamy Was do udzielenia odpowiedzi w naszej ankiecie, która ma pokazać jakie obecnie panują nastroje co do przyszłości platformy w naszym środowisku. Można oddać głos na jedną z opcji lub dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-07-31
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze