eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

sobota, 16. grudnia, 2017, 11:46

Dodano: 2005-05-02 00:00, Autor: kb, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 868

A A A

Usuwanie błędów na płytach Amiga One XE

Pierwszym dystrybutorem, który po otrzymaniu stosownych informacji od producenta zabrał się za usuwanie usterek był szwedzki Guru Meditation. Obecnie za darmo swoim klientom płyty A1-XE poprawia Forefront Technologies z USA, a podobne usługi świadczą również włoscy dystrybutorzy Amigi.

Przypominamy, że chodzi o usterki płyt Amiga One model XE, które powodują błędy przy jednoczesnym korzystaniu z wbudowanego kontrolera IDE w trybie DMA i karty sieciowej. Doraźnym rozwiązaniem jest zastosowanie kontrolera IDE na karcie PCI. Drugi błąd dotyczy podłączania "na gorąco" urządzeń do portów USB. Tutaj pomagało zastosowanie huba USB. Sprzętowy "fix" przygotowany przez producenta płyty usuwa obie niedogodności. Płyty A1 XE nie są już od ponad roku produkowane, a oferowane jako następca płyty micro A1 nie posiadają wymienionych usterek.


Dodaj komentarz

Konkurs: Jaki sprzęt jest na obrazku [pytanie 8]? «»

Prosimy o podanie odpowiedzi jak nazywa się sprzęt który jest na tym obrazku (może to być fragment tego urządzenia):

Zaloguj się, aby uczestniczyć w konkursie. Na trzy pierwsze odpowiedzi czekamy do: 2017-12-16 14:10 Informacje na temat nagród oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
Pytanie 7 (Paloma):
  1. Grzegorz - 3 pkt
  2. philipo - 2 pkt
  3. SKOLMAN_MWS - 1 pkt
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze