eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 19. grudnia, 2018, 08:14

Dodano: 2005-10-02 00:00, Autor: st, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 1474

A A A

Marathon po 10. latach także na Amigę

Jakiś czas temu pisałem o tym, że obecnie na Amigę dostępne są wszystkie najważniejsze stare pecetowe hity z gatunku FPS (a ktoś kiedyś mówił, że Doom nigdy na naszym komputerze nie zadziała :)). Zupełnie jednak nie spodziewałem się, że dostaniemy także macintoshowego Marathona.

Dla przypomnienia - gra pochodzi z czasów, gdy na PC hitem był Doom 2, a my chyba wtedy graliśmy w Breathless. Na ekranie panuje więc spora "pikseloza". Można jednak ją zmniejszyć ustawiając odpowiednio wysoką rozdzielczość ekranu. Ja preferuję "panoramiczny" tryb 1024x640 (przy okazji - ostanie porty Rise of the Triad, Hexena i Heretica również działają w wysokich rozdzielczościach, co zdecydowanie zwiększa atrakcyjność tych gier - ROTT w 800x600 to zupełnie nowa jakość).

W Marathona możemy zagrać dzięki silnikowi Aleph One. Potrzebne są oczywiście także pliki z danymi - linki do plików z Marathonem 2 i Infinity (obrazek) znajdziecie w dokumentacji. Przed rozpoczęciem rozgrywki warto w preferencjach zdefiniować na nowo klawisze sterujące, gdyż standardowe ustawienia zdecydowanie różnią się od tych, z którymi mamy najczęściej do czynienia.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze