eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 19. grudnia, 2018, 12:44

Dodano: 2000-11-25 00:00, Kategoria: Sprzęt, Liczba wyświetleń: 1219

A A A

3dfx zwija interes

Producent kart graficznych Voodoo, firma 3dfx znalazła się w poważnych kłopotach finansowych. Poważnych na tyle, że postanowiła zlikwidować swoją fabrykę kart graficznych w mieście Juarez w Meksyku - od tej pory będzie się jedynie zajmować produkcją samych układów scalonych do kart. Nie jest jednak pewne, czy znajdą się firmy, które będą chciały od 3dfx te układy kupić.

Układ VSA-100 używany w kartach Voodoo4 i Voodoo5 nie zachwyca już w porównaniu z układami przodującej w tej chwili na rynku nVidii. Pewną nadzieję szefowie 3dfx wiążą z powstającym układem "Mosaic" opartym na technologii opracowanej w wykupionej rok temu przez 3dfx firmie Gigapixel. Jest to technika zwana "tile rendering", zmniejsza ona znacznie ilość danych obrabianych przez procesor i przepychanych przez magistralę. 3dfx dysponuje też układem "Rampage" - jest to bezpośredni następca VSA-100. Jednak analitycy rynku przepowiadają możliwe bankructwo 3dfx.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze