eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 17. grudnia, 2018, 01:52

Dodano: 2009-06-09 19:36, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 1489

A A A

SRec 1.13, XVidcore Codec 52.2

SRec - jedyny program do rejestracji sekwencji wideo z działającego systemu AmigaOS doczekal się kolejnych aktualizacji. Już w poprzedniej wersji wprowadzono możliwość wchodzenia i wychodzenia "w locie" w tryb followmouse [pobierz film].

Poprzednia wersja miała jednak drobny błąd, który powodował zawieszanie się programu przy próbie zapisania pliku z preferencjami. Wersja 1.13 poprawia ten błąd oraz wprowadza automatyczne pomijanie klatek w przypadku, gdy procesor nie jest w stanie nadążyć z kodowaniem w czasie rzeczywistym materiału wideo przy zadanej przez użytkownika rozdzielczości i ilości klatek na sekundę. Posiadacze komputerów z wbudowaną jednostką Altivec powinni użyć ostatniej wersji biblioteki XVidcore Codec, która daje lekkie przyspieszenie działania na procesorach G4. Wymienione oprogramowanie dostępne jest na serwerze OS4 Depot.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2009-06-18 13:12

Za Wikstoremem trudno nadąrzyć z pisaniem newsów. Minęło ledwie kilka dni a mamy już trzy wersje do przodu. Ta ostatnia oznaczona numerkiem 1.16 wnosi tylko jedną drobną, ale za to bardzo przydatną rzecz, mianowicie ikonifikacje. Koniec z oglądaniem GUI programu na każdym filmie.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2009-06-21 11:39 w odpowiedzi na komentarz #1

A czy widziałeś GUI programu na moich filmach? Definiujesz sobie RECORDKEY, wrzucasz SReca do WBStartup i jak chcesz coś nagrać to wciskasz przycisk, drugi raz jak chcesz zakończyć nagranie i gotowe. Teraz można dodatkowo dokonfigurować ZOOMKEY, którym podczas nagrania można robić "najazdy kamerą".

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze