Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2009-10-07 09:39, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 3199

A A A

Projekt AMP, czyli Amiga dla web developerów

Zespół serwisu Amiga Bounty i Edgar Schwan przygotowali kolejny projekt. AMP ma być zestawem narzędzi niezbędnych do tworzenia projektów aplikacji webowych w środowisku: PHP, MySQL i Apache. Projekt został podzielony na dwa etapy.

W pierwszym etapie wycenionym na minimum 500 euro mają być przygotowane trzy programy: Apache 2.2.x, MySQL 5.1.x, PHP 5.2.x oraz interfejs użytkownika, z poziomu którego będzie można włączać i wyłączać serwer bazy oraz HTTP. Porty Apache'a i PHP będą zawierały najpotrzebniejsze moduły i rozszerzenia. Ich listę można znaleźć na stronie projektu. Programy utworzone w pierwszym etapie będą wykorzystywały minimalną instalację pakietu AmiCygnix. Etap drugi ma zostać utworzony po zakończeniu prac na etapie pierwszym i będzie polegał na usunięciu zależności wspomnianego oprogramowania od pakietu AmiCygnix. Ten etap został wyceniony na minimum 300 euro.

Warto nadmienić, że Projekt AMP w połączeniu z przeglądarką Firefox/Gecko (oraz pluginami Firebug czy Web Developer), przeglądarką OWB/Webkit oraz rozwijanym równolegle IDE CodeBench, którego autorzy zapowiedzieli wsparcie dla kodu w językach HTML i PHP utworzy całkiem niezłe środowisko pracy dla osób zajmujących się web developerką.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 7
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #1 wysłany: 2009-10-07 09:52

Wszystko fajnie, ale na liście modułów Apache'a nie widzę mod_rewrite. Bez tego modułu to się dzisiaj niestety nie da. Będę musiał pisać do autora.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2009-10-07 12:12 w odpowiedzi na komentarz #1

Trochę dużo tych bounty. Nie wiem czy to dobrze. Jak było kilka bounty rocznie to rozentuzjowani amigowcy chętnie je wspierali. Czy jeśli stanie się to codziennością i ludzie będą musieli sięgać do kieszeni 2 razy w tygodniu na kolejne projekty, nadal będzie szansa że coś się z tego urodzi?

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #3 wysłany: 2009-10-07 12:24 w odpowiedzi na komentarz #2

Rzeczywiście trochę nieszczęśliwie zbiegły się oba projekty Timberwolf i AMP w czasie. Myślę, że Amiga Bounty powinno trochę przemyśleć politykę w kwestii częstotliwości ogłaszania nowych projektów. Na przykład jeden projekt na miesiąc. Z drugiej strony nie każdy projekt jest skierowany do tego samego użytkownika.

Druga sprawa to dokładny opis projektu. Ze zdziwieniem czytam komentarze na AW.net i PPA. Niektórym ludziom się wydaje, że ten projekt powstał, aby zrobić z Amigi serwer WWW działający w sieci. Piszą o uptime'ach, o stabilności, o bezpieczeństwie. A tu zupełnie nie o to chodzi. Oczywiście Amiga z AMP będzie mogła na upartego robić za serwer WWW, ale nie po to powstaje AMP, żeby z domowego komputera robić serwer produkcyjny. Ma to być środowisko developerskie, służące do testowanie pracy, która docelowo wyląduje na kompatybilnym środowisku, tyle że postawionym na jakimś Linuksie.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #4 wysłany: 2009-10-08 09:22 w odpowiedzi na komentarz #1

Edgar napisał mi, że nie planował dodać mod_rewrite, ale nie widzi problemu, żeby to zrobić i jednocześnie dodał, że jeśli bym potrzebował innego modułu to wystarczy mu powiedzieć. Brzmi naprawdę dobrze.

Odpowiedz

Discord
Online: 7
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę