eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

niedziela, 16. grudnia, 2018, 23:48

Dodano: 2012-01-18 09:08, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 1530

A A A

Gui4Cli dla 4-ki

Joseph Duchâtelet przeportował program Gui4Cli dla AmigaOS 4. Aby go uruchomić należy zainstalować wersję dla AmigaOS 3.x i podmienić plik wykonywalny, na nowy, w wersji PPC.

Aplikacja Gui4Cli potrafi tworzyć kompleksowe interfejsy użytkownika na bazie biblioteki Gadtools dla komend DOSa i skryptów ARexx'a. Przykłady można poprać stąd.

Komentarz redaktora: Program znakomicie obrazuje siłę systemu AmigaOS. Już za czasów Magazynu Amiga Marek Pampuch w kursie o AmigaDOS, a potem w swojej książce pisał jak przy pomocy prostych komend CLI można ułatwić sobie pracę z systemem. Gui4Cli przyda się na pewno wszystkim tym, którzy nie lubią wpisywania ręcznie tych komend (wielu z nas to niestety/stety "myszkowcy"), nie potrafią ich zapamiętać lub chcą przygotować wygodne rozwiązanie dla innych użytkowników. Warto jeszcze w tym miejscu wspomnieć o innym, konkurencyjnym rozwiązaniu - "MUIRexx", które pozwala wykorzystać makra Arexxa do zbudowania GUI w popularnym Magic User Interface.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze