eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 12. grudnia, 2018, 22:43

Dodano: 2013-05-30 10:59, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 2019

A A A

Trond Werner Hansen i Opera - jest porozumienie, nie będzie procesu

Trond Werner Hansen to deweloper o amigowych korzeniach, który w 1999 roku dołączył do zespołu pracującego nad przeglądarką Opera. Miał być odpowiedzialny za port tego "browsera" dla AmigaOS. Jak wszyscy wiemy z planów tych jednak nic nie wyszło.

Norweg jednak przez kolejnych siedem lat pracował przy rozwoju tej przeglądarki. Niektóre rozwiązania w Operze z tamtych lat były pierwsze na rynku. Potem zastał jeszcze konsultantem na życzenie firmy w latach 2009 i 2010.

Na początku maja tego roku pojawiła się informacja, że amigowiec jest oskarżony przez Operę o wyjawienie konkurencji tajemnic firmy - technologie miały zostać wykorzystane przy rozwoju mobilnej wersji FireFoxa. Zażądano 20 milionów norweskich koron odszkodowania (3.4 mln dolarów amerykańskich).

Na szczęście w połowie maja obie strony zawarły porozumienie. "Doszliśmy do porozumienia i obie strony są z tego zadowolone", powiedział Broström Nils, wiceprezes ds. komunikacji w Opera Software.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze