eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 19. września, 2017, 17:16

Dodano: 2001-02-24 00:00, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 683

A A A

Napster proponuje miliard

Miliard dolarów w ciągu pięciu lat dla wytwórni płytowych - konkretna propozycja, czy ostatnie podrygi przed zamknięciem? W każdym razie tak wygląda ostatnia propozycja Napstera przedstawiona w mediach. Pieniądze byłyby dzielone między wytwórnie proporcjonalnie do ilości ściągnięć utworów. Pliki MP3 byłyby (w nieznany na razie sposób) zabezpieczone przed dalszym kopiowaniem. Pojawia się pytanie - skąd Napster weźmie tę astronomiczną sumę?

Otóż serwis miałby być płatny, w propozycjach od 3 do 10 dolarów miesięcznie, w sposób zależny od ilości ściągniętej muzyki. RIAA (zrzeszenie amerykańskich firm nagraniowych) chłodno odniosło się do tej oferty i nazwało ją "próbą wciągnięcia w negocjacje za pośrednictwem mediów".


Dodaj komentarz

Ankieta: Jaka jest najlepsza strategia wojenna na Amigę? «»
Tym razem pytamy Was o ulubioną strategię wojenną na Amigę, wytypowaliśmy 20-cia tego typu pozycji. W polu "Inne" istnieje możliwość wpisania także swojej propozycji.
Ankieta aktywna do: 2017-09-23
Tomasz Kęcki
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

Hmm.. Napsterem zainteresował się Bertelsmann, który jest właścicielem, czy tez współwłaścicielem wytwórni muzycznych. Wychodzi na to, że będzie płacił między innymi sobie.

Odpowiedz

AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze