eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

piątek, 20. lipca, 2018, 12:36

Dodano: 2013-07-17 13:05, Autor: st, Kategoria: Linux, Liczba wyświetleń: 1243

A A A

Linux i jego struktura plików

System AmigaOS zawsze słynął z tego, że posiadał przejrzystą i logiczną strukturę katalogów oraz plików. Dlatego po zainstalowaniu pierwszego mojego Debiana na Amidze z 68040 dostałem sporego bólu głowy patrząc w Midnight Commanderze na to co mam przed sobą.

Dodatkowe zamieszanie powstaje w naszej "jaźni", gdy używamy kilku dystrybucji Linuxa, gdzie skrypty i narzędzia do administrowania systemem mogą znajdować się w innych miejscach lub pod innymi nazwami.

Linuxowa społeczność stworzyła więc dokument Linux Filesystem Hierarchy, który ma określać zestaw wymagań i wytycznych dotyczących umieszczania plików i katalogów..

Klikając na poszczególne katalogi znajdziemy dokładny opis do czego służą i co powinno się w nich znajdować. Dostępny jest także krótki słownik najważniejszych pojęć związanych z Linuxem. Coś dla wszystkich którzy planują rozpocząć zabawę z tym systemem operacyjnym.


Dodaj komentarz

Ankieta: I co dalej? «»
Po polemicznych tekstach Piany i Krashana zapraszamy Was do udzielenia odpowiedzi w naszej ankiecie, która ma pokazać jakie obecnie panują nastroje co do przyszłości platformy w naszym środowisku. Można oddać głos na jedną z opcji lub dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-07-31
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze