eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 12. sierpnia, 2020, 16:50

Dodano: 2001-03-04 00:00, Kategoria: brak, Liczba wyświetleń: 1363

A A A

Mediator w 3D

Być może już w następnym miesiącu zobaczymy sterowniki dla Warp3D obsługujące karty Voodoo3 wpięte w płytę Mediator PCI z firmy Elbox oraz G-Rex z DCE. Jak powiedział Thomas Frieden, jeden z autorów pakietu Warp3D, prace nad oprogramowaniem trwają, na podanie konkretnej daty jest jednak jeszcze za wcześnie.


Dodaj komentarz

Maciej Nowicki
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

Najwyzszy czas ku temu... kto to widzial miec Voodoo bez obslugi 3d?

Odpowiedz

komentarz #2 wysłany: brak daty

Mam male pytanko. Czy Warp3D (a co za tym stoi i StormMESA) chodza pod PicassoIV, czy wymagaja CybergraphX? Ja od zawsze uzywalem CGX'a i na temat PIV nic nie wiem. Teraz jednak gdy nadal nie ma sterownikow pod CGX do Voodoo/Mediator coraz czesciej mysle o przesiadce na PIV. Fajnie byloby zamienic wysluzona Permedie2 na Voodoo3, 4, 5. W moim przypadku jest to jednak niemozliwe do momentu pojawienia sie obiecanych sterownikow 3D. Za duzo czasu spedzam przy OpenGL (StormMESA) zeby zrezygnowac z akceleratora.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #3 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

Picasso IV to karta graficzna produkowana przez "wiejskie troniki". Warp3D na tej karcie nie działa, ponieważ karta nie obsługuje funkcji 3D. Miałeś pewnie na myśli system RTG - Picasso96 - z którym oczywiście Warp3D działa. Sterowników dla Voodoo 4 i 5 prawdopodobnie nie będzie, ponieważ nie ma dokumentacji do tych układów. Sterownik dla Voodoo3 powstanie, gdy tylko bracia Friedenowie ukończą prace nad grą Shogo.

Odpowiedz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: