Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2014-11-12 07:06, Zamieścił: st, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 8603

A A A

Nowości od AIBB

Nadszedł czas na przekazanie kolejnych informacji o naszych działaniach. Po pierwsze mogę potwierdzić, że zarówno drugi tom książki "AMIGA OS 3.1", jak i "Amigazyn 2/2014" będą dostępne najpóźniej do 10 grudnia, więc mamy nadzieję, że uda się wysłać wszystkie przesyłki na tyle wcześnie, że dotrą do Was przed Świętami. Jak zwykle przypominamy o składaniu zamówień na stronie www.adamzalepa.pl, ilość egzemplarzy jest ograniczona.

Dociera do nas wiele wiadomości związanych z podręcznikiem o Directory Opusie 5. Nakład jest wyczerpany, a okazuje się, że sporo osób chciałoby go jeszcze kupić. Dlatego rozważamy możliwość realizacji drugiego wydania - poprawionego i uzupełnionego. Wszystko zależy od dalszego zainteresowania. Niezależnie od tego po Nowym Roku udostępnimy elektroniczną wersję książki.

Również w pierwszym kwartale 2015 roku ukaże się nowa pozycja, pierwsza z planowanej serii publicystycznej. Będzie mówić o historii Amigi w szerokim ujęciu całego rynku komputerowego. Myślę, że ze względu na postawione w niej tezy może być kontrowersyjna, chcemy jednak pokazać wkład Amigi w informatykę, a także spróbować choć w małym stopniu przywrócić pamięć o czasach sprzed dominacji pecetów, szczególnie wśród młodych osób. Książka ma być przeznaczona nie tylko dla Amigowców, chcemy zająć się jej szerszą dystrybucją poza naszym środowiskiem.

W dalszych planach są również książki o systemach AmigaOS 3.5, 3.9 oraz AmigaOS 4. Chcemy zająć się MorphOSem, a także tematem programowania, ale wszystko wymaga czasu. Dlatego są to pozycje, które mogą się ukazać w terminie kolejnego roku do dwóch lat i w ten sposób zostały rozpisane prace.

Ze spraw bardziej ogólnych możemy pochwalić się pozyskaniem kilku nowych Autorów, a także rozpoczęciem współpracy z wieloma osobami zainteresowanymi promowaniem Amigi i komputerów "retro". Staramy się też pozyskać środki na sfinansowanie nowych projektów, tym razem wykraczających poza wydawnictwa. Mamy już pierwsze pozytywne efekty tych działań i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku będzie się działo dużo więcej niż zakładaliśmy. O szczegółach napiszę, gdy konkretne wydarzenia będą pewne.

Autor: Tomasz Bernacik

Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 12
 • Adam_MAdam_M
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • Marek_BMarek_B
 • PatuPatu
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Diabeł
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2014-11-14 23:18

wszystko pieknie ładnie ale nazewnictwo totalnie blędne nie było Amiga OS 3.1 , takie nazewnictwo zaczęło wchodzic w obieg od workbencha 3.9
prawidziwy Amigowiec nigdy nie uzyje słowa OS , w Amidze mamy kickstart czyli głowny system komputera zawarty w kosciach eprom oraz nakładkę graficzną co sie zwie workbench , AmigaOS3.1 to nazwa nieprawidłowa , dziwie sie ze ktos kto wydaje taka ksiazke robi tak potezny błąd w okladce tytułowej

Odpowiedz

Hextreme
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2014-11-14 23:32 w odpowiedzi na komentarz #1

Ta książka jest wspaniała (mam tom nr 1), a p. Zalepa jest że tak powiem "neutralny" w kwestii nazewnictwa. Uważam, że taka obiektywna postawa zasługuje na pochwałę w świetle dzisiejszych wojenek. Swoją drogą niech pan przeczyta tę książkę - polubi pan ją, bo jest w zgodzie z pańskim pojmowaniem Amigi. Obowiązkowa pozycja w księgozbiorze każdego amigowca!

Odpowiedz

Diabeł
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2014-11-14 23:44 w odpowiedzi na komentarz #2

nie posiadam tomu pierwszego chetnie bym kupil 1 tom i teraz 2 co by zachowac jakas kolejnosc

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #4 wysłany: 2014-11-15 08:00 w odpowiedzi na komentarz #1

Chyba się jednak trochę mylisz - fotka z MA.

Odpowiedz

Diabeł
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2014-11-15 08:58 w odpowiedzi na komentarz #4

tak masz racje MA tez robiło sporo błedów

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #6 wysłany: 2014-11-15 09:03 w odpowiedzi na komentarz #5

No ale to jest opakowanie z AmigaOS 3.1 zawierające ROMy i dyskietki dla Amigi która tego systemu nie posiadała. Produkt powstał jeszcze w Commodore. MA nie ma tutaj nic do rzeczy.

Odpowiedz

Diabeł
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: 2014-11-15 09:54 w odpowiedzi na komentarz #6

to jest złe nazewnictwo tak samo jak dzisiejsi pseudo amigowcy uzywaja słowo klasyczna amiga to rowniez jest zle nazewnictwo poniewaz niema nowej amigi a gdy niema czegos nowego to stare nawet 200 letnie cos nie zmienia formy na klasyczną
nazywanie Amigi klasyczna Amigą to trzeba miec cos niepokolei pod sufitem , to ewidetne przekłamywanie nazewnictwa to wprawadzanie ludzi w błąd , bede to pisał wszedzie i zawsze . tak samo smieszne Amiparty a na party maci i jakis syf z morphosem , Amiga dzisiaj to juz tylko system , system 4.0 i wyzej to jest tak zwana nowa Amiga jak kto woli , nei jakies dziadostwo za 3 ty euro wyprodukowane przez kołkow wzajemnej adoracji biznesmenów ktorzy z nadmiaru gotowki postanowili zrobic cos co sie bedzie chciało nazywac Amiga ale nie moze bo gotowki zabrakło zamykaja sie w tych swoich pokoikach stare dziady po 50 tce i sie podniecaja A1000X za 3 ty euro z klawiaturą od pc i myszka logitecha choroba nie zna granic

Odpowiedz

Leon
Redaktor

komentarz #8 wysłany: 2014-11-15 10:36 w odpowiedzi na komentarz #1

Jest w tym sporo prawdy, do upadku C= mało kto używał zwrotu AmigaOS. Większość osób w tym programistów używało określeń na system np. wb2, workbench2, ks3, rzadko zwrotów system3, o/s. Jak tylko będę miał neta to zamieszczę pewne wycinki z tamtych lat.

Wracając do tematu newsa fajnie, że coś się dzieje w temacie książek do Amigi. Pod koniec miesiąca planuję złożyć zamówienie.

Odpowiedz

Diabeł
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: 2014-11-15 10:51 w odpowiedzi na komentarz #8

jak ja cos mowie nie wyssysam tego palca . z amiga mam doczynienia od mlodego chlopaka od 89 roku co prawda nie jestem super znwaca jak co poniekorzy sie maja na PPA lecze co mnie pamiec mnie nie zawodzi , kazde uzycie formy AmigaOS jest i bylo błedne czy ktos inaczej uwaza czy nie . EXEC RULEZ

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik Katowice

komentarz #10 wysłany: 2014-11-15 11:29 w odpowiedzi na komentarz #7

Karolku syf od commodore źle ci robi na głowe, musisz wyrzucić na śmietnik !!!

Odpowiedz

Diabeł
Czytelnik

komentarz #11 wysłany: 2014-11-15 11:37 w odpowiedzi na komentarz #10

hehe dzieki marian na weekend troche humoru

Odpowiedz

swinkamor12
Marian Nowicki Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik Katowice

komentarz #12 wysłany: 2014-11-15 13:23 w odpowiedzi na komentarz #11

a czy ten karol to nie jest przypadkiem ten bezrobotny z atari.org?

Odpowiedz

Diabeł
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: 2014-11-15 20:50 w odpowiedzi na komentarz #12

czy ten marian to nie jest przypadkiem cacodemon c64.org

Odpowiedz

Discord
Online: 12
 • Adam_MAdam_M
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • Marek_BMarek_B
 • PatuPatu
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę