eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

wtorek, 18. grudnia, 2018, 13:49

Dodano: 2018-03-11 12:46, Autor: st, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 950

A A A

Amigowy "UAString" z Odyssey

Nagłówek zawierający tzw. user agent string (UAString) służy serwisom internetowym do rozpoznania typu programu klienckiego, również do budowania statystyk odwiedzin witryn WWW przez różne przeglądarki bądź roboty.

W dawnych internetowych czasach (era "Netscape") warto było się podszywać pod UAString należący do głównej przeglądarki, dzięki temu otrzymywaliśmy "pełniejszą" (kompatybilność z HTML) stronę. Stąd niektóre przeglądarki do tej pory przedstawiają się jako "Mozilla". Zobaczcie jak przedstawia się nasza wiodąca przeglądarka, czyli Odyssey:

Obecnie pod amigowym browserem warto czasami dokonywać odwrotnej operacji - przedstawiać się jako urządzenie mobilne (np. iPad), dzięki czemu uzyskujemy dostęp do prostszych wersji serwisów, które nie będą tak bardzo obciążać naszej Amigi - interpreter JavaScript w Odyssey nie posiada przecież JITa...

Cała historia "User agent" została dokładnie przestawiona w tym krótkim artykule na blogu WebAIM.


Dodaj komentarz

Ankieta: Jak wyświetlasz obraz z Amigi? «»
Tym razem pytamy Was o to w jaki sposób wyświetlacie obraz ze swojej Amigi klasycznej lub NG. Można oddać głos na kilka opcji, a także w ostatnim polu dopisać własną.
Ankieta aktywna do: 2018-12-22
AmigaOS.pl

Polecamy
Najpopularniejsze