classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

środa, 23. września, 2020, 16:03

Turrican w pudełkach na Switcha i Playstation 4

Gry
25 września od 19:00 do 20:30 - AmiWigilia live, amigowe pogaduchy 2, prowadzący: Karzysztof "Radzik" Radzikowski oraz Marcin "Piana" Pianka
Nowe wersje oprogramowania i gier (8) «» + dodaj nowego newsa
Strona 168
Nagrywarka DVD
sprzet

Pioneer ogłosił zbudowanie pierwszej na świecie mieszanej nagrywarki CD/DVD. Urządzenie radzi sobie bez problemu z płytami CD-R, CD-RW, DVD-R i DVD-RW. Płytki DVD nagrywane są z pojemnością 4.7 GB na stronę i z podwójną prędkością (podwójną względem normalnego odtwarzania DVD). Nagrane płyty są czytane przez zwykłe czytniki DVD. Urządzenie ma być dostępne dla dostawców sprzętu komputerowego w pierwszym kwartale przyszłego roku, ceny nie są jeszcze znane.

Dodano: 2000-11-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Czy MacOS pójdzie na grzyby?
internet

Internetowy serwis Ars Technica donosi o prawdopodobnie trwających w Apple pracach nad przeportowaniem MacOS X na procesory x86. Jak wiadomo krenel MacOS X zwany Darwin oparty jest na Unixie BSD i jego źródła są publicznie dostępne.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Ściśle tajne, IRC dla szpiegów
internet

Dopiero po pięciu latach administratorzy sieci komputerowej w CIA wykryli w niej zamaskowany kanał IRC, na którym około 160 pracowników tej szacownej organizacji ucinało sobie pogawędki w godzinach pracy. O czym też rozmawiali arcyszpiegowie?

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

G-Rex - nowe dane
sprzet

Firma DCE podzieliła się z nami nowymi danymi dotyczącymi ich wersji slotów PCI dla Amigi - karty G-Rex. Jak więc można przeczytać na ich najnowszej reklamówce, wraz z kartą dostaniemy 5 slotów PCI, bibliotekę PCI.library we flashromie (widać, że panowie z DCE mają dużo wspólnego z phase5).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Jeszcze jeden mały dyszczek?
sprzet

Maxtor nie pozostaje z tyłu w konkurencji powiększania pojemności twardych dysków. Do seryjnej produkcji wszedł dysk Plus 60 o pojemności 60 GB. Tyle można umieścić na trzech jego talerzach (dyski konkurencji zwykle mają ich co najmniej 4) wirujących z szybkością 7200 obrotów na minutę. Spodziewana cena detaliczna to trzysta dolarów.

Dodano: 2000-11-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Wojna o Voodoo
internet

Jak wiadomo, kilka dni temu firma Elbox udostępniła dla posiadaczy płyty Mediator sterownik dla kart Voodoo3 zgodny z systemem Picasso96.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

200 dpi na ekranie monitora?
sprzet

Taką technologię opracowała firma IBM. Nie jest na razie znana zasada działania nowych monitorów. Piętnastocalowy ekran wykonany w tej technologii jest zdolny wyświetlić ostry i wyraźny obraz przy rozdzielczości 2048x1536 pikseli. Pierwsze monitory mają służyć do niezbyt przyjemnych celów, mianowicie w Lavrence Livermore Labs w USA będzie się ich używać do numerycznego modelowania eksplozji nuklearnych. Na szczęście IBM zamierza również wejść z tą techniką na rynek komputerów osobistych i laptopów. Drżyjcie karty graficzne?

Dodano: 2000-11-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Poskładali "Amigę"?
internet

Dobrze jeszcze pamiętamy obietnice Gateway'a na temat nowej Amigi. Miał być nowy niesamowity procesor i Linux jako kernel. No i proszę na powierzchnię wypływa "Connected Touch Pad". W roli procesora występuje Transmeta, która trochę z biegiem czasu jakby straciła na niesamowitości. Jest Linux jako kernel. Dziesięciocalowy dotykowy ekran LCD. Bezprzewodowa klawiaturka. Urządzonko korzysta wyłącznie z usług America OnLine jako providera internetowego. I pomyśleć, że oni Amigę chcieli sprowadzić do roli podrzędnej wysyłaczki e-maili. Brrr...

Dodano: 2000-11-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Urządzenia i delfiny
oprogramowanie

Dzięki najnowszej wersji pliku delfinampeg.device, który znajduje się na Aminecie, użytkownicy programu Amplifier będą mogli delektować się plikami mp2 i mp3 odtwarzanymi przy pomocy procesora DSP znajdującego się na karcie Delfina. Sporo zyskają także miłośnicy VideoCD odgrywanych za pomocą najnowszej wersji beta3 Froggera. Odciążony procesor PowerPC będzie mógł zająć się tylko dekodowaniem danych video, co powinno zaowocować zauważalnym zwiększeniem płynności oglądanego filmu.

Dodano: 2000-11-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Warp3D w drodze?
oprogramowanie

Hans-Joerg Frieden, jeden z trzech programistów odpowiedzialnych za pakiet Warp3D, dość pochlebnie wyraził się o przyszłości sterowników zgodnych z tym systemem dla kart Voodoo3 działających z Mediatorem.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe wcielenie edytora GoldED
oprogramowanie

Jak zapowiada autor - Dietmar Eilert - jeszcze w grudniu tego roku powinniśmy zobaczyć pakiet GoldED Studio w wersji 7. Najważniejszą zmianą będzie zapewne rezygnacja z ARexxa na rzecz Distributed BASIC, interpretera wymyślonego specjalnie do używania wewnątrz aplikacji (czyżby zamiłowanie autora do Microsoftowego Visual Basic Script?). Sam interpreter ma być dostępny również osobno. Dzięki temu inni programiści będą mogli skorzystać z jego dobrodziejstw.

Dodano: 2000-11-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Pójdą w ruch pałki i kastety?
sprzet

A pójść mogą w kolejkach przed sklepami sprzedającymi PlayStation 2. Firma Sony przyznała, że nie poradzi sobie z dostarczeniem do Europy zamówionej ilości konsol przed świętami. Przykładowo w Anglii z zamówionych 200 tysięcy konsol dostarczonych zostanie tylko 165 tysięcy. Czyżby zemsta za 2% konsolowego podatku? Chyba jednak winne są kłopoty z produkcją specjalizowanych układów scalonych w fabryce w Nagasaki. Przypominamy zainteresowanym, że europejska premiera PS2 już 24 listopada.

Dodano: 2000-11-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nie ma co ukrywać - skopali
gry

Dzięki interwencji kilku użytkowników można już w pełni podziwiać demo wersje gry Bubble Heroes. Otóż gra nie radziła sobie najlepiej z kartą CyberVision64 pracującą pod systemem CyberGraphX. Poprawione wersje znajdują się już w sekcji zrzutu na stronie producenta - firmy Arcadia Developments. Pliki wykonywalne dla pełnej wersji gry będą dostępne niebawem.

Dodano: 2000-11-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Kolejny tytuł z Hyperiona
hyperion

Spółka Hyperion - Titan ma zamiar dostarczyć nam kolejny tytuł, z przebogatej biblioteki hitów z peceta. Tym razem padło na Majesty: the Fantasy Kingdom Sim.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Krystalicznie ciekłe 24 cale
sprzet

Mowa oczywiście o nowym monitorze LCD Samsunga. Model SyncMaster 240T TFT ma właśnie przekątną 24 cale, rozdzielczość 1920x1200 pikseli, kontrast 400:1, wyświetla analogowy i cyfrowy sygnał RGB, Composite Video oraz S-VHS. I właściwie to już bym poszedł do sklepu, ale cena wynosząca w starej dobrej Anglii 3 525 funtów (bez VAT-u...), a więc jak dla nas jakieś 25 000 złotych, działa z lekka hamująco.

Dodano: 2000-11-17 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Uwolnić kruka?
gry

Raven Software uwolniła kod źródłowy do gry Hexen 2. Dzięki temu amigowcy poszukują chętnych do przeportowania gry na Przyjaciółkę. Z wydajnością Amiga powinna sobie poradzić, gdyż grafika oparta jest na tym samym silniku, który zasila obiekty 3D w pierwszej części Quake. Kod źródłowy znajduje się na serwerze FilePlanet.

Dodano: 2000-11-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Powrót do korzeni
directoryopus

Na stronie poświęconej programowi Directory Opus 4 pojawiła się na powrót wersja 4.15b. Powodem są problemy zgłaszane przez użytkowników testujących wersje 4.15c i 4.15d. Przypominamy, że wszelkie wersje oznaczone dodatkowo literką są to wersje beta i nie należy mieć do autora pretensji, jeśli coś działa nie tak.

Dodano: 2000-11-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

I znowu Dymitrij
internet

Włamywanie się do Microsoftu stało się poobiedną rozrywką dla tego pana. Tym razem na jednym z serwerów umieścił pliczek opisujący jego zdanie na temat bezpieczeństwa sieci MS, a nazwał go popularnym ostatnio tytułem "Oops, I Did It Again". No ale z drugiej strony może pan Dymitrij, który podobno mieszka w Holandii (sam się do tego "przyznał") po prostu jest sfrustrowanym młodzieńcem pragnącym popularności za wszelką cenę? Microsoft jak zwykle nabrał wody w usta i wytrwale płucze ząbki.

Dodano: 2000-11-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Voodoo z Elboxu
elbox

Firma Elbox opublikowała szczegóły dotyczące sterownika dla kart Voodoo 3 działających z płytą Mediator. Jak wielu przypuszczało, sterowniki napisane są dla systemu Picasso96. Jednak jak zapowiada firma, trwają prace nad przygotowaniem sterowników dla innych systemów graficznych.

Dodano: 2000-11-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nowy sterownik
oprogramowanie

Kolejna wersja sterownika PrimaxCD960 nosi numer v0.5 alfa. Dodano w nim możliwość skanowania w rozdzielczości do 300 DPI, korekcję gamma, jasności i kontrastu, wybór numeru karty PARalizer z jaką ma współpracować sterownik. Sterownik można ściągnąć ze strony autora.

Dodano: 2000-11-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zwijaj się pan z tą klawiaturą
sprzet

Takie zdanie już wkrótce będzie można potraktować dosłownie. Firma Elektex wprowadza do produkcji klawiatury z tkaniny, zaprojektowane głównie z myślą o notebookach, palmtopach i innych miniaturowych pseudokomputerach.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

BASIC wraca
oprogramowanie

Tym razem za sprawą Sony. Niedawno pisaliśmy o tym, że Sony próbuje sprzedawać w Europie PlayStation 2 jako komputer a nie konsolę do gier co pozwoli na zmniejszenie cła o 2%. Oprócz walki w sądzie Sony chce pokazać, że nazywanie PS2 komputerem jest uzasadnione. W tym celu PS2 będzie rozprowadzana w Europie z pakietem "YA-Basic".

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Repulse - nareszcie
sprzet

Produkcją i dystrybucją karty dźwiękowej Repulse zajmie się firma Individual Computers, znana m.in. z kart Catweasel i X-Surf. Przed planowanym jeszcze w tym roku rozpoczęciem produkcji firma chce zebrać jak najwięcej zamówień. Cena została ponownie skalkulowana i wynosi obecnie około 250 Euro.

Dodano: 2000-11-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Ułatwienie dla Mediatora
oprogramowanie

Użytkownicy rozszerzenia Mediator będą teraz mogli w prosty sposób zorientować się, czy przypadkiem nie mają zbyt starych wersji bibliotek i plików device. Na stronie projektu Mediator na serwerze vgr.com pojawił się wreszcie "Version Watch".

Dodano: 2000-11-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Dymitrij ujawnia
internet

Nasze tajne źródła doniosły, że niejaki Dymitrij ogłosił kolejne udane włamanie do sieci Microsoftu. Wykorzystał "dziurę" w programie MS Internet Information Server (serwer WWW) i twierdzi, że byl w stanie manipulować plikami na publicznym serwerze FTP Microsoftu, oraz dołączać "robale" do oprogramowania.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Bubble Heroes w ogniu
gry

Na stronie Amiga Fire pojawiła się recenzja gry Bubble Heroes, modnego ostatnio następcy Tetrisa. Gra dostała dość wysoką ocenę, może to zachęci niezdecydowanych do nabycia tej pozycji?

Dodano: 2000-11-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Przymusowo do windy?
internet

Studenci Uniwersytetu Stanowego Maryland muszą płacić co semestr 20 dolarów za używanie oprogramowania Microsoftu - niezależnie od tego, czy używają go, czy nie. To efekt programu licencyjnego MS skierowanego do szkół i uczelni.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Angielski Digital Almanac III
oprogramowanie

Czy angielska wersja programu astronomicznego Digital Almanac III zobaczy kiedyś światło dzienne? Wszystko zależy od użytkowników. Achim Stegemann, autor programu, zapowiedział, że potrzebuje minimum 30 chętnych do zamówienia programu, aby zacząć prace nad tłumaczeniem. Jeśli zainteresowanie nie przekroczy tej liczby, projekt zostanie zaniechany a kolejne wersje pojawią się tylko w wersji niemieckiej.

Dodano: 2000-11-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

PoIRCować z Marsa
internet

Oczywiście korzystanie z IRC-a na Marsie będzie raczej utrudnione ze względu na czas przebiegu sygnału. Mimo różnorakich doniesień o przekroczeniu prędkości światła przez impulsy elektromagnetyczne w laboratoriach, nie udało się dotąd przesłać użytecznej informacji z prędkością ponadświetlną.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

eXec w Katowicach
exec

Uruchomiliśmy dwa kolejne punkty w których można bezpośrednio kupić nasze pismo. Tym razem padło na katowickie giełdy komputerowe (DOKP i Baildon). Oprócz najnowszego numeru eXeca można tam nabyć numery archiwalne. Zapraszamy!

Dodano: 2000-11-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Promocja w promocji
gry

O niższej cenie gry Earth 2140 PL dla polskich użytkowników Amigi każdy już chyba wie. Dodatkowo, firma Matay zaproponowała oszczędność rzędu 20 zł za dokonanie przedpłaty na grę przed jej oficjalną premierą, ustalając cenę w tym przypadku na 99 zł. Teraz do tego doszła kolejna niespodzianka. Każdy, kto dokona tej przedpłaty przed 25 listopada weźmie udział w konkursie. Nagrodą jest świetny program do katalogowania grafiki - ArtStudio 3.2 Proffesional. Natomiast chętnych do nabycia AmigaOS 3.5 powinna zainteresować nowa cena tego systemu.

Dodano: 2000-11-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Zadzwońcie po milicję
internet

Sprawa domniemanego wykradzenia źródeł Windowsów z sieci developerskiej Microsoftu jest ciągle głośna. Stało się już jasne, że MS raptownie likwidując wszystkie konta hackera i blokując mu dostęp skutecznie utrudnił wezwanej FBI namierzenie przestępcy. Wiadomo, że najlepszym sposobem nakrycia rabusia jest pozwolić mu działać dalej i systematycznie namierzać kolejne serwery, za szeregiem których z reguły hacker się ukrywa.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Clarrisa - demon HTTP
oprogramowanie

Jeśli komuś nie pasują dość pokaźne rozmiary serwera WWW o nazwie Apache, dobrym rozwiązaniem może okazać się Clarrisa HTTPd. Serwer ten napisany jest w ARexxie. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do przestudiowania dokumentacji i zapoznania się z możliwościami programu. Jedyną obecną przeszkodą może być język użyty przy pisaniu zarówno samego skryptu serwera jak i przykładów w CGI. Wszystko opisane jest w języku przyjaciół zza Odry.

Dodano: 2000-11-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

World of Amiga
spotkanie

9 i 10 grudnia w Kolonii w Niemczech odbędą się targi poświęcone wyłącznie Amidze. Do najważniejszych punktów imprezy należeć będzie z pewnością oficjalna prezentacja nowego systemu - kontynuacji linii Classic - AmigaOS 3.9. Więcej informacji dostępne jest na oficjalnej witrynie internetowej targów.

Dodano: 2000-11-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Trochę oficjalnych informacji
amigaos

Firma Haage&Partner udostępniła kilka oficjalnych informacji na temat nowego AmigaOS 3.9. Wymagania systemu są podobne do OS 3.5, instalowany może być jako update dla 3.5, lub tak jak on, na systemie 3.1. Nowy WarpOS 5.0, AWeb 3.4SE, Genesis, AmiDOCK, datatype'y graficzne obsługujące PowerPC i wiele innych dodatków - wszystko to od 9 grudnia za niecałe 90 niemieckich marek.

Dodano: 2000-11-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Eyetech odpowiada
internet

Sytuacja jak na razie wygląda jak w meczu tenisa stołowego. Zawodnicy, tutaj firmy Eyetech i Elbox, odbijają sobie piłeczki przy pomocy kolejnych anonsów. Eyetech w kolejnym komunikacie zawarła swoją wersję różnic i podobieństw między własnymi produktami - Predatorem i AmigaOne PPC a rozszerzeniami z konkurencji (MediatorPCI i G-Rex).

Dodano: 2000-11-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Troszkę o iFUSION
oprogramowanie

Są kolejne wieści o emulatorze PowerMaca - iFUSION. Jim Drew, szef firmy Microcode Solutions - producenta emulatora - zaprezentował oficjalne wymagania programu. Jeśli chodzi o oprogramowanie, oprócz samego emulatora z pewnością będzie do nich należeć od strony Amigi WarpUP a po stronie Maca system MacOS 8.6 lub wyższy.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Komputer to czy konsola?
internet

Sony chce wytoczyć proces Komisji Europejskiej za to, że ta określiła konsolę PS2 jako "konsolę do gier" właśnie. Sony upiera się, że ponieważ PS2 może być wyposażona w modem i podłączona do sieci, jest "komputerem" a nie konsolą. Zabawne, ale o co tu właściwie chodzi?

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Małe bum na Tajwanie
sprzet

2 paździenika o godzinie 2:40 rano czasu lokalnego nastąpił wybuch w dużej rozdzielni elektrycznej na Tajwanie. Niewiele by to nas obchodziło, gdyby nie fakt, że z zasilania z tej stacji korzysta wiele tajwańskich fabryk półprzewodnikowych. Wyłączenie dostaw energii elektrycznej spowodowało przestoje, których koszty idą w setki milionów dolarów. Jak to wpłynie np. na ceny pamięci na razie nie wiadomo.

Dodano: 2000-11-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Groźna rybka z Seagate
sprzet

Chodzi oczywiście o kolejny dysk z serii Seagate Barracuda. Przeznaczony dla wymagających użytkowników dysk 36ES wyposażony jest w złącze Ultra 160 SCSI, co pozwala na przesyłanie danych z prędkością 160 MB/s. Dostępne będą również wersje ze starszymi złączami SCSI. Dysk występuje w dwóch wersjach: 18,4 oraz 36,9 GB. Dostępny w sklepach będzie na święta.

Dodano: 2000-11-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Petro na emeryturze
amigainc

Petro Tyschtschenko, który od pierwszej prezentacji Amigi przez firmę Commodore we wczesnych latach osiemdziesiątych pracował nieustannie nad promocją tej platformy, podjął pod koniec października decyzję o odejściu na zasłużoną emeryturę. Oddział niemiecki firmy Amiga Inc. będzie działał do końca bieżącego roku, po tym terminie zostanie on zamknięty. Serwis amigart.com zorganizował stronę, na której można zostawić wiadomość, która zostanie przesłana do Petra.

Dodano: 2000-11-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Towar z Satelity
scena

Na naszym serwerze FTP można znaleźć archiwa zawierające dema, grafikę i muzykę z party Satellite 2000. Uwaga, niektóre pliki są naprawdę ciężkie.

Dodano: 2000-11-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Sterownik dla Primaxa
oprogramowanie

Ze strony Spidiego można ściągnąć najnowszą wersję alfa 0.4 sterownika dla skanera Primax Colorado Direct 9600. Sterownik przeznaczony jest dla programu ImageFX i umożliwia skanowanie w 75 DPI (rozdzielczość 640x840 pikseli) w 24-bitach. Oczywiście do jego użycia potrzebna jest karta PARalizer.

Dodano: 2000-11-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Ostatni YAM od Marcela
oprogramowanie

Właśnie na stronie autora i na Aminecie pojawiła się najnowsza wersja wspaniałego klienta poczty elektronicznej - YAM v2.2. Jest to, jak Marcel Beck zapowiadał wcześniej, ostatnia wersja jego autorstwa. Udostępniony na licencji GNU kod źródłowy programu czeka spokojnie na nowego właściciela.

Dodano: 2000-11-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

IBM mówi "nie" Transmecie
sprzet

IBM oficjalnie obwieścił o wykreśleniu z planu produkcyjnego komputera przenośnego ThinkPad 240, który miał być oparty o procesor TMS5400 firmy Transmeta. Czy Intel maczał w tym palce?

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Kolejny tajemniczy partner
amigainc

Firma Amiga Inc. w Executive Update z 21 października wspomniała o nawiązanej współpracy z firmą bPlan GmbH mającej na celu stworzenie kolejnego komputera AmigaOne opartego na procesorze PowerPC.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Sam Jordan o nowych rozwiązaniach
wywiad

Sam Jordan, programista z Haage&Partner, autor m.in. podsystemu WarpUP, dość chłodno wypowiedział się o poczynaniach firm Eyetech i DCE.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Kolejna wersja sterowników
oprogramowanie

Problem z CGXMode oraz kilka innych błędów poprawia nowy pakiet sterowników dla kart z procesorem ViRGE działających z MediatorPCI. Archiwum z trzecią już wersją sterowników dostępne jest na stronie firmy VFD poświęconej pakietowi CyberGraphX.

Dodano: 2000-11-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zamówić AmigaOS 3.9
amigaos

Wiele firm przyjmuje już zamówienia na najnowszy system operacyjny dla Amigi linii Classic. Pierwszą była z oczywistych względów firma Haage&Partner, która jest jednocześnie producentem systemu. A na naszym podwórku, firma Matay zapewnia, że będzie miała AmigaOS 3.9 w swej ofercie. Oczywiście cena powinna być skalkulowana na bardziej realną dla naszego rynku.

Dodano: 2000-11-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Premiera AmigaSDK dla Windows
oprogramowanie

Od 30 października jest do nabycia AmigaSDK dla Windows. Od teraz posiadacze systemu pana Gatesa mogą pisać aplikacje, które w przyszłości będą uruchamiać się nie tylko na komputerach pracujących obecnie pod wymysłem firmy Microsoft, ale również wszelkich innych maszynach, na których ruszy AmigaDE. Cena wersji dla Windows jest identyczna z wersją dla Linuxa. Krążą również pogłoski o możliwości darmowego upgrade wersji linuxowej do windowsowej dla programistów pragnących tworzyć darmowe aplikacje.

Dodano: 2000-11-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

« poprzednia 1 166 167 168 169 170 171 173 następna »

amigans
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
fastcompress1
FastCompress 1.2
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl