Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2014-12-29, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 3013

A A A

Project Battelfield

Fabuła

Przyszłość, nowe rodzaje energii zastępują stare rozwiązania, jednak z powodu swojej taniości spowodowało to problemy w gospodarce. Wiele gałęzi przemysłu skończyło tak źle że przestały istnieć. Przestępczość wzrasta a w tajnych laboratoriach powstał robot BD-01 którego pierwsza misja właśnie się zaczyna.

Fabuła jak widać jest w porządku szkoda że tak nie jest z grafiką.

Grafika

Nie wiem czemu ale już mi coś z nią śmierdziało przy ładowaniu gry - uczucie oczywiście czysto subiektywne. Niestety nie myliłem się. Mniejsza pikseloza jest nawet w Gloomie a nawet w jego demie. Pod tym względem grę można porównać tylko do Project Interlcaris. Animacja jest fatalna, nasi przeciwnicy się szarpią. Otoczenie jest ciekawe (weźmy pod uwagę że to gra na A500/600), jest trochę dobrych tekstur, łatwo rozróżnić drzwi od ściany. Wskaźniki naszego życia czy naszej amunicji są czytelne.

Project Battelfield Project Battelfield

Dźwięk

No proszę państwa dźwięk jest marny, ale mogło być gorzej więc nie będę narzekał.

Co jeszcze mogę pochwalić?

  1. Odwagę że ktoś próbował się siłować z teksturami i 3D na Amidze 500.
  2. Da się grać nawet na A500 oczywiście w najmniejszym oknie.

Co jeszcze mogę skrytykować?

  1. Detekcja kolizji która w tej grze kuluje, widać to zwłaszcza kiedy grzejemy w przeciwnika a komputer nie zalicza trafienia.
  2. Brak inteligencji przeciwników - tak, są głupsi niż w Gloomie.
  3. Przy ładowaniu jest wybór czy gramy na A500 czy A1200 tylko że nie zauważyłem, aby ta gra korzystała z kości AGA.

Werdykt

Nie będzie on surowy, chociaż gra jest faktycznie kiepska. Widać, że autorzy chcieli ale się nie udało, na A500 można zrobić wiele ale nie wszystko. Ocena 4/10.

I jeszcze jedno - dziwne pytanie które zadaje gra na początku to zabezpieczenie. Poprawne odpowiedzi są oczywiście w instrukcji obsługi, a ja tu z oczywistych powodów ich nie podam. :)

Project Battelfield Project Battelfield

Opis misji

1. Zamek

Grupa współczesnych wojowników ninja tzn. terrorystów opanowała jeden ze średniowiecznych zamków - zabytek kultury narodowej. W grze nie podali jaki to zamek ani w którym to się dzieje kraju. Policja otoczyła teren (w instrukcji "policja" jest z małej czyli twórcy gry pewnie podpadli :-)) i przystąpiła do negocjacji, napastnicy zażądali helikoptera i 10 000 000 dolarów (czyżby średniowieczny zamek w USA? - ciekawa teoria). W razie niespełnienia warunków zagrozili, że co minutę będą zabijać przetrzymywanych nieszczęśników...

2. Centów Lotów Kosmicznych

Na 3 minuty przed planowanym startem wahadłowca TEVAD terroryści z ugrupowania czerwony front (SLD, PSL, PIS i PO?) opanowali centrum badań kosmicznych. W obawie o życie 24 astronautów siły porządkowe wstrzymują się z podjęciem zdecydowanych kroków. Jakiekolwiek uszkodzenie bądź zniszczenie zbiorników i/lub rakiet nośnych może doprowadzić do zagłady całego kompleksu.

3. Elektrownia (pozdrawiam Kamilę aka Delmę)

Dziś rano na teren największej elektrowni wodorowej hdt-1 wtargnęła grupa zamaskowanych osobników, błyskawicznie rozprawili się z nieliczną strażą przemysłową (najważniejsze obiekty w kraju w grach zawsze są bez ochrony). Prawdopodobnie zamierzają zniszczyć wewnętrzny obieg energetyczny. Eksperci zapewniają iż wszelkie obawy są przedwczesne i skażenie radiologiczne jest wykluczone (skąd ja to znam - pozdrawiam Ukrainę). Siły policyjne na miejsce wysłały już robota BD-01, czy grozi nam kryzys energetyczny? O tym przekonamy się wkrótce...

4. Baza Okrętów Podwodnych

W jednej wschodnioeuropejskich baz wojskowych doszło do buntu - zastrajkowały służby organizacji technicznej, czego się domagają nie podano do wiadomości publicznej, podobne władze już przystąpiły do rokowań, zawieszenie rozmów może się skończyć wypuszczeniem tysięcy ton radioaktywnych odpadów do Bałtyku - miejmy nadzieję że do tego nie dojdzie (dla Bałtyku to i tak bez różnicy).

5. Kamienna Świątynia

Niesamowite zjawiska zaobserwowano w liczącej kilka tysięcy lat Kamiennej Świątyni. Okoliczna ludność opuszcza w popłochu swoje dotychczasowe miejsca zamieszkania, ponieważ siły porządkowe odmawiają interwencji (straż miejska?) - misja została przydzielona robotowi BD-01, który jak wiemy wsławił się ostatnio w walce z przestępcami...

Project Battelfield

Gra na Świecie

Gra na Świecie nie mogła liczyć na żaden sukces, nie równa się polskiej Cytadeli. Na A500 wydano grę Za Żelazną Bramą (Behid To The Iron Gate) która robiła wrażenie chodź była uboga - no, ale czego wymagać od OCS i procesora 68000? To się po prostu nie mogło udać.

Bonus

Jako, że w grze zwiedzamy kawał świata to na koniec coś co jest opisywane jako EXTRA BONUS. Tandamm! Konkurs! Kto zgadnie w jakim języku napisałem to co jest poniżej zostanie pozdrowiony przez mnie w następnym moim artykule - dość oryginalnie zapewniam. :-)

Tak więc:

I slutet av en liten överraskning för ägare av spelet Rooster 2. P den tredje skivan i R2 katalogen är tv filer (Info; R2) ska placeras p den första drive-en tupp. För detta ändaml, formatera disken och förlorar för att befria henne fil wszyskie första disken och sedan spela in dessa tv filer i stället för de gamla.

Część druga, zmiana języka:

Nakon toga ste glatko može pokrenuti igru i uživati u bolju i bržu verziju (napomena Nala igra će vas pitati za kolateralne bolje korištenje izvornika).

PS. Wszystkie obrazki w artykule pochodzą z serwisu hol.abime.net

Mikołaj Małkiewicz
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 46
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: