Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2003-09-09 00:00, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 4148

A A A

PageStream PPC

Firma Grasshopper, wydawca programu PageStream droczyła się ostatnimi czasy z użytkownikami zadając im w regularnych odstępach czasu pytanie, czy na pewno chcą wersji PageStreama dla systemu AmigaOS 4.

Użytkownicy zapewne równie regularnie odpowiadali, że chcą takiej wersji, gdyż decyzja została ostatecznie podjęta. Jest mi niezmiernie miło zakomunikować, iż główny programista PageStreama Deron Kazmaier rusza z pracami nad natywną wersją swojego programu dla systemu AmigaOS 4 (na marginesie należy dodać, że wersja 68k PageStreama spisuje się bez zarzutów w środowisku systemu AmigaOS 4). Pierwsze efekty jego pracy trafią już niedługo w ręce testerów AmigaOS 4, wśród których nie brakuje również użytkowników PageStreama.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 7
  • CizarCizar
  • HengHeng
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
  • PatuPatu
dołącz do kanału »
Daniel Sternik
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

I kto mi teraz powie ze nie warto czekac na OS4, he? Kolejny DUZY program zawiata pod OS4. Mam nadzieje ze ten ruch firmy Grasshopper przekona inne amigowe i ex-amigowe firmy do OS4.

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Tja, a nim powstanie ten cały AmigaOS4 krwiożerczy rynek rozwlecze zwłoki AmigaINC

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: brak daty

A na czym ma polegać specjalność wersji pod AmigaOS4? Że będzie skompilowane pod PPC? Bo PGS w minimalnym stopniu używa AmigaOS i to się raczej nie zwiększy, bo i nie ma po co. Zresztą to by tylko utrudniło utrzymywanie wersji na inne platformy.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty

Moze by tak w koncu zrobic cos z tym okropnym GUIem? Kiedys (w czasach gdy musialem mysli przelewac na papier) uzywalem sporo PageStreama i ten GUI mnie wkurzal nieziemsko. Jest poprostu taki drewniay. Zupelna niekonsekwencja przy przechodzeniu klawiszem Tab miedzy gadzetami. Zawsze nie wiadomo gdzie pojawi sie kursor jak sie nacisnie Tab. Czasem pojawia sie w takich miejscach, ze mozna umrzec ze smiechu albo kursor moija uparcie jakies pole. Wiele razy przepisywalem jakies wartosci z pol z ktorych w innych GUIach (MUI, wizard) moglby sobie zwyczajnie zrobic copy/paste. Albo te krzywe Beziera. Czy ktos potrafi zrobic cos (poza skalowaniem proporcjonalnym i nieproporcjonalnym, zmiana grubosci linii i koloru) z krzywa? Medal temu kto potrafi po zamknieciu krzywej dostac sie znowu do jej punktow kontrolnych. To MUSI gdzies byc, bo przeciez w 99% przypadkow niemozliwe jest rysowanie krzywymi Beziera tak od razu - bez pozniejszego korygowania. W helpie (calkiem fajnym zreszta) nie znalazlem slowa na temat edycji. Jest tylko tworzenie. PageStream uruchomiony na szybkim sprzecie (Pegasos, szybki Amithlon) poprostu wymiata. Gdybym jeszcze siedzial w epoce uzywania papieru do czegos poza [...] to bym bardzo zazdroscil wersji natywej dla AmigaOS4. A tak to narazie zazdroszcze (a raczej bede zazdroscil) tylko ArtEffecta, ktory podobno ma byc natywny i rozwijany dalej dla AmigaOS4.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #5 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

Moze by tak w koncu zrobic cos z tym okropnym GUIem?

GUI PageStreama ma być dostosowany wyglądem do systemu AmigaOS 4. Chodzi głównie o wygląd ikon w toolbarach i toolboxach, które są już lekko przestarzałe i w dodatku trochę za małe przy dzisiejszych rozdzielczościach ekranu.

Zawsze nie wiadomo gdzie pojawi sie kursor jak sie nacisnie Tab.

No patrz, a w wersji oryginalnej zawsze wiadomo gdzie się pojawi.

To MUSI gdzies byc, bo przeciez w 99% przypadkow niemozliwe jest rysowanie krzywymi Beziera tak od razu - bez pozniejszego korygowania.

Oczywiście, że to musi być i jest. Opisane to jest dokładnie w papierowej instrukcji do PageStreama na stronach 151-154, której to instrukcji do wersji pirackiej nie dodają.

PageStream uruchomiony na szybkim sprzecie (Pegasos, szybki Amithlon) poprostu wymiata

Ściągnij demo PGS pod Windows i porównaj prędkość natywnej wersji dla x86 z emulacją 68k na Amithlonie.

Odpowiedz

Amig_OS
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #6 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

Konrad "zjadl zeby" na PS. Osobiscie uwazam go za eksperta jesli chodzi o w/w program
PS. Podobne uwagi odnosza sie tez do pirackiej wersji LightWave'a.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #6

Konrad "zjadl zeby" na PS. Osobiscie uwazam go za eksperta jesli chodzi o w/w program

Zgadzam sie. Po cichu liczylem na konkretna odpowiedz z Jego strony i taka dostalem.

Podobne uwagi odnosza sie tez do pirackiej wersji LightWave'a.

Tornado3D 3.0 byl tez tak polamany, ze robic sie na nim nie dalo. Jak jeszcze istniala strona tego programu to w FAQ wiekszosc odpowiedzi bylo tego typu: "w wersji oryginalnej sie da", albo "wersja oryginalna sie nie wiesza", albo "oryginal nie ma z tym problemow". Program sie nie rozpowszechnil za bardzo, bo tak naprawde nigdy sensownie dzialajacy pirat sie nie pojawil. Pamietam, ze swego czasu nawet mielismy calkowicie powazny zamiar kupienia go. Kosztowal wtedy chyba 17 mln. Slyszalem, ze pare osob w Polsce ma ten program. A trojka naprawde stoi o dwie klasy wyzej niz dwojka. Oczywiscie nie tak wysoko jak np. Maya ale to juz inna bajka.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #5

PageStreama ma być (...)

Nooo swietnie. Nareszcie!

No patrz, a w wersji oryginalnej zawsze wiadomo gdzie sie pojawi.

Tutaj to wyjatkowo sie nie zgodze. Nie sadze zeby polamanie zmienialo jakos kolejnosc gadzetow. Odrobine zle sie wyrazilem - kursor zawsze przechodzi tak samo ale jego "trasa" jest czasem odwrotna niz mozna byloby sie tego spodziewac. Np. naciskam Tab i kursor pojawia sie w polu wyzej a nie nizej.

Oczywiście, że to musi być i jest. Opisane to jest dokładnie w papierowej instrukcji do PageStreama na stronach 151-154, której to instrukcji do wersji pirackiej nie dodają.

Nooo to ciesze sie, ze te Beziery sa edytowalne. PageStream zyskal w ten sposob w moich skromnych oczach bardzo wiele.

Ściągnij demo PGS pod Windows i porównaj prędkość natywnej wersji dla x86 z emulacją 68k na Amithlonie.

To znaczy wymiata czy muli? Po windzie mozna sie roznych rzeczy spodziewac. To ze jest natywna to wcale nie musi oznaczac, ze szybsza i dlatego pytam. Wiadomo jak to jest na windzie...
A demo sciagne w domu i bardzo chetnie ogladne. Nawet nie wiedzialem, ze jest dostepne.

A jeszcze jedno pytanie mam odnosnie PGSa. Orientujesz sie czy bedzie cos zrobione odnosnie poprawienia jakosci czcionek? Moze antialias, moze TrueType? Jest chyba jakis plugin do TrueTypow ale jako "uzytkownik wersji demo" nie mialem okazji go zobaczyc w dzialaniu. Fonty postscriptowe w PGS nawet w 1280x1024 wygladaja bardzo slabo (cos jakby wszystkie byly bold, chociaz po przyblizeniu juz nie sa takie). Juz duzo lepiej wygladaja smieszne Intellifont. Pewnie fonty TrueType wygladalyby znacznie lepiej.
Nie wiem czy widziales w dzialaniu TrueType w PGS ale zapytam. Czy mozna cos robic z mysla o wysylaniu PS/PDF do naswietlarni uzywajac fontow TrueType w PageStreamie korzystajacym z tego pluginu do TrueType? A moze koniecznie trzeba uzywac wtedy fontow postscriptowych?

Odpowiedz

Kornel Lesinski
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: brak daty

Having just had a nice conversation with Deron Kazmaier we fully expect PageStream to be available for MorphOS in the not-too-distant future. Hopefully, in the next couple of weeks we will be able to work something out with Deron so that we can include PageStream in the SuperBundle.

Best regards,
R&B

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #9

Ech, jak dobrze miec dobrego, bogatego wujka (Genesi).

A tak na serio... Ciekawe czy nie bedzie to jakas okrojona wersja. Przydalaby sie tez ta jego drukowana instrukcja w postaci mozliwej do sciagniecia razem z programem (na przyklad PDF).

Odpowiedz

Amig_OS
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #11 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #10

Przypuszczam, ze raczej bedzie to wersje LT, jak kilka innych programow w SB.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #12 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #11

Tez sie tego boje. Jednak ciekawy jestem jak bardzo LT to beda wersje. Jezeli tak jak ProStationAudio to spoko. Ja moge do konca swiata uzywac takich LT.

Odpowiedz

Kornel Lesinski
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #12

PSA w SB jest full. Paru autorow juz chwycilo pomysl wersji LT i chcialo przerobic superbundle skladanke shareware. Na szczescie Genesi na to nie przystalo, powiedzieli, ze beda naciskac na pelne wersje softu.

Pomysl pelnych komercyjncyh programow moze wydawac sie niesamowity, ale jak sie blizej przyjzec to ma sens: Na mikroskopijnym rynku jak sprzeda sie kilka kopii to jest sukces. Zeby zarobic to trzeba by sprzedac soft kazdemu uzytkownikowi... i tu sie pojawia Genesi i SB
Autorowi pagestreama moze to sie bardziej oplacac niz sprzedanie kilku egzemplarzy, ktore posluza za matryce piratom

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #14 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #14

Pomysl pelnych komercyjncyh programow moze wydawac sie niesamowity, ale jak sie blizej przyjzec to ma sens

Ja się tak właśnie tego sensu próbuję doszukać i bez Twojej pomocy to chyba mi się nie uda.

PageStream kosztuje 300$ (w promocji bywa po 100$). Pegasos 2 ma kosztować (z pakietem oprogramowania) 300 Euro. Chcesz mi powiedzieć, że wydawca PageStreama będzie dostawał od każdego sprzedanego Pegasosa 2 z dołączonym PageStreamem 100$, czyli 1/3 ceny komputera? W SB znajduje się nie tylko PageStream, ale również kilka innych programów, więc inni producenci też będą coś otrzymywać. Nawet zakładając, że Genesi płaci za każdego PageStreama nie 100, a ledwie po kilkadziesiąt dolarów, to i tak wychodzi, że zarabiać na Pegasosach w dalszym ciągu nie zamierzają.

Pewnie się jednak mylę i zaraz mi wytłumaczysz jaki to sens jest w tym dołączaniu komercyjnego softu do Pegasosa 2.

Na marginesie: czytam tak sobie te ostatnie wypowiedzi pana BB na forum publicznym i mam wrażenie jakby historia zatoczyła koło. Najpierw Bill Buck twierdzi, że ma prawa do znaków towarowych Amiga, z kolei ostatnio twierdził, że nowy Pegasos będzie sprzedawany pod nazwą "Atari PowerPC", teraz za darmo dołączy PageStreama (wartość 300$) do Pegasosa 2 (wartość 300 Euro), który jak rozumiem choć jeszcze nie powstał cały czas planowany jest na wrzesień.

Przypominam ponownie, że w 1995 Bill Buck oświadczył światu, że kupił od firmy Escom prawa do Amigi za 40 mln dolarów. Okazało się to nieprawdą, w rzeczywistości Amigę od Escomu kupił Gateway nie Bill Buck. Mija 8 lat i sytuacja się powtarza. Bill Buck znowu twierdzi, że ma prawa do Amigi. Choć ostatnio to chyba jednak woli nazwę Atari.

Odpowiedz

Tomasz Lubaczewski
Czytelnik

komentarz #15 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #14

Ja się tak właśnie tego sensu próbuję doszukać i bez Twojej pomocy to chyba mi się nie uda.

PageStream kosztuje 300$ (w promocji bywa po 100$). Pegasos 2 ma kosztować (z pakietem oprogramowania) 300 Euro. Chcesz mi powiedzieć, że wydawca PageStreama będzie dostawał od każdego sprzedanego Pegasosa 2 z dołączonym PageStreamem 100$, czyli 1/3 ceny komputera?

Chyba zle rozumujesz. Dajmy na to, ze wydawca Pagestreama liczy na to, ze uda mu sie sprzedac 150 kopi po 100$ co daje wynik 15000$. Rezygnuje z tego i zgadza sie dolaczyc swoj program do SuperBungle za powiedzmy 20000 euro wyplaconych gotowka ze strony Genesi + 2 euro dodatkowo od kazdej wypuszczonej wersji SB (ilosci i kwoty wziete z sufitu ... maja tylko zobrazowac sens tego posuniecia). Zysk dla Autora chyba oczywisty.

Odpowiedz

Kornel Lesinski
Czytelnik

komentarz #16 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #14

Zwroc uwage, ze nie kazdy uzytkownik kupilby oryginalny program.
Jeśli 5 userow na 100 jest profesjonalistami DTP i ma $100 do wydania to juz jest super. [Z tej statystycznej grupy] to autorowi daje $500.

Ale wystarczy, ze Genesi da po $5 od kazdego SB to dla autora jest taki sam zysk albo i wiekszy, bo nie musi sie martwic reklama, dystrybucja itp.

I userzy tez na tym niezle wychodza, za $5 dostaja pelna legalna wersje programu wartego $100.

Wystarczylo troche pogłówkować, zamiast zbierac kolekcje brudow z ostatnich 8 lat.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #17 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #16

nie kazdy uzytkownik kupilby oryginalny program

Delikatnie powiedziane. Nazwijmy rzeczy po imieniu - 99% zwyczajnie go ukradnie. Zreszta tak jak na przyklad ja i wiekszosc ludzi odwiedzajacych ten portal a uzywajacych jeszcze amigowych platform.

Odpowiedz

Amig_OS
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #18 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #17

Co raz wiecej ludzi przekonuje sie do oryginalow. Jest to mozliwe dzieki m.i. firmie "Matay" oraz portalowi "PPA". Proponuje aby kazdy chetny zaczal od zakupu oryginalnego systemu do swojego komputera (jesli takiego jeszcze nie posiada) a dalej poleci juz z gorki. Naprawde warto. Nadmienie tylko, ze jesli zakupimy ktorys z produktow Hyperionu i zarejestrujemy sie na ich stronie dostaniemy dostep do serwera z updatami i bonusami do danego produktu. Mysle ze warto. Natomiast ceny wynegocjowane przez "PPA" sa dostosowane do naszej kieszeni - autorzy programow czesto robia stosowne obnizki kierujac sie zarobkami w danym kraju.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #19 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #18

To prawda, ze coraz wiecej z tych ktorzy jeszcze "amiguja" zaczyna placic za programy. Jak tak chyba dlatego, ze ci co zostali to sa ludzie ktorym na Amidze naprawde zalezy. Z tym, ze ten wzrost kupowania oryginalow to raczej dotyczy rejestrowania programow sharewareowych niz kupowania takich w pelni komercyjnych programow w pudelkach i z instrukcja. Na pewno przyczynia sie do tego niemal calkowite znikniecie z ami-swiata warezowych FTPow i bardzo ograniczony dostep do piratow. Kiedys kazdy mial conajmniej kilka miejsc z ktorych mogl ciagnac co tylko dusza zapragnela, a teraz zero. Ja na przyklad nie znam juz ani jednego takiego miejsca (serio).

Ja system legalny dostalem razem z Pegasosoem.

A tak przy okazji. Moje zamowienie na rejestracje Charona czeka az zbierze sie wiecej osob. Jak ktos zamierza rejestrowac go to zapraszam na PPA.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #20 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #16

Ale wystarczy, ze Genesi da po $5 od kazdego SB to dla autora jest taki sam zysk albo i wiekszy

Czy zysk będzie taki sam czy może większy to już zależy ile tych Pegasosów 2 się sprzeda. Jeśli sprzeda się znowu 600 (a Genesi wpadnie na pomysł, że następne 600 to już Pegasos 3) to tego zysku może nie być wcale. Firma wydająca PageStreama dostanie 3000$ za przepisanie programu dla innego systemu operacyjnego i 600 marudzących użytkowników do supportowania na całe lata. Rzeczywiście interes życia. Dość powiedzieć, że te 3000$ dolarów będą mieli sprzedając PageStreama po normalnej cenie dla 10 użytkowników systemu AmigaOS 4.

Jak więc widzisz różnie to można liczyć, poza tym użytkownik kupujący program płaci od razu gotówką, a Bill Buck tylko obiecuje, że zapłaci. Niedługo się przekonamy czy Grasshopper rzeczywiście dał się na te obietnice skusić czy też Bill Buck znowu sobie coś tam na wiatr rzucił.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #21 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #15

zgadza sie dolaczyc swoj program do SuperBungle za powiedzmy 20000 euro wyplaconych gotowka

Za obietnice 20 tys. euro gotówką to dla Billa Bucka będzie pracować 2 lub 3 programistów z takiej Polski przez rok po 8h dziennie. Dodatkowo przez resztę wolnego czasu będą chwalić swojego pracodawcę pod niebiosa na różnych portalach; przynajmniej do czasu, aż się nie połapią, że pracodawca nie ma jednak zamiaru zapłacić im obiecanych pieniędzy. Wówczas z dnia na dzień przestaną wychwalać.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #22 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #17

Nazwijmy rzeczy po imieniu - 99% zwyczajnie go ukradnie

Na podstawie Twojej wypowiedzi i kilku wcześniejszych, wizja platformy MorphOS przedstawia się niezwykle obiecująco. Oprogramowanie komercyjne sprzedawane jest po 5$ sztuka do SB, bo inaczej 99% użytkowników je ukradnie. Takie nowatorskie rozwiązanie na pewno przyciągnie do Waszej platformy wiele firm software'owych. Tylko patrzeć jak Bill Buck ogłosi porozumienie z firmą Adobe.

Odpowiedz

Amig_OS
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #23 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #20

Jesli juz mowimy o pieniazkach to ... ostatnio wszyscy sie "zachwycaja" dlugami AI, a developerzy pracujacy dla "konkurencji" maja jakies klopoty z uzyskaniem pieniazkow za swoja prace hmm ... moze cale naklady finansowe zostaly wydane na promocje MOS1.4/P2 ktory juz za - odliczam 13 , 12 ... dni. PS. Kto chce moze tez zaczac odliczanie wsteczne dla P3 .... Poczekamy zobaczymy.

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #24 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #22

A myslisz, ze ile osob oprocz Ciebie ma w Polsce legalnego PageStreama a Amidze? Myslisz, ze wiecej niz 1%?

Ja nie mowie czy SuperBundle to dobre rozwiazanie czy nie. Poprostu - jak daja to biore. Plakal przeciez nie bede z tego powodu. A to co tam sobie Bill gada to malo mnie interesuje. Kazda ze stron ma swojego "gadajacego Billa". Jak bede mial legalnego PageStreama juz na swoim dysku tak jak mam na przyklad ProStationAudio to wtedy bede sie naprawde jaral. Mow co chcesz ale jakby nie SuperBundle to bym ProStationAudio nie mial. Na GoldEDa, fxPaint, VHIStudio, fxScan tez musialbym sie niezle wykosztowac. O TruboPrint, Poseidon, CyberGraphX, MUI nie wspomne, bo sa zintegrowane z systemem. Jezeli ich autorzy sie zdecydowali na takie smieszne rozwiazanie to znaczy, ze amigowcy juz nie kupuja ich programow wcale.

Nie sadze zeby AmigaONE albo Pegasos byly w stanie kiedykolwiek przyciagnac jakaolwiek "powazna" (czyli pazerna na kase) firme softwareowa.

Odpowiedz

Jacek Piszczek
Czytelnik

komentarz #25 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #23

Jakieś konrety może? Czy to tylko Twoje "zdanie" na temat?

Odpowiedz

Jacek Piszczek
Czytelnik

komentarz #26 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #25

Konkrety nie konrety oczywiście

Odpowiedz

Kornel Lesinski
Czytelnik

komentarz #27 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #20

Oj juz sie nie wyglupiaj. Ja mowie o ekonomii a ty przekrecasz to na historyjki z BB i okraszasz to swoimi spekulacjami co do peg3.

Ale mniejsza o to.

Specjalnie podalem wycene na przykladowej grupie 100 uzytkownikow, bo laczna ich ilosc nie ma znaczenia dla oplacalnosci SB. O oplacalnosci SB stanowi PROPORCJA miedzy userami, ktorzy by kupili oryginal samodzielnie, a iloscia wsystkich userow SB. Czy to jest 10, czy 100 czy 100000 - nie ma znaczenia. Kumasz? Moze by to sie dalo nawet przerobic na formułke:

Jesli x% userow kupilo by oryginal, to zeby zarobic tyle samo autor w hurcie musi sprzedac kopie za x% ceny detalicznej.

PageStream jest specyficznym programem skierowanym do waskiego grona profesjonalistow, zatem odsetek userow chetnych do kupienia oryginalu (za $300! ) jest niewielki, czyli koszt PS w SB takze jest niewielki (zanim cos palniesz to przeanalizuj poprzedni akapit).

Nie zapominaj, ze MorphOS jest kompatybilny z AmigaOS3 bardziej niz OS4 (szczegolnie na poziomie zrodel - patrz swoj news o bibliotekach).
Zatem naklad pracy w port MOS jest obecnie malenki (owiniecie hookow w gotowe makro i uzycie gcc-mos) Natomiast autor bez dalszego martwienia sie reklama i dystrybucja dostaje cala kase jaka by wyciagnal z mosowego srodowiska. Bez fatygi ma kase z kazdego nastepnego pegaza (czy 600 czy 5000 jakas kasa sama plynie)

Okej, to co kosztuje autora to support. Dlatego tak jak inne programy z SB - beda support mialy przerzucony na barki Genesi albo za doplata (ktora to i tak bedzie mniejsza od ceny samodzielnie kupionego oryginalu).

C'mon. SB to jest dobry pomysl, ktory w tym specyficznym srodowisku sprawdza sie calkiem niezle. Zdaje mi sie, ze jakby to sie nazywalo Amiga-Bundle to bys sie z tego cieszyl jak z kazdego innego softu dla OS4. No ale SB to Szatanski-Buckbundle...

Odpowiedz

Kornel Lesinski
Czytelnik

komentarz #28 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #22

Tylko patrzeć jak Bill Buck ogłosi porozumienie z firmą Adobe
Zgadles! Adobe juz umiescilo niebieskiego motylka na glownej stronie )

Odpowiedz

Tomasz Staniak
Czytelnik

komentarz #29 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #14

Sluszne spostrzezenia.

Tak juz apropos Atari, jakos gdy Genesi oglosilo wszem i wobec zmiane nazwy na taka, prawie nikt sie nie obruszyl. Niektorzy wrecz zakrzykneli z zachwytem nad "nowa Amiga, ktora Atari sie zowie". I tu mnie cos zainteresowalo. Ciekawe co by sie stalo gdyby Amiga Inc. do czegos takiego sie posunela...

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #30 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #27

Oj juz sie nie wyglupiaj

Co tak łagodnie dzisiaj? Zaiste rozczarowany jestem.

PageStream jest specyficznym programem skierowanym do waskiego grona profesjonalistow

Jak sam zauważyłeś dodawanie go do każdego Pegasosa nie pasuje.

Nie zapominaj, ze MorphOS jest kompatybilny z AmigaOS3 bardziej niz OS4 (szczegolnie na poziomie zrodel - patrz swoj news o bibliotekach).

Zapomniałem, ale nie o kompatybilności, tylko o tym, że jak zwykle najwięcej o AmigaOS 4 wiedzą użytkownicy MorphOSa.

Ja mogę Ci powiedzieć, tak w ramach ciekawostki, że pomimo zmian na poziomie bibliotek (sporych zmian, bo AmigaOS 4 to nie jest AmigaOS 3 w wersji PPC - zainteresowanych odsyłam do technicznych artykułów publikowanych w CAM) przekompilowanie nie najmniejszej workbench.library zajęło jednemu programiście zaledwie kilka godzin. Zapewne w to nie uwierzysz, i nie dziwi mnie to, bo nawet w gronie developerów i betatesterów AmigaOS 4 zostało to przyjęte z lekkim niedowierzaniem i rozbawieniem. Tym bardziej, że całość z miejsca zaczęła pracować bezbłędnie. Aha, stosu TCP/IP w środowisku AmigaOS 4 też używamy w wersji PowerPC i bynajmniej nie jest to port AmiTCP/IP, inne ważne elementy systemu AmigaOS 4 również są w natywnych wersjach PPC. Portowanie odbyło się dokładnie tak jak przewidywali Friedenowie, średnio 2-3 dni na jeden moduł systemu. Oczywiście były takie elementy, których przenoszenie na PPC trwało znacznie dłużej (tak było np. z intuition.library), ale i to już jest za developerami.

Zatem naklad pracy w port MOS jest obecnie malenki

Nie chce Cię martwić, ale PageStream jest tworzony obecnie dla systemu AmigaOS 4, zaś autor PageStreama jest zarazem betatesterem systemu AmigaOS 4. Naprawdę wątpie, żeby robił jednocześnie wersje dla obu systemów na raz. Więc jeśli powstanie wersja dla MorphOSa to chyba jako druga w kolejności. Niektórzy się dziwią, że Grasshopper zdecydował się na portowanie PageStreama dla systemu, którego jeszcze nie ma na rynku. Przypominam po raz kolejny, autor PageStreama jest betatesterem AmigaOS 4, a firma Grasshopper doskonale wie na jakim etapie są prace nad systemem, stąd decyzja o wersji dla AmigaOS 4.

Mówiąc wprost, system jest już tak zaawansowany, że firma Grasshopper bez obaw może zainwestować w PageStreama dla AmigaOS 4.

SB to jest dobry pomysl

SB spowoduje, że nikt nie weźmie się za pisanie komercyjnego oprogramowania dla MOSa, bo przecież niektórzy użytkownicy już uważają, że powinni wszystko dostać za darmo w SB.

Odpowiedz

Grzegorz Kraszewski
Czytelnik

komentarz #31 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #21

A co znasz jakiegoś programistę z Polski, któremu Genesi nie płaci obiecanej kasy? Czy to kolejny przykład "twórczego dziennikarstwa"?

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #32 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #31

Ja Grzegorz nie napisałem, że Genesi komuś nie płaci, tylko że tak się może zdarzyć. Dlaczego mnie więc pytasz, czy znam kogoś takiego?

Odpowiedz

Nowar
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #33 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #16

Ale wystarczy, ze Genesi da po $5 od kazdego SB to dla autora jest taki sam zysk albo i wiekszy, bo nie musi sie martwic reklama, dystrybucja itp. Dokladnie, przy okazji ktos kto uwaza ze nigdy by tego programu nie uzywal, moze odkryc swoje zdolnosci. Same plusy.

Odpowiedz

Nowar
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #34 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #19

Racja. Male pytanko, co wiecej oferuje Charon od AmiTradeCenter?

Odpowiedz

Nowar
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #35 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #22

Z calym szacunkiem, ale to "waszej platformy" brzmi nieodpowiednio. Ni nalezy karac powaznych Amigowcow - uzytkownikow Pegaza, za wybrykantow ktorzy przede wszystkim sa Aminostalgikami i uczepili sie Pegaza szerzac falszywe zdanie typu "Pegaz rulez bo to nie Amiga".

Odpowiedz

Nowar
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #36 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #24

ProStationAudio
Ale mi "slinka leci", chcialbym wreszcie skleicic jakis kawalek na porzadnym Amigowym programie. Na pececie jest tak duzo problemow ze dodatkowy "problem", typu "ProstationAudio" to bedzie sama przyjemnosc. Nie ma to jak praca i hobby...

Odpowiedz

Kornel Lesinski
Czytelnik

komentarz #37 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #30

Co tak łagodnie dzisiaj?
Dopiero sie rozkrecam

Zapomniałem, ale nie o kompatybilności, tylko o tym, że jak zwykle najwięcej o AmigaOS 4 wiedzą użytkownicy MorphOSa.

Tak samo jak betatesterzy OS4 najlepiej wiedza, ze morphos jest tylko przekompilowany i nie jest wcale napisany od nowa. same kradzione zrodla w asm i bcpl przekompilowane na g3...

Naprawdę wątpie, żeby robił jednocześnie wersje dla obu systemów na raz.
Tu nie ma co portowac. wystarczy tylko przekompilowac ps (tak jak mosa )

użytkownicy już uważają, że
powinni wszystko dostać za darmo w SB.

Gdy zaoszczedza pareset euro na plycie glownej i programach z sb to moze im zostana jeszcze jakies "drobne" na inny soft
jak juz ci probowalem wyjasnic w poprzednich dlugasnych komentarzach, na sb autorzy nie traca.

Mam nadzieje ze programy dla amigowego rynku nie beda robione algorytmem "dziel i rzadz". jesli autorowi PS nie przeszkadzalo zrobic portow na windows i maka to przeciwko mosowi tez nie wpowinien nic miec (zostanie betatesterem os4 to nie jest jak wejscie do sekty, praaawda?

Odpowiedz

Nowar
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #38 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #37

Tak, to nie jest sekta. W Amiswiecie sekta jest tylko jedna. Ale pokolei: Swiat dzieli sie na uzytkownikow Win, na uzytkownikow innych platform (np. Nas) oraz na nostalgikow, ktorzy jeszcze nie dojrzeli wciaz fermentuja jak wczorajsze wino.

Odpowiedz

Tomasz Kaczanowski
Czytelnik

komentarz #39 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #24

Jakby nie było SB można uznać jako zakup licencji na większą liczbę użytkowników... Wtedy prawa rynku powodują, że cena zazwyczaj spada i to całkiem dość znacznie (ostatnio rejestrowałem GoldEda, dzięki temu, iż było to 10 rejestracji koszty spadły o prawie połowę... i to bynajmniej nie dlatego, że mieszkamy w Polsce, ale taką zniżkę stosuje dla każdej grupy powyżej 10 osób - dlaczego mu się to opłaca? nie musi 10 razy iść na pocztę, pieniądze w większej ilości wpływają na konto i procentują, chętnych do zakupu mobilizuje to do znalezienia innych chętnych, za jakiś czas pewnie będzie można zakupić jakiś większy update, ponieważ klientów jest więcej, toteż więcej chętnych na ten update, update to zazwyczaj już niewielkie dopłaty, które nie biją tak po kieszeni jak zakup podstawowej wersji, dzięki temu jest prawdopodobieństwo, że zdecyduje się na ten zakup więcej klientów)

Odpowiedz

Discord
Online: 7
  • CizarCizar
  • HengHeng
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
  • PatuPatu
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę