Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2007-12-28 08:56, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 4189

A A A

Aladdin 4D - forum i blog

Firma DiscreetFX uruchomiła forum internetowe i bloga na temat programu Aladdin 4D. Na amigans.net trwa dyskusja, z jakiego GUI (MUI czy ReAction) ma korzystać nowa wersja tej aplikacji pod AmigaOS 4.0.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 8
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #1 wysłany: 2007-12-28 14:15

Kilka cytatów z bloga:
"A few have asked if the plan for Aladdin 4D is to compete with other 3D animation programs that were also born on the Amiga platform like LightWave 3D or Cinema 4D. This is not the plan though."

"Our plan instead for Aladdin 4D is to attract new users that are intimidated by 3D software and give them a low cost easy to use package to ease them into 3D."

Ktoś ostatnio pytał po co ten program. Teraz już wiemy. Aladdin nie jest tworzony, żeby konkurować z Lightwave, Cinema, Blenderem czy innymi zaawansowanymi programami 3D. Tworzony jest jako narzędzie dla początkujących użytkowników, które ma ich wprowadzić w świat 3D.

Czy jest miejsce na taki program na rynku? Czas pokaże.

Odpowiedz

Janusz Tomczak
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2007-12-28 14:58 w odpowiedzi na komentarz #1

Ja zaczynałem od Reala 1.4. I na tym się skończyło. Po upływie dziesięciolecia z haczykiem, wsiadłem na Blendera i .. w zasadzie (po nauce interfejsu) pracuje mi się bardzo dobrze Także uważam że programy "dla początkujących" są nieodzowne. Blender ma swoje bolączki i trzeba umieć się nim posługiwać; wiedzieć jakimi narzędziami dojść szybko do celu. Dzięki nauce przestrzennej grafiki na Realu - po prostu wiem co chcę zrobić

Reasumując - jeśli faktycznie program będzie posiadał naprawdę przejrzystą formułę może to być swego rodzaju sukces. Podobają mi się możliwości modelowania - ciekawe jak z eksportem do różnych formatów.

Odpowiedz

ems
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2007-12-28 20:38 w odpowiedzi na komentarz #2

Jak uważacie, "MUI czy ReAction ?" Wydaje się że naturalnym wyborem ReAction... Po co mnożyć...

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #4 wysłany: 2007-12-28 20:53 w odpowiedzi na komentarz #3

Jak uważacie, "MUI czy ReAction ?

Gdyby program był tworzony tylko dla AmigaOS to wiadomo, że biblioteki systemowe, bo to najwygodniejsze dla użytkownika rozwiązania, nie musi nic dodatkowego ściągać, instalować, martwić się o kompatybilność wersji, ale ma być wieloplatformowe, więc pewnie wybiorą MUI i trzeba będzie biegać po sieci w poszukiwaniu wersji 21.897 (wieczna beta) jakiejś klasy i powtarzać ten manewr z 6 razy, bo akurat z tylu klas program korzysta i bez wątpienia będzie potrzebował najnowszych wersji, których akurat nie masz na dysku.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2007-12-28 22:37 w odpowiedzi na komentarz #4

Były chyba jakieś wersje AWEBa, które nie były przeznaczone dla AmigaOS, więc pewnie na upartego i w Reaction, przy użyciu starych klas z ClassActa by się dało, tym bardziej że program ma być prosty i bez fajerwerków. Moim zdaniem całe te plebiscyty, to jedna wielka szopka medialna z których to DiscretFX słynie nie od dziś. Z wielkim hukiem zainicjowal projekt Amozilla, a jak to się skończyło, wszyscy wiedzą, o chęci wykupienia Amiga INC, nawet nie wspomnę, bo to śmiechu warte. Dlatego raczej sceptycznie podchodzę, do sprawy z Alladinem, choć chciałbym się mylić.

Odpowiedz

MaaG^dA
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: 2007-12-29 09:49 w odpowiedzi na komentarz #4

pewnie wybiorą MUI i trzeba będzie biegać po sieci w poszukiwaniu wersji 21.897 (wieczna beta) jakiejś klasy i powtarzać ten manewr z 6 razy, bo akurat z tylu klas program korzysta i bez wątpienia będzie potrzebował najnowszych wersji, których akurat nie masz na dysku

Nie sądzę aby ten program wymagał jakichś bardzo wyrafinowanych klas mui. Te które są dostarczone w MUI 3.8 w zupełności wystarczą dla tego typu programu - więc o bieganiu i szukaniu "wiecznych betawersji" raczej można zapomnieć...

Ale.. jak to już zauważono - obietnic na naszym rynku było, jest i będzie sporo - trzeba poczekać na konkrety..

Odpowiedz

Discord
Online: 8
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę