eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

sobota, 25. września, 2021, 21:43

Dodano: 2008-04-19 00:13, Autor: st, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 2066

A A A

YetAnotherDesk 0.5

Tuomas Hokka rozwija swój "zamiennik" Workbencha o nazwie YetAnotherDesk (pisaliśmy o nim w grudniu zeszłego roku). Nowa wersja 0.5 (pobierz) wprowadza duże zmiany. Wyświetlane są już ikony w katalogach, dostępne są wszystkie podstawowe operacje (kopiować/przenosić pliki można pomiędzy oknami FROM i TO) na plikach i ikonach (jest już okno "Information..." dla ikon i wprowadzania tooltypów), program potrafi skorzystać z AISS.

Listery można sortować, wbudowany jest mini podgląd i przeglądarka obrazków. Zdecydowanie wzrosła stabilność całej aplikacji. Funkcjonalność blatu można w dużym stopniu konfigurować, m.in. dostępna jest praca tylko w jednym oknie, wyświetlanie ikon/listy plików może zostać ustawione globalnie dla wszystkich katalogów.

Napisałem na początku "zamiennik", gdyż tak naprawdę YetAnotherDesk tworzony jest w taki sposób, aby współpracować z Workbenchem. Świadczą o tym takie cechy jak możliwość otwarcia i osobnej konfiguracji wielu blatów, ikonifikacja każdego z tych blatów, wyłączenie wyświetlania ikon wolumenów, otwieranie programów i okien na blacie Workbencha, czy też przenoszenie otwartych okien na blat WB (ikona "domek") i odwrotnie (wrzucając ikony katalogów z ekranu Workbencha na jeden z otwartych ekranów YAD).

Zobacz jak obecnie prezentuje się YetAnotherDesk.


Dodaj komentarz

Janusz Tomczak
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2008-04-19 12:58

Wygląda to bardzo apetycznie Widać wzornictwo na nowsze czasy. Ciekawy projekt.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2008-05-01 12:20

Jest juz nowsza wersja - 0.6

Odpowiedz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze