Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2011-07-02 12:52, Autor: kb, Kategoria: AmigaOS, Liczba wyświetleń: 5274

A A A

AmigaOS 4.1 Update 3 - status aktualizacji

Steven Solie na blogu Hyperionu potwierdził o trwających pracach nad aktualizacją AmigaOS 4.1 Update 3, która ma być dostępna za darmo dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników systemu AmigaOS 4.1

AmigaOS 4.1

Aktualizacja przeznaczona będzie dla komputerów AmigaOne, MicroA1, Pegasos 2, Amig z kartami CyberstormPPC i BlizzardPPC oraz Sam 440ep i Sam 460ex. Głównym zadaniem aktualizacji będzie poprawa stabilności systemu i naprawa błędów. Oczekiwane nowości, w tym sprzętowa akceleracja OpenGL, będą dostępne dla systemu AmigaOS 4.2, który będzie wydany razem z platformą AmigaOne X1000. Update 3 przyniesie ze sobą wiele poprawek w bibliotekach MUI, które ułatwią portowanie aplikacji z innych systemów. Użytkownicy komputerów Sam dostaną wiele optymalizacji, które przyspieszą działanie systemu. Planowana jest również aktualizacja systemowego stosu USB. Niewykluczone, że ukaże się również w niedalekiej przyszłości AmigaOS 4.1 Update 4, który będzie miał zaadresowane ostatnio wykryte błędy. Steven Solie jako team leader zespołu deweloperskiego AmigaOS przyznał, że jest fanem częstych publikacji systemu. Co może oznaczać, że w przyszłości odstępy czasu pomiędzy poszczególnymi aktualizacjami zostaną skrócone.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 7
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2011-07-02 14:07

Pomimo różnorakich opóźnień zakładam że mimo wszystko X1000 trafi narynek w czwartym kwartale. Z OpenGL muszą więc chyba być już dosyć daleko skoro planują wydanie nowego systemu prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2011-07-02 20:22

Jak to dobrze, że deweloperzy AmigaOS nie są ślepymi fanatykami i nie zamykają systemu na zewnętrzne rozwiązania. Przecież zamiast aktualizować jakiś mało popularny toolkit MUI, mogliby zalecać portowanie aplikacji na Amigę z wykorzystaniem systemowych klas BOOPSI. A tak jedne porty dla Amigi będą pod AmiCygnix, inne pod Qt, kolejne pod MUI lub XUL. Amigowiec z kolei będzie miał szeroki wybór oprogramowania. Oczywiście soft czysto amigowy powinien korzystać z systemowego BOOPSI, a nie z zewnętrznych rozwiązań. Tutaj też by się przydał jakiś artykuł na blogu reklamujący amigowe rozwiązania.

Odpowiedz

Cargo
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2011-07-03 18:24

Czy AmigaOS 4.2 będzie płatny, czy jako update darmowy do kupionej wersji AOS4.1 ? Czy częste aktualizacje, które lubi Steven Solie oznaczają stworzenie programu Amiga Update, który automatycznie lub o wskazanym czasie będzie sprawdzał na serwerze firmy Hyperion update systemu ?

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #4 wysłany: 2011-07-03 18:53 w odpowiedzi na komentarz #3

Czy AmigaOS 4.2 będzie płatny, czy jako update darmowy do kupionej wersji AOS4.1 ?

Jak do tej pory wszystkie nowe wersje systemu były płatne. Za darmo były wyłącznie aktualizacje do tej samej wersji.

Czy częste aktualizacje, które lubi Steven Solie oznaczają stworzenie programu Amiga Update, który automatycznie lub o wskazanym czasie będzie sprawdzał na serwerze firmy Hyperion update systemu ?

Jest to możliwe. Istnieje program, który robi takie rzeczy. Czy będzie wykorzystywany do aktualizacji to nie wiem.

Odpowiedz

Tomasz Szczurek
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2011-07-04 13:53 w odpowiedzi na komentarz #2

Oczywiście soft czysto amigowy powinien korzystać z systemowego BOOPSI

A z czego korzysta MUI?

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #6 wysłany: 2011-07-04 14:59 w odpowiedzi na komentarz #5

Głównie z własnych klas BOOPSI.

Odpowiedz

Discord
Online: 7
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę