W serwisie OSNews.com ukazał się w ostatnią niedzielę wpis na temat planów A-EON Technology związanych z płytą Cyrus. Zobaczmy jak zareagowali na nowe informacje o Amidze (w tym plany kernela z SMP) czytelnicy tej strony.
Dodano: 2013-11-19 11:47, Autor: st, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 4501
Na OSNews.com dyskutują o współczesnej Amidze i SMP

sforstall1983
W 2015 roku wszyscy wciąż na OSNews.com będziemy czytać że "Hyperion obiecuje wsparcie SMP w AmigaOS 4.x" [...]
AmigaOS nie obsługuje nawet połowę z tego co jest w X1000 [...]
Jeżeli jesteś amatorem i chcesz trochę pogrzebać w systemie to AmigaOS jest dla Ciebie. Jako główna platforma ta propozycja jest śmieszna. Sprzęt od A -EON jest świetny, ale dla PPC Linuxa i BSD - to jest jedyne miejsce, gdzie znajdziesz prawdziwy zwrot z tej inwestycji.
chainq
Istnieje konsensus wśród amigowych deweloperów nie zatrudnionych przy AmigaOS, że SMP (przeźroczyste dla aplikacji, bez specjalnego API) jest nie wykonalne na Amidze.
Luposian
Oni przeportowali AmigaOS na PPC starając się zachować pewną obsługę starszego oprogramowania. To złe połączenie!
Nadszedł czas, aby przejść dalej. W ten sposób można było zrealizować SMP od samego początku. Ale kto w świecie biznesu słucha użytkownika końcowego... jesteśmy zbyt głupi, aby wiedzieć, co mówimy, prawda?
v_bobok
Niewiarygodne, Ci faceci są nadal aktywni.
xfce_fanboy
Jeśli chodzi o platformę to Amiga była świetna w latach 1985-1990 i w tej postaci wpłynęła na wszystko inne (Windows, OSX i Linux zawdzięczaja wiele Amidze).
Najlepszym sposobem, aby uczcić pionierski komputer "Amiga" nie jest wymyślanie nowych platform PPC (które nadal są interesujące same w sobie), ale naśladowanie starego oprogramowania (szczególnie ponadczasowych gier) na nowoczesnych systemach. Wolę mieć emulator Amigi pod Linuxem na tanim sprzęcie x86 niż zapłacić około 4000 dolarów za system na PPC z nielicznymi aplikacjami.

-
Discord (online: ) «»
-
Online: 12
AmiKit
Angry Andy
Archi-TECH
Cizar
IMPBot
juen
Laubzega
m...
Nightmare777
Patu
Skryba
ZeeWolf
- Discord
-
Online: 12
AmiKit
Angry Andy
Archi-TECH
Cizar
IMPBot
juen
Laubzega
m...
Nightmare777
Patu
Skryba
ZeeWolf
- Menu
- Baza wiedzy
- Simon's Podcast
-
- #11: jak kot w smole
25-07 czas: 22 min - #10: kodowanie upadku
10-07 czas: 33 min - #9: infantylny Mefisto
26-06 czas: 26 min
- #11: jak kot w smole