Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2014-05-20 07:54, Zamieścił: st, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 3826

A A A

Wysyłka książki o AmigaOS 3.1 i kolejny projekt

Od dnia 22 maja rozpoczynamy wysyłkę książek "AMIGA OS 3.1". Dziękujemy za szeroki odzew, nadesłane uwagi i oczywiście wszystkie zamówienia. Książki wysyłać będziemy według kolejności wpłat, wszystkie egzemplarze powinny dotrzeć do Kupujących do końca miesiąca.

O wysyłce będziemy informować drogą mailową bezpośrednio przed planowanym nadaniem paczki. Jednocześnie informujemy, że seria książek o systemie operacyjnym będzie zawierała razem cztery tomy, każdy w tej samej objętości 500 stron. Drugi tom powinien ukazać się jeszcze w tym roku, będziemy o tym pisać po wakacjach.

Interesujących tematów jest bardzo wiele, a książki nie mogą poruszyć wszystkich spraw w wystarczającym stopniu. Dlatego niebawem uruchomiony zostanie jeszcze jeden projekt, tym razem ukierunkowany na promocję Amigi jako komputera użytkowego, który można wykorzystać w różnych dziedzinach pracy i nauki. Szczegóły również po wakacjach na stronie www.adamzalepa.pl

Autor: Tomasz Bernacik

Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 6
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
dołącz do kanału »
MDW
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2014-05-20 09:16

Amiga jako komputer użytkowy? Domyślam się, że chodzi o Amigę klasyczną z AmigaOS 3.x. To będzie trudna sprawa. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić komputer użytkowy z którego nie można wejść na większość stron www i np. skorzystać (przez www) z dowolnego serwisu typu Dropbox, GoogleDrive, iCloud. Jeszcze przy pomocy nowej Amigi z AmigaOS 4.x można byłoby powalczyć. Ale klasyk z OS3? Ciężka sprawa, bo tu system się nie rozija, trzeba korzystać z nierozwijanych kilkunastoletnich aplikacji bez jakiegokolwiek wsparcia. Z dnia na dzień jest coraz trudniej, ciężej. Oczywiście jak ktoś jest np. pisarzem to sobie może teksty popisać nawet na małym Atari, potem je skonwertować z ATASCII na UTF-8 i wysłać do wydawnictwa. Ale chyba nie o taką "użytkowość" nam chodzi, nie?

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2014-05-20 11:16 w odpowiedzi na komentarz #1

Czasami myślę, że zostaliśmy sami, a cała reszta to jacyś zaślepieni retro maniacy

Odpowiedz

MDW
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2014-05-20 13:39 w odpowiedzi na komentarz #2

Hehehe. Odnoszę dokładnie takie samo wrażenie. Pomimo tego, że chyba jesteśmy po przeciwnych stronach barykady to łączy nas jedna cecha - traktujemy amigowe rozwiązania (Ty - oficjalne, ja - podróbkę) przyszłościowo. Dla nas to komputery, systemy operacyjne, rozwiązania, które są warte tego żeby je rozwijać, bo mają masę fajnych, unikalnych cech. AmigaOS 3.x to fantastyczna, cudowna ale jednak historia. Rozwiązania amigowe zasługują na to żeby były rozwijane, a nie traktowane jak wykopalisko w muzeum, czyli "tak było oryginalnie i tak to ma wyglądać do końca świata".

Odpowiedz

TomK
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2014-05-20 17:52 w odpowiedzi na komentarz #3

Spoko, spoko jest nas więcej

Odpowiedz

Discord
Online: 6
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę