Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2001-03-31 00:00, Kategoria: brak, Liczba wyświetleń: 2521

A A A

Mediator - nowe oprogramowanie

Najnowsze oprogramowanie dla płyty MEDIATOR, nad którym programiści z firmy Elbox pracowali od kilku miesięcy pozwala na dostęp do pełnego obszaru pamięci kart PCI. Także sterownik dla kart Voodoo3 nie posiada już pewnych ograniczeń, dzięki czemu posiadacze tych kart będą mogli pracować na dowolnej rozdzielczości, oferowanej przez te karty graficzne. Nowością na rynku amigowym jest możliwość przetaktowywania pamięci na kartach Voodoo jaką daje najnowsza wersja sterownika.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 13
 • Adam_MAdam_M
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • Marek_BMarek_B
 • PatuPatu
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Daniel Filipczak
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

Jest nowe oprogramowanie. Niestety przeinstalowalem spowrotem na stare. Oto powody: 1. pci.library używa MMU procesora w celu zmapowania ciągłego bloku pamięci (takie mam podejrzenia) 2. pci.library wykonuje niedozwolone operacje co objawia się wywalaniem setek HITów w Enforcerze. Przeszkadza to bardzo, a wręcz uniemożliwia użytkowanie tego podstawowego Debuggera. PORAŻKA. 3. nie rozwiązano problemu HARDWARE PROTECTION, a to tylko przełączenie rejestru, buhahaha. 4. Wsażnik myszy w 8mb ma "HARDWARE PROTECTION" 5. Z racji MMU nie działa Fusion, co jest super porażką. Prosze o skomentowanie przez Pana Darka tych punktów, a zwłaszcza ENFORCERa.

Odpowiedz

Darek Śmietana
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

> Jest nowe oprogramowanie. Niestety przeinstalowalem spowrotem na stare. > Oto powody: > 1. pci.library używa MMU procesora w celu zmapowania ciągłego bloku > pamięci (takie mam podejrzenia) Bardzo ciekawy powód - biedny procesor, tak go wykorzystują > 2. pci.library wykonuje niedozwolone operacje co objawia się wywalaniem > setek HITów w Enforcerze. Przeszkadza to bardzo, a wręcz uniemożliwia > użytkowanie tego podstawowego Debuggera. PORAŻKA. Wyzwalanie hitów Enforcera nie świadczy o wykonywaniu niedozwolonych operacji. Świadczy natomiast o umiejętności posługiwania się tym programem przez użytkownika. Aby oszczędzić sobie tych hitów wystarczy uruchomić Enforcera przed pierwszym odwołaniem do pci.library. > 3. nie rozwiązano problemu HARDWARE PROTECTION, a to tylko > przełączenie rejestru, buhahaha. Jakiego rejestru? Hardware'owych zabezpieczeń nie stosuje się po to, by software mógł je omijać. Natomiast nowy software działa zupełnie inaczej i obecność zabezpieczenia hardware'owego nie ma znaczenia dla jego działania. > 4. Wsażnik myszy w 8mb ma "HARDWARE PROTECTION" Jeżeli ktoś nie chce się zastosować do instrukcji obsługi... > 5. Z racji MMU nie działa Fusion, co jest super porażką. Fusion ma błąd w obsłudze Bus Error Exception (Access Fault).

Odpowiedz

Paweł Filipczak
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

> Bardzo ciekawy powód - biedny procesor, tak go wykorzystują Zamiast sie pan wysmiewac podaj czlowieku powod po co temu drajwerowi to cholerne MMU? >Wyzwalanie hitów Enforcera nie świadczy o wykonywaniu niedozwolonych operacji. Świadczy natomiast o umiejętności posługiwania się tym programem przez użytkownika. Aby oszczędzić sobie tych hitów wystarczy uruchomić Enforcera przed pierwszym odwołaniem do pci.library. Bredzisz panie i to bardzo. Do enforcera jest dolaczana instrukcja obslugi. Wez pan sobie multiview i przeczytaj (albo raczej dla pana WinGuide). I jeszcze niech pan poczyta instrukcje do SegTrackera. Pozatym jak sobie Mr wyobraza uzywanie systemu z enforcerem w tle na codzien? Trzeba bylo sie spytac waszego naczelnego developera zanim pusiles pan taki komentarz. A swiadczy to o misterze, a nie o moim bracie. >Jeżeli ktoś nie chce się zastosować do instrukcji obsługi... To sobie pan wez i przeczytaj te zasrana instrukcje. Wedlug niej dla kart Blizzard1240 zwora powinna byc ustaiona na 8mb lub 4 (jak sie podoba). Za takiego mediatora placilem. Wiec przestan sie pan wysmiewac z uzytkownikow i napisz czlowieku cos konkretnego. > Fusion ma błąd w obsłudze Bus Error Exception (Access Fault). Tylko, ze KAZDA inna karta graficzna dziala z tym zabuggowanym fusionem, a elboxowe rozwiazania nie dzialaja. Uwazam, ze jezeli sterownik nie dziala z tak popularnym softem, to cos tu jest nie tak i trzeba nad tym popracowac (chodzi o elbox), nie uwaza pan? Pozatym frogger tez ma Bus Error Exception??? Mam nadzieje, ze elf odsyla wszystkie listy dotyczace mediatora i froggera do pana. Ogolnie rzecz biorac jestem BARDZO rozczarowany panska postawa z komenta. Chyba cos jest tu nie tak, coby sprzedawca smial sie z klienta. A CO DO HARDWARE PROTECTION -mial byc program to naprawiajacy. Tymczasem DALEJ (z nowym driverem) mam tzw. vertical lines i rozowy kolor w 32 bitach. BRAWO! Radzilbym sie jednak zastanowic nad wysylanie poprawionych machow, drogie one nie sa (chociaz w waszym przypadku...).

Odpowiedz

Darek Śmietana
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #3

>Zamiast sie pan wysmiewac podaj czlowieku powod po co temu drajwerowi to cholerne MMU? Ułatwia to znacznie pracę developerów. Dostęp do wszystkich przestrzeni PCI (memory, config, I/O) znajduje się w przestrzeni adresowej procesora Amigi. > Pozatym jak sobie Mr wyobraza uzywanie systemu z enforcerem w tle na codzien? Nikt tego nie proponuje. Można tak skonfigurować startup-sequence, aby włączać Enforcera tylko wtedy, kiedy jest potrzebny. Enforcer, tak samo jak Fusion, nie potrafi przywrócić właściwego wektora dla Bus Error Exception w przypadku zdarzeń dotyczących przestrzeni adresowych przydzielonych innym programom. Pci.library potrafi to robić. W związku z tym, jeśli pci.library jest wywołana po tych programach, to przejmuje te wektory i poprawnie nimi zarządza. >To sobie pan wez i przeczytaj te zasrana instrukcje. Przysłać nową? >Wiec przestan sie pan wysmiewac z uzytkownikow i napisz czlowieku cos konkretnego Proszę przełączyć, zgodnie z instrukcją obsługi, zworkę "memory window" na 4 MB, co w żaden sposób nie zmienia osiągów Mediatora. >Tylko, ze KAZDA inna karta graficzna dziala z tym zabuggowanym fusionem, a elboxowe >rozwiazania nie dzialaja. Żadna z dotychczasowych kart graficznych do Amigi nigdy nie miała więcej niż 8MB pamięci graficznej. W MediatorUP2.0 znajduje sie również pci.library 2.1, z którą te programy działają niezależnie od kolejności ich uruchomienia. >Uwazam, ze jezeli sterownik nie dziala z tak popularnym softem, to cos tu >jest nie tak i trzeba nad tym popracowac (chodzi o elbox), nie uwaza pan? Mamy spatchować Fusiona? >Pozatym frogger tez ma Bus Error Exception??? Mam nadzieje, ze elf odsyla wszystkie listy >dotyczace mediatora i froggera do pana. Ja też mam taką nadzieję. Do Elboxu nie dotarł jeszcze żaden list od niego w tej sprawie. >Ogolnie rzecz biorac jestem BARDZO rozczarowany panska postawa z komenta. Chyba cos jest tu >nie tak, coby sprzedawca smial sie z klienta. Chyba pomylił Pan miejsce. To jest lista newsowa Magazynu Exec, a nie support Elboxu. Zwracając się do supportu Elboxu zostanie Pan potraktowany z całą należną klientowi powagą.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #5 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #3

> To sobie pan wez i przeczytaj te zasrana instrukcje. Jeszcze jeden komentarz na takim poziomie i jako pierwszy zakończysz przygodę z komentowaniem na naszym serwisie.

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: brak daty

A moze mi ktos wyjasnic czemu transfer przez sieciowke Planet na RealTek 8029 wynosi cale 7kB/s (słownie: siedem kilobajtow na sekunde)? Przy pci.library 2.1 jest lepiej, bo az 10kB/s. Testowane na Miami+amiftpd. Transfer na localhost to ok. 230kB/s. Transfer na tym samym konfigu Miami, ale na cnet.device wynosi ok. 400kB/s.

Odpowiedz

MaaG^dA
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

Jak widac - chyba panowie z Elbox-u - powinniscie przemyslec sprawe uruchomienia strony "placzu" lub listy, aby w szerszym gronie zapoznawac sie z opinia klientow dotyczacych Waszych produktow. Pewnie, ze mozna wyslac e-maila. Tyle tylko, ze ktos kto ma problem np. z Mediatorem taki jak sto innych osobo bedzie autorem setnego maila na ten sam temat. Tyle tylko, ze dla niego bedzie to pierwszy mail. Wiem, jest lista Mediatora, ale: 1. Jest ona "nieoficjalna" 2. Jest po angielsku, co dla mnie jest spora bariera /i prosze nie mowic, ze angielski jest jezykiem internetu (/

Odpowiedz

Paweł Filipczak
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #5

Dalbys spokoj Konrad. Kup sobie mediatora to przekonasz sie o granicach swoich nerwow.

Odpowiedz

Paweł Filipczak
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

>To sobie pan wez i przeczytaj te *** (dla moderatora) instrukcje. >>Przysłać nową? Mediatora nabylem ze stara instrukcja! To tak jakby firma sprzedawala samochody z instrukcja, ze mozna nimi jezdzic bezpiecznie do 90km/h, a po jakims czasie drukowala nowa instrukcje, ze jednak jest cos nie tak i nie nalezy przekraczac 50-tki. Aha, nie przysylaj. >Proszę przełączyć, zgodnie z instrukcją obsługi, zworkę "memory window" na 4 MB, co w żaden sposób nie zmienia osiągów Mediatora. Wciaz jestem innego zdania. Wystarczy wiecej ekranow i nawet nowy driver nie radzi sobie tak jak to ma miejsce ze zwora ustawiona na 8MB. >Mamy spatchować Fusiona? Jezeli jest to mozliwe, to czemu nie? >Chyba pomylił Pan miejsce. To jest lista newsowa Magazynu Exec, a nie support Elboxu. Zwracając się do supportu Elboxu zostanie Pan potraktowany z całą należną klientowi powagą. Moze i racja, ALE list wysylalem dzien wczesniej do Elboxu! Odpowiedzi nie otrzymalem. Wysylalem na adres developer@elbox.com na ktory wysylalem zapytania wczesniej (i czasem nawet dostawalem odpowiedz).

Odpowiedz

Paweł Filipczak
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

>To sobie pan wez i przeczytaj te *** (dla moderatora) instrukcje. >>Przysłać nową? Mediatora nabylem ze stara instrukcja! To tak jakby firma sprzedawala samochody z instrukcja, ze mozna nimi jezdzic bezpiecznie do 90km/h, a po jakims czasie drukowala nowa instrukcje, ze jednak jest cos nie tak i nie nalezy przekraczac 50-tki. Aha, nie przysylaj. >Proszę przełączyć, zgodnie z instrukcją obsługi, zworkę "memory window" na 4 MB, co w żaden sposób nie zmienia osiągów Mediatora. Wciaz jestem innego zdania. Wystarczy wiecej ekranow i nawet nowy driver nie radzi sobie tak jak to ma miejsce ze zwora ustawiona na 8MB. >Mamy spatchować Fusiona? Jezeli jest to mozliwe, to czemu nie? >Chyba pomylił Pan miejsce. To jest lista newsowa Magazynu Exec, a nie support Elboxu. Zwracając się do supportu Elboxu zostanie Pan potraktowany z całą należną klientowi powagą. Moze i racja, ALE list wysylalem dzien wczesniej do Elboxu! Odpowiedzi nie otrzymalem. Wysylalem na adres developer@elbox.com na ktory wysylalem zapytania wczesniej (i czasem nawet dostawalem odpowiedz).

Odpowiedz

Darek Śmietana
Czytelnik

komentarz #11 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #10

>Mediatora nabylem ze stara instrukcja! To tak jakby firma sprzedawala Jeżeli nabył Pan Mediatora ze starą instrukcją, to zapewne również ze starym oprogramowaniem (do S3 Virge). Jeżeli chce Pan się stosować do starej instrukcji, to proszę również używać starego oprogramowania. >Wciaz jestem innego zdania. Wystarczy wiecej ekranow i nawet nowy driver nie >radzi sobie tak jak to ma miejsce ze zwora ustawiona na 8MB. Po co te fantazje? Proponuje najpierw sprawdzić, a potem pisać. >>Mamy spatchować Fusiona? >Jezeli jest to mozliwe, to czemu nie? Moje pytanie było retoryczne. >otrzymalem. Wysylalem na adres developer@elbox.com na ktory wysylalem >zapytania wczesniej (i czasem nawet dostawalem odpowiedz). A czego Pan szuka pod adresem developer@elbox.com?

Odpowiedz

Darek Śmietana
Czytelnik

komentarz #12 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #7

Polska nieoficjalna lista Mediatora jest dostępna pod adresem: http://groups.yahoo.com/group/Amiga-Mediator-PL

Odpowiedz

Daniel Filipczak
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #11

Odpisze za brata tym razem Niech Pan nie bedzie nieuprzejmy. Jest to troche nie fer. Pisaniem o starym oprogramowaniu przegiął Pan zdrowo. Po prostu iedzie Pan w zaparte tak jak i my, mialbyc patch na protekcje (buhahah, protekcja) i nie ma. Mniejsza z tym. Fusion. Retorycznie czy nie. Wszystko jedno. Pozmienialem akurat troche w starych pci.lib i sterownikach aby nie kopiowac tego ciagle Szkoda ze dwa naraz nie dzialaja (dziwne gdyby dzialaly >A czego Pan szuka pod adresem developer@elbox.com? Oj szuka Panie Darku. Szuka i nie znajduje. Jedyne co znajduje to bajery. Wszystko jedno gdzie sie wysyla miala do Was. Albo brak odpowiedzi, albo BAJER NA MAXA w stylu "Paczka zniknęła". Przypominaja mi się czasy jak mi Pan (pamiętam dokładnie) wciskał ze 2 lata temu że FastATA naprawione wysłaliście do mnie. Paczka zginęła. Potem się znalazła u mnie 1.5 miesiaca po terminie, z datą nadania przed paru dni. O dziwo była to moja FastATA, a nie jak Pan twierdził że jak paczka zniknęła to nową mi wysłaliście. Cóż pomyślałem sobie wtedy o firmie Elbox coś za co można wylecieć z komentów, a VIP się na pewno nie dostanie ) I co mamy dziś. Ma Pan chętnych ludzi do współpracy, nie tylko krytyki (jesteśmy już pieniaczami od urodzenia, hehe). Podpisał brat NDA, wysłał. Ja wyporzyczyłem karty PCI od kolegów, które chcemy oprogramować. I co? Znów kłamstwa w stylu Pana Śmietany. Już mnie cholera wzięła wczoraj maksymalna jak po otrzymaniu maila że wysłane zostało SDK po prawie tygodniu nie mam nic w skrzynce, na poczcie itd. A odpowiedz była taka rzeczowa "TAK". Tutaj cytuje maila: > Dzwonilem do Was chyba w piatek w sprawie SDK. Ponoc czekaliscie z wysylka > na wydrukowanie nowszej wersji. W zwiazku z tym pytanie: czy juz > wydrukowaliscie i wyslaliscie? > > Pawel Filipczak (sig skrocilem) Tak. Pozdrowienia, Darek Dulian ELBOX COMPUTER Tak więc Pan Darek Dulian nie zadał sobie nawet trudu sprawdzić czy wysłano. Ot napisał se nieznaczące dla niego trzy litery. Tylko mógł napisać NIE. To bym od kolegów kart nie kombinował. Robicie z ludzi pajaca, to co się dziwicie, że im nerwy puszczają. Odeszłem trochę od tematu i piszę to tutaj, bo na maile wam ciężko odpowiedzieć, lub macie klawiatury zepsute, albo dopiero wam wysyłaja

Odpowiedz

Paweł Filipczak
Czytelnik

komentarz #14 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #11

> A czego Pan szuka pod adresem developer@elbox.com? M.in. odpowiedzi nt. enforcera, ktora otrzymalem (poniekad) dopiero tutaj. Na support@elbox.com juz przestalem cokolwiek wysylac, bo czas oczekiwania na jakakolwiek odpowiedz jest kazdemu znany. Natomiast piszac kilka razy na developer@ odpowiedz otrzymywalem w miare szybka i rzeczowa. Proponuje aby mr wypuscil jakis press-release i napisal od czego jest jaki adres, bo na moj gust to pytanie o enforcera powinno raczej trafic do developer@. A pozatym to zamiast pytac czego szukam, to trzeba bylo napisac co tam znalezc mozna, jezeli nie odpowiedz na krotkiego maila.

Odpowiedz

Andrzej Dębicki
Czytelnik

komentarz #15 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #14

Jeśli ludzie nie potrafią sobie przetłumaczyć słowa "developer" poprawnie to nie dziwię się, że panowie z Elboxu przestają odpisywać na maile i z tego adresu. Dziwię się, że podają jakiekolwiek adresy mailowe do siebie.

Odpowiedz

MaaG^dA
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #16 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

Proszę przełączyć, zgodnie z instrukcją obsługi, zworkę "memory window" na 4 MB, co w żaden sposób nie zmienia osiągów Mediatora. Chyba jednak faktycznie tak jest /wyniki ponizej/ choc zastanawiam sie czy P96Speed nie oszukuje ... A przy okazji wyszlo, ze mam TE Machy ( Zwora 8MB soft v.2.x P96Speed 1.2 - Š`97-99 by Jens Langner .-----------------------------------------. | Computer......: Amiga 1200/AGA | | CPU...........: 68040/25 MHz | | OS / WB.......: V40.68/V45.2 | | SetPatch......: V44.17 | | Chip/Fast.....: ~2.0MB/23.5MB | | Graphics card.: NO GRAPHICS CARD | | GFX system....: Picasso96 v2.0 | | Resolution....: 800 x 600 x 16 | | Depth/Colors..: 65536 colors | | Testlength....: 13 | +-----------------------------------------+ .============= SPEEDRESULTS ==============. | RectFill()................ 8208 op/s | | RectFill() Pattern........ 6626 op/s | | WritePixel().............. 58154 op/s | | WriteChunkyPixels()....... 110 op/s | | WritePixelArray8()........ 109 op/s | | WritePixelLine8()......... 6006 op/s | | DrawEllipse()............. 4416 op/s | | DrawCircle().............. 5325 op/s | | Draw().................... 9799 op/s | | Draw() Hor/Ver............ 10152 op/s | | ScrollRaster() X.......... 656 op/s | | ScrollRaster() Y.......... 683 op/s | | PutText()................. 3577 op/s | | BlitBitMap().............. 6461 op/s | | BlitBitMapRastPort()...... 3479 op/s | | BitMapScale()............. 56 op/s | |--------------- Intuition ---------------| | OpenWindow().............. 46 op/s | | MoveWindow().............. 257 op/s | | SizeWindow().............. 54 op/s | | CON-Output................ 378 op/s | | ScreenToFront()........... 78 op/s | `=========================================' Zwora 4MB soft v.2.x P96Speed 1.2 - Š`97-99 by Jens Langner .-----------------------------------------. | Computer......: Amiga 1200/AGA | | CPU...........: 68040/25 MHz | | OS / WB.......: V40.68/V45.2 | | SetPatch......: V44.17 | | Chip/Fast.....: ~2.0MB/23.5MB | | Graphics card.: NO GRAPHICS CARD | | GFX system....: Picasso96 v2.0 | | Resolution....: 800 x 600 x 16 | | Depth/Colors..: 65536 colors | | Testlength....: 13 | +-----------------------------------------+ .============= SPEEDRESULTS ==============. | RectFill()................ 7802 op/s | | RectFill() Pattern........ 6970 op/s | | WritePixel().............. 57644 op/s | | WriteChunkyPixels()....... 109 op/s | | WritePixelArray8()........ 109 op/s | | WritePixelLine8()......... 5565 op/s | | DrawEllipse()............. 4114 op/s | | DrawCircle().............. 5013 op/s | | Draw().................... 9765 op/s | | Draw() Hor/Ver............ 10564 op/s | | ScrollRaster() X.......... 658 op/s | | ScrollRaster() Y.......... 686 op/s | | PutText()................. 3632 op/s | | BlitBitMap().............. 6307 op/s | | BlitBitMapRastPort()...... 3524 op/s | | BitMapScale()............. 56 op/s | |--------------- Intuition ---------------| | OpenWindow().............. 47 op/s | | MoveWindow().............. 235 op/s | | SizeWindow().............. 48 op/s | | CON-Output................ 381 op/s | | ScreenToFront()........... 80 op/s | `=========================================' Zwora 4MB soft v.3.0 P96Speed 1.2 - Š`97-99 by Jens Langner .-----------------------------------------. | Computer......: Amiga 1200/AGA | | CPU...........: 68040/25 MHz | | OS / WB.......: V40.68/V45.2 | | SetPatch......: V44.17 | | Chip/Fast.....: ~2.0MB/23.5MB | | Graphics card.: NO GRAPHICS CARD | | GFX system....: Picasso96 v2.0 | | Resolution....: 800 x 600 x 16 | | Depth/Colors..: 65536 colors | | Testlength....: 13 | +-----------------------------------------+ .============= SPEEDRESULTS ==============. | RectFill()................ 8616 op/s | | RectFill() Pattern........ 7413 op/s | | WritePixel().............. 58071 op/s | | WriteChunkyPixels()....... 110 op/s | | WritePixelArray8()........ 110 op/s | | WritePixelLine8()......... 6221 op/s | | DrawEllipse()............. 4483 op/s | | DrawCircle().............. 5528 op/s | | Draw().................... 10895 op/s | | Draw() Hor/Ver............ 11092 op/s | | ScrollRaster() X.......... 668 op/s | | ScrollRaster() Y.......... 702 op/s | | PutText()................. 3752 op/s | | BlitBitMap().............. 7095 op/s | | BlitBitMapRastPort()...... 3676 op/s | | BitMapScale()............. 56 op/s | |--------------- Intuition ---------------| | OpenWindow().............. 46 op/s | | MoveWindow().............. 214 op/s | | SizeWindow().............. 47 op/s | | CON-Output................ 383 op/s | | ScreenToFront()........... 80 op/s | `========================================='

Odpowiedz

MaaG^dA
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #17 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #12

A czy Panowie z Elbox-u czytaja te liste? Jezeli nie to jaki jest sens takiej listy? Wymiana doswiadczen miedzy uzytkownikami /czytaj narzekania bez pokrycia/?

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #18 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #6

Juz jest ok, czyli ok 200kB/s. Pomogla wymiana amiftpd na inny FTPd. Ciekawe czemu 3 miesiace temu dzialal idealnie a teraz jakies delaye wstawia.

Odpowiedz

Daniel Filipczak
Czytelnik

komentarz #19 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #15

Popisz sobie do Elboxu maile. Po n-tym mailu bez odpowiedzi w ramach desperacji wysylasz maile na *@elbox.com.

Odpowiedz

Carlos / W.F.M.H.
Czytelnik

komentarz #20 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #18

200KB/s i mówisz "Ok"... hm

Odpowiedz

Daniel Filipczak
Czytelnik

komentarz #21 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #20

Ja mam 550 kb/sec (Magellan ftp module, AmFTP) proponuje wykonac konfiguracje do Miami od nowa a nie zamieniac device. Moze by tak odczytac SANA II Parameters itd. Ja testowalem to na Genesis. Ale Miami ma ciutke mniejsze transfery i dziala OKI. Ogolnie jezeli chodzi o ster do sieciowki to poprawa w 2.x wersji jest niezla. Transfer szybki niezaleznie od kierunku transmisji. PS. procek to 40/40<hz (Blizzard)

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #22 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #21

Ja mam BlizzPPC 040/33. bustest do Voodoo3 pokazuje 7MB/s, wiec nie oczekuje cudow po sieciowce. Ze Miami jest 2 razy wolniejsze niz inne stosy TCP/IP tez wiem. Parametry karty oczywiscie odczytalem, bo chyba nie myslisz, ze MAC-adres sobie wymyslilem? Wiec dla mnie jest OK. Moze bym byl wkurzony jakbym za tego Mediatora zaplacil i chcial uzywac, ale ja go otrzymalem w innym celu.

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #23 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #22

W zwiazku z pojawieniem sie watpliwosci co do przeslania ostatniego zdania mojego komentarza pragne wyjasnic wszem i wobec, ze owo 'wkurzenie' wynika z konstrukcji karty BlizzardPPC a nie Mediatora. Wszak wszyscy wiemy, że konstrukcja tych kart znacznie obniża wydajność slotu Expansion, co przejawia się np. w dwukrotnym spadku transmisji z wbudowanego kontrolera IDE. Byc moze dochodzi tu jeszcze kwestia posiadania przeze mnie procesora 68040 okreslanego jako 'defective' ze wzgledu na blad w implementacji rozkazu MOVE16. Tu pytanie do pana Darka: czy sterowniki do Mediatora także wykorzystują tę instrukcję a jesli tak to czy wplywa to na predkosc ich dzialania podobnie jak to jest z FastATA?

Odpowiedz

Discord
Online: 13
 • Adam_MAdam_M
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • Marek_BMarek_B
 • PatuPatu
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę