eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

sobota, 8. maja, 2021, 06:31

Dodano: 2015-04-07 17:29, Autor: st, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 2932

A A A

Blog Trevora - ukryty błąd i mail od Yerzmyey

W najnowszym swoim wpisie na blogu Trevor Dickinson porusza wiele kwestii, my przytoczymy dwie z nich - informacje o pracach nad AmigaOS dla Amigi One X5000 i maila do A-EON od polskiego muzyka Yerzmyey:

1. Deweloperzy kompilujący Linuksa dla Amigi One X5000 natrafili na mały błąd w procesorze P5020 nie opisany w dokumentacji otrzymanej od firmy Freescale. Po interwencji u producenta dokonano odpowiednich poprawek na poziomie jądra tego systemu. Spowolniło to także prace nad AmigaOS 4 - zatwierdzone przez Freescale obejście wprowadził jednak i Thomas Frieden. Od tego momentu AmigaOS jest już stabilny. Trwają prace nad pozostałymi sterownikami dla układów znajdujących się na płycie Cyrus+.

2. Trevor pisze też, że po tym jak A-EON nabył wyłączne prawa do trackera OctaMED otrzymał wiadomość od scenowego muzyka Yerzmyey:

Hmm, być może jest to dobry pomysł z tym zakupem OctaMED. To był z pewnością najlepszy edytor EVER, na Amidze 500. Gdybym miał kupić Amigę One (RULEZ !!!) to nowy OctaMED byłby pierwszą rzeczą, która mogła by mnie do tego nakłonić. Przy pełnych możliwościach A1 (z pewnością mocnych jak cholera, ja podejrzewam, że będzie z 32 kanałów bez żadnych problemów) mógłbym zrobić naprawdę dobre rzeczy na takim combo (A1 + OctaMED). Tymczasem mam tylko A500, więc (jeszcze !!) używam go z moim OctaMED 4.0. Tak trzymać chłopaki, powodzenia!

Na koniec Dickinson dodaje: Naprawdę fajnie są wiadomości z poparciem od takich amigowców jak Yerzmyey. Dobrze też wiedzieć, że 27-letnia technologia z Amigi nadal jest dobrze wykorzystywana.


Dodaj komentarz

cacodemon
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2015-04-08 07:03

P5020 to nadal dwurdzeniowy i niezbyt tani procesor Myślałem, że wrzucą 4 rdzenie do X5000, a tu taka kiszka

Odpowiedz

Radov
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2015-04-08 07:16 w odpowiedzi na komentarz #1

A dlaczego mają nie wrzucić? Nic się w założeniach na razie nie zmieniło Kiedy X5000 trafi do komercyjnego obrotu, to będzie dostępna także w wersji czterordzeniowej. Na potrzeby betatestów dwa rdzenie w zupełności wystarczą...

Odpowiedz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze