classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 18. lutego, 2019, 15:05

Best of eXec - wszystkie duże wydarzenia »
Skrzynka eXec.pl
zostaw wiadomość »schowaj »
Ostatnie komentarze pod aktualnościami
0
1
2
3
4
5
Forum dyskusyjne
więcej nowych wątków »
Dodaj nowego newsa »
Strona 158
Petro na emeryturze
amigainc

Petro Tyschtschenko, który od pierwszej prezentacji Amigi przez firmę Commodore we wczesnych latach osiemdziesiątych pracował nieustannie nad promocją tej platformy, podjął pod koniec października decyzję o odejściu na zasłużoną emeryturę. Oddział niemiecki firmy Amiga Inc. będzie działał do końca bieżącego roku, po tym terminie zostanie on zamknięty. Serwis amigart.com zorganizował stronę, na której można zostawić wiadomość, która zostanie przesłana do Petra.

Dodano: 2000-11-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Towar z Satelity
scena

Na naszym serwerze FTP można znaleźć archiwa zawierające dema, grafikę i muzykę z party Satellite 2000. Uwaga, niektóre pliki są naprawdę ciężkie.

Dodano: 2000-11-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Sterownik dla Primaxa
oprogramowanie

Ze strony Spidiego można ściągnąć najnowszą wersję alfa 0.4 sterownika dla skanera Primax Colorado Direct 9600. Sterownik przeznaczony jest dla programu ImageFX i umożliwia skanowanie w 75 DPI (rozdzielczość 640x840 pikseli) w 24-bitach. Oczywiście do jego użycia potrzebna jest karta PARalizer.

Dodano: 2000-11-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Ostatni YAM od Marcela
oprogramowanie

Właśnie na stronie autora i na Aminecie pojawiła się najnowsza wersja wspaniałego klienta poczty elektronicznej - YAM v2.2. Jest to, jak Marcel Beck zapowiadał wcześniej, ostatnia wersja jego autorstwa. Udostępniony na licencji GNU kod źródłowy programu czeka spokojnie na nowego właściciela.

Dodano: 2000-11-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

IBM mówi "nie" Transmecie
sprzet

IBM oficjalnie obwieścił o wykreśleniu z planu produkcyjnego komputera przenośnego ThinkPad 240, który miał być oparty o procesor TMS5400 firmy Transmeta. Czy Intel maczał w tym palce?

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Kolejny tajemniczy partner
amigainc

Firma Amiga Inc. w Executive Update z 21 października wspomniała o nawiązanej współpracy z firmą bPlan GmbH mającej na celu stworzenie kolejnego komputera AmigaOne opartego na procesorze PowerPC.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Sam Jordan o nowych rozwiązaniach
wywiad

Sam Jordan, programista z Haage&Partner, autor m.in. podsystemu WarpUP, dość chłodno wypowiedział się o poczynaniach firm Eyetech i DCE.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Kolejna wersja sterowników
oprogramowanie

Problem z CGXMode oraz kilka innych błędów poprawia nowy pakiet sterowników dla kart z procesorem ViRGE działających z MediatorPCI. Archiwum z trzecią już wersją sterowników dostępne jest na stronie firmy VFD poświęconej pakietowi CyberGraphX.

Dodano: 2000-11-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zamówić AmigaOS 3.9
amigaos

Wiele firm przyjmuje już zamówienia na najnowszy system operacyjny dla Amigi linii Classic. Pierwszą była z oczywistych względów firma Haage&Partner, która jest jednocześnie producentem systemu. A na naszym podwórku, firma Matay zapewnia, że będzie miała AmigaOS 3.9 w swej ofercie. Oczywiście cena powinna być skalkulowana na bardziej realną dla naszego rynku.

Dodano: 2000-11-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

600 MHz w styczniu
sprzet

Według przecieków z rozmów między Apple i Motorolą wynika, że ta ostatnia będzie w stanie na początku przyszłego roku dostarczać na rynek hurtowe ilości procesora G4 taktowanego zegarem 600 MHz. Dokładniej będzie to model MPC7410. Niestety producent ma ciągle kłopoty z osiągnięciem dobrego uzysku (procent produkowanych sprawnych układów), co spowoduje wyższe niż zapowiadano ceny procesora.

Dodano: 2000-11-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Premiera AmigaSDK dla Windows
oprogramowanie

Od 30 października jest do nabycia AmigaSDK dla Windows. Od teraz posiadacze systemu pana Gatesa mogą pisać aplikacje, które w przyszłości będą uruchamiać się nie tylko na komputerach pracujących obecnie pod wymysłem firmy Microsoft, ale również wszelkich innych maszynach, na których ruszy AmigaDE. Cena wersji dla Windows jest identyczna z wersją dla Linuxa. Krążą również pogłoski o możliwości darmowego upgrade wersji linuxowej do windowsowej dla programistów pragnących tworzyć darmowe aplikacje.

Dodano: 2000-11-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Remoncik nie w porę
internet

Firma Sony przyznała, że sama sobie narobiła bigosu z PlayStation 2. "Kłopoty z dostawami elementów" - którymi firma tłumaczy znaczne cięcia w ilości i opóźnienia w terminie debiutu PS2 w USA i Europie - wynikają z przestawiania fabryki układów scalonych w Nagasaki z technologii 0.25 mikrona na 0.18 mikrona.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Oficjalny Napster na Maca
internet

Napster udostępnił oficjalną wersję 1.0b1 swojego programu dla MacOS 9. Co śmieszniejsze jest to nic innego jak kolejna wersja napisanego samodzielnie przez "makowców" (a dokładniej firmę Black Hole Media) programu Macster.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

SDMI leży i kwiczy?
internet

Sama SDMI na razie milczy na temat zorganizowanego przez siebie konkursu. Nie przeszkadza to jednak jego uczestnikom w przechwalaniu się osiągnięciami. Jednym z "pewniaków" jest grupa naukowców z uniwersytetu w Princeton. Jednym z nich jest Edward Felten znany z udanego usunięcia Internet Explorera z Windows 98. Na razie ekipa nie ujawniła szczegółów udanego usunięcia znaków wodnych z konkursowych clipów muzycznych.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Kto chce zobaczyć Tajfun?
scena

Na stronie WK-Artworks znajduje się demo wersja następcy programu do generowania efektów specjalnych Wildfire o nazwie Tajfun. Jest to wczesna wersja alpha mająca na celu przedstawienie działania kilku efektów, jakie m.in. będzie można uzyskać dzięki finalnej wersji.

Dodano: 2000-11-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Już poprawka
gry

clickBOOM przygotował poprawioną wersję pliku wykonywalnego do gry Nightlong dla procesorów m68k. Archiwum z wersją 1.1 zarejestrowani użytkownicy mogą pobrać z Portalu. Jeśli poprawka przejdzie pomyślnie testy użytkowników, firma roześle e-mailem wersję dla procesorów PowerPC.

Dodano: 2000-11-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

PlayStation z Acera?
sprzet

Znany u nas głównie z CD-ROM-ów i napędów DVD oraz notebooków Acer ma nowy pomysł. Jest nim samodzielny odtwarzacz filmów DVD z wbudowanym sprzętowym emulatorem PlayStation. Emulacją ma zajmować się dedykowany procesor RISC opracowany przez Acera wspólnie z niewymienioną z nazwy firmą.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Be Inc. konkurencją dla Amigi?
internet

Producent słynnego, choć mało popularnego systemu operacyjnego BeOS i jego zminiaturyzowanej postaci zwanej BeIA (Be Internet Appliance) uzyskał od Suna potwierdzenie zgodności BeIA ze standardem Personal Java. System BeIA jest skierowany na podobny rynek jak AmigaDE - małych urządzeń sieciowych nie będących komputerami w pełnym tego słowa znaczeniu.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Kolejne notebooki z Transmetą
sprzet

Firma Hitachi dołączyła do grona producentów komputerów przenośnych stosujących procesory Transmeta. Właśnie w notebookach Transmeta najpełniej pokazuje swoją główną zaletę, jaką jest mały pobór mocy.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Zabezpieczenie SDMI złamane?
internet

Zakończył się konkurs zorganizowany przez Secure Digital Music Initiative na złamanie antypirackiego zabezpieczenia muzyki zwanego (od nazwy organizacji) SDMI. Zabezpieczenie to nie uniemożliwia kopiowania muzyki, ale umożliwia identyfikację źródła z którego pochodzi utwór. Informacja ta jest wprowadzana bezpośrednio do muzyki jako swego rodzaju "znak wodny" - niesłyszalny, ale możliwy do zdekodowania odpowiednim programem.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

ttf.library dla MorphOS-a
oprogramowanie

Kolejnym pakietem przeniesionym z AmigaOS na MorphOS-a jest biblioteka ttf.library wzbogacająca Amigę o możliwość używania czcionek wektorowych TrueType. Do zainstalowania tej wersji niezbędne jest archiwum z biblioteką w wersji PPC, oraz poprawnie zainstalowana wersja m68k, którą znaleźć można na stronie domowej ttf.library.

Dodano: 2000-11-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Wymuszona premiera Voodoo3 dla Mediatora
oprogramowanie

Sterownik dla kart graficznych z procesorem Voodoo3 dla płyty MediatorPCI został oficjalnie udostępniony na stronie Mediatora na serwerze VFD. Jak podała sama firma VFD, opublikowanie tego nie skończonego sterownika zostało niejako wymuszone przez firmę Elbox, która rozesłała archiwum z binariami wraz ze swoim ostatnim komunikatem do wielu użytkowników. VFD nie bierze odpowiedzialności za sterownik, zaznaczając jednocześnie, że jest to wersja alpha.

Dodano: 2000-11-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Impreza na całego
rocznica

Być może ktoś pamięta, jednak dla tych, którym takie fakty głowy się nie trzymają przypominamy, że 5 lat temu trzech panów z Jurgenem Haage na czele wyrzekło "sakramentalne Tak" przed notariuszem zakładając w ten sposób firmę znaną dziś pod nazwą Haage&Partner. Niestety, z okazji tego święta firma nie zorganizowała żadnej wyprzedaży. Za to pracują w pocie czoła nad AmigaOS 3.9.

Dodano: 2000-11-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Jak widać można
internet

Nasi operatorzy telekomunikacyjni na razie oficjalnie milczą na temat ryczałtowego dostępu do Internetu przez zwykły modem. Mamy co prawda SDI, ale nie wszędzie TPSA ma ochotę go zakładać. Tymczasem British Telecom wprowadził ryczałtową taryfę dla modemowców nazwaną jakże sygestywnie "Surf Together" (surfujmy razem).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Rasowanie stacji dysków
sprzet

Matsushita ogłosiła opracowanie taniej technologii produkcji napędów dyskietek o pojemności 32 MB. Patent tkwi w specjalnej konstrukcji głowicy zapisującej. Taka głowica zapisuje węższy ślad, przez co na dyskietce można zmieścić kilka razy więcej ścieżek. Nie jest jasne, czy stacja będzie te 32 megabajty umieszczać na standardowej dyskietce 1.44 MB.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Elbox komentuje AmigaONE 1200/4000
elbox

Kilka dni temu Amiga Inc. zaproponowała kierunek, w jakim powinna rozwijać się linia komputerów Amiga Classic. Firma Elbox, znana z wielu urządzeń dla naszego komputera, a w szczególności z płyty Mediator PCI, postanowiła opisać podstawowe różnice i podobieństwa między własną konstrukcją a produktami firmy Eyetech. Pełna treść wiadomości znajduje się tutaj.

Dodano: 2000-10-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Wyniki głosowania
oprogramowanie

W zeszłym tygodniu firma Artix Software zorganizowała głosowanie na 10 najbardziej oczekiwanych aplikacji przeniesionych na platformę AmigaDE. Właśnie udostępniono pierwsze wyniki, które umieszczone zostały na komputerze z programem zAMilo v0.96 - serwerem HTTP napisanym dla nowej Amigi.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Update do Paralizera
sprzet

Wyszła nowa wersja pakietu sterującego kartami Paralizer/SpeedCOM. RTC Port Card System nosi numerek 4.2 Upgrade dostępny jest na stronie autora.

Dodano: 2000-10-30 00:00, Autor: Artur "Spidi" Gadawski, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Kto zrobi większy dysk?
sprzet

Dziś w tej konkurencji prowadzi Hitachi wychodząc na prowadzenie dyskiem DK32DJ-72 o pojemności 73,9 GB. Gdyby podłączyć go do standardowej A1200 wypełnienie go całego danymi trwałoby ponad 10 godzin nieprzerwanego kopiowania.

Dodano: 2000-10-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Rosyjscy hackerzy ukradli kody źródłowe Windows?
internet

Microsoft przyznał w zeszłym tygodniu, że niezidentyfikowany hacker uzyskał dostęp do sieci firmy, skąd mógł ściągnąć kody źródłowe kilku wersji Windows. Oficjele Microsoftu plączą się nieco w zeznaniach, ale wiadomo już, że włamywacz wprowadził program zwany QAZ, na prywatny komputer jednego z pracowników MS, następnie przechwycone hasła QAZ przesłał na adres mailowy w St. Petersburgu w Rosji.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Transmeta robi karierę
sprzet

Powoli ale systematycznie procesor ten podbija nowych producentów notebooków. Do Sony i Toshiby dołączyła firma NEC prezentując na PC Expo w Japonii komputer LaVie MX. Według producenta może on pracować 11 godzin z baterii. Zasługa w tym samego procesora Transmeta, nowego polimerowego akumulatora litowego oraz refleksyjnego (bez lampy z tyłu) ekranu LCD. Komputer wyposażono w 128 MB RAM i dysk twardy 20 GB. Prawdopodobna cena jest niższa niż 2500 dolarów.

Dodano: 2000-10-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Koniec YAMa już bliski?
oprogramowanie

Marcel Beck, autor wspaniałego klienta pocztowego YAM, postanowił, że wersja 2.2 nad którą obecnie pracuje będzie ostatnią, jaka wyjdzie spod jego klawiatury. Po tej wersji projekt stanie się Open Source, każdy, kto zechce się nim zająć, będzie mógł to uczynić. Zarówno nowa wersja jak i kod źródłowy do niej powinny niebawem pojawić się na stronie poświęconej temu programowi. Po sieci chodzą słuchy, że YAMem chce zająć się jeden z polskich programistów.

Dodano: 2000-10-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Licencja na Voodoo
oprogramowanie

Jak się okazuje, firma DCE nie ma zamiaru zachować sterowników tylko dla siebie. W umowie z VFD, producentem pakietu CyberGraphX, znaleźli sposób na dorobienie troszkę "zielonych". Otóż postanowili sprzedawać licencje dla wszystkich chętnych, którzy zechcą mieć sterowniki umożliwiające używanie kart z procesorem Voodoo3 ze slotami PCI. Pierwszą firmą, która zdecydowała się zapłacić jest firma Eyetech, która chce jak najbardziej uatrakcyjnić swą ofertę dotyczącą AmigaOne PPC.

Dodano: 2000-10-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

MUI 3.9 beta pod MorphOS-em
oprogramowanie

Dziś rano Ralph Schmidt udostępnił wersję beta MUI przeznaczoną dla systemu MorphOS. Pracująca w całości na PowerPC wersja MUI powinna znacznie przyspieszyć pracę wszystkich programów korzystających z tej biblioteki, a także przyspieszyć pojawianie się MorphOS-owych wersji programów.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

AmigaOS 3.9
amigaos3

Jak wiadomo, nowy system AmigaOS 3.9 powinien pojawić się przed Świętami Bożego Narodzenia w tym roku. Cieszy fakt, że prace nad linią Classic nie ustały a OS 3.5 okazał się na tyle sporym sukcesem, że powstaje następna wersja. Według zapowiedzi firmy Amiga Inc., OS 3.9 ma zawierać kilka sporych unowocześnień, zwiększoną integrację z PowerPC (choć na pewno nie będzie systemem napisanym specjalnie pod PPC).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Gdzie dwóch się bije...
sprzet

Ostatnio mieliśmy kolejną batalię między dwoma producentami kart ze slotami PCI dla Amigi - firmą Elbox, której MediatorPCI działa już u wielu użytkowników, oraz firmą DCE, która oprócz obrazków swojego G-Rexa nie pokazała nic więcej. Ale jak mówi stare przysłowie: "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta."

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Niech ci bieda lekką będzie
internet

Brytyjski rząd wpadł na pomysł co zrobić z bezrobotnymi, którzy znudzeni brakiem pracy imają się różnych nieprzyjemnych zajęć typu napady, pobicia, czy wymuszenia. Trzeba im po prostu dać tani dostęp do sieci. Rząd przewiduje rozprowadzenie 35000 pecetów w biednych dzielnicach i obniżenie posiadaczom opłat za dostęp do Internetu. Na pierwszy ogień pójdzie Kensington Estate - dzielnica Liverpoolu. Więc ci, których dobijają rachunki płacone TPSA mogą już szykować paszporty i walizki.

Dodano: 2000-10-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Widzieć przez ściany
internet

Taką możliwość dają nam specjalne okularki skonstruowane przez naukowców z uniwersytetu w Nottingham. No, jest w tym może lekka przesada, a dokładniej małe oszustwo. Okluary przeznaczone są dla pracowników odszukujących w terenie instalacje gazowe, wodociągowe i tym podobne rzeczy. Okulary nakładają obraz rur czy kabli zakopanych w ziemi na to, co normalnie widzi człowiek.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

CED dla MorphOS
internet

Na stronie projektu MorphOS znajduje się oficjalny port słynnego amigowego edytora CygnusEd Professional v4.21. Do poprawnej instalacji potrzebna jest oczywiście płyta z oryginalną wersją edytora.

Dodano: 2000-10-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Następny przerośnięty pliot z przeglądarką
sprzet

Tym razem urządzeniem tego rodzaju uraczyła nas firma Honeywell bardziej znana z "inteligentnych" domów samodzielnie regulujących temperaturę, oświetlenie, spławiających akwizytorów i wiążących krawaty. Sprzęt składa się z 10-calowego wyświetlacza LCD (nie wspomniano o klawiaturze) i stacji bazowej - bezprzewodowa komunikacja jest pewna na odległość około 50 metrów. Przy pomocy urządzenia możemy przeglądać WWW, pisać i odbierać e-maile, a także sterować wyposażeniem domowym Honeywella. Za jedyne 995 dolarów.

Dodano: 2000-10-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Nowe twardziele Fujitsu
sprzet

Tym razem firma Fujitsu postanowiła zadbać o nasze uszy, zmęczone ciągłym szumem twardych dysków. W nowych dyskach serii MPG3xxxAT/H zastosowano łożyska cieczowe o firmowej nazwie Fluid Dynamics Bearing co ma znacząco zmniejszać hałas. Oczywiście to nie jedyna pozytywna cecha tych dysków. Mają one czas dostępu do danych równy 8.5 ms, szybkość transferu danych 60 MB/s (wkrótce 100 MB/s po zainstalowaniu w nich złącza Ultra-ATA 100) i oferowane są w pojemnościach 10, 20, 30 i 40 GB.

Dodano: 2000-10-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Fubar - co to takiego?
gry

Już od 4 lat trwają prace nad strategiczną grą o nazwie Fubar. Grupa Bartman Software pracuje pełną parą nad jej ukończeniem. Na stronie WWW dostępna jest nowa wersja beta. Aby ją ściągnąć potrzebny jest odpowiedni kod, który rozsyłany jest za darmo po dokonaniu rejestracji.

Dodano: 2000-10-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Drodzy Czytelnicy!
exec

Niedawno rozpoczęła się sprzedaż trzeciego numeru eXeca. Jak widzicie, ten numer ukazuje się znowu z opóźnieniem, które wynika przede wszystkim z wyników sprzedaży numeru drugiego.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-24 00:00, Autor: gj, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Wieści z Amiga Inc.
amigainc

Firma Amiga Inc. opublikowała specyfikację komputera, który ma stać się oficjalną platformą dla Amiga Digital Environment. Produkcją sprzętu zajmą się firmy trzecie.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

BGUI - wersja finalna
oprogramowanie

Na stronie BGUI (Boopsi Graphical User Interface) znajduje się ostateczna wersja 41.11 pakietu. Archiwum zawiera wersję biblioteki dla wszystkich Amig, oraz wersję przygotowaną specjalnie dla procesorów 68020 i nowszych oraz dla systemu AmigaOS 3.x. W programowaniu z użyciem tej biblioteki mogą pomóc przykładowe programy wraz z kodem źródłowym, które również są zawarte w archiwum.

Dodano: 2000-10-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

PCI dla Amigi - który to już raz
sprzet

Firma Fastech, zajmująca się dostarczaniem najnowszych technologii dla istniejącego już sprzętu podobno testuje kolejne rozwiązanie, które pozwoli rozszerzyć obecne modele Amigi o nowe możliwości. Karta rozszerzająca, pierwotnie opracowana dla Amigi 3/4000, doda do obecnego sprzętu m. in. sloty PCI, miejsce na moduł pamięci SDRAM, dwa sloty na karty procesorowe, jeden dla PowerPC G4 i jeden dla procesora Coldfire. Nie chciałbym być złym prorokiem, jednak całość zbyt pachnie pamiętną firmą iWin.

Dodano: 2000-10-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Motorola trzyma się nieźle
internet

Producent naszych ulubionych procesorów, Motorola zakończyła trzeci kwartał tego roku zyskiem w wysokości 598 milionów dolarów przy sprzedaży za sumę 9,5 miliarda zielonych. To znacznie lepsze wyniki niż w ubiegłym roku. Największy wzrost odnotował dział sieciowej komunikacji szerokopasmowej - prawie 50%.

Dodano: 2000-10-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Seagate natomiast ma kłopoty
sprzet

Firma Seagate przyznała, że nie będzie w stanie wykonać wszystkich zamówień swoich klientów z powodu trudności z zaopatrzeniem w podzespoły. Z tego powodu można się spodziewać wzrostu cen twardych dysków, choć Maxtor Corporation (połączone niedawno siły Maxtora i Quantum) zrobi na pewno wszystko, aby wykorzystać kłopoty konkurencji. W trzecim kwartale tego roku Seagate sprzedał 11,6 milionów twardzieli.

Dodano: 2000-10-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Dziura w Explorerze
internet

Microsoft został znowu zmuszony do intensywnej pracy. Bułgarski informatyk George (a może raczej Jurij) Guninski znalazł kolejny błąd w Internet Explorerze 5.5, który umożliwia włamanie się do systemu. Winny tym razem jest Active-X - system w założeniach nieco podobny do Javy, mający umożliwiać wykonywanie małych programów (tzw. appletów) zawartych w stronach internetowych na komputerach odbiorców. Niestety znacznie bardziej od Javy niebezpieczny.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-22 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Testy Miediatora
sprzet

Nasz czytelnik Tomasz Kęcki nadesłał nam testy szybkości karty graficznej PCI z układem graficznym S3Virge pracującej w jego Mediatorze. Testy zostały wykonane programem P96Speed.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

« poprzednia 1 156 157 158 159 160 161 162 następna »

amigaone_x5000_logo
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
alf_a2000_1
ALF - Season 4, Episode 4, Were in the Money (1989)
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl