Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2009-12-13 18:16, Autor: kr, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 4434

A A A

Zdjęcia z Amiga Revival Festival 2009

W minioną sobotę w angielskim Enfield odbyła się impreza Amiga Revival Festival 2009. Impreza została zorganizowana przez grupę Amiga North Thames. Spotkanie, na którym zaprezentowane zostały nowości ze świata Amigi, obserwował Jacek "Deftronic" Kapitkowski. Swoje zdjęcia umieścił w galerii portalu PPA.pl, chętni mogą do nich dotrzeć za pomocą tego odnośnika.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 9
 • a...a...
 • Adam_MAdam_M
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Przemysław Apollo
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2009-12-13 19:20

Jak można przeczytać na innych forach, Timberwolfa nie udało się pokazać (brak czasu) a AOS4.1 update 1 nie będzie zawierało obsługi USB2.0 (znowu brak czasu, będzie w nast. uaktualnieniu). Mam nadzieję, że moje PDA w końcu zostanie zauważone jako mass storage. Chociaż prędkość transferu plików nadal pozostanie koszmarnie mała. :-/ O MAP też cisza...

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #2 wysłany: 2009-12-13 19:40 w odpowiedzi na komentarz #1

Niestety, ale wygląda na to że największym plusem nowego uaktualnienia będzie katalog... contrib z nowym TuneNet. Co prawda należy się cieszyć że po 15 miesiącach przerwy mamy wreszcie update, ale ongiś uaktualnienia zawierały w sobie to coś. Gwoździem nadchodzącego uaktualnienia, mógłby być USB 2.0, bądź stery do nowszych kart graficznych, niestety nie będzie ani jednego, ani drugiego. Nie chcę tutaj z góry marudzić i poczekam z oceną do momentu upublicznienia archiwum, ale jak na razie perspektywa skalowalnych ikon, poprawienie stabilności i biblioteki w nowszych wersjach, to trochę mało jak na blisko 1.5 roku czekania.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #3 wysłany: 2009-12-13 19:51 w odpowiedzi na komentarz #2

To nie będzie nowa wersja systemu, tylko uaktualnienie do poprzedniej wersji systemu. W zasadzie nie powinno być żadnych różnic w funkcjonalności, a sami zobaczycie, że będzie ich bardzo dużo, od samej instalacji systemu zaczynając.

Odpowiedz

Przemysław Apollo
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: 2009-12-13 20:43 w odpowiedzi na komentarz #3

USB2.0 to fundamentalna rzecz...taki brak i to po tak długim oczekiwaniu to poważna sprawa. Rozumiem, że cała para idzie w MAP skoro SAM musi czekać rok na system nie-beta. Mam nadzieję, że wysiłki Hyperionu będą jakoś związane z AmigaOS bo dystans zamiast maleć, rośnie. Nie tylko do wiodących "systemów". Następne uaktualnienie za rok/półtora?... Niestety ani sprzęt (tylko SAM), ani oprogramowanie (OWB, Gnash, brak jakiegokolwiek nowego lub odnowionego prog. graficznego, biurowego) nie zadowala ostatnio. Jedna jaskółka (Timberwolf) wiosny nie czyni.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #5 wysłany: 2009-12-13 21:00 w odpowiedzi na komentarz #4

Przykro mi bardzo, ale na tyle w obecnym momencie stać platformę Amigi.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #6 wysłany: 2009-12-13 21:52 w odpowiedzi na komentarz #5

Przykro mi bardzo, ale na tyle w obecnym momencie stać platformę Amigi.

Stać na więcej, tylko wszystko jest kwestią priorytetów. Nowy (nawiasem mówiąc już trzeci installer dla AmigaOS 4), to faktycznie "istotne" ulepszenie systemu. Przecież zamiast marnować na to czas, można było zrobić milion potrzebniejszych rzeczy. Zawsze uważałem że siłą AmigaOS jest fakt że stoi za nim komercyjna firma, co w przeciwieństwie do zbieraniny programistów z "łapanki" powinno owocować jakimiś sensownymi wytycznymi rozwoju. Kiedyś tak było i fundamentalne rzeczy np. stos TCP/IP był od początku integralną częścią systemu wyprzedzając o lata dodanie tego ficzersa u "konkurencji". Dzisiaj panuje zasada "róbta co chceta" i rzeczy istotne jak wspomniane tu USB 2.0, muszą ustąpić miejsca pierdółkom. Mam nadzieję że po uaktualnieniu poleje się trochę krytyki w kierunku Hyperionu i ten zrozumie że potencjalni klienci nie kupią ich produktu ze względu na cukierkowy installer itp. Być może zaowocuje to w przyszłości uaktualnieniem na miarę pierwszego, trzeciego, czwartego czy też finala dla AmigaOS 4.0. Amigę było stać na poważne uaktualnienia w przeszłości i na takie stać ją też dzisiaj.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #7 wysłany: 2009-12-13 22:10 w odpowiedzi na komentarz #6

Jeśli MAP nie przyniesie Hyperionowi pieniędzy to lepiej już nie będzie.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #8 wysłany: 2009-12-14 04:35

Ciekawe czy Jacek słyszał coś o USB 2.0, bo ponoć na tej imprezie była o tym mowa. Niestety translacja Google z niemieckiego nie jest tutaj do końca jasna
"Według informacji "Amiga Revival Fair 2009" zablokowany tylko mały błąd, completition. Więc może by wypracować z Christmas!
USB2 ale na pewno nie tam. Mam nadzieję, że to jest uzupełniane. "

Jeśli dobrze to rozumiem (choć przyznaje że chcę to tak rozumieć), możliwe jest wyeliminowanie błędu w USB 2.0 jeszcze przed świętami, ale w uaktualnieniu i tak się nie znajdzie. W sumie jeśli USB 2.0 rzeczywiście miałoby być już na finiszu, to wolałbym dostać to uaktualnienie w styczniu, ale z nim.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #9 wysłany: 2009-12-14 04:57 w odpowiedzi na komentarz #8

Oczywiście próby zrozumienia czegoś z translacji Google, przypominają czasem próby wróżenia z fusów. Podaję zatem link do dyskusji jaka toczy się na temat uaktualnienia systemu na OS4Welt.de. Jedno z całą pewnością można zrozumieć nawet nie znając języka Goethego, my nie jesteśmy tutaj oryginalni, gdyż Niemcy również żałują że nie będzie USB 2.0.

Odpowiedz

Discord
Online: 9
 • a...a...
 • Adam_MAdam_M
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę