eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

niedziela, 16. maja, 2021, 22:43

Dodano: 2001-02-15 00:00, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 2113

A A A

MorphOS 0.4

Kolejna wersja testowa systemu MorphOS ujrzała światło dzienne. Rafał Schmidt zdecydował się na zwiększenie czasu działania systemu do 2 godzin.

Ponadto została dodana emulacja WarpOS i Warp3D (chociaż jeszcze kilka miesięcy temu Pan Schmidt zarzekał się, że oficjalnie takiej możliwości nie będzie). Powstało także trochę nowego oprogramowania, m.in emulator PC - Bochs, nowe MUI i MagicMenu, a także xpk i cnet.device. Oczywiście wszystko to w wersji dla procesora PowerPC. Dokładny opis systemu MorphOS znajdziecie w kolejnym wydaniu magazynu eXec.


Dodaj komentarz

komentarz #1 wysłany: brak daty

Widzę, że na szczęście Schmidt nie przejął sie jojczeniem pyskaczy na ANN i robi swoje. Miłym ficzerem jest dodanie emulacji Warpa, może jednak wszystkie 3 gry chodzący pod tym kernelem będą działać również z MorphOS. BTW. Ktoś testował BOCHS? Co to warte jest?

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #2 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Dodanie emulacji WarpUP/3D to nie tylko miły ficzer, to przede wszystkim możliwość skorzystania z oprogramowania, które obecnie powstaje właściwie tylko dla WarpUP. Śmieszne jest to, że musiało minąć kilka miesięcy, zanim Schmidt zrozumiał, że nie podcina się gałęzi na której się siedzi. Przy okazji powstała inna, równie zabawna sytuacja, mamy bowiem, nolens volens, dwa kernele PPC, które wzajemnie się emulują.

Odpowiedz

Jacek Rzeuski
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

Nareszcie zdechnie ten przeklety WarpOS

Odpowiedz

Andrzej Dębicki
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

Przypuszczam, że Rafał nie chciał wyjść przed wszystkimi na durnia. Teraz stwierdził, że przemycenie cichaczem emulacji, bez zbędnych fasjerwerków będzie najlepszym rozwiązaniem, które nie uczyni żadnego uszczerbku na jego honorze. A pamiętam (sam byłem jednym z tych oszołomów z ANN ), jaką to dumą się unosił, jak była mowa o WarpOS pod MorphOSem.

Odpowiedz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: