eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

sobota, 5. grudnia, 2020, 07:01

Dodano: 2013-02-15 17:27, Autor: st, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 2020

A A A

Cytadela - artykuł

Czesław Łączyński w swoim artykule opisuje jedną z czołowych polskich gier FPP jaka ukazała się na naszą platformę za sprawą firmy Arrakis Software w 1995 roku.


Dodaj komentarz

Ankieta: Amiga - do kogo masz obecnie największe zaufanie? «»
Jak co roku w grudniu pytamy Was o to do kogo macie obecnie największe zaufanie w naszym, amigowym środowisku - ankieta ma dwa etapy, w pierwszym należy wskazać konkretną osobę, a w drugim firmę lub zespół. Można także w wolnym polu dopisać własne typy.
Ankieta aktywna do: 2020-12-16
MDW
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2013-02-19 08:11

Trudno porównywac Cytadelę do Dooma. Powinno się raczej do Wolfensteina. Doom to coś znacznie więcej niż płaska podłoga, płaski sufit, proste ściany i wszędzie ta sama wysokość. Chociaż faktycznie Doom to ciągle nie było "normalne" 3D jak Quake tylko kombinacje. No ale Cytadela to zdecydowanie Wolfenstein, a nie Doom. I przy takim porównaniu już wypada całkiem znośnie. Nie mówię o grywalności, bo nigdy nie lubiłem grać w FPSy. Gdyby tylko jeszcze grafika była trochę lepsza...

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2013-02-19 09:08 w odpowiedzi na komentarz #1

Ale porównanie z Doomem wzięło się stąd, że w tamtym czasie ktoś mądry ze strony PC powiedział, że na Amidze się nie da stworzyć takiej gry. Było to w czasach gdy właśnie wszyscy podniecali się Doomem. Potem już pojawił się oryginalny Doom, a nawet Quake, więc jednak się dało. Cytadela coś po prostu udowodniła i ja tak traktuję to porównanie. Choć trzeba przypomnieć, że pierwszą grą na Amigę tego typu był Legends of Valour.

Odpowiedz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze