Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2001-03-09 00:00, Kategoria: brak, Liczba wyświetleń: 2970

A A A

Szybsza żaba

Najnowsza wersja Froggera, odtwarzacza plików video z numerem 1.64, jest do 25 % szybsza od wersji 1.63. Oczywiście zawiera ona również kilka nowych możliwości oraz sporo wyłapanych i poprawionych błędów poprzedniczki.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 8
  • AmiKitAmiKit
  • CizarCizar
  • HengHeng
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
  • PatuPatu
dołącz do kanału »
Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #1 wysłany: brak daty

Na serwerze ftp://ftp.amiga.pl w katalogu "mpeg-video" leży sobie 2 MB animacja "ng-01.mpg" w rozdzielczości 320 x 240 - wykonałem na niej kilka testów najnowszym Froggerem w wersji dla WarpUP. Oto wyniki: fs noskip novideo verbose - 76.47 fps fs noskip depth 8 verbose - 54.34 fps fs noskip depth 16 verbose - 46.86 fps Testy wykonane na 604e/200 MHz (z 060 i CVPPC), animacja siedziała podczas testów w RAMie. Ktoś jeszcze potestuje?

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty

Szybkosc to jedno, ale jak wyglada sprawa synchronizacji audio i wideo? U mnie zaden poprzedni Frogger nie byl w stanie tak odtwarzac animek, aby dzwiek nie jakal, w przeciwienstwie do Ampa2. Czy cos sie poprawilo w tej kwestii?

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #3 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

"U mnie zaden poprzedni Frogger nie byl w stanie tak odtwarzac animek, aby dzwiek nie jakal" Żaba już się nie jąka - przynajmniej na mojej konfiguracji.

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #3

Na mojej zas - tak :/ I smieszy mnie troche, ze Elf w guide podaje wyniki testow vs AMP2 przy _wylaczonym_ dzwieku. Jaki to ma sens, skoro teoretycznie szybszy Frogger w praktyce (czyli audio + wideo) jest _gorszy_ od Ampa?

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #5 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

"I smieszy mnie troche" Poczytaj w dokumentacji programu na temat opcji "noskip" to może nie będzie Cię już nic śmieszyć i będziesz wiedział dlaczego testy szybkości są bez dźwięku.

Odpowiedz

Grzegorz Kraszewski
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #3

To odpal pod WOS-em. Za dawnych dobrych czasów, gdy miałem jeszcze PPC, Frogger chodził bardzo ładnie pod PUP, ale wersja WarpOS-owa synchronizację obrazu z dźwiękiem miała zwaloną.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #7 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #6

Ależ ja pisze o wersji dla WarpUP - u mnie chodzi dobrze - dźwięk się nie rwie, synchronizacja jest poprawna.

Odpowiedz

komentarz #8 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

Mam najslabszego Powera (603/160+060/50+BVision) i zawsze uzywalem wersji pod PowerUP. Do wersji 1.63 uwazalem ten program za pomylke. Wieszal sie przy prawie kazdym zapetlaniu, przewijaniu, wyjsciu, przeskalowaniu okna. Jednak od wersji 1.64b1 nie dam zlego slowa powiedziec na Froggera. Ta beta-wersja (jak zreszta i trzy nastepne) nie dosyc, ze chodzi naprawde przyzwoicie na mojej parodii PPC to jeszcze jest stabilna. Nie wiem co Elf tam zrobil, ale zrobil naprawde duzo i CHWALA MU ZA TO.

Odpowiedz

komentarz #9 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Konrad Bielski testowal Froggera 1.64 na prawie najszybszej AmidzePPC. Ja pozwolilem sobie przedstawic wyniki z prawie najslabszej AmigiPPC (603e/160 + 060/50 + BVision). fs noskip novideo verbose - 43.12 fps fs noskip depth 8 verbose - 30.37 fps fs noskip depth 16 verbose - 27.38 fps Przeciwnikom testowania predkosci Froggera bez dzwieku moge powiedziec, ze zadnego zrywania dzwieku nie stwierdzilem ani na okienku ani screen-ie (w obu przypadkach VLAYER). Tak jak we wszystkich wersjach 1.64bX Frogger dziala sprawnie, pewnie i nie ma mowy o rozsynchronizowaniu sie dzwieku z obrazem. Kiedys to juz pisalem i bede sie powtarzal, ale co mi tam: uwazam, ze Frogger od wersji 1.64b1 WART JEST ZAREJESTROWANIA.

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #5

Uwazasz, ze jedynie Ty jestes na tyle inteligentny, aby przeczytac i zrozumiec cala instrukcje do jakiejs tam wyswietlarki animacji? Doskonale wiem, co robi opcja "noskip" (swoja droga: ciekawe, ze w "trybie skip" bardziej rzuca sie w ucho przeskakiwanie dzwieku niz w oko - klatek obrazu...), tyle ze wg. mnie testowanie tylko szybkosci dekodera wideo jest grubym nieporozumieniem. Dla normalnego uzytkownika wazne jest, aby program sprawnie dekodowal caly strumien mpeg, wlacznie z synchronizacja, a nie jaranie sie, ze framki obrazu sa dekodowane o x% szybciej niz u konkurencji. Chodzi mi jedynie o uczciwosc wobec uzytkownikow i autora konkurencyjnego playera.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #11 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #10

"Uwazasz, ze jedynie Ty jestes na tyle inteligentny" Proszę, nie prowadź dyskusji w taki sposób. "tyle ze wg. mnie testowanie tylko szybkosci dekodera wideo jest grubym nieporozumieniem" Zaproponuj inne rozwiązanie. Powiedz jak ma być odtwarzany dźwięk, jeśli wyświetlamy animację z pominięciem szybkości zapisanej w streamie? "Dla normalnego uzytkownika wazne jest, aby program sprawnie dekodowal caly strumien mpeg, wlacznie z synchronizacja" Masz rację, to jest podstawa. Wcześniejsze wersje miały z tym problemy - starałem się jednak informować autora o wszystkich zauważonych przeze mnie błędach. W efekcie wersja 1.64 działa na mojej konfiguracji bez zarzutu. Sebastian jest otwarty na wszystkie propozycje - jeśli uważasz, że należy coś zmienić w programie to pisz do niego.

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #12 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #11

Sposob dyskusji narzuciles sam, swoim protekcjonalnym stylem odpowiadania. Co do alternatywnego sposobu testowania: wystarczy odtwarzac z predkoscia zapisana w pliku i z dzwiekiem; wskaznikiem ogolnej sprawnosci bylaby liczba pominietych klatek plus uwagi odnosnie synchronizacji (zarywanie dzwieku, utrata plynnosci wyswietlania). Nigdzie nie sugerowalem, ze Elf w ogole nie poprawil dzialania Froggera na przestrzeni ostatnich wersji, rowniez kilkukrotnie informowalem go (a w zasadzie to moj brat, gdyz on jest zarejestrowanym userem Zaby) o tej nieprzyjemnej przypadlosci, o ktorej tak sie tu rozwodzimy - ostatnio stanelo bodajze na tym, ze pomoc moze potrojne buforowanie dzwieku (nie wiem, czy zostalo to w koncu zaimplementowane - ja nie znalazlem zadnego programu, ktory korzystalby z czegos takiego). Chce jedynie zwrocic uwage na fakt, ze w tak zwanym miedzyczasie nastapila zmiana status quo - kiedy Elf staral sie poprawiac Froggera, pojawila sie bezproblemowo odtwarzajaca filmy z dzwiekiem wersja Ampa (ktory dawniej byl daleko w tyle za programem Elfa). Zapraszam wiec wszystkich bezkrytycznie zachwalajacych nowa Zabe do potestowania nowego Ampa2. Z takiej konkurencji moga wyniknac jedynie dobre rzeczy

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #13 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #12

"Co do alternatywnego sposobu testowania: wystarczy odtwarzac z predkoscia zapisana w pliku i z dzwiekiem; wskaznikiem ogolnej sprawnosci bylaby liczba pominietych klatek plus uwagi odnosnie synchronizacji (zarywanie dzwieku, utrata plynnosci wyswietlania)." Popatrzmy jak Twój sposób sprawdza się w praktyce: 12.Ram Disk:> frogger fs verbose ram:ng-01.mpg time: 14.42 Video stream: 320x240, fps: 30.03 (30.00) (433 frames, 0 skipped (0%)) A więc jak widać pudło - załóżmy, że Sebastian poprawi szybkość działania programu to testując Twoim sposobem nawet tego nie zauważymy. Żadna klatka nie została pominięta, dźwięk się nie rwał, nie zauważyłem "utraty płynności wyświetlania". Masz jeszcze jakiś pomysł na testowanie szybkości Froggera z dźwiękiem?

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #14 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #13

Przeciez sam pisales, ze na Twoim sprzecie wszystko chodzi cacy )) Wyjsciem z sytuacji jest testowanie na najslabszym modelu komputera lub "ciezszy" mpeg (np. w wyzszej rozdzielczosci). To zupelnie normalne, ze powyzej pewnego stopnia sprawnosci nie bedzie widac przyspieszenia algorytmu - chyba ze masz ochote ogladac filmy z predkoscia x2... Problem z Froggerem jest jednak taki, ze nie osiagnal on tego minimum, powyzej ktorego wprowadzane ulepszenia wplywaja jedynie na mniejsze obciazenie systemu - na 603/160 nie ma szans plynnego odtworzenia pliku w 320x240 z dzwiekiem, pelna synchronizacja i bez pomijania klatek. W gruncie rzeczy nie da sie tego zrobic nawet na najszybszym 603 (266 przy szynie 66).

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #15 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #14

"Wyjsciem z sytuacji jest testowanie na najslabszym modelu komputera" Ach, no to trzeba poprosić Sebastiana, aby określił jak słabą trzeba mieć Amigę, żeby sobie Froggera potestować. "To zupelnie normalne, ze powyzej pewnego stopnia sprawnosci nie bedzie widac przyspieszenia algorytmu" Jej - ja nie wiem jak z Tobą rozmawiać - przecież opcja "noskip" to umożliwia. Po pierwsze nie pozwala na pomijanie klatek, po drugie próbuje odtworzyć animacje z maksymalną prędkością na jaką pozwala konfiguracja komputera (głównie CPU i karta GFX). Moim zdaniem to znakomity test. "na 603/160 nie ma szans plynnego odtworzenia pliku w 320x240 z dzwiekiem, pelna synchronizacja i bez pomijania klatek" Sprzęt jest za słaby - jednak z pomijaniem klatek animacja powinna się już odtwarzać w pełnej synchronizacji z dźwiękiem nawet na takim konfigu - i tutaj jest pole do popisu dla autora programu.

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #16 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #15

Opcja "noskip" wylacza dzwiek, tak wiec _nie_jest_ znakomitym testem wydajnosci calego programu, a jedynie dekodera wideo. Nie mam nic naprzeciw, aby podawac rowniez wyniki takiego testu, jednak _tylko_ takie wyniki wprowadzaja w blad, gdyz mozna z nich mylnie wywnioskowac, ze nie warto instalowac takiego Ampa, gdyz Zaba wyciaga o x wiecej fps...

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #17 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #16

W Żabie jest jakiś błąd, który powoduje rwanie dźwięku na niektórych konfiguracjach. W komentarzu #9 Mariusz napisał, że u niego taki efekt nie występuje, chociaż ma procesor 603e/160 MHz. A jeśli idzie o AMP-a to ten program też ma błędy. Prawdopodobnie jest coś pochrzanione przy konwersji YUV->RGB - gdyż przejścia tonalne wyglądają tragicznie w porównaniu z Froggerem. A więcej na temat rwania tego dźwięku to niech może Sebastian napisze - pewnie ma jakieś teorie dlaczego tak się dzieje.

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #18 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #17

W najnowszej wersji Ampa z obrazem jest juz wszystko w porzadku - poprzednia wersja renderowala w 15 bitach, pomimo ekranu otwartego w 16. Faktycznie na Zabie wyglada to _nieco_ lepiej, ale bez przesady

Odpowiedz

Bartosz Sokołowski
Czytelnik

komentarz #19 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #14

"W gruncie rzeczy nie da sie tego zrobic nawet na najszybszym 603 (266 przy szynie 66)." Po pierwsze najszybszy PPC603 w AMI ma 270MHz (osc. 60 MHz, wiem bo posiadam!), a po drugie MPEG 320x240 z dźwiękiem odtwarzał sie z PELNA predkością na moim zestawie już kilka wersji żabki temu (040/33). Niestety 2 tyg. temu padł mi HDD I CD-ROM i jestem właściwie bez AMI i nie mogę tego co napisałem udowodnić

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #20 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #19

"Niestety 2 tyg. temu padł mi HDD I CD-ROM i jestem właściwie bez AMI i nie mogę tego co napisałem udowodnić " Wszystkim Wam dyski padły - czy też nikomu się nie chce wykonać tego testu na innej konfiguracji?  

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #21 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #19

Widzisz, niedawno moj Blizzard z nieznanych blizej przyczyn obrazil sie na kwarc 66MHz - karta zaczela sie niemilosiernie wieszac. Tak wiec szukam teraz czegos w okolicach 60MHz i wciaz zastanawiam sie, o ile wolniej bedzie mi teraz ppc chodzilo. Te 4MHz sa niczym w porownaniu do przyrostu szybkosci, jaki uzyskujesz po przetaktowaniu zlacza BV na 66MHz. Jesli nie wierzysz, to moge podeslac Ci na priv program testujacy szybkosc transferu ppc -> karta gfx. U mnie przy 66MHz jest 19.5 MB/sek

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #22 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #21

Nachrzanilem niemilosiernie, nie bijcie. Chodzi oczywiscie o kwarc na ppc, ktory nijak ma sie do taktowania BV, jednak im jego wartosc wyzsza (a wiec mniejszy mnoznik), tym wydajniej ppc jest w stanie komunikowac sie z pamiecia, zarowna zwykla jak i graficzna.

Odpowiedz

Marcin Gaczkowski
Czytelnik

komentarz #23 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #9

No to podam wyniki testu dla AmigiPPC (603e/233 + 40/33 + BVision). fs noskip novideo verbose - 47.60 fps fs noskip depth 8 verbose - 36.94 fps fs noskip depth 16 verbose - 32.60 fps Co do jakości odtwarzania plików z dźwiękiem, to nie jest źle ale mogło by być lepiej. Przy odtwarzaniu w okienku opuszczane jest u mnie ok. 30% klatek. Z każdą jednak kolejną wersją Froggera widać postęp i chyba w końcu trzeba będzie rozstać się z Amp'em i zarejestrować żabe.

Odpowiedz

Marcin Gaczkowski
Czytelnik

komentarz #24 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #9

No to podam wyniki testu dla AmigiPPC (603e/233 + 40/33 + BVision). fs noskip novideo verbose - 47.60 fps fs noskip depth 8 verbose - 36.94 fps fs noskip depth 16 verbose - 32.60 fps Co do jakości odtwarzania plików z dźwiękiem, to nie jest źle ale mogło by być lepiej. Przy odtwarzaniu w okienku opuszczane jest u mnie ok. 30% klatek co pozwala na w miare wygodne oglądanie filmów. Z każdą jednak kolejną wersją Froggera widać postęp i chyba w końcu trzeba będzie rozstać się z Amp'em i zarejestrować żabe.

Odpowiedz

Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #25 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #24

603e/266 (66.6MHz x 4) + 040/40 + BV (80MHz), ng-01.mpg (z dysku) fs noskip novideo verbose - 55.10 fps fs noskip depth 8 verbose - 42.46 fps fs noskip depth 16 verbose - 37.61 fps

Odpowiedz

Discord
Online: 8
  • AmiKitAmiKit
  • CizarCizar
  • HengHeng
  • IMPBotIMPBot
  • juenjuen
  • LaubzegaLaubzega
  • m...m...
  • PatuPatu
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę