eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

niedziela, 24. października, 2021, 06:13

Dodano: 2001-05-31 00:00, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 4353

A A A

Ikony do gier

Jeśli poszukujesz ładnych ikon w formacie Glowicon do gier, powinieneś w tej chwili odwiedzić stronę z kolekcją Exoticons. Jest to zbiór około 1500 ikon powstały przez zeskanowanie grafiki z pudełek, w których gry trafiały na rynek. Cała kolekcja sporo zajmuje, warto więc zaczekać, aż pojawi się ona na jednym z polskich mirrorów Aminetu.


Dodaj komentarz

Andrzej Dębicki
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

Archiwum ma 17 MB!!! Na Aminecie już jest (ftp://ftp.open.net.pl/pub/vol/3/aminet/). Dostałem też cynk, że jest też na prywatnym serwerze (http://www.tomski.pecnet.pl/pliki/exoticons/exoticons35.lha)

Odpowiedz

Rafał Mania
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Tak, ale tylko w wersji pod OS3.5. NewIcons zajmują już "tylko" 9 MB. Bardzo ładnie widać jaki to cudowny format ikon wprowadzono w Workbenchu 3.5... Tyle zbędnych danych w pliku z ikonką się znajduje... Brawo...

Odpowiedz

Andrzej Dębicki
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

A mi się wydaje, że Glowicons są po prostu bardziej kolorowe. Poza tym GI zawierają w sobie informacje potrzebne do poprawnego wyświetlania ich przez bibliotekę NI. Po zastosowaniu narzędzia wycinającego zbędne dla userów OS3.5/3.9 informacje ikonki wracają do normalnych rozmiarów. Od razu piszę, że nie oglądałem jeszcze Exoticons i nie wiem, czy do nich powyższe się stosuje. Ciekawskim polecam sprawdzić.

Odpowiedz

Rafał Mania
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #3

To tylko złudzenie. Zarówno GI i NI mają ograniczenie do 256 kolorów/obrazek. Jedyną zaletą GI jest możliwość stosowania większych obrazków. Własnie mi o te dodatkowe informacje chodzi. Chyba nigdy nigdy się nie dowiem w jakim celu wprowadzono ten nowy format. Pewnie tylko i wyłącznie dla komercji.

Odpowiedz

AmigaOS.pl
Polecamy
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: