classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

poniedziałek, 13. lipca, 2020, 03:46

Best of eXec - wszystkie duże wydarzenia »
Skrzynka eXec.pl
zostaw wiadomość »schowaj »
Ostatnie komentarze pod aktualnościami
0
1
2
3
4
5
Forum dyskusyjne
więcej nowych wątków »
Najczęściej komentowane więcej »
Artykuły
Super Sprint AGA | Development Update #6 Amiga TV »
Odtwarzaj wideo
Nowe wersje oprogramowania i gier (2) «» + dodaj nowego newsa
Strona 166
Dymitrij ujawnia
internet

Nasze tajne źródła doniosły, że niejaki Dymitrij ogłosił kolejne udane włamanie do sieci Microsoftu. Wykorzystał "dziurę" w programie MS Internet Information Server (serwer WWW) i twierdzi, że byl w stanie manipulować plikami na publicznym serwerze FTP Microsoftu, oraz dołączać "robale" do oprogramowania.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Przymusowo do windy?
internet

Studenci Uniwersytetu Stanowego Maryland muszą płacić co semestr 20 dolarów za używanie oprogramowania Microsoftu - niezależnie od tego, czy używają go, czy nie. To efekt programu licencyjnego MS skierowanego do szkół i uczelni.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

PoIRCować z Marsa
internet

Oczywiście korzystanie z IRC-a na Marsie będzie raczej utrudnione ze względu na czas przebiegu sygnału. Mimo różnorakich doniesień o przekroczeniu prędkości światła przez impulsy elektromagnetyczne w laboratoriach, nie udało się dotąd przesłać użytecznej informacji z prędkością ponadświetlną.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-12 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

eXec w Katowicach
exec

Uruchomiliśmy dwa kolejne punkty w których można bezpośrednio kupić nasze pismo. Tym razem padło na katowickie giełdy komputerowe (DOKP i Baildon). Oprócz najnowszego numeru eXeca można tam nabyć numery archiwalne. Zapraszamy!

Dodano: 2000-11-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Promocja w promocji
gry

O niższej cenie gry Earth 2140 PL dla polskich użytkowników Amigi każdy już chyba wie. Dodatkowo, firma Matay zaproponowała oszczędność rzędu 20 zł za dokonanie przedpłaty na grę przed jej oficjalną premierą, ustalając cenę w tym przypadku na 99 zł. Teraz do tego doszła kolejna niespodzianka. Każdy, kto dokona tej przedpłaty przed 25 listopada weźmie udział w konkursie. Nagrodą jest świetny program do katalogowania grafiki - ArtStudio 3.2 Proffesional. Natomiast chętnych do nabycia AmigaOS 3.5 powinna zainteresować nowa cena tego systemu.

Dodano: 2000-11-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Zadzwońcie po milicję
internet

Sprawa domniemanego wykradzenia źródeł Windowsów z sieci developerskiej Microsoftu jest ciągle głośna. Stało się już jasne, że MS raptownie likwidując wszystkie konta hackera i blokując mu dostęp skutecznie utrudnił wezwanej FBI namierzenie przestępcy. Wiadomo, że najlepszym sposobem nakrycia rabusia jest pozwolić mu działać dalej i systematycznie namierzać kolejne serwery, za szeregiem których z reguły hacker się ukrywa.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Clarrisa - demon HTTP
oprogramowanie

Jeśli komuś nie pasują dość pokaźne rozmiary serwera WWW o nazwie Apache, dobrym rozwiązaniem może okazać się Clarrisa HTTPd. Serwer ten napisany jest w ARexxie. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do przestudiowania dokumentacji i zapoznania się z możliwościami programu. Jedyną obecną przeszkodą może być język użyty przy pisaniu zarówno samego skryptu serwera jak i przykładów w CGI. Wszystko opisane jest w języku przyjaciół zza Odry.

Dodano: 2000-11-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

World of Amiga
spotkanie

9 i 10 grudnia w Kolonii w Niemczech odbędą się targi poświęcone wyłącznie Amidze. Do najważniejszych punktów imprezy należeć będzie z pewnością oficjalna prezentacja nowego systemu - kontynuacji linii Classic - AmigaOS 3.9. Więcej informacji dostępne jest na oficjalnej witrynie internetowej targów.

Dodano: 2000-11-11 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Trochę oficjalnych informacji
amigaos

Firma Haage&Partner udostępniła kilka oficjalnych informacji na temat nowego AmigaOS 3.9. Wymagania systemu są podobne do OS 3.5, instalowany może być jako update dla 3.5, lub tak jak on, na systemie 3.1. Nowy WarpOS 5.0, AWeb 3.4SE, Genesis, AmiDOCK, datatype'y graficzne obsługujące PowerPC i wiele innych dodatków - wszystko to od 9 grudnia za niecałe 90 niemieckich marek.

Dodano: 2000-11-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Eyetech odpowiada
internet

Sytuacja jak na razie wygląda jak w meczu tenisa stołowego. Zawodnicy, tutaj firmy Eyetech i Elbox, odbijają sobie piłeczki przy pomocy kolejnych anonsów. Eyetech w kolejnym komunikacie zawarła swoją wersję różnic i podobieństw między własnymi produktami - Predatorem i AmigaOne PPC a rozszerzeniami z konkurencji (MediatorPCI i G-Rex).

Dodano: 2000-11-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Troszkę o iFUSION
oprogramowanie

Są kolejne wieści o emulatorze PowerMaca - iFUSION. Jim Drew, szef firmy Microcode Solutions - producenta emulatora - zaprezentował oficjalne wymagania programu. Jeśli chodzi o oprogramowanie, oprócz samego emulatora z pewnością będzie do nich należeć od strony Amigi WarpUP a po stronie Maca system MacOS 8.6 lub wyższy.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Komputer to czy konsola?
internet

Sony chce wytoczyć proces Komisji Europejskiej za to, że ta określiła konsolę PS2 jako "konsolę do gier" właśnie. Sony upiera się, że ponieważ PS2 może być wyposażona w modem i podłączona do sieci, jest "komputerem" a nie konsolą. Zabawne, ale o co tu właściwie chodzi?

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Małe bum na Tajwanie
sprzet

2 paździenika o godzinie 2:40 rano czasu lokalnego nastąpił wybuch w dużej rozdzielni elektrycznej na Tajwanie. Niewiele by to nas obchodziło, gdyby nie fakt, że z zasilania z tej stacji korzysta wiele tajwańskich fabryk półprzewodnikowych. Wyłączenie dostaw energii elektrycznej spowodowało przestoje, których koszty idą w setki milionów dolarów. Jak to wpłynie np. na ceny pamięci na razie nie wiadomo.

Dodano: 2000-11-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Groźna rybka z Seagate
sprzet

Chodzi oczywiście o kolejny dysk z serii Seagate Barracuda. Przeznaczony dla wymagających użytkowników dysk 36ES wyposażony jest w złącze Ultra 160 SCSI, co pozwala na przesyłanie danych z prędkością 160 MB/s. Dostępne będą również wersje ze starszymi złączami SCSI. Dysk występuje w dwóch wersjach: 18,4 oraz 36,9 GB. Dostępny w sklepach będzie na święta.

Dodano: 2000-11-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Petro na emeryturze
amigainc

Petro Tyschtschenko, który od pierwszej prezentacji Amigi przez firmę Commodore we wczesnych latach osiemdziesiątych pracował nieustannie nad promocją tej platformy, podjął pod koniec października decyzję o odejściu na zasłużoną emeryturę. Oddział niemiecki firmy Amiga Inc. będzie działał do końca bieżącego roku, po tym terminie zostanie on zamknięty. Serwis amigart.com zorganizował stronę, na której można zostawić wiadomość, która zostanie przesłana do Petra.

Dodano: 2000-11-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Towar z Satelity
scena

Na naszym serwerze FTP można znaleźć archiwa zawierające dema, grafikę i muzykę z party Satellite 2000. Uwaga, niektóre pliki są naprawdę ciężkie.

Dodano: 2000-11-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Sterownik dla Primaxa
oprogramowanie

Ze strony Spidiego można ściągnąć najnowszą wersję alfa 0.4 sterownika dla skanera Primax Colorado Direct 9600. Sterownik przeznaczony jest dla programu ImageFX i umożliwia skanowanie w 75 DPI (rozdzielczość 640x840 pikseli) w 24-bitach. Oczywiście do jego użycia potrzebna jest karta PARalizer.

Dodano: 2000-11-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Ostatni YAM od Marcela
oprogramowanie

Właśnie na stronie autora i na Aminecie pojawiła się najnowsza wersja wspaniałego klienta poczty elektronicznej - YAM v2.2. Jest to, jak Marcel Beck zapowiadał wcześniej, ostatnia wersja jego autorstwa. Udostępniony na licencji GNU kod źródłowy programu czeka spokojnie na nowego właściciela.

Dodano: 2000-11-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

IBM mówi "nie" Transmecie
sprzet

IBM oficjalnie obwieścił o wykreśleniu z planu produkcyjnego komputera przenośnego ThinkPad 240, który miał być oparty o procesor TMS5400 firmy Transmeta. Czy Intel maczał w tym palce?

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Kolejny tajemniczy partner
amigainc

Firma Amiga Inc. w Executive Update z 21 października wspomniała o nawiązanej współpracy z firmą bPlan GmbH mającej na celu stworzenie kolejnego komputera AmigaOne opartego na procesorze PowerPC.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Sam Jordan o nowych rozwiązaniach
wywiad

Sam Jordan, programista z Haage&Partner, autor m.in. podsystemu WarpUP, dość chłodno wypowiedział się o poczynaniach firm Eyetech i DCE.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Kolejna wersja sterowników
oprogramowanie

Problem z CGXMode oraz kilka innych błędów poprawia nowy pakiet sterowników dla kart z procesorem ViRGE działających z MediatorPCI. Archiwum z trzecią już wersją sterowników dostępne jest na stronie firmy VFD poświęconej pakietowi CyberGraphX.

Dodano: 2000-11-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zamówić AmigaOS 3.9
amigaos

Wiele firm przyjmuje już zamówienia na najnowszy system operacyjny dla Amigi linii Classic. Pierwszą była z oczywistych względów firma Haage&Partner, która jest jednocześnie producentem systemu. A na naszym podwórku, firma Matay zapewnia, że będzie miała AmigaOS 3.9 w swej ofercie. Oczywiście cena powinna być skalkulowana na bardziej realną dla naszego rynku.

Dodano: 2000-11-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

600 MHz w styczniu
sprzet

Według przecieków z rozmów między Apple i Motorolą wynika, że ta ostatnia będzie w stanie na początku przyszłego roku dostarczać na rynek hurtowe ilości procesora G4 taktowanego zegarem 600 MHz. Dokładniej będzie to model MPC7410. Niestety producent ma ciągle kłopoty z osiągnięciem dobrego uzysku (procent produkowanych sprawnych układów), co spowoduje wyższe niż zapowiadano ceny procesora.

Dodano: 2000-11-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Premiera AmigaSDK dla Windows
oprogramowanie

Od 30 października jest do nabycia AmigaSDK dla Windows. Od teraz posiadacze systemu pana Gatesa mogą pisać aplikacje, które w przyszłości będą uruchamiać się nie tylko na komputerach pracujących obecnie pod wymysłem firmy Microsoft, ale również wszelkich innych maszynach, na których ruszy AmigaDE. Cena wersji dla Windows jest identyczna z wersją dla Linuxa. Krążą również pogłoski o możliwości darmowego upgrade wersji linuxowej do windowsowej dla programistów pragnących tworzyć darmowe aplikacje.

Dodano: 2000-11-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Remoncik nie w porę
internet

Firma Sony przyznała, że sama sobie narobiła bigosu z PlayStation 2. "Kłopoty z dostawami elementów" - którymi firma tłumaczy znaczne cięcia w ilości i opóźnienia w terminie debiutu PS2 w USA i Europie - wynikają z przestawiania fabryki układów scalonych w Nagasaki z technologii 0.25 mikrona na 0.18 mikrona.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Oficjalny Napster na Maca
internet

Napster udostępnił oficjalną wersję 1.0b1 swojego programu dla MacOS 9. Co śmieszniejsze jest to nic innego jak kolejna wersja napisanego samodzielnie przez "makowców" (a dokładniej firmę Black Hole Media) programu Macster.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

SDMI leży i kwiczy?
internet

Sama SDMI na razie milczy na temat zorganizowanego przez siebie konkursu. Nie przeszkadza to jednak jego uczestnikom w przechwalaniu się osiągnięciami. Jednym z "pewniaków" jest grupa naukowców z uniwersytetu w Princeton. Jednym z nich jest Edward Felten znany z udanego usunięcia Internet Explorera z Windows 98. Na razie ekipa nie ujawniła szczegółów udanego usunięcia znaków wodnych z konkursowych clipów muzycznych.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Kto chce zobaczyć Tajfun?
scena

Na stronie WK-Artworks znajduje się demo wersja następcy programu do generowania efektów specjalnych Wildfire o nazwie Tajfun. Jest to wczesna wersja alpha mająca na celu przedstawienie działania kilku efektów, jakie m.in. będzie można uzyskać dzięki finalnej wersji.

Dodano: 2000-11-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Już poprawka
gry

clickBOOM przygotował poprawioną wersję pliku wykonywalnego do gry Nightlong dla procesorów m68k. Archiwum z wersją 1.1 zarejestrowani użytkownicy mogą pobrać z Portalu. Jeśli poprawka przejdzie pomyślnie testy użytkowników, firma roześle e-mailem wersję dla procesorów PowerPC.

Dodano: 2000-11-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

PlayStation z Acera?
sprzet

Znany u nas głównie z CD-ROM-ów i napędów DVD oraz notebooków Acer ma nowy pomysł. Jest nim samodzielny odtwarzacz filmów DVD z wbudowanym sprzętowym emulatorem PlayStation. Emulacją ma zajmować się dedykowany procesor RISC opracowany przez Acera wspólnie z niewymienioną z nazwy firmą.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Be Inc. konkurencją dla Amigi?
internet

Producent słynnego, choć mało popularnego systemu operacyjnego BeOS i jego zminiaturyzowanej postaci zwanej BeIA (Be Internet Appliance) uzyskał od Suna potwierdzenie zgodności BeIA ze standardem Personal Java. System BeIA jest skierowany na podobny rynek jak AmigaDE - małych urządzeń sieciowych nie będących komputerami w pełnym tego słowa znaczeniu.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Kolejne notebooki z Transmetą
sprzet

Firma Hitachi dołączyła do grona producentów komputerów przenośnych stosujących procesory Transmeta. Właśnie w notebookach Transmeta najpełniej pokazuje swoją główną zaletę, jaką jest mały pobór mocy.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Zabezpieczenie SDMI złamane?
internet

Zakończył się konkurs zorganizowany przez Secure Digital Music Initiative na złamanie antypirackiego zabezpieczenia muzyki zwanego (od nazwy organizacji) SDMI. Zabezpieczenie to nie uniemożliwia kopiowania muzyki, ale umożliwia identyfikację źródła z którego pochodzi utwór. Informacja ta jest wprowadzana bezpośrednio do muzyki jako swego rodzaju "znak wodny" - niesłyszalny, ale możliwy do zdekodowania odpowiednim programem.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-11-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

ttf.library dla MorphOS-a
oprogramowanie

Kolejnym pakietem przeniesionym z AmigaOS na MorphOS-a jest biblioteka ttf.library wzbogacająca Amigę o możliwość używania czcionek wektorowych TrueType. Do zainstalowania tej wersji niezbędne jest archiwum z biblioteką w wersji PPC, oraz poprawnie zainstalowana wersja m68k, którą znaleźć można na stronie domowej ttf.library.

Dodano: 2000-11-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Wymuszona premiera Voodoo3 dla Mediatora
oprogramowanie

Sterownik dla kart graficznych z procesorem Voodoo3 dla płyty MediatorPCI został oficjalnie udostępniony na stronie Mediatora na serwerze VFD. Jak podała sama firma VFD, opublikowanie tego nie skończonego sterownika zostało niejako wymuszone przez firmę Elbox, która rozesłała archiwum z binariami wraz ze swoim ostatnim komunikatem do wielu użytkowników. VFD nie bierze odpowiedzialności za sterownik, zaznaczając jednocześnie, że jest to wersja alpha.

Dodano: 2000-11-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Impreza na całego
rocznica

Być może ktoś pamięta, jednak dla tych, którym takie fakty głowy się nie trzymają przypominamy, że 5 lat temu trzech panów z Jurgenem Haage na czele wyrzekło "sakramentalne Tak" przed notariuszem zakładając w ten sposób firmę znaną dziś pod nazwą Haage&Partner. Niestety, z okazji tego święta firma nie zorganizowała żadnej wyprzedaży. Za to pracują w pocie czoła nad AmigaOS 3.9.

Dodano: 2000-11-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Jak widać można
internet

Nasi operatorzy telekomunikacyjni na razie oficjalnie milczą na temat ryczałtowego dostępu do Internetu przez zwykły modem. Mamy co prawda SDI, ale nie wszędzie TPSA ma ochotę go zakładać. Tymczasem British Telecom wprowadził ryczałtową taryfę dla modemowców nazwaną jakże sygestywnie "Surf Together" (surfujmy razem).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Rasowanie stacji dysków
sprzet

Matsushita ogłosiła opracowanie taniej technologii produkcji napędów dyskietek o pojemności 32 MB. Patent tkwi w specjalnej konstrukcji głowicy zapisującej. Taka głowica zapisuje węższy ślad, przez co na dyskietce można zmieścić kilka razy więcej ścieżek. Nie jest jasne, czy stacja będzie te 32 megabajty umieszczać na standardowej dyskietce 1.44 MB.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Elbox komentuje AmigaONE 1200/4000
elbox

Kilka dni temu Amiga Inc. zaproponowała kierunek, w jakim powinna rozwijać się linia komputerów Amiga Classic. Firma Elbox, znana z wielu urządzeń dla naszego komputera, a w szczególności z płyty Mediator PCI, postanowiła opisać podstawowe różnice i podobieństwa między własną konstrukcją a produktami firmy Eyetech. Pełna treść wiadomości znajduje się tutaj.

Dodano: 2000-10-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Wyniki głosowania
oprogramowanie

W zeszłym tygodniu firma Artix Software zorganizowała głosowanie na 10 najbardziej oczekiwanych aplikacji przeniesionych na platformę AmigaDE. Właśnie udostępniono pierwsze wyniki, które umieszczone zostały na komputerze z programem zAMilo v0.96 - serwerem HTTP napisanym dla nowej Amigi.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-31 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Update do Paralizera
sprzet

Wyszła nowa wersja pakietu sterującego kartami Paralizer/SpeedCOM. RTC Port Card System nosi numerek 4.2 Upgrade dostępny jest na stronie autora.

Dodano: 2000-10-30 00:00, Autor: Artur "Spidi" Gadawski, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Kto zrobi większy dysk?
sprzet

Dziś w tej konkurencji prowadzi Hitachi wychodząc na prowadzenie dyskiem DK32DJ-72 o pojemności 73,9 GB. Gdyby podłączyć go do standardowej A1200 wypełnienie go całego danymi trwałoby ponad 10 godzin nieprzerwanego kopiowania.

Dodano: 2000-10-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Rosyjscy hackerzy ukradli kody źródłowe Windows?
internet

Microsoft przyznał w zeszłym tygodniu, że niezidentyfikowany hacker uzyskał dostęp do sieci firmy, skąd mógł ściągnąć kody źródłowe kilku wersji Windows. Oficjele Microsoftu plączą się nieco w zeznaniach, ale wiadomo już, że włamywacz wprowadził program zwany QAZ, na prywatny komputer jednego z pracowników MS, następnie przechwycone hasła QAZ przesłał na adres mailowy w St. Petersburgu w Rosji.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Transmeta robi karierę
sprzet

Powoli ale systematycznie procesor ten podbija nowych producentów notebooków. Do Sony i Toshiby dołączyła firma NEC prezentując na PC Expo w Japonii komputer LaVie MX. Według producenta może on pracować 11 godzin z baterii. Zasługa w tym samego procesora Transmeta, nowego polimerowego akumulatora litowego oraz refleksyjnego (bez lampy z tyłu) ekranu LCD. Komputer wyposażono w 128 MB RAM i dysk twardy 20 GB. Prawdopodobna cena jest niższa niż 2500 dolarów.

Dodano: 2000-10-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Koniec YAMa już bliski?
oprogramowanie

Marcel Beck, autor wspaniałego klienta pocztowego YAM, postanowił, że wersja 2.2 nad którą obecnie pracuje będzie ostatnią, jaka wyjdzie spod jego klawiatury. Po tej wersji projekt stanie się Open Source, każdy, kto zechce się nim zająć, będzie mógł to uczynić. Zarówno nowa wersja jak i kod źródłowy do niej powinny niebawem pojawić się na stronie poświęconej temu programowi. Po sieci chodzą słuchy, że YAMem chce zająć się jeden z polskich programistów.

Dodano: 2000-10-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Licencja na Voodoo
oprogramowanie

Jak się okazuje, firma DCE nie ma zamiaru zachować sterowników tylko dla siebie. W umowie z VFD, producentem pakietu CyberGraphX, znaleźli sposób na dorobienie troszkę "zielonych". Otóż postanowili sprzedawać licencje dla wszystkich chętnych, którzy zechcą mieć sterowniki umożliwiające używanie kart z procesorem Voodoo3 ze slotami PCI. Pierwszą firmą, która zdecydowała się zapłacić jest firma Eyetech, która chce jak najbardziej uatrakcyjnić swą ofertę dotyczącą AmigaOne PPC.

Dodano: 2000-10-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

MUI 3.9 beta pod MorphOS-em
oprogramowanie

Dziś rano Ralph Schmidt udostępnił wersję beta MUI przeznaczoną dla systemu MorphOS. Pracująca w całości na PowerPC wersja MUI powinna znacznie przyspieszyć pracę wszystkich programów korzystających z tej biblioteki, a także przyspieszyć pojawianie się MorphOS-owych wersji programów.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

AmigaOS 3.9
amigaos3

Jak wiadomo, nowy system AmigaOS 3.9 powinien pojawić się przed Świętami Bożego Narodzenia w tym roku. Cieszy fakt, że prace nad linią Classic nie ustały a OS 3.5 okazał się na tyle sporym sukcesem, że powstaje następna wersja. Według zapowiedzi firmy Amiga Inc., OS 3.9 ma zawierać kilka sporych unowocześnień, zwiększoną integrację z PowerPC (choć na pewno nie będzie systemem napisanym specjalnie pod PPC).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: AmigaOS dodaj komentarz

Gdzie dwóch się bije...
sprzet

Ostatnio mieliśmy kolejną batalię między dwoma producentami kart ze slotami PCI dla Amigi - firmą Elbox, której MediatorPCI działa już u wielu użytkowników, oraz firmą DCE, która oprócz obrazków swojego G-Rexa nie pokazała nic więcej. Ale jak mówi stare przysłowie: "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta."

czytaj więcej »

Dodano: 2000-10-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

« poprzednia 1 164 165 166 167 168 169 171 następna »

modulespl
Czerwone gdakanie pokaż »
Galeria
amiga_4000_in_3d__c__deutschland
Commodore Amiga 4000 - Piotr Zgodziński
nasze galerie »
AmigaOne
Amiga Podcast
Kategorie
Tagi
AmigaOS.pl