Web Analytics

classic

eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA
Strona 187 / kolejne strony ⇓
Iridium idzie do piachu
sprzet

Motorola poniosła ostateczną klęskę na polu telefonii satelitarnej. Złożona z 66 satelitów sieć Iridium okazała się całkowitą finansową klapą. Ponieważ nie znalazł się nikt, kto chciałby odkupić sieć, sąd wydał decyzę zezwalającą na zmianę orbit satelitów w taki sposób, aby spłonęły w ziemskiej atmosferze. Data tej operacji nie została jeszcze wyznaczona, ale całkiem możliwe że ceny pancernych parasoli pójdą w górę...

Dodano: 2000-08-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

AMD kombinuje
sprzet

"Jeżeli nie możesz pokonać konkurencji to ją wykup" - ta idea zdaje się przyświecać zainteresowaniu AMD Transmetą. Oficjalnie nazywa się to "wymianą technologii". AMD ma pomóc Transmecie w przejściu na mniejszą szerokość ścieżki w procesorach (co pozwala na zwiększenie częstotliwości zegara), w zamian zaś chce zdobyć tajemnice niskiego poboru mocy, co ma być nowym orężem w wojnie z Intelem. Nie wiadomo tylko na razie co na to Transmeta...

Dodano: 2000-08-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Codename: Hell Squad już jest
gry

Doczekaliśmy się wreszcie kolejnej przygodówki od firmy Digital Dreams Entertainment. Codename: Hell Squad jest już do kupienia. Myślę, że wielu miłośników tego gatunku zostało pozytywnie nastawionych do tej gry dzięki wersji demo, którą można było od pewnego czasu ściągnąć z internetu. Cena gry to 89 marek niemieckich.

Dodano: 2000-08-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Dysk na płonącym drucie
sprzet

Western Digital proponuje zewnętrzny dysk twardy wyposażony w złącze FireWire. Ładnie i solidnie obudowany dysk wydaje się być idealnym sposobem na przenoszenie dużej ilości danych z miejsca na miejsce, WD jednak jakoś pomija ten aspekt sprawy w materiałach reklamowych. Dysk występuje w trzech odmianach o pojemościach 10, 20 i 30 GB. Transfer przez złącze FireWire wynosi 8 MB/s. Zanim ktoś powie, że to niewiele, proponuję porównać to z szybkością zapisu danych na płycie CD-R...

Dodano: 2000-08-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

VBCC dla MorphOS
oprogramowanie

Dla wszystkich miłośników kompilatora VBCC mamy dobrą wiadomość. Frank Wille, który do tej pory zajmował się wersjami kompilatora obsługującymi procesory PowerPC, rozszerzył swoją ofertę o wersję dla systemu MorphOS. Co ciekawsze, na stronie jest dostępna wersja 0.7d - od dawna testowana wersja beta tego kompilatora. Kiedy ujrzymy tą wersję dla pozostałych procesorów i systemów?

Dodano: 2000-08-24 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Trzecia rocznica Amiga RC5 Team
oprogramowanie

To już trzy lata, odkąd Thomas Tavoly powołał do życia drużynę Amiga RC5 Team. Trzy lata, które pokazują, że sytuacja w ciągu tego czasu raczej nie uległa zmianie, ale Amiga nadal isnieje i ma się całkiem dobrze. Ostatnio zebrała się grupa ludzi, którzy zaczęli pracować nad nowymi klientami dla Amigi.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-23 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowy Aminet
oprogramowanie

Hitem na płycie Aminet z numerem 38 jest pełna wersja programu graficznego Personal Paint 7.1b. Oczywiście nie jest to jedyny program na krążku. Płyta zawiera ponad 500 MB oprogramowania, jakie pojawiło się w sieci od Aminetu 37.

Dodano: 2000-08-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

DeliTracker za darmo
oprogramowanie

Niedawno pojawiła się nowa wersja odtwarzacza modułów o nazwie DeliTracker. Najnowsza i jednocześnie ostatnia wersja dla Amigi z numerem 2.32 (program dalej będzie rozwijany dla peceta) potrafi odtworzyć ponad 150 różnych formatów muzycznych. Dostępna jest oczywiście na Aminecie. Zainteresowanych wersją pecetową zapraszamy na stronę poświęconą temu programowi.

Dodano: 2000-08-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Catweasel znów na półkach sklepowych
sprzet

Karta Catweasel dla slotów ISA, interfejs umożliwiający korzystanie z amigowych (i nie tylko) dyskietek na pececie, znów jest możliwa do kupienia. Sama karta zmieniła nieco swoje oblicze, jednak jest, jak zapewnia producent - firma Individual Computers - całkowicie zgodna z modelem z roku 1996.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-18 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

RedHat i Amiga
amigainc

O współpracy firm RedHat Inc. i Amiga Inc. wszyscy już wiedzą. Pierwsza wersja Amiga SDK przygotowana została do działania właśnie na dystrybucji linuxa właśnie od firmy RedHat. Teraz czas na kolejny krok. W sklepie internetowym prowadzonym przez "Czerwonego Kapturka" (można to zmienić jak komuś się nie podoba moje tłumaczenie) każdy chętny może kupić pakiet developerski Amigi. Dzięki temu każdy zainteresowany linuxem jednocześnie dowie się, że również w świecie Amigi coś się dzieje.

Dodano: 2000-08-16 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Plotki, plotki, plotki...
internet

Wydawać by się mogło, że świat Amigi opanowany został przez kobiety. A to za sprawą wszędobylskich plotek rozsyłanych w świat przez często bliżej nieokreślone osoby. Plotki te są szybko dementowane lub potwierdzane przez firmy lub osoby, których dotyczą.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-15 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Emulatory dla WarpUp
oprogramowanie

Colin Ward udostępnił najnowsze wersje emulatorów automatów, bazujące na ich najnowszym kodzie źródłowym z PC w wersji 0.37 Beta 5. Amigowe wersje WarpMAME, WarpNeoMAME oraz WarpMESS wzbogacone zostały m. in. o obsługę dźwięku przez układ Paula, obsługę trybów graficznych AGA, emulatory mogą wyświetlać grafikę w trybach 16-bitowych. Po szczegóły i archiwa zapraszamy na stronę autora - CodeHQ.

Dodano: 2000-08-14 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowy serwer WWW eXeca
exec

Serwis WWW magazynu eXec został przeniesiony na nowy serwer. Jest to dwuprocesorowa maszyna chodząca pod Linuxem. Oczywiście adres WWW jest dalej ten sam, tak samo w mocy są wszelkie adresy pocztowe redaktorów i serwisów usługowych. Nie spodziewamy się żadnych problemów, ale gdyby ktoś zauważył jakieś nieprawidłowości, to proszę je zgłaszać na adres: cromax@amiga.pl.

Dodano: 2000-08-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Amiga wymiata w konkursie OGR
oprogramowanie

Dziś po raz kolejny drużyna Amiga RC5 Team Effort odzyskała pierwsze miejsce w OGR-25 - nowym konkursie distributed.net. Nasza przewaga nad depczącymi nam po piętach pożeraczami liczb z ekipy slashdot.org zwiększyła się wczoraj o 30 giganodes (30 miliardów sprawdzonych linijek Golomba). Miejmy nadzieję, że taki stan rzeczy utrzyma się. Chętnych na przyłączenie się do konkursu zapraszamy na polską stronę amigowej drużyny.

Dodano: 2000-08-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie komentarzy: 1 (2016-01-20 12:52)

Zamówić Payback
gry

Do listopada przyjdzie nam poczekać na Payback - grę wzorowaną na znanym choćby z PlayStation tytule GTA. Wszyscy, którzy chcą jednak zapewnić sobie najkrótszy czas oczekiwania na tą grę, mogą złożyć już dziś zamówienie. Gra zostanie wydana przez firmę Blittersoft, tam też należy składać zamówienia. Chęć nabycia gry można również zgłaszać autorom gry wysyłając pusty e-mail na adres: payback-preorder@apex-designs.net.

Dodano: 2000-08-13 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Ruszamy na zakupy
internet

Pierwszego września rusza nowy sklep internetowy - www.matay.pl. Matay jest dystrybutorem takich firm jak Haage&Partner, Hyperion, czy Titan. Co to oznacza? Dostęp do najświeższego, legalnego oprogramowania za okazyjną cenę. Nie musisz dysponować kartą kredytową. Wysyłka odbywa się natychmiast po potwierdzeniu zamówienia, a zapłata nastąpi podczas odbioru przesyłki. Wygląda na to, że nareszcie ktoś zainteresował się polskimi użytkownikami Amigi. Na to od dawna czekaliśmy.

Dodano: 2000-08-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Nowa wersja Froggera
wideo

Ukazała się nowa wersja 1.6 tego znanego, polskiego programu do odtwarzania filmów MPEG. Do ściągnięcia spod adresu frogger.rules.pl są wersje dla procesorów 68030, 040 i 060, wersje dla PPC (zarówno PowerUP jak i WarpOS), oraz nowa wersja dla MorphOS-a. Za kilka dni będą też dostępne kompilacje dla Linuxa.

Dodano: 2000-08-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Zalew kodów źródłowych
oprogramowanie

Ostatnio, dwie całkiem niezłe gry stały się produktami, które mogą w łatwy sposób stać się grami dla Amigi. A to za sprawą uwolnienia ich kodu źródłowego. Pierwszą z nich jest Imperium Terranum 2: War of The Worlds - strategia podobna do Cywilizacji. Drugą pozycją, chyba bardziej oczekiwaną jest strzelanina 3D Alien vs Predator, do której kod źródłowy opublikowała firma Fox Interactive. Kiedy zobaczymy pierwsze wersje tych gier na Amidze?

Dodano: 2000-08-10 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowy konkurs distributed.net
internet

Jako że konkurs OGR-24 (Optimal Golomb Ruler) ma się już ku końcowi (serwer rozesłał już wszystkie bloki i czeka na ich zwrot po przeliczeniu), rozpoczęto konkurs OGR-25, czyli szukanie optymalnej 25-elementowej linijki Golomba. (to taki 25-elementowy zbiór liczb naturalnych, że żadne dwie pary liczb nie dają tej samej różnicy).

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-09 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Nightlong tuż tuż
gry

Firma ClickBOOM ukończyła prace nad grą Nightlong - przygodówką na trzech płytach CD. Jak każdy produkt na którego licencję należało wykupić od właściciela praw, musi on zostać zatwierdzony przez firmę Trecision. Najpierw testowana będzie wersja dla m68k a po niej wersja dla PowerPC. Po pomyślnych testach nic już nie będzie stać na przeszkodzie tworzeniu kopii, pakowaniu w pudełka (wszystkie manuale już wcześniej zostały wydrukowane) i wysyłaniu do klientów.

Dodano: 2000-08-08 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Tłumacz z m68k na PPC
oprogramowanie

Projekt PPC680x0 od pewnego czasu jest już skończony a autor poszukiwał wydawcy. Jak się okazuje, poszukiwania zostały zakończone, program zostanie wydany na płycie wraz z kompilatorem StormC v4. Planowany termin wydania - październik.

Dodano: 2000-08-07 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kto chce źródła?
oprogramowanie

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie używa MCP? Chyba tylko ten, kto nie lubi żadnych nakładek na system. Michael Knoke, autor i właściciel tego Commodity nie może się dalej nim zajmować i poszukuje dobrego programisty, który pozwoliłby na dalszy rozwój programu. Chętny amigowiec powinien cechować się dobrą znajomością asemblera - źródła zajmują ponad 36 tysięcy linii kodu w tym języku. Może ktoś z naszego podwórka zajął by się tym, jakże przydatnym, programem? Kontakt z autorem nawiązać można pisząc na adres: knoke@cs.tu-berlin.de.

Dodano: 2000-08-06 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Najbardziej oczekiwana wiadomość?
oprogramowanie

Wielu posiadaczy akceleratorów z procesorami PowerPC zapewne z ogromnym zainteresowaniem oamigarwowało pierwsze informacje dotyczące nowego systemu MorphOS.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

AmigaNG rośnie w siłę
oprogramowanie

Richard Colier uraczył wszystkich posiadaczy Amiga SDK (oraz wszystkich ewentualnych przyszłych właścicieli komputera AmigaOne) pierwszym, bardzo prostym edytorem tekstowym, opartym na GUI. Wszystkie pliki potrzebne do działania znajdują się na stronie autora.

Dodano: 2000-08-05 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

REBOL dla nowej Amigi
oprogramowanie

Mamy już kolejną aplikację napisaną dla Amigi nowej generacji. Jest nią Interpreter języka REBOL, napisany przez REBOL Technologies - firmę założoną przez dobrze znanego większości amigowcom Carla Sassenratha. Ze strony firmy można pobrać wersję eksperymentalną pakietu REBOL/Core. Do użycia jej potrzebny jest oczywiście Amiga SDK.

Dodano: 2000-08-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Oficjalny kanał IRC-owy Amiga Inc.
amigainc

Amiga Inc. zapowiedziała utworzenie oficjalnego kanału IRC na serwerze irc.amiga.com. Kanał, jak łatwo zgadnąć, nosi nazwę #amiga.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-04 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Middle City - gra przygodowa w produkcji
gry

Grupa włoskich programistów zabrała się za dostarczenie na naszą platformę kolejnej przygodówki. Z powodów czysto ekonomicznych, gra ma zostać wydana również i na PC. Sama gra zapowiada się dość ciekawie. Rysowana grafika utrzymana jest w stylu przygód Larry'ego Laffera czy gry Biing (ach te kobiety z "dużymi, niebieskimi oczami"). Na koniec roku autorzy zapowiadają pierwszą grywalną wersję demo. Mamy nadzieję, że na planach się nie skończy i wersja dla Amigi zobaczy światło dzienne.

Dodano: 2000-08-03 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Dystrybucja
exec

Już nie tylko Poczta Polska dostarcza magazyn "eXec". O nasze pismo możecie pytać w następujących punktach sprzedaży w Polsce.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

GoldED Studio 5 za darmo
oprogramowanie

Dietmar Eilert, autor wspaniałego edytora tekstowego GoldED, postanowił zrobić nam kolejny prezent. Udostępnił on na swojej stronie pełną wersję tego programu w wersji 5 za darmo. Dodatkowo można otrzymać kupon rabatowy na najnowszą wersję tego edytora, uprawniający do zakupu z 20% zniżką.

Dodano: 2000-08-02 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Kto chce WarpView?
przegladarka

Steffen Heuser poszukuje chętnego programisty, który zechciałby zająć się dalszym rozwojem programu do przeglądania grafiki - WarpView. Steffen mógłby nadal pracować nad tym projektem, jednak nowe wersje nie pojawiały by się tak często, jakby sobie tego życzył.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Dodatki do gry Heretic II
gry

Heretic II, gra, która pokazuje, że Amiga również może dostarczyć sporej dawki rozrywki na najwyższym poziomie, nie była by kompletna, bez dodatków umożliwiających zabawę przez Internet. Ze strony Raven Games można się dowiedzieć, że Heretic II Siege, jeden w wspomnianych dodatków jest już ukończony. Umożliwia on łączenie gry w wersji dla Amigi z serwerami na PC i na odwrót.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-08-01 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry dodaj komentarz

Amiga Inc. poszukuje testerów
amigainc

Gary Peake z Amiga Inc. zaproponował wszystkim chętnym możliwość przetestowania wersji alfa portu Mesa - darmowego odpowiednika standardu OpenGL oraz projektu o nazwie Andromeda, czyli Amiga Object Model. Do testów wymagane jest posiadanie karty Matrox G400 a także, oczywiście, Amiga SDK.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-30 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

CAN robi w konia
internet

Nie ma to jak ponabijać się z biednych amigowców. Jeden z najpopularniejszych amigowych serwisów informacyjnych postanowił pobawić się naszym kosztem. W dzień swoich drugich urodzin autorzy strony ogłosili zaniechanie dalszych prac nad serwisem Czech Amiga News (CAN) i przemianowanie go na Wintopia 2000 - stronę poświęconą informacjom o komputerach pracujących pod systemem Windows.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Nowy Photogenics
oprogramowanie

Paul Nolan udostępnił kolejną wersję swojego programu Photogenics 5.0. Najnowsza wersja Release 95 jest bardzo podobna do ostatniej wersji beta dla Linuxa. Autor dodał do niej m. in. nowe moduły zapisujące grafiki w formatach PCD, EPS, Postscript, TIFF, XBM, XPM i inne. Pojawiły się także nowe tryby grafiki: Sepia, Remove RedEye, Roll Blur, Rub Tiled, Star Blur itp.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Letnia wyprzedaż
oprogramowanie

Firma Haage&Partner pragnie zaoferować wszystkim chętnym atrakcyjne ceny na kilka ze swoich sztandarowych produktów. Promocją objęte są m. in. ImageFX 4.0, AmigaOS 3.5, Amiga 1 SDK, AmigaWriter 2 wraz z płytą z 5000 czcionkami TrueType oraz wiele innych. Niektóre z programów zyskały dzięki tej letniej promocji bardzo atrakcyjne ceny.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-29 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Nowe wieści z Amiga Inc.
amigainc

Bill McEwen w nowym "Executive Update" podał kilka informacji, wokół których do tej pory krążyły różne plotki. Jedną z ważnych informacji, która zainteresuje programistów, jest sprawa dotycząca opłat licencyjnych. W internecie pojawiły się plotki, że od każdej aplikacji dla AmigiNG, Amiga Inc. będzie pobierać opłatę w wysokości kilku dolarów. Prezydent firmy zdementował te pogłoski.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Nowy odtwarzacz MP3
internet

Firma Philips planuje już niedługo wprowadzić do sprzedaży urządzenie o nazwie eXpanium - odtwarzacz plików MP3 nagranych na płycie CD. Odtwarzacz o wielkości zwykłego przenośnego odtwarzacza CD (Discmana) został specjalnie zaprojektowany do odtwarzania płyt wypchanych po brzegi plikami MP3 uzyskanymi z płyt audio lub pobranych z internetu.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-28 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Payback w sprzedaży
gry

Firma Apex Design podpisała umowę z firmą Blittersoft dotyczącą dystrybucji gry Payback - amigowego klona gry GTA. Gra będzie dostępna już w listopadzie tego roku. Można będzie ją zamówić zarówno w firmie Blittersoft jak i na stronie Apex Design.

Dodano: 2000-07-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Gry komentarzy: 1 (2016-01-20 12:56)

Programy dla Amigi NG
oprogramowanie

Na stronie www.amigadev.net stworzono centrum koodrynacji programów powstających dla nowego amigowego systemu. Oparto je o znany program CVS używany powszechnie do podobnych celów. Jak łatwo zauważyć główną kategorią powstających programów są póki co archiwizery portowane z UNIXa.

Dodano: 2000-07-27 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Mediator PCI i CyberGraphX
elbox

Firma Elbox - producent Mediatora PCI (płyty rozszerzającej ze slotami PCI do A1200) i Vision Factory Developement - producent CyberGraphX (najpopularniejszego systemu obsługi kart graficznych dla Amigi) podpisali umowę o współpracy. Firmy będą razem pracować nad stworzeniem i optymalizacją sterowników dla kart graficznych PCI działających z Mediatorem.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

Sony zwiększa pojemność płyty CD
internet

Naukowcy z firmy Sony wierzą, że modyfikując technologię produkcji płyt CD będą wstanie dwukrotnie zwiększyć ich pojemność. Same napędy CD-ROM będą wymagać prawdopodobnie niewielkiej modyfikacji w układzie kontrolera. Sam układ odczytujący i zapisujący wymagać będzie również niewielkiej modyfikacji, długość fali świetlnej z lasera pozostanie jednak bez zmian.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Wskrzeszenie umarłego
oprogramowanie

Dry Ice, przeglądarka internetowa z obsługą pełnego standardu HTML 4.0, na której chyba wszyscy postawili już krzyżyk, nie pozwala o sobie zapomnieć. Autor na swojej stronie udostępnił najnowszą wersję tego programu. W obecnym stadium nie należy spodziewać się niczego szczególnego. Sam autor ostrzega, że jest to wersja bardzo niestabilna i w obecnej formie nie zaleca jej stosowania nawet jako przeglądarki HTML offline.

Dodano: 2000-07-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Podtrzymanie życia modemów
sprzet

Przed nieuchronną śmiercią, spowodowaną rozpowszechnieniem się technologii DSL, analogowe modemy dostaną jeszcze jeden zastrzyk, który będzie miał na celu polepszenie dostarczanych usług.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-26 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Kłopoty techniczne serwisu www.amiga.pl
internet

Po krótkiej przerwie spowodowanej przenoszeniem serwisu na nowy, znacznie szybszy serwer oraz niespodziewaną jego awarią, strony są ponownie dostępne na starym serwerze. Oczywiście po przeniesieniu, które mamy nadzieję nastąpi w ciągu paru najbliższych dni, adres naszych stron nie ulegnie zmianie. Za wszelkie niewygody i problemy bardzo przepraszamy.

Dodano: 2000-07-25 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia komentarzy: 1 (2016-01-20 13:06)

Office dla Amigi?
openoffice

Właśnie na horyzoncie oprogramowania dla Amigi bladym światełkiem zaświeciła się gwiazdka o nazwie StarOffice. Firma Sun Microsystems postanowiła opublikować kod źródłowy na licencji GPL. Jest to chyba ostatnia szansa aby użytkownicy Amigi otrzymali pakiet biurowy z prawdziwego zdarzenia. Patrząc jednak na ilość oprogramowania na licencji GPL jaka powinna a do tej pory nie ujrzała światła dziennego, nie widzę świetlanej przyszłości dla tego projektu.

Dodano: 2000-07-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Oprogramowanie dodaj komentarz

Silikonowe implanty
internet

Grupa chirurgów ze Stanów Zjednoczonych dokonała operacji wszczepienia elektronicznej siatkówki trzem niewidomym pacjentom. Minie jednak kilka tygodni, zanim można będzie powiedzieć, czy przywróci im to wzrok. Jednak już teraz lekarze są pewni, że operacja będzie, przynajmniej częściowo udana.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-21 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

Sprzedaż drugiego numeru
exec

Nasi prenumeratorzy oraz czytelnicy, którzy zamówili drugi numer "eXeca" przed 14 lipca powinni już otrzymać swoje egzemplarze pisma. Jeśli są przypadki, że ktoś z wyżej wymienionych osób nie otrzymał jeszcze swojej przesyłki, proszę bez obaw pisać na adres: sprzedaz(małpa)amiga.pl, będziemy starali się rozwiązywać ewentualne problemy.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Wydarzenia dodaj komentarz

Peake ujawnia
amigainc

Jak stwierdził Garry Peake (rzecznik prasowy Amiga Inc.) na liście dyskusyjnej AmiOpen, nowa Amiga zwana "AmigaOne" zostanie prawdopodobnie wypuszczona na rynek w pierwszym kwartale 2001 roku. Prawdopodobnie będzie wyposażona w układ graficzny firmy Matrox, jednak ze względu na zawartą umowę Amiga Inc. nie może zdradzić szczegółów. Zostanie też wydana wersja Software Developer Kit pracująca pod Windows (a gdzie Amiga Classic PPC chciałoby się zapytać...).

Dodano: 2000-07-20 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Sprzęt dodaj komentarz

RealPlayer dla komórek
internet

Nokia razem z RealNetworks planuje stworzyć specjalną wersję programu RealPlayer dla swoich telefonów komórkowych nowej generacji bazujących na systemie EPOC z firmy Symbian. Jak do tej pory, na niektórych komórkach można było odtwarzać pliki mp3. Teraz, dzięki staraniom obu firm, dołączy do tego możliwość oglądania plików video.

czytaj więcej »

Dodano: 2000-07-19 00:00, Autor: redakcja, Kategoria: Publicystyka dodaj komentarz

« poprzednia 1 185 186 187 188 następna »

amigowiec

Cześć, dzisiaj jest
wtorek, 25. czerwca, 2024, 21:05

Nie rozumiem, po co kobietom tyle pieniędzy. Jedzą mało, piją mało, nie grają, nie palą i nie mają przyjaciółek, które musiałyby utrzymywać. Jacques Tati. (278/801)

Discord
Online: 11
 • Adam_MAdam_M
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • DobrowitDobrowit
 • IMPBotIMPBot
 • Janusz82Janusz82
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • PatuPatu
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Instagram @exec_pl
Amiga Podcast
Naczelny poleca
Galeria
1
Amigowe stoisko na Pixel Heaven 2018
nasze galerie »
Wybierz ikonę