Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2018-10-28, Autor: Czesław Mnich, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 3688

A A A

Teenagent

Teenagent

Pierwszą produkcją firmy Metropolis o której ostatnio wspomniałem była Tajemnica Statuetki. Dziś napiszę o ich drugiej grze wydanej pod tytułem Teenagent. Jest to również gra przygodowa jednak dużo bardziej zaawansowana niż jej poprzedniczka. W Teenagent zastosowano animowaną grafikę, a bohatera widzimy przez całą akcje gry. Twórcy aby lepiej oddać naturalne ruchy poruszającego się człowieka najpierw sfilmowali ludzki ruch za pomocą kamery a następnie przenieśli go na ekrany komputerów i zaanimowali.

W 1994 roku w trakcie premiery Teenagent robiło to spore wrażenie. Gra podobnie jak Tajemnica Statuetki ma mikroskopijne wymagania sprzętowe, zarówno w wersji amigowej jak i PC. Gra została wydana na 5 dyskietkach dla A500 oraz 6 dla A1200.

Teenagent Teenagent

Grafika w samej grze jest bardzo dobra jeśli weźmiemy pod uwagę rok wydania i całkiem nie naganna patrząc z dzisiejszej perspektywy. Co do dźwięku nie ma się również do czego przyczepić, parę fajnych wpadających w ucho melodii, kilka sampli, jest po prostu to co potrzeba. Jednak podobnie jak w poprzedniej produkcji firmy Metropolis największymi atutami Teenagent są fabuła i humor. Z humorem to można powiedzieć, że nawet przesadzono. Na każdym kroku możemy przeczytać jakiś komiczny tekst lub obejrzeć jakąś śmieszną scenkę. Już na samym początku rozgrywki, gdy główny bohater zadaje pytanie wartownikowi dlaczego tu stoi ten odpowiada mu - to kwestia grawitacji. Mało tego w Teenagent zadbano o najdrobniejsze detale. Tu na ekranie pływa sobie piksel udający rybkę, a w innym myszka macha swoim pikselem, przepraszam ogonem.

Teenagent Teenagent

Rok po udanej premierze wydano wersję CD z czytanymi dialogami oraz profesjonalnie nagranym singlem promującym grę. Wersja CD ukazała się zarównano na Amidze jak i PC. Głos bohaterom użyczyli redaktorzy bardzo znanego wtedy czasopisma Secret Service. Gra została wydana pod tytułem Nowy Teenagent i podobnie jak starsza wersja odniosła spory sukces wśród posiadaczy napędów CD, które wtedy zaczęły się pomału stawać powszechne w polskich domach. Na sam koniec dodam jeszcze, że poza polską wersją gry przygotowana została również angielska, czeska i hiszpańska co było niespotykane jak na tamte warunki.

Czesław Mnich
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 16
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: