Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2015-11-23, Autor: Mikołaj Małkiewicz, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 2929

A A A

Stare książki o Amidze: Workbench 1.3 (1993 rok, Andrzej Pawłowski)

Workbench 1.3

Książka w sumie zaczyna się standardowo czyli jak co podłączyć a wcześniej spis treści i w sumie nie ma się tu do czego przyczepić. Autor jeden dział praktycznie mógł skopiować ze swojej poprzedniej książki. Dalej jest o klawiaturze Amigi, tak ten dział też jest skopiowany z poprzedniej książki tyle że klawisze są ładnie narysowane. Rozumiem autora że niektóre informacje trzeba było powtórzyć bo nie każdy miał pierwszą książkę i nie uważam tego za wadę.

Workbench 1.3

Dział Workbench to podstawowe pojęcia jak "ikona", "wskaźnik", "szuflada", "gadżety", tak było to w poprzedniej książce lecz tutaj jest o wiele bardziej dokładnie opisane. Dział praca z dyskietkami opisuje jak je sformatować, jak skopiować i jak przygotować RAM Dysk, dział przydatny bo w sumie do tego nie potrzeba Workbencha.

Dalej są dwa rozdziały które opisują wszystko to co znajduje się na dyskietkach systemowych. Czyli jak korzystać z Notatnika, preferencji, zegara, edytora ikon, edytora Memacs, edytora fontów itp. narzędzi. Trzeba tu autorowi oddać że opisał każdą opcję osobno i dosyć dokładnie. Widać włożoną w to pracę.

Później mamy komendy CLI, a także opis działania konsoli Shell, mamy także komendy edytora ekranowego Ed. Potem dział z komunikatami błędów żywcem wyjęty z poprzedniej książki.

Workbench 1.3

Następny dział pokazuje wyższość systemu 1.3 nad systemem 1.2 i znowu powtórzony dział czyli jak dbać o mysz i możliwości rozszerzenia Amigi o dodatkowe urządzenia.

Końcowy dział to opis sterowników do drukarek różnego typu wraz z ustawieniem przełączników.

Książka ogólnie jest dobra, na pewno nie gorsza od poprzedniej - Instrukcja obsługi. Język zrozumiały chyba dla każdego, jednak szkoda że tak mało w niej obrazków. Tak więc 7/10.

Mikołaj Małkiewicz
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 0
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: