Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2002-09-20 00:00, Autor: gk, Kategoria: Wydarzenia, Liczba wyświetleń: 4610

A A A

Elbox wyjaśnia

W oficjalnym oświadczeniu Elbox wyjaśnił szereg nieporozumień, jakie narosły wokół stosu USB Poseidon i karty Spider z nim współpracującej.

Oto tłumaczenie oświadczenia:

Chris Hodges, autor stosu USB Poseidon skontaktował się z naszą firmą kilka tygodni temu proponując współpracę. Zaproponował nam, abyśmy przygotowali sterowniki do stosu Poseidon, które umożliwiałyby działanie kart USB PCI, do których obsługę pod kontrolą naszego stosu USB mieliśmy w najbliższym czasie udostępnić. Propozycja pana Hodgesa została szczegółowo przeanalizowana i zaakceptowana po wielu dodatkowych wzajemnych uzgodnieniach. Podstawowe założena porozumienia zostały przedstawione w zaakceptowanym przez obie strony oświadczeniu. Aby wyjaśnić do końca wszelkie wątpliwości:
1. Ilość modeli (typów) kart USB obsługiwanych przez nasze sterowniki nigdy nie była przedmiotem wzajemnych uzgodnień. Elbox, strona przygotowująca sterowniki, decyduje, które karty będą obsługiwane.
2. Jedna z naszych propozycji - rozprowadzanie zarejestrowanej wersji Poseidona w zestawie z kartą USB kompletowanym przez Elbox lub dystrybutorów - została odrzucona przez autora Poseidona. Zaakceptowaliśmy tę odmowę. Dwa dni temu zostaliśmy zaskoczeni wiadomością podpisaną przez pana Hodgesa, ale nadesłaną przez producenta kart USB dla slotów Zorro II (Michaela Böhmera). Pan Hodges nie kontakował się z nami od niedzielnej (15 września) prezentacji Spidera, w której osobiście brał udział. Poprosiliśmy go więc wczoraj o wyjaśnienia. Odpowiedź otrzymaliśmy dziś. Z jego wyjaśnień zrozumieliśmy, że całe nieporozumienie wynika z faktu, iż pan Hodges nie wiedział, że wszystkie zarzuty na liście dyskusyjnej Mediatora zostały mu postawione przez osoby nie posiadające Mediatora i nie mające zamiaru go mieć. Ci, którzy najgłośniej pokrzykują "w imieniu użytkowników Mediatora" posiadają inne mostki PCI nie wyprodukowane przez Elbox lub w ogóle nie mają Amigi. W przeciwieństwie do e-maili tych kilku najbardziej krzyczących tutaj osób, e-maile, które w ostatnich dniach napłynęły do naszej firmy, wyrażają olbrzymie poparcie i zadowolenie z udostępnienia karty Spider USB 2.0. Powinno to być jasne dla każdego, że metoda rejestracji Poseidona wybrana przez pana Hodgesa, bezpośrednio u niego jest najbardziej korzystna dla użytkowników Mediatora (jeżeli bierzemy pod uwagę cenę). W ten sposób unikają oni wszystkich podatków i podobnych dodatkowych opłat, które musiałyby być dodane, gdyby rejestracja była prowadzona przez firmy sprzedające zarejestrowane kopie Poseidona wraz z kartami USB. Mam nadzieję, że to wszystko wyjaśnia. Pozwólcie, że korzystając z okazji poinformuję, że karty Spider USB 2.0 są w drodze do dystrybutorów i będą w sprzedaży od najbliższego poniedziałku.

Mariusz Włoczysiak
Press Department of ELBOX COMPUTER


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 10
 • a...a...
 • Adam_MAdam_M
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • Marek_BMarek_B
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Marcin Juszkiewicz
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

Chcialem wejsc na strone http://www.amiga.pl a trafilem na http://www.elbox.com (w koncu to zagraniczna firma a nie polska wiec nie http://www.elbox.com.pl) dziwne - coz - jakos z tym trzeba bedzie zyc.

A tak serio:
Czy nie mozna bylo tego podac w "Cala wiadomosc"? Trzeba bylo wstawic calosc na glowna strone?

Odpowiedz

Grzegorz Kraszewski
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Tak to już jest że jak ktoś coś w naszym amigowym świecie robi, to się o nim pisze newsy. A jak nic nie robi to się nie pisze. A co do tego, że całe oświadczenie jest w newsie - po pierwsze co to szkodzi, a po drugie engine strony nie ma funkcji tworzenia podstron. A ręcznie mi się nie chce.

Odpowiedz

Fei
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: brak daty

Pozwólcie, że korzystając z okazji poinformuję, że karty Spider USB 2.0 są w drodze do dystrybutorów i będą w sprzedaży od najbliższego poniedziałku.

Czytaj: Dziarskim Chłopcom udało się po kilkumiesięcznych próbach opracować technologię naklejania stickerów na karty NECa. Natomiast seryjna wymiana radiatorów w kartach Crescendo wciąż pozostaje w fazie testów i nie przynosi zadowalających wyników. Stąd odwlekana wielokrotnie premiera Sharka.

Firma Elbox poszukuje kolejnych produktów rynku PC, które można bezboleśnie opatrzyć naklejką "Approved by Elbox" i wciskać durnym amigOwcom za odpowiednią opłatą. Pomysłodawców prosimy o maile pod wiadomym adresem. Do wygrania publiczne zbluzganie od kretynów przez dział marketingowy firmy na jednym z amiportali do wyboru. Tą prestiżową nagrodą zostali już uhonorowani tak znani amigowcy jak Elf, Krashan i paru innych. Dołącz do nich! Promocja do wyczerpania zapasów.Odpowiedz

Leszek Antyborzec
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #3

Czytaj: Dziarskim Chłopcom udało się po kilkumiesięcznych próbach opracować technologię naklejania stickerów na karty NECa.

Firma Elbox poszukuje kolejnych produktów rynku PC, które można bezboleśnie opatrzyć naklejką "Approved by Elbox" i wciskać durnym amigOwcom za odpowiednią opłatą.

Nic się nie przejmuj. Mace to też płyta,proc i komponenty z pc. (Wiem sam miałem - przez 2.5 roku)

Odpowiedz

Darek Śmietana
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #3

Pan Juraszek jak zwykle nie w temacie.
Wątek o nalepkach jest tutaj.

Odpowiedz

Leszek Antyborzec
Czytelnik

komentarz #6 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #4

Miało byc: Nic się nie przejmuj. Mace to też własne płyta,proc i komponenty z pc. Sory - gdzieś mi "własne" przy procu i płycie wcięło.

Odpowiedz

Albert Jasiński
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #5

Jak Zwykle ?

Odpowiedz

Fei
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #7

Cokolwiek, byle mnie skrytykować. Przecież nie odpowiedzą na moje pytania, bo to zbyt trudne i niewygodne. A tak jakaś odpowiedź zawsze jest...

A może to kwestia skomplikowania pytań? Może powinniśmy je podawać Dziarskim w formie audiotele? Typu:

Czy legalny użytkownik MMCD musi płacić za sterowniki USB?

a) tak
b) nie
c) bigos
d) Krystyna z "Klanu"

Odpowiedz

Darek Śmietana
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #8

Cokolwiek, byle mnie skrytykować. Przecież nie odpowiedzą na moje pytania, bo to zbyt trudne i niewygodne. A tak jakaś odpowiedź zawsze jest... A może to kwestia skomplikowania pytań?

Wygląda na to, że poprzedni post (kometarz nr.3) pisał Pan w momencie tak głębokiego nawrotu swojej choroby zawodowej(*), że zapomniał Pan o pytaniach - a teraz ma Pan do mnie pretensje, że na te nie postawione pytania nie odpowiedziałem.

(*)Pan G.J., od czasu kiedy był opłacany przez Pana Dąb-Mirowskiego za pisanie pomówień pod adresem Elboxu, wydaje się cierpieć na ciężkie stadium Elboxofobii. Choroba nasila się okresowo - szczególnie wiosną i jesienią. Dominującym objawem jest tu zespół przekonań urojeniowych, zwartych, konsekwentnych, utrwalonych, silnie wysyconych emocjonalnie i motywujących chorego do wytrwałych działań przeciwko przedmiotowi swojej fobii. Chory jest stale gotów do bezkrytycznego dochodzeniem sprawiedliwości (zespół pieniaczy) w imię swojej lub cudzej, urojonej krzywdy.

Odpowiedz

Marcin Nowak
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #9

Doprawdy panowie wyborne, ale takie sprawy to chyba powinniście pomiędzy sobą wyjaśnić, a nie tak publicznie, co ?

Odpowiedz

Rafał Cerankowski
Czytelnik

komentarz #11 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #9

Wygląda na to, że poprzedni post (kometarz nr.3) pisał Pan w momencie tak głębokiego <cut, bełkot> Sorki, że troszkę nie na temat, ale chyba tak poważna(?) jak pan osoba nie powinna robić takich błędów w pisowni jakie pan robi :/

Odpowiedz

Fei
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #12 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #10

Ciii, nie przerywaj. Pan Śmietana wzniósł się na wyżyny swego talentu grafomańskiego. Ja bardzo chętnie dowiem się jeszcze czegoś na swój temat. Mieć własnego trolla - to nobilitujące .

Odpowiedz

Darek Śmietana
Czytelnik

komentarz #13 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #11

Wygląda na to, że poprzedni post (kometarz nr.3) pisał Pan w momencie tak głębokiego <cut, bełkot> Sorki, że troszkę nie na temat, ale chyba tak poważna(?) jak pan osoba nie powinna robić takich błędów w pisowni jakie pan robi :/

No cóż, gratuluję bardzo konstruktywnego komentarza.
Gratulacje tym większe, że jak sprawdziłem, jest to pierwszy komentarz jaki zamieścił Pan w tym serwisie newsowym.
Miło powitać nowego amigowca.Mam nadzieję, że nie jest Pan kolejnym wcieleniem postującego kilka minut później G.J., bo to by znaczyło, że jest on już bliski schizofrenii.

Odpowiedz

Marcin Zając
Czytelnik

komentarz #14 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #13

Gratulacje tym większe, że jak sprawdziłem, jest to pierwszy komentarz jaki zamieścił Pan w tym serwisie newsowym.

hyhy "uzi jest nowym amigowcem"... tzn, ze ja tez jestem nowym amigowcem, bo jest to moj pierwszy post a.pl

moze zamiast wypisywac posty pan Smietana pojawilby sie na #amisia ?

...z pewnoscia kilku "nowych" amigowcow zadaloby troche ciekawych pytan.

Odpowiedz

Albert Jasiński
Czytelnik

komentarz #15 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #9

"Pan G.J., od czasu kiedy był opłacany przez Pana Dąb-Mirowskiego za pisanie pomówień pod adresem Elboxu, wydaje się cierpieć na ciężkie stadium Elboxofobii.".
Grzesiu !!! Za takie pomówienie powinieneś żądać przeprosin.
A co .......... "jak one mogą to my też możemy" ))) (cytat z Seksmisji jakby co

Odpowiedz

Fei
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #16 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #15

Odpowiem pytaniem - czy od żula spod budki z piwem zażądałbyś przeprosin? Od pewnego poziomu lepiej ignorować.

Odpowiedz

Marcin Zając
Czytelnik

komentarz #17 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #16

hyhy... brawo ten pan

Odpowiedz

Darek Śmietana
Czytelnik

komentarz #18 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #14

hyhy "uzi jest nowym amigowcem"... tzn, ze ja tez jestem nowym amigowcem, bo jest to moj pierwszy post a.pl

Owszem jest to Pana pierwszy post na a.pl, ale wielkokrotnie zabierał Pan głos na innych listach (np. na ACP), czego nie można powiedzieć o uzi007.

Uzi007 przemówił dopiero po tak niesłychanie istotnym wydarzeniu, jakim było postawienie przeze mnie kropki po skrócie nr.

Biorąc pod uwagę okoliczności, stawiam na to, że uzi007 jest to kolejnym wcieleniem G.J. )

Odpowiedz

Darek Śmietana
Czytelnik

komentarz #19 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #15

Przeprosiny? Chyba od siebie samego )

Pan Juraszek kiedyś na forum tej listy sam się przyznał, kto mu płaci za pisanie tekstów przeciwko Elboxowi.

Odpowiedz

Fei
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #20 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #18

Biorąc pod uwagę okoliczności, stawiam na to, że uzi007 jest to kolejnym wcieleniem G.J. )

Tak, tak. Jesteśmy wszędzie. Za tydzień samolot LOTu uderzy w biurowiec, w którym mieści się firma Elbox .

Odpowiedz

Fei
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #21 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #19

Oczywiście krasnoludki.

Silne leki sugeruję.

Odpowiedz

Rafał Cerankowski
Czytelnik

komentarz #22 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #18

Owszem jest to Pana pierwszy post na a.pl, ale wielkokrotnie zabierał Pan głos na innych listach (np. na ACP), czego nie można powiedzieć o uzi007.

O. Znów jakaś nowość...
Na ACP komentuje od przeszło 2 lat. [hint => UZi w komentarzach]
Amigę miałem ~7-8 lat, dopóki się nie wyleczyłem z niej.

Biorąc pod uwagę okoliczności, stawiam na to, że uzi007 jest to kolejnym wcieleniem G.J. )

Ee? Pomyliło Ci się. Ja jestem kolejnym wcieleniem Elvis'a Presley'a! ]
A co do komentowania na amiga.pl - miałem kiedyś tutaj konto i miałem komentować nawet, ale z nieznanych mi przyczyn to konto "zniknęło"


*P*L*O*N*K*

Odpowiedz

Marcin Zając
Czytelnik

komentarz #23 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #18

Szkoda tylko, ze moje zaproszenie na kanal #amisia "przeszlo bez echa".

Odpowiedz

Rafał Cerankowski
Czytelnik

komentarz #24 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #23

No naprawdę szkoda
Nie wiadomo co by się działo...
Może by dostali opa nawet?
A może wpis do botów? ]
Ale tak, czy inaczej zapraszam na #amisia

Odpowiedz

Marcin Zając
Czytelnik

komentarz #25 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #20

Tak, tak. Jesteśmy wszędzie. Za tydzień samolot LOTu uderzy w biurowiec, w którym mieści się firma Elbox . hmm... jestes w ACP? (Alkaida Center Poland) ))

Odpowiedz

Fei
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #26 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #23

Zaraz się dowiesz, że nie zadałeś pytania, a w ogóle to jesteś moim klonem ;>

Odpowiedz

Rafał Bentkowski
Czytelnik

komentarz #27 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #26

A tak na powazne Panie Smietana na #amisia nie gryziemy a rozmowa na forum jest troche rozwlekla wiec zapraszamy na IRCNet na powiedzmy mala konferencje dotyczaca Elboxu obecnego stanowiska firmy oraz jej przyszlych produktow. Zastanawiam sie dlaczego Pan unika tematu irca oraz rozmowy na "zywo" z Amigowcami i potencjalnymi klientami Pana firmy (jak dla mnie stosunek do klientow troszke nie taki jak powinien byc). Jesli chodzi o moderowanie kanalu podczas trwania rozmowy mozna to zrobic bez problemu.

Odpowiedz

Jacek Piszczek
Czytelnik

komentarz #28 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #24

A może wpis do botów? E tam... zElbox by zbanował ich na powitanie

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #29 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #21

Oczywiście krasnoludki.
Silne leki sugeruję.


Ja wiem że mój komentarz nic nie wnosi do tej "dyskusji" nic nie wnosi, ale po prostu nie mogłem się powstrzymać - czysty ROTFL )

Odpowiedz

MisterQ
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #30 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #28

zElbox

Uważajmy z odkrywaniem tajników kanału #amisia, bo jeszcze ktoś tu kogoś do sądu z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu będzie się starał podać...

Odpowiedz

Marcin Zając
Czytelnik

komentarz #31 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #30

ehh.. Nie przesadzaj. Chciałbym na poważnie porozmawiać z kimś z przedstawicielstwa Elboxu. #amisia, która od lat jest największym kanałem amigowym w Polsce w zupełności się do tego nadaje.

Odpowiedz

Discord
Online: 10
 • a...a...
 • Adam_MAdam_M
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • Marek_BMarek_B
 • spazmaspazma
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę