Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2009-04-19 17:19, Autor: kb, Kategoria: Oprogramowanie, Liczba wyświetleń: 3794

A A A

Przeglądarka OWB 3.11

Cztery dni po wersji 3.10 Jorg Strohmayer serwuje amigowcom kolejną odsłonę (pobierz) najlepszej przeglądarki WWW dla AmigaOS. OWB 3.11 oparta jest na rewizji 915 źródeł z SVN, poprzednia wersja to rewizja 912. Udało się zredukować użycie procesora przy stronach z większą ilością animowanych GIF'ów i przy wpisywaniu tekstu. Do przeglądarki dodano nowy zestaw ikon zaprojektowany przez Martina Merza - grafika, który projektuje ikony dla systemu AmigaOS oraz poprawiono kilka błędów.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 6
 • Adam_MAdam_M
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
dołącz do kanału »
Grzegorz
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2009-04-19 17:27

Widzę, że właśnie pojawił się news na temat OWB, więc przenoszę moje pytanie z komentarzy pod poprzednim newsem.
Czy też dostajecie Grima (DSI Error) wchodząc na stronę:
www.wunderground.com/global/stations/12375.html
Czy to coś nie tak u mnie?

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2009-04-19 17:39 w odpowiedzi na komentarz #1

U mnie też, a mam najnowszą beta wersję AmigaOS. Zapisz log i wyślij z adresem strony do Jorga lub użyj serwisu bugs.o4depot.net lub crashlog.os4depot.net.

Tak przy okazji. Jeśli ktoś uruchamia OWB korzystając z ikony OWBLauncher, która wyświetla splash window to radzę zaprzestać. OWB uruchamia się obecnie tak szybko, że wyświetlanie tego okienka jedynie spowolni uruchomienie przeglądarki.

Odpowiedz

Mufa
konto zablokowane
lub usunięte

Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2009-04-20 08:35 w odpowiedzi na komentarz #2

U mnie też owa stronka grimmuje, mam wrażenie że najstabilniejszą wersją była 3.7, późniejsze wersje trochę względem stabilności od niej odstają. Z launchera niegdy nie korzystałem, co mnie wkurza to ciągły brak wyświetlania statusu pobierania plików. Znając Jorga, myślałem że pojawi się to w wersji 3.10, tymczasem mamy już 3 kolejną wersję z downloadem, która bez tego elementu kuleje.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #4 wysłany: 2009-04-20 09:27 w odpowiedzi na komentarz #3

co mnie wkurza to ciągły brak wyświetlania statusu pobierania plików. Znając Jorga, myślałem że pojawi się to w wersji 3.10, tymczasem mamy już 3 kolejną wersję z downloadem, która bez tego elementu kuleje.

Ja myślę, że Jorg się w ogóle tym obecnie nie będzie zajmował. To jest szczegół natury kosmetycznej. Ważniejsza jest stabilność programu. Ja osobiście 3.11 zawiesiłem tylko raz na przykładzie strony Grzegorza, więc narzekać na ten element akurat nie mogę. Niemniej drażnią mnie trochę niedoskonałości w wyświetlaniu fontów. W 3.10 i 3.11 pojawił się na przykład błąd, który powoduje, że tekst nie zdefiniowany przez css, który jest w tagach <b> lub <strong> jest wyświetlany trochę większym fontem. Wysokość renderowanych fontów też nie jest do końca taka jak być powinna. Jorg zastosował systemowy gadget BOOPSI do wyświetlania list wyboru co oczywiście od razu spowodowało, że nie wygląda to spójnie z resztą strony i nie renderują się na nim wszystkie znaki. Zrobiłem mały przykład i pokazałem Strohmayerowi: http://bielski.org/owb/select_language.html. Znalazłem też kilka drobniejszych błędów w GUI i w parametrach. Niech się Strohmayer skupi na poprawieniu tego wszystkiego, a potem dopiero niech pododaje nowe opcje. Zobacz również ile błędów zgłoszono na stronach bugs.os4depot.net i crashlog.os4depot.net.

Odpowiedz

Discord
Online: 6
 • Adam_MAdam_M
 • AmiKitAmiKit
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę