Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2014-01-25 21:52, Autor: st, Kategoria: Publicystyka, Liczba wyświetleń: 3199

A A A

Amiga Vita - kolejny projekt Hextreme, zapraszamy wszystkich do eXec.pl!

Amiga Vita to pomysł na nowy polski magazyn o komputerach Amiga. Jest to kolejny projekt Roberta Szackiego. Hextreme jest jednym z najaktywniejszych amigowców w naszym kraju, słynie jednak z tego, że jego pomysły sporadycznie są doprowadzane do szczęśliwego końca. W tej chwili równocześnie z pomysłem na magazyn realizuje grę The Miner.

eXec wciąż poszukuje nowych osób - każdy kto jest zainteresowany współpracą z nami powinien skorzystać z tego formularza. Zapewniamy dostęp do listy dyskusyjnej dla współpracowników (jest nas już tam ósemka!), możliwość tworzenia i wgląd w projekty newsów oraz artykułów innych osób, a także możliwość tworzenia własnych galerii.

Ciebie Robercie także zapraszamy do pisania na naszych łamach - nie warto dzielić środowiska na jeszcze mniejsze kawałki. eXec to najstarszy aktywny serwis i magazyn o Amidze w naszym kraju. Mamy obecnie wypracowane narzędzia i metody do tego, aby szybko dostarczać naszym czytelnikom ciekawe newsy i coraz lepsze artykuły o Amidze, także tej klasycznej. eXec przyVita Cię z otwartymi rękami!


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 9
 • a...a...
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Hextreme
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: 2014-01-27 10:53

Dziękuję za reklamę mojego "portalu".

W rzeczy samej projekt czasopisma jest na etapie pomysłu. Jeszcze nie napisałem do niego artykułu, obecnie dużo czasu poświęcam grze The Miner. Tutaj można obejrzeć zrzut ekranu z edytora plansz napisanego do tej gry - oczywiście jest to program na Amigę. Wymaga AmigaOS 3.0.

Jeśli chodzi o pewien zgrzyt z przeszłości, czyli niedokończony konkurs na mapę do gry Gloom, to ja już zainteresowanego przeprosiłem prywatnie. Przeprosiny przyjął. Mimo to chciałbym się zrewanżować i ufundować nagrody do tego konkursu. Chciałbym, żeby nagrodą były oryginalne gry na Amigę. Jeszcze gier, które chciałbym rozdać jako nagrody nie posiadam ale na pewno odwiedzę eBay.

Czesława adres e-mailowy znam, może być problem z anonimowym Panem, który zgłosił drugą mapę do konkursu. Mam co prawda jego adres, mam nadzieję że zagląda do tej skrzynki.

Jeśli chodzi o moje życie prywatne, to ja wychodzę powoli z głębokiej zapaści w której się znajdowałem jeszcze niedawno. Niestety musiałem wybrać - intensywne leczenie lub studia - wybrałem to pierwsze. Myślę, że wybrałem rozsądnie, bo zdrowie jest najważniejsze.

Co do propozycji współpracy z redakcją - zastanawiam się, ale ze względu na chorobę może być problem z dyspozycyjnością. Prócz tego preferuję jednak portal Mailmana ze względu na politykę. Ale już wiecie, że nie gardzę nowymi rozwiązaniami, stąd mój nieznaczny, ale zawsze wkład w oprogramowanie dla Amiga OS 4.0. Wasz portal cechuje rzeczywiście miła, przyjemna i cicha atmosfera.

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Leon
Redaktor

komentarz #2 wysłany: 2014-01-27 21:59 w odpowiedzi na komentarz #1

Zamiast kupować mi oryginalną grę lepiej napisz oryginalny artykuł i będziemy kwita.
Zaoszczędzisz tym sposobem pieniądze które potrzebne są Tobie na leczenie, a czytelnikom przy
okazji dostarczysz ciekawego artka do poczytania. To jak zgadzasz się Robercie na taką umowę?

Odpowiedz

Hextreme
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: 2014-01-29 12:07 w odpowiedzi na komentarz #2

OK. Zastanawiam się nad tematem artykułu.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #4 wysłany: 2014-01-29 15:31 w odpowiedzi na komentarz #3

Ja bym się nie zastanawiał - opisz zupełne podstawy programowania na klasyka, co zainstalować aby zacząć, jakiś zupełnie prosty programik dokładnymi komentarzami i jak go skompilować a potem uruchomić. Strasznie takich rzeczy nam brakuje.

Odpowiedz

Hextreme
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: 2014-01-30 23:09 w odpowiedzi na komentarz #4

A teraz pytanie: chodzi Wam o język C, czy też może być asembler?

Napisałem pewien czas temu artykuł o początkach z asemblerem do C&A Fan. Niestety pismo chyba zawiesiło działalność, bo ich strona jest nieczynna i artykuł nie doczekał się publikacji.

Gdybym miał pisać o asemblerze to nie wspominałbym o używaniu rejestrów sprzętowych Amigi, tylko zająłbym się techniką programowania oraz programowaniem systemowym.

Gdybym miał pisać o C, to skupiłbym się na technice programowania, dobrym podziale programu na struktury danych i algorytmy itp. rzeczy.

O instalacji kompilatora również bym wspomniał.

Najpierw postaram się objąć całościowo materiał, a następnie zacząć pisać.

Odpowiedz

SZAMAN
Redaktor

komentarz #6 wysłany: 2014-01-31 08:21 w odpowiedzi na komentarz #5

Myślę, że w przypadku klasyka jak najbardziej może być assembler. Oczywiście C jest bardziej przystępnym i popularnym obecnie językiem, więc taki artykuł będzie miał na pewno więcej czytelników.

Odpowiedz

Hextreme
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: 2014-02-01 20:26 w odpowiedzi na komentarz #6

Przesłałem na Twój adres (dostępny pod Twoim nickiem) mój artykuł. Przygotowałem go dzisiaj - mam nadzieję że zainteresuje szerokie grono czytelników. Sam temat niech pozostanie niespodzianką.

Odpowiedz

Discord
Online: 9
 • a...a...
 • Archi-TECHArchi-TECH
 • CizarCizar
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • m...m...
 • spazmaspazma
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę