Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2001-10-07 00:00, Kategoria: brak, Liczba wyświetleń: 2542

A A A

Koniec sporów

Z dniem 6 października zakończyły się wszelkie niesnaski wokół sterowników 3D dla kart Voodoo wpiętych w płytę Mediator. Jak informuje firma Elbox, sterowniki są już gotowe i będą dostępne dla wszystkich zarejestrowanych posiadaczy busboardu PCI - Mediator. Od teraz będą także dołączane do pakietu oprogramowania dostarczanego z nowymi Mediatorami.


Dodaj komentarz

Discord (online: ) «»
Online: 6
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Marcin Kuliński
Czytelnik

komentarz #1 wysłany: brak daty

Elbox chwali sie, ze sterowniki dzialaja z kartami voodoo3, 4 i 5. Tymczasem Friedenowie (ktorzy na mocy kontraktu z krakowiakami sterownik zrobili) mowia, ze ten testowany byl wylacznie na voodoo3 i praktycznie nie ma prawa chodzic na wyzszych modelach z powodu zastosowania w nich innych, niekompatybilnych ukladow graficznych (o wszystkim mozna poczytac na ann.lu). Podobno na AmigaMeeting uruchamiano HereticaII na mediatorze i voodoo4 i podobno nie chcial ruszyc (choc na ann.lu jakis gosc twierdzi, ze chodzil - jak to bylo naprawde?). Czyzby panowie z Krakowa znow wciskali kit klientom?

Jeszcze w sprawie niepublikowania przez Elbox anonsow w jezyku polskim: po co maja sie chlopaki wysilac, skoro uczynne serwisy, takie jak www.amiga.pl czy amiga.com.pl w czynie spolecznym gawiedz polska poinformuja? Pytam retorycznie oczywiscie...

Odpowiedz

Marcin Juszkiewicz
Czytelnik

komentarz #2 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Podobno na AmigaMeeting uruchamiano HereticaII na mediatorze i voodoo4 i podobno nie chcial ruszyc (choc na ann.lu jakis gosc twierdzi, ze chodzil - jak to bylo naprawde?) To zależy - raz udawało się, raz nie. Widać było, że ludzie Elboksu raczej Heretyka nie używali wcześniej i mieli problemy z jego uruchomieniem (tylko 64MB ram w amidze). Jak już odpalili to "timerefresh" podał 10-12fps w oknie 800x600 na początku gry. Czy to jest dużo? czy to jest mało? to oceńcie sami - u mnie demo H2 w tej rozdzielczości miało raptem około 40fps (ale już nie na amidze).

Odpowiedz

Radek Wasielewski
Czytelnik

komentarz #3 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

Herretic nie ruszył .. 2 próby zakończone niepowodzeniem. U Mataya chodził bez problemu. A AMITHLON zabił wszystkich .. Quake w rozdziałce 1024x768 w 16 bitach biegał tak płynnie, aż się żygać chciało. Póki co Amithlon to najlepsza obecnie lokata kapitału.

Odpowiedz

Carlos / W.F.M.H.
Czytelnik

komentarz #4 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Serwisy informuja, bo od tego sa ale jest dla mnie osobiscie podejscie Elboxu ssie na potege. Albo jasno niech powiedza ze maja gdzies polski "niby-rynek" albo niech sie ktos tam ruszy i nie sieje wiochy anonsami po angielsku.

Odpowiedz

Grzegorz Kraszewski
Czytelnik

komentarz #5 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #1

Na tej samej zasadzie również sterowniki do Prometeusza działają z Voodoo4 i 5 - jeden z użytkowników Prometeusza uruchomił Shogo na Voodoo5. Zapewne identyczna sytuacja będzie ze sterownikami do G-Rexa.

Odpowiedz

Konrad Bielski
Redaktor

komentarz #6 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #2

u mnie demo H2 w tej rozdzielczości miało raptem około 40fps (ale już nie na amidze)

Pochwal się jeszcze Marcin, jakie masz transfery do karty GFX i do pamięci w swojej nie-Amidze.

O mocy procesora możesz nie mówić, bo pewnie wszyscy się domyślają, że jest znacznie większa od PPC 603e i 604e razem wziętych.

Odpowiedz

Marcin Juszkiewicz
Czytelnik

komentarz #7 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #3

Herretic nie ruszył .. 2 próby zakończone niepowodzeniem. U Mataya chodził bez problemu

Ruszył i na stoisku Elboksu.

Odpowiedz

Fei
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #8 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #7

Pewnie, że ruszył. Wspomaganie 3D do jego uruchomienia wymagane nie jest.

Odpowiedz

Marcin Juszkiewicz
Czytelnik

komentarz #9 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #8

No tak... zapomniałem o tym, że 603/200 potrafi programowo wyrenderzyć HereticaII w 800x600 tak by dać te 10-12fps które podała mi komenda "timerefresh" zapodana na starcie gierki.

Jako rzecznik firmy Motaj może i musisz od razu każdego zjechać jak przysłowiową burą sukę (przepraszam miłośników zwierząt) ale mogłeś przejść się te parę metrów i "wymusić" na Elboksie prezentację (jakżem to z paroma ludźmi uczynił).

Odpowiedz

Fei
konto zablokowane
lub usunięte
Autor tego komentarza otrzymał czerwoną kartkę
Czytelnik

komentarz #10 wysłany: brak daty w odpowiedzi na komentarz #9

Ależ... Co mnie interesują problemy panów z Elboksu z ich sprzętem/sterownikami? Jak Cię to interesuje, to na nich wymuszaj. Ja z ludźmi pokroju panów Duliana i Śmietany staram się mieć jak najmniej kontaktów. Może i uruchomili tego Heretyka, ale że się wieszał to fakt. A skoro autorzy Warpa twierdzą, że żadnej odpowiedzialności za działanie (a raczej niedziałanie) nie biorą, to już problem panów z Elboksu wmawiającym klientom, że działa.

Odpowiedz

Discord
Online: 6
 • CizarCizar
 • HengHeng
 • IMPBotIMPBot
 • juenjuen
 • LaubzegaLaubzega
 • SZAMANSZAMAN
dołącz do kanału »
Menu
O tym piszemy
Baza wiedzy
Najpopularniejsze
Wybierz ikonę