Web Analytics
eXec.plMAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA

Dodano: 2016-04-01, Autor: Czesław Mnich, Kategoria: Gry, Liczba wyświetleń: 3978

A A A

Galaga

Galaga

W dzisiejszych czasach jesteśmy już tak bardzo przeładowani pracą, że mamy do dyspozycji coraz mniej wolnego czasu nie tylko na swoje hobby ale także na inne pożyteczniejsze zajęcia. Ponadto często dochodzi do sytuacji gdy zamiast wypoczywać po pracy dalej jesteśmy czymś zajęci. Jak wiadomo ważne jest aby po wysiłku dać organizmowi trochę czasu na odprężenie się. Choć powszechnie panuje opinia, iż granie w gry jest zajęciem dla dzieci to jednak warto sięgnąć w wolnej chwili po jakąś starą dobrą strzelankę. Idealnie do tego celu posłuży nam gra o tytule Galaga.

Galaga

Produkcja ta należy do gier japońskich, której pierwsza odsłona powstała już w latach osiemdziesiątych. Bardzo szybko zdobyła ona ogromną popularność na całym świecie i była jedną z najlepszych gier konsolowych. Galaga zaliczana jest do tak zwanych strzelanek czyli gier zręcznościowych, gdzie do zadań gracza należy wyeliminowanie wroga. Grając w Galagę wcielamy się w postać pilota, który ma za zadanie pokonanie niezliczonych ilości sił nieprzyjaciela. W grze poruszamy naszym statkiem kosmicznym na boki unikając zarazem zestrzelenia przez wrogie jednostki.

Galaga

Na samym początku rozrywki otrzymujemy trzy życia czyli po zniszczeniu jednego statku otrzymujemy następny ale nie więcej niż trzy razy. Po przejściu kolejnych plansz możemy liczyć na różne bonusy takie jak zdobycie dodatkowego statku czyli życia czy uzyskać moc werbowania statku nieprzyjaciela na swoją stronę. Polega to na tym, że możemy dzięki specjalnym falom wysyłanym w stronę statku nieprzyjaciela przeciągnąć go na naszą stronę. Wtedy obok naszego statku pojawi się nowy statek, który będzie walczył razem z nami przeciwko wspólnemu wrogowi.

Galaga

Podczas grania w Galagę musimy wykazać się zarówno sprytem jak i zręcznością. Nie jest to gra trudna ale też nie taka prosta jak mogłoby się wydawać. Można ją zaliczyć do bardzo przyjemnych gier, które dostarczają rozrywki i są świetnym pomysłem do spędzania wspólnego czasu z rodziną. Warto pamiętać, że proste gry potrafią dostarczyć najwięcej emocji i nadają się idealnie do odpoczynku. W końcu w graniu nie zawsze chodzi o wygrywanie, a przede wszystkim o dobrą zabawę.

Galaga pomimo, że jest zaliczana do kanionu starych gier to może pochwalić się nowszymi odsłonami jakie pojawiają się z roku na rok na nowsze platformy. Nie zabrakło też klonów tej gry na nasz ulubiony komputer. Wiele z nich zostało opracowanych przez Norwega Edgara M. Vigdala. Przygotował on wiele odsłon gry Galaga zarówno dla komputerów z chipsetem ECS jak i AGA, które dostępne są do pobrania w pełnej wersji z Aminetu oraz ze strony internetowej Shane R. Monroe.

Galaga

Warto podkreślić, że to właśnie dzięki niemu możemy cieszyć się tą niezwykłą produkcją na naszej platformie. Zapraszam serdecznie do zapoznania się w wolnej chwili z tą nietuzinkową produkcją chociażby po to aby uczcić pamięć nieżyjącego już autora konwersji gry Galaga na Amigę, który zmarł 1 kwietnia 2015 roku na raka. Mam nadzieję, że również i Wam umili czas i pozwoli trochę odpocząć od codziennych obowiązków.

Czesław Mnich
zobacz inne nasze artykuły » komentarzy: 2
Menu
Baza wiedzy
AmigaOS.pl
Naczelny poleca
Najpopularniejsze
eXec blog

Świat poza Amigą: